Při slavnostním přijetí na radnici si ocenění převzali žáci, kteří během uplynulého školního roku vynikli nejen svými studijními výsledky, ale také aktivním přístupem, vytrvalostí a zapojením do školních i mimoškolních aktivit. Součástí slavnostního aktu byl rovněž zápis oceněných do pamětní knihy obce.
Letos byli do pamětní knihy obce Stonava zapsáni tito nejlepší žáci: První třídu české základní školy reprezentovala Magdaléna Chodurová, druhou třídu Vanda Libuše Garská, třetí třídu Ondřej Orszulik a čtvrtou třídu pak Eliška Janošcová. Na druhém stupni byli na setkání nominováni tito premianti: Valeriia Butska, Marek Poddaný, Eliáš Valošek a Rostislav Tsariuk. Tereza Uherková z 9. třídy se bohužel slavnostního aktu zúčastnit nemohla, ocenění za ni převzal její spolužák. V polské základní škole na Holkovicích je jen první stupeň. V první třídě byla oceněna Nela Gąsior, ve druhé třídě Amélie Marie Miková, ve čtvrté třídě Krzysztof Bystroň a nejlepší žákyní páté třídy byla vyhodnocena Barbara Szczepańska.

