Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dodávka narazila do stodoly ve Velkých Heralticích, hasiči museli budovu stabilizovat

Celý MS kraj |

U dopravní nehody dodávky, která ve Velkých Heralticích narazila do stodoly, zasahovali v pátek 17. prosince 2021 hasiči. Operační středisko dostalo informaci o nehodě osm minut po půl osmé ráno. Na místo vyrazili hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Opavě.

Hasiči po příjezdu zjistili, že řidič vozu vyvázl z nehody bez zranění, na místě ale hrozilo, že poškozený objekt se zřítí. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Velitel zásahu proto na místo povolal speciální techniku ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh - dvojici technických kontejnerů s vybavením mimo jiné právě pro stabilizaci poškozených budov."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Ve spolupráci se statikem pak specialisté z řad hasičů zajistili místo události technickými prostředky a výdřevou tak, aby bylo možné nejen bezpečně vyprostit havarovaný automobil, ale rovněž bez velkého rizika vynést majetek ze stodoly. Dodávku se podařilo vyprostit krátce po jedenácté hodině, další zhruba hodinu a půl zabrala celková stabilizace objektu tak, aby mohl být v bezpečném stavu a po kontrole statikem předán majiteli."
Nahlásit chybu


K tématu

Tragická dopravní nehoda uzavřela frekventovanou Rudnou mezi Ostravou a Havířovem

10. února 2025 14:48 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vážná dopravní nehoda v pondělí po 14. hodině uzavřela frekventovanou Rudnou ulici mezi Ostravou a Havířovem. Viník nehody bohužel zemřel. Záchranáři ho na místě marně oživovali. Resuscitovat, naštěstí úspěšně, museli také ženu z druhého vozu.

Po nárazu do stromu zemřel na Opavsku řidič osobního auta

9. února 2025 19:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vyjel ze silnice a narazil do stromu. I když záchranáři dělali maximum, 53letému muži už nedokázali pomoci. Okolnostmi nehody na Opavsku se zabývají policisté.

Řidička Fordu přejížděla na dálnici D48 z pruhu do pruhu a srazila se s dodávkou

7. února 2025 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrozivě vypadající nehoda zkomplikovala v pátek ráno provoz na dálnici D48 u Dobré ve směru na Frýdek-Místek. Řidička Fordu zřejmě při přejíždění z pruhu do pruhu neviděla vedle jedoucí dodávku Fiat a srazila se s ní. Po nehodě ji museli z osobního auta vyprostit a skončila v nemocnici. V dodávce byli dva lidé.


Sypače i další auta mimo silnici. Ledovka opět potrápila řidiče na severu Moravy

Dnes 13:53, vydáno dnes 10:28 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V neděli ráno pokryla některé silnice v Moravskoslezském kraji silná ledovka. Vlivem toho skončilo plno aut v příkopech a mimo silnici. Největší problémy byly na Opavsku, Krnovsku a Bruntálsku. Na dvou místech sklouzly ze silnic i sypače. Kraj má v terénu až 70 sypačů a za noc vysypal přes 300 tun soli. Záchranáři ošetřili na tři desítky zraněných chodců. Senior na Karvinsku uklouzl na ledu a našli ho až za 1,5 hodiny. Další muž na Novojičínsku spadl do potoka a nemohl se dostat ven. Záchranáři se také v noci nedostali k pacientovi na Opavsku.

Papoušek Ara uvízl v Karviné v koruně stromu, zachránili ho hasiči

Dnes 12:43 | Karviná | Jiří Cileček

Moravskoslezští hasiči mají na kontě další záchranu života. Tentokrát pomohli papouškovi Ara ararauna, který v sobotu 24. ledna uvízl ve špici vzrostlého topolu v Karviné a nedokázal se z něj sám dostat.

V Rychvaldu přednášel cestovatel Dan Přibáň, tentokrát se plovoucím autem vydal do Mongolska

Dnes 10:00 | Rychvald | Michal Slonina

Evropa, Asie, Afrika, Austrálie nebo Jižní Amerika. Cestovatel Dan Přibáň najezdil ve žlutém trabantu desítky tisíc kilometrů a procestoval téměř celý svět. Při poslední výpravě ale trabant vyměnil za plovoucí auto LUAZ, se kterým se vydal do Mongolska.

Řidičům se ulevilo, most v Opavě-Vávrovicích je po rekonstrukci opět průjezdný

Včera 19:11 | Opava | Yvona Fajtová

Řidičům, kteří jezdí z Opavy do Polska a opačně, se značně ulevilo. Hraniční most ve Vávrovicích je po náročné rekonstrukci opět v provozu. Šlo o společný projekt Moravskoslezského kraje a partnerského okresu Hlubčice.

Požár chatky v Morávce způsobil škodu za 2 miliony korun

Včera 17:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu u požáru chatky v Morávce na Frýdecko-Místecku. S ohněm bojovali několik hodin a vodu na hašení brali i z řeky Morávky. Nikomu se nic nestalo, ale škoda je dva miliony korun.

Zemřel havířovský vzpěrač, rekordman a olympijský vítěz Ota Zaremba

Včera 10:25 | Havířov | Libor Běčák

Ve věku 68 let zemřel v pátek 23. ledna Ota Zaremba - sportovní legenda proslavená mnoha rekordy a olympijským vítězstvím v roce 1980.

Lávka mezi karvinskou městkou částí Louky a polským Hażlachem hledá jméno, můžete se podílet

Včera 12:31 | Karviná | Gabriela Stašová

Nová lávka mezi karvinskou městskou částí Louky a polským Hażlachem už má jasnou podobu. Brzy po ní vyrazí první pěší i cyklisté. Než se tak ale stane, čeká ji ještě jeden důležitý krok. Potřebuje své jméno.

Výstava Kostičky 2026 v Havířově přivítala fanoušky Lega, nejvíc zaujal funkční jeřáb

Včera 11:00 | Havířov | Michal Slonina

Modely, stavebnice, dílky, minifigurky – havířovský Společenský dům ovládlo minulý víkend LEGO. Návštěvníci si mohli užít desítky vystavených kousků, zabavit se v herní zóně, nebo v soutěži o nejlepší zimní model vyhrát tematické ceny.

Otřesná vražda v Karviné. Sourozenci poleptali hlavu mladíka chemikáliemi

23. ledna 2026 14:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Neskutečně surovým způsobem připravil bratr se sestrou v Karviné o život teprve 21letého mladíka. Potřísnili ho chemikáliemi, které mu poleptaly hlavu, krk i dýchací cesty. Pomoc se k němu dostala až za několik hodin a druhý den zemřel v nemocnici. Sourozence nyní policisté obvinili z brutální vraždy, soud je poslal do vazby a hrozí jim až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci v části MS kraje. Radí méně větrat a omezit pohyb venku

23. ledna 2026 10:59 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku od včerejšího večera platí smogová situace. Podmínky pro dýchání zůstanou špatné i v noci a během zítřka. Zlepšení má přijít až v neděli. Děti, starší lidé a nemocní by měli omezit pohyb venku. Meteorologové doporučují doma větrat jen krátce.

Rekonstrukce návštěvnického zázemí Domu umění v Ostravě je u konce. Galerie se tak znovu otevřela po půlroční pauze

23. ledna 2026 13:36 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce návštěvnického zázemí Domu umění v Ostravě je u konce. Galerie se tak znovu otevřela po půlroční pauze pro návštěvníky, a to hned třemi ojedinělými výstavami. Odstartovala tak sérii akcí věnovaným oslavám sta let od vzniku této významné kulturní instituce.

V ostravských Heřmanicích slavnostně otevřeli novou hasičskou zbrojnici, má zlepšit zázemí i akceschopnost místních dobrovolných hasičů

23. ledna 2026 13:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V ostravských heřmanicích slavnostně otevřeli novou hasičskou zbrojnici, která má zlepšit zázemí i akceschopnost místních dobrovolných hasičů a je dalším krokem ke zlepšení připravenosti na mimořádné události.

V areálu Střední školy technické Opava rostou nové odborné dílny. Sloužit budou především studentům technických oborů

23. ledna 2026 13:10 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj staví v areálu opavského Kolofíku nové dílny pro studenty Střední školy technické Opava. Projekt za 72 milionů korun, z většiny hrazený z evropských zdrojů, má posílit odborné vzdělávání a reagovat na nedostatek řemeslníků.

Ležela na kolejích a prý už nechtěla žít. Řidič sanitky FNO zachránil bezradnou ženu

23. ledna 2026 11:44 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Řidič sanitky Petr Bzdil přejížděl železniční přejezd a všiml si ženy ležící na kolejích. Ta odmítala vstát a chtěla tam zůstat. Nakonec zdravotník ženu odvedl a předal ji policii. Díky všímavosti a rychlé reakci se podařilo předejít neštěstí.

Dodávka narazila do stodoly ve Velkých Heralticích, hasiči museli budovu stabilizovat
Vydáno 17. prosince 2021 15:42, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
U dopravní nehody dodávky, která ve Velkých Heralticích narazila do stodoly, zasahovali v pátek 17. prosince 2021 hasiči. Operační středisko dostalo informaci o nehodě osm minut po půl osmé ráno. Na místo vyrazili hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Opavě.

foto: HZS MSK

Hasiči po příjezdu zjistili, že řidič vozu vyvázl z nehody bez zranění, na místě ale hrozilo, že poškozený objekt se zřítí. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Velitel zásahu proto na místo povolal speciální techniku ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh - dvojici technických kontejnerů s vybavením mimo jiné právě pro stabilizaci poškozených budov."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Ve spolupráci se statikem pak specialisté z řad hasičů zajistili místo události technickými prostředky a výdřevou tak, aby bylo možné nejen bezpečně vyprostit havarovaný automobil, ale rovněž bez velkého rizika vynést majetek ze stodoly. Dodávku se podařilo vyprostit krátce po jedenácté hodině, další zhruba hodinu a půl zabrala celková stabilizace objektu tak, aby mohl být v bezpečném stavu a po kontrole statikem předán majiteli."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000029023/dodavka-narazila-do-stodoly-ve-velkych-heralticich-hasici-museli-budovu-stabilizovat