Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkář jel po Místecké ulici v Ostravě rychlostí 192 km/h

Celý MS kraj |

Dopravní policisté se v Ostravě zaměřili na další kontroly maximální povolené rychlosti. Za 4 hodiny chytili 121 řidičů. Nejrychlejší byl motorkář, který jel 192 km/h.

Policisté se zaměřili na ulici Místecká. Během těchto akcí stojí s radarem na jednom z mostů přes frekventovanou silnici. Hříšníci si jich tak často nevšimnou. V místě je přitom maximální povolená rychlost 80 km/h.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V průběhu čtyř hodin zjistili porušení rychlosti u 121 řidičů. Z toho 101 případů vyřešili v příkazním řízení na místě v celkové částce přesahující 92 tisíc korun."

Dalších 20 řidičů pak oznámili policisté správnímu orgánu k projednání. Zároveň chytili i jednoho neblahého rychlostního rekordmana.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Nejvyšší rychlost byla naměřena u řidiče motocyklu, který jel v místě, kde je povolena maximální rychlost v hodině 80 kilometrů, rychlostí 193 km/ hod. U jednoho řidiče bylo zjištěno požití alkoholu před jízdou."

V dopravních akcích budou policisté dál pokračovat. 

Nahlásit chybu


K tématu

Policisté budou měřit na 57 místech v Moravskoslezském kraji

14. dubna 2026 15:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu by si měli všichni řidiči dát pozor na maximální povolenou rychlost. Policisté v celé zemi se totiž opět zapojí do akce Speed Marathon. V Moravskoslezském kraji se bude měřit na 57 místech. Ta vychází z návrhů lidí, kteří je označili jako riziková.

Policisté rozdávali zodpovědným řidičům ve Frýdku-Místku nealko pivo

28. srpna 2025 11:13 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Alkohol za volant nepatří. I malá dávka nebo řízení po flámu může znamenat velké riziko. Dopravní policie se proto věnuje nejen běžným kontrolám, ale i preventivním akcím, kdy rizika připomíná řidičům přímo v terénu.

Zranění po nehodě v Opavě. Policejní vůz nedostal přednost

8. srpna 2025 13:18 | Opava | Jiří Cileček

Jeli k případu, nedostali přednost a bourali. Policejní vůz následně vylétl ze silnice, kde srazil dalšího člověka. Po vážné nehodě v Opavě skončilo v péči záchranářů několik lidí.


Tradiční horalský svátek "Gorol" má za sebou 79. ročník

Dnes 9:53 | Jablunkov | Libor Běčák

V Jablunkově se po tři dny konal tradiční Horalský svátek (Gorolski Święto). Na slavnosti se setkávají lidé z celé oblasti Jablunkovska a také polského a slovenského příhraničí.

Opava po povodních obnovila páteřní cyklostezku podél řeky, jde o úsek dlouhý přes 3 kilometry

1. srpna 2026 22:53 | Opava | Yvona Fajtová

Oblíbená cyklostezka podél řeky Opavy je po předloňských ničivých povodních opět plně průjezdná. Město opravilo poškozené úseky Slezské magistrály v délce více než tří kilometrů. Na obnovu navazují i další plány na rozvoj cyklistické dopravy a úpravy nábřeží.

Na Bruntálsku vyjely do ulic nové moderní sanitní vozy

Včera 19:28 | Bruntál | Karel Soukop

Vozový park nemocnice v Bruntále prochází prvním velkým krokem své obnovy. Moravskoslezská nemocnice Krnov díky první velké investici po sloučení nemocnic zakoupila 6 nových sanitních vozů v celkové výši přes 12 mil korun. Všechny jsou vybaveny pohonem 4x4 a automatickou převodovkou.

Záchranářský vrtulník v sobotu vzlétl sedmkrát, pomáhal u pokousaného muže, infarktu i pádu z koně

Včera 11:20 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Letečtí záchranáři v Moravskoslezském kraji měli v sobotu 1. srpna mimořádně rušnou službu. Vrtulník byl vyslán celkem k sedmi zásahům napříč regionem. Pomáhal například u vážně zraněného muže pokousaného psem, ženy v kolapsovém stavu v horském terénu, muže s akutním infarktem i mladé ženy po pádu z koně.

Den zdraví přilákal do městského parku všechny generace

31. července 2026 17:14 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.

Passat v Ostravě-Dubině vyjel z kruhové křižovatky do pole, mezi zraněnými byly i děti

1. srpna 2026 10:53 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v pátek 31. července krátce po 13. hodině na místní komunikaci u prodejny Albert v Ostravě-Dubině. Řidič vozidla VW Passat měl podle informací záchranářů zřejmě zkolabovat a nezvládl průjezd kruhovou křižovatkou, poté vyjel mimo silnici a havaroval do pole. Zranilo se celkem pět lidí, mezi nimi i tři nezletilí.

Zásah u rozsáhlého požáru lesa a pole ve Větřkovicích-Novém Vrbně je ukončen

Včera 16:08, vydáno 1. srpna 2026 15:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Práce probíhaly po dvě noci.

Slavnost vyzdvihne nejen sportovní úspěchy a nabídne i adrenalinovou zábavu

1. srpna 2026 9:02 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město ožije v září tradiční dvoudenní slavností. Letošní ročník má téma „Nový Jičín na stupních vítězů“ a bude oslavou sportu i jiných úspěchů v různých odvětvích.

Tragická nehoda na I/56 u Frýdlantu nad Ostravicí, zemřel mladý motorkář

31. července 2026 21:11 | Frýdlant nad Ostravicí | Lukáš Zavadil

Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Malé Hoštice letos investovaly miliony do oprav i nových staveb

1. srpna 2026 22:56 | Opava | Yvona Fajtová

Opravené komunikace, nový chodník, skladové prostory i zázemí pro dopravní hřiště. Malé Hoštice letos realizovaly investice za téměř deset milionů korun. Peníze pocházely nejen z letošního rozpočtu, ale také z úspor z předchozího roku.

21letý mladík spadl ve Vítkově na koloběžce. Ve vážném stavu byl vrtulníkem přepraven do nemocnice

Dnes 10:00 | Celý MS kraj | Redakce

Spadl z koloběžky a byl v bezvědomí. Pomoc mu přivolali svědci. 21letý muž utrpěl vážné poranění hlavy a byl ve velmi vážném stavu transportován vrtulníkem do nemocnice.

Na stavbu CirkAreny byl využit materiál z bývalé hokejové haly, dokončena bude v roce 2027

Stará třinecká Werk Arena z roku 1967, ještě před několika lety se tam hrával hokej, ale po vybudování nové haly přestala sloužit svému původnímu účelu. Po její demolici se uvolnil prostor pro projekt vývojového centra CirkAreny. Stavba má být dokončena v roce 2027.

Konference Česko bez nehod proběhla i v Ostravě

31. července 2026 14:09 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Bezpečnost na silnicích není jen o tom, jak jezdí řidiči. Důležitou roli hraje také to, kde k nehodám nejčastěji dochází, proč se opakují a co se dá udělat pro to, aby se riziková místa změnila. Právě tím se zabývají regionální nehodové konference Česko bez nehod, které postupně míří do všech krajů. Jedna z nich zavítala také do Ostravy.

Hosté ve studiu: Martin Dutko, jednatel krajské společnosti KODIS

31. července 2026 13:35 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Novinky ve veřejné dopravě pro turistickou sezonu

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody pomocí pěti dotykových obrazovek

31. července 2026 11:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Vodní dílo Šance prošlo v letech 2015 až 2018 rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 470 milionů korun, která zvýšila jeho bezpečnost při mimořádných povodních. Součástí bylo vybudování nové provozní budovy se zázemím pro pracovníky Povodí Odry a informačním centrem, otevřeným v roce 2019.

Motorkář jel po Místecké ulici v Ostravě rychlostí 192 km/h
Vydáno 13. října 2023 15:19, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Dopravní policisté se v Ostravě zaměřili na další kontroly maximální povolené rychlosti. Za 4 hodiny chytili 121 řidičů. Nejrychlejší byl motorkář, který jel 192 km/h.

zdroj foto: Policie ČR

Policisté se zaměřili na ulici Místecká. Během těchto akcí stojí s radarem na jednom z mostů přes frekventovanou silnici. Hříšníci si jich tak často nevšimnou. V místě je přitom maximální povolená rychlost 80 km/h.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V průběhu čtyř hodin zjistili porušení rychlosti u 121 řidičů. Z toho 101 případů vyřešili v příkazním řízení na místě v celkové částce přesahující 92 tisíc korun."

Dalších 20 řidičů pak oznámili policisté správnímu orgánu k projednání. Zároveň chytili i jednoho neblahého rychlostního rekordmana.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Nejvyšší rychlost byla naměřena u řidiče motocyklu, který jel v místě, kde je povolena maximální rychlost v hodině 80 kilometrů, rychlostí 193 km/ hod. U jednoho řidiče bylo zjištěno požití alkoholu před jízdou."

V dopravních akcích budou policisté dál pokračovat. 

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000039599/motorkar-jel-po-mistecke-ulici-v-ostrave-rychlosti-192-kmh