Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík vběhl zpoza autobusu před motocykl, zraněný je on i motorkář

Celý MS kraj |

Poblíž obce Sedliště na Frýdecko-Místecku se v pátek před 17. hodinou stala dopravní nehoda, při které se zranili mladý chodec a motocyklista.

Mladík měl vyběhnout do silnice po vystoupení z autobusu a nevšiml si, že se k němu blíží motocykl. Jeho řidič se sice snažil střetu  vyhnout, to se mu však už na příliš krátkou vzdálenost nepodařilo

Oba mladí muži utrpěli zranění. První pomoc jim poskytli svědci kolize a následně zdravotníci.  

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Naše posádky spěchaly v pátek odpoledne k dopravní nehodě do obce Sedliště na Frýdecko-Místecku. Krajští operátoři odtamtud převzali tísňový hovor, podle něhož došlo ke střetu chodce a motocyklisty. K zásahu byly vyslány tři týmy: dva zdravotnické, spolu s lékařským rendez-vous, a to ze základen Frýdek-Místek a Nošovice. Osmnáctiletý mladík utrpěl při nehodě poranění hlavy, horní a dolní končetiny, jevil rovněž známky otřesu mozku. O čtyři roky starší muž musel být ošetřen s poraněním horní a dolní končetiny. Posádkou ZZS byl zajištěn krčním límcem a vakuovou matrací. Oběma pacientům záchranáři poskytli přednemocniční neodkladnou péči a poté je předali do další péče na centrálním příjmu frýdecko-místecké nemocnice."
Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR MSK: "Na silnici II. třídy č. 473 mimo obec Sedliště došlo ke střetu motorkáře s 18letým mladíkem. Ten měl vběhnout do vozovky mimo přechod pro chodce z poza autobusu, který stál u okraje komunikace, a to v době, kdy tam projížděl 23letý muž na motocyklu. Motorkář se snažil chodci vyhnout brzděním a úhybným manévrem, ale i přesto došlo ke střetu. Motorkář i chodec utrpěli zranění a byli předáni do péče zdravotníkům. Dechové zkoušky byly s negativním výsledkem. Další okolnosti prošetřují frýdecko-místečtí dopravní policisté."
Nahlásit chybu


K tématu

Záchranáři bojovali marně o život mladého motorkáře po nehodě v Českém Těšíně

14. srpna 2025 9:03 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Předjížděl, dostal smyk a havaroval. 23letý motorkář utrpěl po nehodě v Českém Těšíně těžká zranění. Okamžitě mu poskytli první pomoc svědci a o jeho život usilovně bojovali i přivolaní záchranáři. Bohužel marně a mladík na místě zemřel.

Vrtulník zasahoval u dvou nehod motorkářů. Jeden předjížděl, další vjel do pole

2. května 2026 10:03 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jeden předjížděl v zatáčce na Novojičínsku dodávku a vyletěl ze silnice. Další dva mladíci havarovali na motorce na Frýdecko-Místecku. Řidič projel křižovatku rovně a skončil v příkopu. V obou případech spěchal na místo záchranářský vrtulník. Zraněni byli čtyři lidé.

Motorkář vyletěl na Bruntálsku ze silnice a utrpěl těžká zranění

7. června 2026 9:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zřejmě nezvládl řízení a vylétl ze silnice. 34letý motorkář havaroval v sobotu odpoledne na Bruntálsku. Do nemocnice ho s vážnými zraněními přepravil vrtulník.


Vedra vyhnala lidi k vodě, plno je na koupalištích, rybnících i přehradách

Včera 9:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vysoké teploty přiměly tisíce lidí vyrazit za osvěžením k vodě. Někteří zvolili návštěvu letních koupališť, jiní přírodní lokality, jako jsou rybníky, jezera nebo přehrady. Největší osvěžení nabízejí horské potoky a řeky.

Základní škola Amos autorským divadlem zakončila školní rok a rozloučila se s odcházejícími žáky

Včera 16:47 | Bruntál | Karel Soukop

Základní škola AMOS dostála i letos své divadelní tradici. Nově nastudovaný Malý princ byl pro žáky školy nejen zakončením školního roku, ale také rozloučením a páťáky, kteří školu opouštějí a po prázdninách se rozejdou na gymnázia a jiné střední i základní školy.

Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

27. června 2026 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

27. června 2026 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

27. června 2026 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Čeští hokejbalisté bojují na MS o medaile, na nemocné děti si ale čas udělali

26. června 2026 10:27 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Před pár dny jsme vám ukazovali, jak hokejbalistky České republiky, které reprezentují na mistrovství světa v Ostravě, potěšily malé klienty Sanatoria Klimkovice. Zahanbit se nenechali ani jejich kolegové. Český tým mužů navštívil malé pacienty Fakultní nemocnice Ostrava.

V minulosti pobodal a znásilnil desetiletou dívku. Vyšel z vězení a zaútočil znovu

26. června 2026 9:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hrůzný zážitek má za sebou mladistvá dívka z Ostravy. Šla se projít v poledne parkem a najednou na ni zaútočil 36letý muž. Měl stažené kalhoty, chytil ji do kravaty a povalil na zem. Dívka se bránila a křičela. Všiml si toho starší pán, který rychle přiběhl na pomoc a násilníka odtrhl. Ten ale utekl. Bleskově ho pak dopadli přivolaní policisté. Nejhrůznější na celém případu je, že deviant v minulosti znásilnil a pobodal nožem tehdy desetiletou dívku.

Hosté ve studiu: Tomáš Gruszka, primář Odd. dětské a prenatální kardiologie, FN Ostrava

25. června 2026 17:12 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence, umožní vyšetřovat nejmenší pacienty

FNO obnovila kardiologickou ambulanci pro novorozence, je umístěna na oddělení neonatologie

25. června 2026 15:01 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

FNO obnovila specializovanou kardiologickou ambulanci pro novorozence. Nové pracoviště na Oddělení neonatologie umožní vyšetřovat nejmenší pacienty přímo v prostředí, které dobře znají, a bez nutnosti návštěvy centrální kardiologie.

Starostka Doubravy neustála ostudu se zfetovaným ředitelem školy a školníkem

24. června 2026 18:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obec Doubrava na Karvinsku je bez starostky. Ve středu byla z funkce odvolána Jiřina Ferenčíková, která neustála dlouhodobé problémy se školou a především ostudu se zfetovaným ředitelem základní školy a školníkem.

V Domově Jistoty v Bohumíně našlo bezpečné zázemí šest duševně nemocných lidí

24. června 2026 13:44 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nový dům s chráněným bydlením pro klienty s duševním onemocněním vybudoval Moravskoslezský kraj v Bohumíně-Záblatí. S téměř běžným životem tam šesti uživatelům pomáhají sociální pracovníci.

Mladík vběhl zpoza autobusu před motocykl, zraněný je on i motorkář
Vydáno 8. června 2024 9:21, Celý MS kraj, Libor Běčák
Poblíž obce Sedliště na Frýdecko-Místecku se v pátek před 17. hodinou stala dopravní nehoda, při které se zranili mladý chodec a motocyklista.

Dopravní nehoda. Zdroj: ZZS MSK

Mladík měl vyběhnout do silnice po vystoupení z autobusu a nevšiml si, že se k němu blíží motocykl. Jeho řidič se sice snažil střetu  vyhnout, to se mu však už na příliš krátkou vzdálenost nepodařilo

Oba mladí muži utrpěli zranění. První pomoc jim poskytli svědci kolize a následně zdravotníci.  

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Naše posádky spěchaly v pátek odpoledne k dopravní nehodě do obce Sedliště na Frýdecko-Místecku. Krajští operátoři odtamtud převzali tísňový hovor, podle něhož došlo ke střetu chodce a motocyklisty. K zásahu byly vyslány tři týmy: dva zdravotnické, spolu s lékařským rendez-vous, a to ze základen Frýdek-Místek a Nošovice. Osmnáctiletý mladík utrpěl při nehodě poranění hlavy, horní a dolní končetiny, jevil rovněž známky otřesu mozku. O čtyři roky starší muž musel být ošetřen s poraněním horní a dolní končetiny. Posádkou ZZS byl zajištěn krčním límcem a vakuovou matrací. Oběma pacientům záchranáři poskytli přednemocniční neodkladnou péči a poté je předali do další péče na centrálním příjmu frýdecko-místecké nemocnice."
Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR MSK: "Na silnici II. třídy č. 473 mimo obec Sedliště došlo ke střetu motorkáře s 18letým mladíkem. Ten měl vběhnout do vozovky mimo přechod pro chodce z poza autobusu, který stál u okraje komunikace, a to v době, kdy tam projížděl 23letý muž na motocyklu. Motorkář se snažil chodci vyhnout brzděním a úhybným manévrem, ale i přesto došlo ke střetu. Motorkář i chodec utrpěli zranění a byli předáni do péče zdravotníkům. Dechové zkoušky byly s negativním výsledkem. Další okolnosti prošetřují frýdecko-místečtí dopravní policisté."
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000043459/mladik-vbehl-zpoza-autobusu-pred-motocykl-zraneny-je-on-i-motorkar