Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd

Nový Jičín |

Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Skupina milovníků starých automobilů a motocyklů z Nového Jičína a okolí se poprvé oficiálně sešla v dubnu 2019 a tehdy založili svůj Klub historických vozidel. Dohodli se na spolupráci a občasné společné prezentaci svých historických kousků formou srazů a různých vyjížděk po okolí.

Ivo Rotek, předseda Klubu historických vozidel Nový Jičín: “Máme klubové akce a jednu takovou akci stěžejní. Tu klubovou akci dneska máme na Prchalově, máme tady posezení, představení vozidel, kamarádů a podobně. Potom máme další akci ve Vražném. Tam je Babetatlon, kdy jsme pozvaní, aby jsme představili své vozidla. Další akce je klubová, to máme v plánu v Klokočově u Maria skály u Oder. No a poslední stěžejní akce je Svatováclavská jízda.”

Tato vyjížďka konaná vždy na státní svátek 28. září je pořádaná již od roku 2011.

Ivo Rotek, předseda Klubu historických vozidel Nový Jičín: “Zakladatelka byla paní Růžena Horáková, která tady toto uvedla v život. A my v tom pokračujeme jako novojičínský klub. Je to takové slavnostní představení našich vozidel a celého našeho klubu.”

Na Svatováclavskou jízdu letos Klub posunul hranici roku výroby automobilů, které mohou přijet.

Ivo Rotek, předseda Klubu historických vozidel Nový Jičín: “Veterán je 30 let. To znamená, že zvedli jsme vlastně tu hranici z roku 1980 do roku 1990. To znamená, že můžou přijet novější vozidla, jako jsou třeba Škoda Favorit, Škoda 120 nebo některé vozy žiguli, které byly vyrobeny v té dekádě 80 až 90.”

Cílem jízdy je také návštěva některých pamětihodností a zajímavostí Novojičínska. Letošní trasa odstartuje u Zámku Kunín, povede kolem bíloveckého zámku a dále přes Jistebník, Prchalov a Libhoš a skončí v Novém Jičíně na Masarykově náměstí. 

Veteránský klub má mezi svými členy také majitele historických vojenských vozů, a tak dochází i k propojení členství a aktivit s novojičínským Klubem vojenské historie Fenix.

Libor Chyba, KVH Fenix a KHV Nový Jičín: “Co se týče těch veteránských akcí, tak my jsme vlastně úzce propojeni s vojenským klubem, kdy se napříč celým rokem setkáváme na určitých akcích, které plánujeme. Je to nejvíce v těch letních a podzimních měsících.”

Klub historických vozidel je otevřen i novým členům, kteří se o dané téma zajímají a mají doma svou letitou plechovou lásku. Kontakt je na klubovém webu.

Nahlásit chybu


K tématu

Koupalištěm burácely motory a voněl benzín

2. června 2026 13:25 | Studénka | Petra Dorazilová

Motoristé ze Studénky a z dalších míst regionu, kteří podlehli kouzlu silných a sportovních vozů, si dali dostaveníčko v areálu koupaliště. Konal se tu druhý sraz amerických aut.

Ostrava hledá podobu Světa dopravy. Muzeum MHD by mělo návštěvníka vtáhnout do děje

15. října 2025 11:09 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava by se v budoucnu chtěla pochlubit unikátní historickou sbírkou vozidel hromadné dopravy a proto vedení města chystá projekt Světa dopravy. O podobě tohoto muzea rozhodne ideová soutěž, do které se mohou se svými návrhy hlásit studia, kreativci či třeba designéři.

Druhý ostravský Bull sraz bořil mýty o nebezpečných plemenech

16. června 2026 14:42 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Kynologické cvičiště v Muglinově se stalo dějištěm druhého ročníku Bull srazu. Akce přilákala desítky majitelů bojových plemen z celé České republiky. Pejskaři si užili den plný sportovních disciplín a soutěží.


Vedra vyhnala lidi k vodě, plno je na koupalištích, rybnících i přehradách

Včera 9:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vysoké teploty přiměly tisíce lidí vyrazit za osvěžením k vodě. Někteří zvolili návštěvu letních koupališť, jiní přírodní lokality, jako jsou rybníky, jezera nebo přehrady. Největší osvěžení nabízejí horské potoky a řeky.

Základní škola Amos autorským divadlem zakončila školní rok a rozloučila se s odcházejícími žáky

Včera 16:47 | Bruntál | Karel Soukop

Základní škola AMOS dostála i letos své divadelní tradici. Nově nastudovaný Malý princ byl pro žáky školy nejen zakončením školního roku, ale také rozloučením a páťáky, kteří školu opouštějí a po prázdninách se rozejdou na gymnázia a jiné střední i základní školy.

Při sběru sena se převrátil nakladač, zraněného muže transportoval vrtulník

27. června 2026 18:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda pracovního stroje zaměstnala v sobotu 27. června dopoledne záchranáře v Hošťálkovech na Bruntálsku. Při převrácení nakladače se těžce zranil čtyřiapadesátiletý muž, kterého po ošetření na místě transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

Vodní nádrž Baška bude po rekonstrukci opět napuštěná.

26. června 2026 18:00 | Baška | Michal Feber

Vodní nádrž Baška bude po několika měsících opět napuštěná a připravená na letní sezonu.

Tragická nehoda v Českém Těšíně. Auto srazilo ženu na přechodu pro chodce

26. června 2026 16:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická nehoda uzavřela v pátek odpoledne Ostravskou ulici v Českém Těšíně. Podle svědků tam měl řidič osobního auta srazit ženu, která přecházela přes přechod pro chodce. Záchranáři na místě bojovali o její život, ale bohužel marně. Okolnostmi nehody se zabývají policisté.

Primátor Karviné Jan Wolf je na svobodě. Soud nevyhověl žádosti o vzetí do vazby

26. června 2026 14:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Okresní soud v Ostravě v pátek nevyhověl návrhu státního zástupce na vzetí karvinského primátora Jana Wolfa (nestr., dříve SOCDEM) do vazby. Ten je obviněný v rozsáhlé korupční kauze kolem ovlivňování fotbalových zápasů. Trestní stíhání však pokračuje a Wolf nadále odmítá, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání.

V Ostravě-Jihu vzniknou 2 nová zařízení pro seniory

26. června 2026 8:34 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Města v Česku se potýkají s nedostatkem pobytových sociálních služeb pro seniory. Vlivem stárnutí populace poptávka překračuje nabídku až dvojnásobně. V Ostravě-Jihu ale v příštích letech vzniknou hned dvě nová zařízení tohoto typu.

Rychlý zásah hasičů zachránil od požáru další auta na parkovišti

27. června 2026 7:51 | Havířov | Libor Běčák

Díky včasnému ohlášení požáru automobilu a rychlému zásahu havířovských profesionálních hasičů nedošlo k rozšíření ohně na další auta zaparkovaná poblíž.

Náročný čtvrtek leteckých záchranářů. Vrtulník vzlétal k šesti vážným případům

26. června 2026 12:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Letečtí záchranáři museli během jediné směny vyrazit celkem k šesti zásahům, které zahrnovaly čtyři vážné dopravní nehody a dva případy náhlé zástavy srdce. Každá minuta v těchto situacích rozhodovala o zdraví a životech pacientů.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Pivobraní neporazily tropické teploty ani liják

Včera 7:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínské Pivobraní letos vzdorovalo tropickým teplotám i prudkému lijáku. Návštěvníky ovšem nic z toho neodradilo a užili si festival piva, dobré zábavy a koncertů naplno.

BEZ KOMENTÁŘE: Studénka zažila svou první pivní slavnost

27. června 2026 6:36 | Studénka | Jan Plášil

Pivní slavnosti jsou novou akcí, která letos poprvé obohatila nabídku kulturně-společenských programů ve Studénce. Místem jejich konání byl areál koupaliště. Za jejich zrodem stojí organizace Sport a kultura a hospůdka Na Plovárně.

Novojičínské Pivobraní není jen o pivu, je to hudební festival v historických kulisách

26. června 2026 7:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínské Pivobraní letos vzdorovalo tropickým teplotám i prudkému lijáku. Návštěvníky ovšem nic z toho neodradilo a užili si festival piva, dobré zábavy a koncertů naplno.

Házenkáři Studénky se po třech letech vrací do I. ligy

25. června 2026 8:57 | Studénka | Petra Dorazilová

Muži Studénky v tomto soutěžním ročníku národní házené jasně vévodili druholigové tabulce. Cíl tak byl jediný - návrat do 1. ligy. Splnit se jej podařilo.

Jedlá zahrada učí, baví i sytí děti novojičínské školky Máj

25. června 2026 7:28 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Mateřská škola Máj slavnostně otevřela Jedlou zahradu. Slouží jako prostor pro vzdělávání a inspiraci, a také zásobuje kuchyni mateřinky čerstvými potravinami.

Oderské dny opět bavily všechny generace, zazářili Střihavka, Kohoutová i N.O.H.A

24. června 2026 9:30 | Odry | Michal Slonina

Slunečné počasí, prodejní stánky, zábavné atrakce i hvězdní interpreti - tak vypadaly letošní Oderské dny. Za kulturou dorazily stovky lidí.

Klub historických vozidel představil plán srazů a jízd
Vydáno 27. června 2026 7:55, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Klub historických vozidel Nový Jičín sdružuje necelou třicítku členů. Jejich koníčkem je péče o veterány a také příležitostně prezentují své staré vozy veřejnosti. Letos plánují účast na několika vyjížďkách a vidět budou i na Masarykově náměstí.

Skupina milovníků starých automobilů a motocyklů z Nového Jičína a okolí se poprvé oficiálně sešla v dubnu 2019 a tehdy založili svůj Klub historických vozidel. Dohodli se na spolupráci a občasné společné prezentaci svých historických kousků formou srazů a různých vyjížděk po okolí.

Ivo Rotek, předseda Klubu historických vozidel Nový Jičín: “Máme klubové akce a jednu takovou akci stěžejní. Tu klubovou akci dneska máme na Prchalově, máme tady posezení, představení vozidel, kamarádů a podobně. Potom máme další akci ve Vražném. Tam je Babetatlon, kdy jsme pozvaní, aby jsme představili své vozidla. Další akce je klubová, to máme v plánu v Klokočově u Maria skály u Oder. No a poslední stěžejní akce je Svatováclavská jízda.”

Tato vyjížďka konaná vždy na státní svátek 28. září je pořádaná již od roku 2011.

Ivo Rotek, předseda Klubu historických vozidel Nový Jičín: “Zakladatelka byla paní Růžena Horáková, která tady toto uvedla v život. A my v tom pokračujeme jako novojičínský klub. Je to takové slavnostní představení našich vozidel a celého našeho klubu.”

Na Svatováclavskou jízdu letos Klub posunul hranici roku výroby automobilů, které mohou přijet.

Ivo Rotek, předseda Klubu historických vozidel Nový Jičín: “Veterán je 30 let. To znamená, že zvedli jsme vlastně tu hranici z roku 1980 do roku 1990. To znamená, že můžou přijet novější vozidla, jako jsou třeba Škoda Favorit, Škoda 120 nebo některé vozy žiguli, které byly vyrobeny v té dekádě 80 až 90.”

Cílem jízdy je také návštěva některých pamětihodností a zajímavostí Novojičínska. Letošní trasa odstartuje u Zámku Kunín, povede kolem bíloveckého zámku a dále přes Jistebník, Prchalov a Libhoš a skončí v Novém Jičíně na Masarykově náměstí. 

Veteránský klub má mezi svými členy také majitele historických vojenských vozů, a tak dochází i k propojení členství a aktivit s novojičínským Klubem vojenské historie Fenix.

Libor Chyba, KVH Fenix a KHV Nový Jičín: “Co se týče těch veteránských akcí, tak my jsme vlastně úzce propojeni s vojenským klubem, kdy se napříč celým rokem setkáváme na určitých akcích, které plánujeme. Je to nejvíce v těch letních a podzimních měsících.”

Klub historických vozidel je otevřen i novým členům, kteří se o dané téma zajímají a mají doma svou letitou plechovou lásku. Kontakt je na klubovém webu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000055473/klub-historickych-vozidel-predstavil-plan-srazu-a-jizd