Posláním Domova pro seniory OASA je poskytovat uživatelům komplexní sociální služby s důrazem na kvalitu, dostupnost a zamezení sociálního vyloučení. Zároveň nabízí i odlehčovací službu.
Josef Bitta, budoucí klient: “Je to tu perfektní. Není jak kdysi jak bývaly ty domovy důchodců v hrozném stavu, že.”
V Domově pro seniory vzniklo celkem 34 nových pokojů. Dva mají vždy společné sociální zařízení.
Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: “Starších lidí nám přibývá a není dostatek těchto kapacit, proto jsem vděčný za každou takovou službu a stavbu, která u nás v Opavě nebo v MSK vyroste.”
Stanislav Kopecký (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Současný stav je takový, že kapacita 30 lůžek a 5 lůžek odlehčovací služby bude zařazeno do sítě MSK. Nesmírně kvituju, že jsou tady lůžka i odlehčovací. To znamená, že ti lidé, kteří toho rodiče nebo prarodiče mají doma, mohou využít této služby a například odjet na dovolenou.”
Petr Slaný, ředitel OASA nezisková o.p.s.: “Pět pokojů bude odlehčovací služba, kde se hodláme zaměřovat i na klientelu hospicovou, k tomu jsme ještě přiřadili další 4 pokoje, které budou v jakési prémiové kvalitě.”
V domově pro seniory nechybí ani společenská místnost s kavárnou a do budoucna by na přilehlém pozemku mohl vzniknout i park pro klienty se zooparkem a dětským hřištěm.