Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději zastavili vlaky mezi Olomoucí a Ostravou, podezřelí jsou zadržení

Celý MS kraj |

Několik stovek lidí cestujících vlaky mezi Ostravou a Olomoucí zůstalo uvězněno ve vagonech poté, co zloději kabelů přerušili provoz na hlavním železničním koridoru.

Kolaps dopravy nastal v neděli večer. Vlaky nabíraly zpoždění delší než 200 minut. Do akce okamžitě vstoupila policie, které se podařilo zadržet podezřelé.

Cestující v několika vlacích zůstali stát v různých částech tratě a od personálu průběžně dostávali informace o tom, jak bude situace řešena. Provoz byl později obnoven částečně, plné zprovoznění se však očekává nejdříve v pondělí.

Jak se ukázalo, zloději ochromili železnici tím, že ukradli důležité kabely mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi. Jednalo se o vodiče, které přímo ovlivňují bezpečný chod železnice. Systém na situaci zareagoval kolem 18. hodiny tím, že automaticky zastavil provoz.

Cestující v EC Ostravan: "Zastavili jsme někde před Lipníkem. Vůbec nevíme, kdy se do Ostravy dostaneme. Informací není mnoho. Čekáme na pomalou jízdu do Lipníka a pak nás prý spojí s jiným vlakem do Hranic. Dostali jsme voucher do jídelního vozu v hodnotě 100 korun.

Železničáři okamžitě začali řešit náhradní dopravu. Nedělní provoz na tomto koridoru v obou směrech patří mezi nejvytíženější – lidé se vracejí po víkendu z Prahy na Ostravsko a zároveň se studenti přesouvají do Prahy.

V omezeném režimu se začaly vlaky rozjíždět po 21. hodině. 

Nahlásit chybu


K tématu

Na přejezdu ve Studénce uvízl další kamion. Bleskový zásah svědka zastavil vlak

3. února 2025 15:15 | Studénka | Jiří Cileček

Další nebezpečná situace se odehrála na nechvalně proslulém železničním přejezdu ve Studénce. Řidič nákladního vozidla vjel na přejezd v době, kdy se začaly sklápět závory. Díky rychlé reakci svědka stihl přijíždějící vlak zastavit včas.

V Ostravě-Bartovicích vykolejil spěšný vlak, strojvedoucího museli ošetřit

4. února 2025 14:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V úterý po poledni vykolejil při průjezdu stanicí Ostrava-Bartovice spěšný vlak. Nikdo z cestujících se nezranil, záchranáři museli ale na místě ošetřit strojvedoucího. Příčiny nehody zjišťují drážní inspektoři ve spolupráci s policií.

Muž v Ostravě přežil srážku vlakem, náraz ho odhodil mimo kolejiště

9. února 2025 19:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Štěstí v neštěstí měl doposud neznámý muž, kterého v Ostravě srazil vlak. Náraz ho odhodil mimo kolejiště. Záchranáři ho následně přepravili do nemocnice.


Meteorologové vyhlásili smogovou situaci v části MS kraje. Radí méně větrat a omezit pohyb venku

Dnes 10:59 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku od včerejšího večera platí smogová situace. Podmínky pro dýchání zůstanou špatné i v noci a během zítřka. Zlepšení má přijít až v neděli. Děti, starší lidé a nemocní by měli omezit pohyb venku. Meteorologové doporučují doma větrat jen krátce.

Ve Frýdku-Místku se rodí více dětí než v předchozích letech

Včera 18:01 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Nemocnici Frýdek-Místek zřizuje MS kraj, přesto je spolupráce mezi nemocnicí a městem Frýdek-Místek příkladná. Milou tradicí se stala každoroční návštěva vedení města na dětském oddělení. Tentokrát přinesla i jednu velmi dobrou zprávu.

Ležela na kolejích a prý už nechtěla žít. Řidič sanitky FNO zachránil bezradnou ženu

Dnes 11:44 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Řidič sanitky Petr Bzdil přejížděl železniční přejezd a všiml si ženy ležící na kolejích. Ta odmítala vstát a chtěla tam zůstat. Nakonec zdravotník ženu odvedl a předal ji policii. Díky všímavosti a rychlé reakci se podařilo předejít neštěstí.

Nový Jičín dostavuje v historickém domě na náměstí dva nové byty

Interiéry měšťanského domu U Bílého anděla na novojičínském náměstí, který byl postaven v 17. století, procházejí rekonstrukcí. Uvnitř vzniknou dva nové byty. Město je v nabídkovém řízení poskytne veřejnosti k bydlení.

Informační centrum v Ostravě-Porubě rozšířilo služby. Nabízí Czech POINT

Včera 18:00 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubské Informační centrum rozšiřuje služby. Od ledna zde mohou lidé nově využívat Czech POINT nebo si zakoupit kreditní jízdenky Dopravního podniku Ostrava.

Krajští kriminalisté vyšetřují první letošní pokus o vraždu, muž zaútočil na svého soka v baru

Včera 13:23 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Krajští kriminalisté řeší první případ pokusu vraždy v letošním roce. K násilnému útoku došlo v baru v Karviné-Ráji, kde měl muž bodnout svého soka. Zraněný skončil v nemocnici, útočník je ve vazbě.

Zásady krmení ptactva přinášejí informační cedule nad Ostravicí

Včera 18:03 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Pokud se rádi procházíte ve Frýdku-Místku u řeky Ostravice, možná jste si všimli na jedné z pěších lávek, že tam byly instalovány informační osvětové cedule. Najdete na nich návod, jak krmit ptactvo, které na Ostravici žije.

Finské domky v osadě Bedřiška padly k zemi nelegálně. Rozhodl o tom ostravský magistrát

Finské domky v ostravské osadě Bedřiška byly zbourány proti předpisům a na základě nedostatečných podkladů. Rozhodl o tom ostravský magistrát. 5 opuštěných domů nechala na konci loňského roku zdemolovat mariánskohorská radnice na základě povolení stavebního úřadu ve Vítkovicích. Rozhodnutí zatím není pravomocné, městský obvod se může odvolat.

Lesní škola v Ostravě funguje už téměř čtvrtstoletí. Děti jsou z učení v přírodě nadšené

Včera 11:25 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Lesní škola v Ostravě oslaví příští rok už čtvrtstoletí svého fungování. Za tu dobu prošlo výukovými programy desetitisíce dětí a z učení prožitkem přímo v přírodě jsou vždy nadšené. Lesní škola už má programy také například pro důchodce.

DOPRAVNÍ REVUE: Most u Polska je hotový, doprava plynulejší. Kraj chystá i autobusy na vodíkový a elektrický pohon

Včera 14:50 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Řidičům se uleví na hranici s Polskem díky dokončené rekonstrukci mostu u Opavy. Moravskoslezský kraj zároveň chystá modernější a ekologičtější autobusovou dopravu – do regionu zamíří i vodíkové autobusy. A aktuálních dopravních tématech jsme v pořadu Dopravní revue mluvili s náměstkem hejtmana pro dopravu.

Hosté ve studiu: Jan Rýdl, mluvčí ŘSD

Včera 14:36 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Plány ŘSD v Moravskoslezském kraji na rok 2026

Do nemocnice to nestihli. Chlapeček se narodil doma za pomoci posádek ZZS

21. ledna 2026 12:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Porod byl tak rychlý, že se cesta do nemocnice už nestihla. Záchranáři zasahovali u porodu přímo v domácnosti v Kunčičkách u Bašky. Maminka i malý Matěj jsou v pořádku, byli následně převezeni na porodnické oddělení.

David tvrdil, že je zástupcem finanční firmy. Okradl muže z Karvinska o 300 tisíc korun

21. ledna 2026 11:18 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Muž z Karvinska reagoval na internetovou reklamu s tváří známého politika s příslibem zhodnocení financí. Ozval se mu David, zástupce finanční firmy. Ten muže okradl o téměř 300 tisíc korun. Poškozený povolil Davidovi vzdálený přístup ke svému počítači a také mu ukázal platební kartu a občanský průkaz. Podvodníkovi hrozí vězení až na osm let.

Gymnazisté z Českého Těšína vydělali na charitu přes 100 tisíc korun

20. ledna 2026 18:19 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Gymnázium Josefa Božka Český Těšín rozvíjí u svých studentů nejen znalosti a dovednosti, ale také společenskou odpovědnost. Důkazem je charitativní akce s názvem Blešák.

Gymnázium z Ostravy - Hrabůvky vyhrálo soutěž o nejlepší firemní logo

20. ledna 2026 18:17 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Střední školy z celého Moravskoslezského kraje se utkaly v soutěži o nejlepší vizuální identitu studentské firmy. Jejich úkolem bylo ale nejen vytvořit logo, museli firmu také založit a rozjet. Středoškoláci se shodli, že nejtěžší bylo vymyslet produkt, který by na trhu nabídli.

Tour vysokých škol chce udržet studenty v MS kraji

20. ledna 2026 18:14 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Cílem Glow Up University Tour je přesvědčit středoškoláky, aby se nestěhovali do jiných měst, ale studovali vysokou školu v Moravskoslezském kraji. Další díl putovního veletrhu univerzit navštívil Národní dům ve Frýdku-Místku.

Zloději zastavili vlaky mezi Olomoucí a Ostravou, podezřelí jsou zadržení
Vydáno 2. listopadu 2025 20:35, Celý MS kraj, Libor Běčák
Několik stovek lidí cestujících vlaky mezi Ostravou a Olomoucí zůstalo uvězněno ve vagonech poté, co zloději kabelů přerušili provoz na hlavním železničním koridoru.

Zdroj: TV Polar

Kolaps dopravy nastal v neděli večer. Vlaky nabíraly zpoždění delší než 200 minut. Do akce okamžitě vstoupila policie, které se podařilo zadržet podezřelé.

Cestující v několika vlacích zůstali stát v různých částech tratě a od personálu průběžně dostávali informace o tom, jak bude situace řešena. Provoz byl později obnoven částečně, plné zprovoznění se však očekává nejdříve v pondělí.

Jak se ukázalo, zloději ochromili železnici tím, že ukradli důležité kabely mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi. Jednalo se o vodiče, které přímo ovlivňují bezpečný chod železnice. Systém na situaci zareagoval kolem 18. hodiny tím, že automaticky zastavil provoz.

Cestující v EC Ostravan: "Zastavili jsme někde před Lipníkem. Vůbec nevíme, kdy se do Ostravy dostaneme. Informací není mnoho. Čekáme na pomalou jízdu do Lipníka a pak nás prý spojí s jiným vlakem do Hranic. Dostali jsme voucher do jídelního vozu v hodnotě 100 korun.

Železničáři okamžitě začali řešit náhradní dopravu. Nedělní provoz na tomto koridoru v obou směrech patří mezi nejvytíženější – lidé se vracejí po víkendu z Prahy na Ostravsko a zároveň se studenti přesouvají do Prahy.

V omezeném režimu se začaly vlaky rozjíždět po 21. hodině. 

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000051417/zlodeji-zastavili-vlaky-mezi-olomouci-a-ostravou-podezreli-jsou-zadrzeni