Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slíbil, že nebude krást. Hned další den to porušil. 26letý muž má na svědomí 11 skutků

Celý MS kraj |

Kradl a loupil i o Vánocích. Zaměřil se na prodejny, čerpací stanice a auta. Nejprve byl stíhán na svobodě, jelikož slíbil, že už nebude pokračovat v trestné činnosti. Neuběhl ani jeden den a spáchal další krádež. Svým řáděním způsobil škodu přes 600 tisíc korun.

Recidivista z Karviné byl dopaden. Loupil a kradl napříč okresy. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Spolupráce policistů a kriminalistů z Karviné, Opavy a Frýdku – Místku vyústila k objasnění série krádeží a vloupání, ke kterým od konce loňského prosince do poloviny letošního února v těchto okresech došlo. Celkem jedenáct skutků má mít na svědomí šestadvacetiletý muž z Karviné."

Svou trestní činnost zahájil o Vánocích. Tehdy se vloupal do čerpacích stanic. Nezůstal jen u nich. V oblibě měl především starší auta. Ukradenými vozidly jezdil vykonávat další loupeže a krádeže. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Kromě prvního vloupání do prodejny potravin, ke kterému došlo o loňských Vánocích, měl násilím vnikat do čerpacích stanic. Dalším neodolatelným „lákadlem“ měly být osobní automobily, převážně starší Škody. Odcizená auta pak měly sloužit k přepravě na místa činů a následným odjezdům i s odcizenými věcmi. Trestné činnosti se měl dopouštět převážně v karvinském okrese, ovšem dvakrát měl „navštívit“ sousedy. Vloupat se měl také do čerpacích stanic na Opavsku a Frýdecko-Místecku."

Bral alkohol, cigarety i peníze. Škoda, kterou způsobil, postupně rostla. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Z provozoven měl odcizit hlavně alkohol, cigarety, energetické nápoje, různé pochutiny, ale také mobilní telefon nebo finanční hotovost. Škoda, kterou tím měl majitelům způsobit, nebyla malá. Například v již zmíněné prodejně a jedné z karvinských čerpacích stanic měl odcizit zboží za téměř 200 tisíc korun. Z opavské čerpací stanice měl „odnést“ zboží v hodnotě zhruba 100 tisíc korun. Taktéž škoda, kterou měl způsobit při násilných vniknutích, se pohybovala v řádu desetitisíců, v jednom případě byla vyčíslena na 100 tisíc korun."

Na jeho dopadení muselo spolupracovat policisté z Karviné, Bohumína, Opavy i Frýdku-Místku. Policisté shromažďovali všechny dostupné důkazy. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Bezprostředně po prvních oznámeních zahájili policisté územního odboru Karviná intenzivní pátrání po možném pachateli. Úzká spolupráce karvinských, bohumínských a také opavských policistů, jejich operativní činnost, výslechy poškozených i svědků a vyhodnocení dalších zjištěných indicií vedla k jednomu podezřelému. Do prověřování byli následně zainteresovaní také policisté územního odboru Frýdek-Místek. V polovině února byl podezřelý muž zadržen policisty oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek při páchání desátého skutku. Ti byli vysláni na základě oznámení o narušení čerpací stanice v tomto okrese."

Co mohl, to porušil. Ukázalo se, že ukradená auta navíc řídil se zákazem řízení. Jelikož pachatel spolupracoval a slíbil, že už nebude porušovat zákon, bylo jeho stíhání vedeno na svobodě. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Komisař 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Karviná obvinil zadrženého muže ze spáchání trestných činů krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci. Jelikož odcizená auta řídil přes pravomocný zákaz řízení motorových vozidel, byl obviněn také ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněný s kriminalisty spolupracoval, k trestné činnosti se přiznal. Odcizené zboží měl dle svého sdělení různě rozprodat a finance použít pro vlastní spotřebu. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, ale protože slíbil, že se další trestné činnosti nebude dopouštět, bylo trestní stíhání vedeno na svobodě."

Jeho svoboda skončila hned další den. Ukradl klíčky od auta a odjel. Z policejní cely šel rovnou do vazby. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Ovšem obviněný svůj slib nedodržel. Následující den neuniklo pozornosti policistů oddělení hlídkové služby Karviná nastartované osobní vozidlo a muž nacházející se v jeho blízkosti. Následným prověřováním zjistili, že měl odcizit klíč od auta a bez vědomí majitele s ním odjet. Také zjistili, že předchozího dne byl obviněn ze spáchání několika trestných činů. Muž si vyslechl další obvinění, a to ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tentokrát po pobytu v policejní cele putoval do vazby."

Pachatel porušil zákon v jedenácti případech. Svým jednáním způsobil škodu přes 600 tisíc korun. Může jít do vězení až na 5 let. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "V součtu spáchání uvedených jedenácti skutků měl způsobit škodu v celkové výši přesahující 600 tisíc korun. Další více než 200tisícovou škodu měl způsobit poškozením při násilných vniknutích do objektů nebo automobilů. Zajištěné a neporušené zboží mohlo být vráceno provozovně a auta, která byla nalezena, mohou být předána majitelům. Vzhledem k výši škody v případě odsouzení hrozí obviněnému muži až pět let odnětí svobody."

Nahlásit chybu


K tématu

Stoletého seniora drželi násilím, zatímco kradli v domě. Dva pachatelé nakradli šperky a věci v hodnotě 90 tisíc korun

31. března 2026 14:39 | Opava | Anna Břenková

Uprostřed noci se dva muži vloupali do rodinného domu v Opavě. Uvnitř narazili na stoletého seniora. Pachatelé ho násilím drželi a zranili, zatímco prohledávali pokoje. Odnesli si šperky a věci za 90 tisíc korun. Díky rychlé reakci seniora a okamžitému zásahu policie skončil jeden z pachatelů v poutech už hodinu po činu, druhý pak hned další den. Oběma mužům teď hrozí až deset let vězení.

Několikrát okradl seniorku a její dceru na vozíku, pak obě ženy násilně napadl

4. prosince 2025 11:45 | Ostrava-město | Anna Břenková

Muž zneužil důvěry ženy na vozíku a hrál si na jejího přítele. Přitom z bytu, kde žila se svou starší matkou, kradl peníze. Pak zorganizoval další akci – jeho komplic se vydával za policistu a z bytu společně s další ženou vzali cennosti. Zločinec se ještě vrátil, opět kradl a obě ženy násilně napadl. Kriminalisté v Ostravě obvinili tři osoby. Hlavnímu pachateli hrozí až deset let.

Okrádal hokejisty během tréninku. Recidivista nakradl věci za 130 tisíc korun

11. prosince 2025 11:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Prý se chtěl dívat na hokej, místo toho ale kradl z šatny hokejistů. Bral vše, co mu přišlo pod ruce - mobily, hodinky, zlatý prsten a peněženku s hotovostí. Celkem nakradl věci za 130 tisíc korun. Muž byl už v minulosti trestán. Teď mu hrozí až pět let ve vězení.


Neukáznění lidé krmili mandrily v Zoo Ostrava. Špatné krmivo může zvířata zabít

Včera 16:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nezabíjejte naše zvířata! To je důrazný apel Zoo Ostrava na neukázněné návštěvníky, kteří navzdory přísnému zákazu krmí zvířata vlastní potravou. Poslední případ eviduje zoo u mandrilů, kam skupina lidí házela krmení a ignorovala upozornění ostatních návštěvníků. Ještě jim za to vulgárně nadávala.

Ostravskem po čtyři dny projížděly nablýskané mercedesy, finále bylo pod pecemi

Včera 10:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Majitelé a příznivci vozů Mercedes-Benz se sjeli do Ostravy na čtyřdenní setkání spojené s vyjížďkami po okolí. Historické i současné vozy mohli lidé vidět například na Landeku, v Těrlicku nebo v Dolní oblasti Vítkovic.

Alkohol a drogy navedly řidiče do příkopu a následného kotrmelce. Naštěstí nikoho nezabil

Včera 13:27 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Řízení pod vlivem alkoholu a drog se vymstilo muži, který poblíž Těrlické přehrady nezvládl řízení a své auto převrátil na střechu.

Motorkář se srazil s osobním autem v centru Havířova, stroj vyletěl ze silnice na chodník

Včera 9:45, vydáno 8. srpna 2026 17:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podle svědků jel velkou rychlostí centrem Havířova. Do cesty mu ale vjelo odbočující auto a následovala srážka. Motorka vylétla ze silnice, prorazila zábradlí a stroj skončil na chodníku. Motorkář utrpěl velmi vážná zranění a byl letecky přepraven do nemocnice.

Před promítáním letního kina v Návsí zahrála kapela Blaf

Včera 12:00 | Návsí | Libor Běčák

Stalo se už tradicí, že promítání letního kina v Návsí předchází hudební program. Tentokrát zahrála skupina Blaf.

V Palkovicích válí s humornými videi, na dožínky jede Petr Kotvald na kombajnu

8. srpna 2026 9:16 | Palkovice | Libor Běčák

Hajný Horyna a malý Pavlík s jointem marihuany, dvojice kosmonautů Elon Kula a Neil Baca na cestě ke kolonizaci Marsu, král a šašek a mnoho dalších postav už při propagaci Palkovic ztvárnili starosta Radim Bača a místostarosta David Kula.

Senior akademie v Opavě zahájila další běh. Zájem seniorů byl obrovský

8. srpna 2026 10:28 | Opava | Yvona Fajtová

V Obecním domě v Opavě odstartoval další běh Senior akademie. Šedesát účastníků čeká až do konce října celkem třináct setkání plných odborných přednášek i poznávání města. Na závěr převezmou úspěšní absolventi certifikáty o absolvování studia a drobné dárky.

Havířov řeší parkování v ulicích Haškova a M. Majerové, místní sepsali petici

7. srpna 2026 11:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovoli, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Frýdek-Místek pokračuje v instalaci fotovoltaických elektráren

7. srpna 2026 15:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek se snaží využívat plochy na střechách svých objektů pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Tentokrát přišla řada na 11. Základní školu ve Frýdku.

Horní Suchá uctila památku obětí Životické tragédie u muralu

7. srpna 2026 10:24 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Horní Suchá si připomněla 82. výročí Životické tragédie. Zástupci obce uctili památku šesti místních obětí a zároveň ocenili spolek Životice Sobě za zpřístupnění informací o tragédii prostřednictvím QR kódů u památníků.

Při nocování na hradě Hukvaldy lidé odhalili vraha

7. srpna 2026 10:13 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Lidé, kteří nocovali na hradě Hukvaldy, pomáhali odhalit vraha. Takový byl totiž motiv speciální noční prohlídky historické tvrze.

Dvouletého chlapečka v Havířově pokousal pes, policie hledá majitele

6. srpna 2026 14:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ošklivé zranění v obličeji utrpěl teprve dvouletý chlapeček v Havířově. Podle policie i příbuzných ho napadl pes, který pobíhal bez vodítka a náhubku. Majitel psa údajně z místa odešel. Případem už se zabývá policie, která majitele psa hledá.

Muž v Příboře se vážně zranil při práci s rozbrušovačkou

6. srpna 2026 9:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu ráno zasahovali záchranáři i vrtulník u vážného zranění muže v Příboře na Novojičínsku. Poranil se v oblasti hlavy při práci s rozbrušovačkou. Následně byl vrtulníkem přepraven do ostravské fakultní nemocnice.

Zdravotníci obměňují flotilu vozů. Sanitky budou rozmístěny po celém kraji

5. srpna 2026 14:17 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Každá minuta může rozhodovat o lidském životě. I proto Moravskoslezský kraj pokračuje v modernizaci zdravotnické záchranné služby – do provozu nyní zamířilo 14 nových sanitek vybavených nejmodernější technikou.

V. Palkovská i J. Bělica nejsou na volebních kandidátkách

5. srpna 2026 12:15 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

V úterý vypršela lhůta pro podání kandidátek politických stran a uskupení do komunálních voleb. Post primátorky už nebude obhajovat Věra Palkovská za sdružení Osobnosti pro Třinec. V Havířově nebude na kandidátce hnutí ANO radní a hejtman Josef Bělica.

Falešní investiční poradci z Ukrajiny obrali Čechy o miliony. Kriminalisté z MS kraje zasahovali v Kyjevě

5. srpna 2026 10:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Moravskoslezští policisté odhalili mezinárodní gang podvodníků, kteří lákali lidi na pohádkové zisky z kryptoměn. Falešní poradci s lámanou češtinou volali obětem z ukrajinského call centra a připravili Čechy o desítky až stovky milionů korun. Na padesátce domovních prohlídek v Kyjevě se podíleli i čeští vyšetřovatelé.

Slíbil, že nebude krást. Hned další den to porušil. 26letý muž má na svědomí 11 skutků
Vydáno 27. února 2026 9:22, Celý MS kraj, Anna Břenková
Kradl a loupil i o Vánocích. Zaměřil se na prodejny, čerpací stanice a auta. Nejprve byl stíhán na svobodě, jelikož slíbil, že už nebude pokračovat v trestné činnosti. Neuběhl ani jeden den a spáchal další krádež. Svým řáděním způsobil škodu přes 600 tisíc korun.

foto: Policie ČR

Recidivista z Karviné byl dopaden. Loupil a kradl napříč okresy. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Spolupráce policistů a kriminalistů z Karviné, Opavy a Frýdku – Místku vyústila k objasnění série krádeží a vloupání, ke kterým od konce loňského prosince do poloviny letošního února v těchto okresech došlo. Celkem jedenáct skutků má mít na svědomí šestadvacetiletý muž z Karviné."

Svou trestní činnost zahájil o Vánocích. Tehdy se vloupal do čerpacích stanic. Nezůstal jen u nich. V oblibě měl především starší auta. Ukradenými vozidly jezdil vykonávat další loupeže a krádeže. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Kromě prvního vloupání do prodejny potravin, ke kterému došlo o loňských Vánocích, měl násilím vnikat do čerpacích stanic. Dalším neodolatelným „lákadlem“ měly být osobní automobily, převážně starší Škody. Odcizená auta pak měly sloužit k přepravě na místa činů a následným odjezdům i s odcizenými věcmi. Trestné činnosti se měl dopouštět převážně v karvinském okrese, ovšem dvakrát měl „navštívit“ sousedy. Vloupat se měl také do čerpacích stanic na Opavsku a Frýdecko-Místecku."

Bral alkohol, cigarety i peníze. Škoda, kterou způsobil, postupně rostla. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Z provozoven měl odcizit hlavně alkohol, cigarety, energetické nápoje, různé pochutiny, ale také mobilní telefon nebo finanční hotovost. Škoda, kterou tím měl majitelům způsobit, nebyla malá. Například v již zmíněné prodejně a jedné z karvinských čerpacích stanic měl odcizit zboží za téměř 200 tisíc korun. Z opavské čerpací stanice měl „odnést“ zboží v hodnotě zhruba 100 tisíc korun. Taktéž škoda, kterou měl způsobit při násilných vniknutích, se pohybovala v řádu desetitisíců, v jednom případě byla vyčíslena na 100 tisíc korun."

Na jeho dopadení muselo spolupracovat policisté z Karviné, Bohumína, Opavy i Frýdku-Místku. Policisté shromažďovali všechny dostupné důkazy. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Bezprostředně po prvních oznámeních zahájili policisté územního odboru Karviná intenzivní pátrání po možném pachateli. Úzká spolupráce karvinských, bohumínských a také opavských policistů, jejich operativní činnost, výslechy poškozených i svědků a vyhodnocení dalších zjištěných indicií vedla k jednomu podezřelému. Do prověřování byli následně zainteresovaní také policisté územního odboru Frýdek-Místek. V polovině února byl podezřelý muž zadržen policisty oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek při páchání desátého skutku. Ti byli vysláni na základě oznámení o narušení čerpací stanice v tomto okrese."

Co mohl, to porušil. Ukázalo se, že ukradená auta navíc řídil se zákazem řízení. Jelikož pachatel spolupracoval a slíbil, že už nebude porušovat zákon, bylo jeho stíhání vedeno na svobodě. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Komisař 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Karviná obvinil zadrženého muže ze spáchání trestných činů krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci. Jelikož odcizená auta řídil přes pravomocný zákaz řízení motorových vozidel, byl obviněn také ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obviněný s kriminalisty spolupracoval, k trestné činnosti se přiznal. Odcizené zboží měl dle svého sdělení různě rozprodat a finance použít pro vlastní spotřebu. Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, ale protože slíbil, že se další trestné činnosti nebude dopouštět, bylo trestní stíhání vedeno na svobodě."

Jeho svoboda skončila hned další den. Ukradl klíčky od auta a odjel. Z policejní cely šel rovnou do vazby. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Ovšem obviněný svůj slib nedodržel. Následující den neuniklo pozornosti policistů oddělení hlídkové služby Karviná nastartované osobní vozidlo a muž nacházející se v jeho blízkosti. Následným prověřováním zjistili, že měl odcizit klíč od auta a bez vědomí majitele s ním odjet. Také zjistili, že předchozího dne byl obviněn ze spáchání několika trestných činů. Muž si vyslechl další obvinění, a to ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tentokrát po pobytu v policejní cele putoval do vazby."

Pachatel porušil zákon v jedenácti případech. Svým jednáním způsobil škodu přes 600 tisíc korun. Může jít do vězení až na 5 let. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "V součtu spáchání uvedených jedenácti skutků měl způsobit škodu v celkové výši přesahující 600 tisíc korun. Další více než 200tisícovou škodu měl způsobit poškozením při násilných vniknutích do objektů nebo automobilů. Zajištěné a neporušené zboží mohlo být vráceno provozovně a auta, která byla nalezena, mohou být předána majitelům. Vzhledem k výši škody v případě odsouzení hrozí obviněnému muži až pět let odnětí svobody."

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000053348/slibil-ze-nebude-krast-hned-dalsi-den-to-porusil-26lety-muz-ma-na-svedomi-11-skutku