Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura v březnu nabídne fyzické básnictví, irské tance a třeba i kněze

Nový Jičín |

Klub Galerka na Staré poště se v březnu představí hned v několika odlišných rovinách. Potěší příznivce folku, fyzického básnictví a také irských tanců. Kromě toho nabídne tradiční Jazz klub a přednáškový Galerdoor.

Prostředí klubu Galerka je známé svou nezaměnitelnou atmosférou a dobrým zvukem. Ověřit si to mohou návštěvníci, kteří sem zavítají třeba na březnové koncerty.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Galerka patří téměř všem žánrům, patří žánrům, které se tady ke Galerce hodí, které jsme schopni tady udělat vzhledem ke kapacitě a umístění klubu. Jedním z těch žánrů může být folkový večer téměř místní kapely Moka, který bude v pátek 3. března. Je to první koncert této kapely v klubu Galerka.”

Kromě interpretů ze zdejšího regionu přivítá Galerka například i známou brněnskou kapelu Ty Syčáci v čele s legendárním Petrem Vášou. Večer zasvěcený alternativní muzice a fyzickému básnictví je na programu 10. března. O týden později, 18. března, si návštěvníci kubu budou moci zatancovat.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jeden z takových ne úplně standardních koncertů, který tady v klubu Galerka bývá, bude koncert kapely Acoustic Irish, což je taková fúze irské taneční muziky. Takže koncert bude bez židlí, bude se tančit, bude tu volná zábava a těšíme se na velmi temperamentní večer.”

Stálé místo v Galerce má Jazz klub, a to zpravidla poslední pátek v měsíci.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “V březnu se můžeme těšit na fenomenálního Roberta Balcara s triem. Robert Balcar je člověk, který doprovází Dana Bártu s jeho Ilustratosférou a v dalších projektech. Je to jeden z nejuznávanějších kontrabasistů u nás.”

Pravidelným programem v klubu jsou také adrenalinové přednášky Galerdoor s podtitulem Vítejte za dveřmi. 16. března tu bude Petr Kubný, který jezdí po celém světě na koloběžce, vyprávět o své pět tisíc kilometrů dlouhé cestě Balkánem.

Na závěr můžeme přidat i ochutnávku už z dubnového programu. Tou první je speciální koncert Jakuba Děkana, který spolupracuje se skupinou ATMO.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Je to akustický koncert, po předchozím beznadějně vyprodaném turné se toto akustické turné opakuje. Myslím, že bude velmi nevšedním zážitkem pro lidi, kteří tohoto interpreta znají z úplně jiných koncertů, z větších pódií, třeba i z novojičínského náměstí.”

Na konci dubna, 26., pak mohou příznivci talk show zamířit do Kina Květen. Vyprávět své příběhy ze života tu bude římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik.

Nahlásit chybu


K tématu

Večer s oslavou kytarové muziky a křtem nových nahrávek Jakuba Jalůvky

16. března 2026 17:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Klubu Galerka se uskutečnil křest autorských skladeb novojičínského kytaristy Jakuba Jalůvky. Kmotrem nahrávky byla legenda české basové kytary Jaroslav Janek. Hostem večera byla absolventka prestižní Berklee.

Kultura míří z venkovního prostoru zpět do Galerky, případně do kina

25. září 2025 17:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Kultura ve městě se po skončení programu Novojičínského léta přesunuje zpět pod střechu do Klubu Galerka a některé pořady i do kina Květen. Nabídne třeba filmový klub nebo přednášku žurnalisty Josefa Klímy.

Stavba Multifunkčního domu pokračuje podle plánu, pokračovat se bude betonáží přízemí

20. srpna 2025 8:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Stavba nového Multifunkčního domu v Muglinově pokračuje podle plánu, a to betonáží stropu suterénu. Následující tři měsíce pak věnuje zhotovitel nejsložitější fázi – stavbě přízemí. Veškeré práce by měly být dokončeny v prosinci příštího roku.


Požár vlaku EuroCity zastavil provoz na hlavním koridoru mezi Ostravou a Studénkou

Včera 16:20 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na trati mezi Studénkou a Jistebníkem zastavil mezinárodní vlak EC 130 Báthory. Důvodem byl kouř, který se linul od brzdového kotouče na jedné z náprav. Následně do akce vyrazili hasiči, kterým byla událost nahlášena jako požár.

Dron odhalil na D1 desítky prohřešků kamioňáků. Blokovali provoz a riskovali za volantem

Včera 13:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Nelegální předjíždění, jízda v nesprávných pruzích i telefonování. Na dálnici D1 proběhla rozsáhlá policejní akce za účasti dronu, která v úseku od Fulneku po Ostravu odhalila celou řadu prohřešků řidičů kamionů. Pokuty na místě vyšly hříšníky na desítky tisíc korun.

Motorkář v Ostravě narazil do značení a střetl se s kamionem, dálnice je obousměrně uzavřena

Včera 13:01 | Ostrava-město | Anna Břenková

Na dálnici D1 v Ostravě v místě zúžení došlo k vážné dopravní nehodě. Motorkář po nárazu do přenosného dopravního značení vletěl do protisměru, kde se bočně střetl s kamionem. Je v péči záchranářů. Policisté kvůli zásahu museli odklonit dopravu.

Nový Jičín řeší autovraky důsledněji, nechá je i sešrotovat

Včera 7:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín zpřísnil postup v otázce odstraňování autovraků. Dlouhodobě odstavená vozidla s propadlou technickou kontrolou bude po uplynutí výzvy ihned odtahovat. Nevyzvednuté ojetiny prodá nebo sešrotuje.

Řidič v Ostravě srazil na přechodu muže, ten na místě zemřel

Včera 9:48 | Ostrava-město | Anna Břenková

Před půlnocí v úterý 11. srpna došlo na Rudné ulici v Ostravě ke smrtelné nehodě. 60letý řidič auta si nevšiml muže na přechodě a srazil ho. Přes veškerou snahu svědků, policistů i přivolaných záchranářů sražený chodec na místě zemřel.

Zchátralé domy v Šenovské ulici se mění na nové byty. Problémy se statikou stavbu prodloužily

11. srpna 2026 15:57 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Slezská Ostrava pokračuje v obnově lokality Zárubek. V Šenovské ulici vznikne dvacet čtyři nových bytů. Komplexní oprava tří historických domů ale přinesla nečekané komplikace se statikou a posun termínu.

Ocelová trubka propíchla při nehodě osobní auto, řidič měl obrovské štěstí

Včera 11:46 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obrovské štěstí měl ve středu dopoledne řidič, který havaroval na silnici mezi obcemi Vidly a Vrbnem pod Pradědem. S největší pravděpodobností vinou své nepozornosti sjel pravými koly na travnatou část vedle silnice, kde najel na svodidla a auto se stalo neovladatelným.

Motorkářka srazila chodce na přechodu ve Frýdku-Místku

11. srpna 2026 14:20 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na přechodu pro chodce ve Frýdku-Místku srazila mladá motorkářka chodce. Nehoda se přitom stala druhý den na stejném místě, kde jiný motorkář smetl chodce a sám na to doplatil životem.

Tučňáci se stanou novým lákadlem ZOO. Návštěvníci je budou moci sledovat i pod vodou

11. srpna 2026 13:27 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Slezská Ostrava je díky zoologické zahradě jednou z nejnavštěvovanějších lokalit nejen ve městě, ale v celém Moravskoslezském kraji. její další rozvoj proto velmi důležitý. Nyní naplno běží výstavba pavilonu pro tučňáky, kteří by se měli stát novým lákadlem. Stavebníci postupují v souladu s harmonogramem prací, takže hotovo by mělo být na konci příštího roku.

Hasiči vytáhli z hořícího domu u Ostravy seniorku. Byla popálená a museli ji oživovat

11. srpna 2026 11:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dramatická záchrana života se odehrála během požáru rodinného domu ve Václavovicích u Ostravy. Ze silně zakouřeného domu vytáhli hasiči hodně popálenou 79letou seniorku, kterou začali okamžitě oživovat. Zpět k životu ji následně přivedli záchranáři. Okolnosti požáru prověřují policisté.

Lákadlem zámecké sezony je v Nové Horce rakev

11. srpna 2026 7:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Součástí prohlídkového okruhu Zámku Nová Horka ve Studénce se na léto stává i márnice. Uvnitř je výstava věnována smrti v době osvícenství, jejímž hlavním lákadlem je unikátní Josefínská rakev.

Tragická nehoda v Bílovci. Při couvání popelářského auta zemřel pracovník

10. srpna 2026 14:09 | Bílovec | Anna Břenková

V areálu garáží v Bílovci narazil řidič popelářského auta i s kolegou v zadní části vozidla do betonového sloupu. Muž na místě zemřel. Dechová zkouška řidiče byla negativní, okolnosti nehody vyšetřují policisté.

Levanduli a len mění v EFFATĚ v originální dekorace

10. srpna 2026 12:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Léto rozhodně není časem oddechu v sociálně terapeutických dílnách Effatha Slezské diakonie. Klienti se připravují na “voňavou” výstavu. Jejich výrobky ze sušených květin budou v srpnu k vidění v městské knihovně.

Akrobaté na náměstí vykouzlili příběh zrození vesmíru

9. srpna 2026 7:55 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Kulturní léto nabízí v Novém Jičíně akce různých žánrů a zaměření. Zájmu veřejnosti se například těšilo představení akrobatického uskupení V.O.S.A. Odehrálo se na Masarykově náměstí v kulisách obřích vesmírných objektů.

Akce byla o důležitosti festovních vazeb v rodinách

8. srpna 2026 10:48 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nezisková organizace Bunkr pořádala v Novém Jičíně Rodina FEST. Připraven byl program plný pohybu, her a především společných zážitků pro děti a dospělé.

Kultura v březnu nabídne fyzické básnictví, irské tance a třeba i kněze
Vydáno 27. února 2023 10:20, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Klub Galerka na Staré poště se v březnu představí hned v několika odlišných rovinách. Potěší příznivce folku, fyzického básnictví a také irských tanců. Kromě toho nabídne tradiční Jazz klub a přednáškový Galerdoor.

Prostředí klubu Galerka je známé svou nezaměnitelnou atmosférou a dobrým zvukem. Ověřit si to mohou návštěvníci, kteří sem zavítají třeba na březnové koncerty.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Galerka patří téměř všem žánrům, patří žánrům, které se tady ke Galerce hodí, které jsme schopni tady udělat vzhledem ke kapacitě a umístění klubu. Jedním z těch žánrů může být folkový večer téměř místní kapely Moka, který bude v pátek 3. března. Je to první koncert této kapely v klubu Galerka.”

Kromě interpretů ze zdejšího regionu přivítá Galerka například i známou brněnskou kapelu Ty Syčáci v čele s legendárním Petrem Vášou. Večer zasvěcený alternativní muzice a fyzickému básnictví je na programu 10. března. O týden později, 18. března, si návštěvníci kubu budou moci zatancovat.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jeden z takových ne úplně standardních koncertů, který tady v klubu Galerka bývá, bude koncert kapely Acoustic Irish, což je taková fúze irské taneční muziky. Takže koncert bude bez židlí, bude se tančit, bude tu volná zábava a těšíme se na velmi temperamentní večer.”

Stálé místo v Galerce má Jazz klub, a to zpravidla poslední pátek v měsíci.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “V březnu se můžeme těšit na fenomenálního Roberta Balcara s triem. Robert Balcar je člověk, který doprovází Dana Bártu s jeho Ilustratosférou a v dalších projektech. Je to jeden z nejuznávanějších kontrabasistů u nás.”

Pravidelným programem v klubu jsou také adrenalinové přednášky Galerdoor s podtitulem Vítejte za dveřmi. 16. března tu bude Petr Kubný, který jezdí po celém světě na koloběžce, vyprávět o své pět tisíc kilometrů dlouhé cestě Balkánem.

Na závěr můžeme přidat i ochutnávku už z dubnového programu. Tou první je speciální koncert Jakuba Děkana, který spolupracuje se skupinou ATMO.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Je to akustický koncert, po předchozím beznadějně vyprodaném turné se toto akustické turné opakuje. Myslím, že bude velmi nevšedním zážitkem pro lidi, kteří tohoto interpreta znají z úplně jiných koncertů, z větších pódií, třeba i z novojičínského náměstí.”

Na konci dubna, 26., pak mohou příznivci talk show zamířit do Kina Květen. Vyprávět své příběhy ze života tu bude římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000035940/kultura-v-breznu-nabidne-fyzicke-basnictvi-irske-tance--a-treba-i-kneze