Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala další fáze regenerace sídliště Nerudova, přibude parkování i dětské prvky

Nový Jičín |

Zahájena byla v těchto dnech druhá etapa regenerace panelového sídliště Nerudova. Výsledkem bude mimo jiné navýšení parkovacích míst a modernizace dětského hřiště.

Revitalizace sídliště Nerudova je rozdělena do šesti etap, ta první začala v roce 2023. Tehdy tu byly realizovány například úpravy parkovacích míst před budovu bývalého zahradního centra a z důvodu bezpečnosti byla v této lokalitě přebudována křižovatka ulic Nerudova a Revoluční.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “V květnu byla zahájena druhá etapa regenerace panelového sídliště Nerudova. Předmětem této etapy je úprava komunikací a chodníků, vybudování nových parkovacích míst, vybudování nového dětského hřiště, dále úprava veřejného osvětlení, instalace mobiliáře, sadové úpravy a taktéž přeložka nezbytných inženýrských sítí, které se v této ploše nacházejí.”

Rozpočet stavebního projektu je zhruba 6,4 milionu korun včetně daně, přičemž 2,5 milionů korun uhradí dotace z evropských fondů Integrovaného regionálního operačního programu.

obyvatelé Nového Jičína:
“My tu žijeme pořád na permanentním staveništi. To je každý rok, takže se mi to vůbec nelíbí. Bylo tu hřiště, zlikvidovali ho, nevím co tu bude, na internetu není nic, co bývalo z města nějaké informace, nebo je nemůžu najít.”
“No, děje se pořád něco a splňuje to účel. Parkovací místa přibudou, protože ty auta, to je šílené, stojí tu na chodníku, je třeba parkoviště. A také je potřeba něco udělat pro děcka, hlavně, aby hřiště bylo oplocené, aby tam nechodili psi, protože ne všichni po svých psech uklízejí exkrementy.”

Na sídlišti podle projektu konkrétně přibudou dvě parkovací kapsy s 18 novými parkovacími místy. Smyslem celého záměru je také prostor esteticky kultivovat. Práce by měly trvat pět měsíců.

Studie revitalizace celé této lokality byla zpracována v roce 2021.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ta koncepce byla schválena zastupitelstvem, na jejím základě navazujeme jednotlivé stupně projektování a dalších příprav. Aktuálně máme zprojektovánu třetí etapu, dokončuje se projekt a probíhají vyjádření dotčených orgánů státní správy u čtvrté etapy, a etapy číslo pět a šest zatím zahájeny nebyly.”

Před započetím přeměny sídliště se k záměru vyjadřovali i občané města. Nejprve

v anketě a následně na veřejných projednáních. Z názorů lidí vyplynulo, že jim na sídlišti nejvíce chybí právě parkovací místa, rekreačně sportovní vybavenost a prostor pro trávení volného času dětí.

Nahlásit chybu


K tématu

Hotova je druhá etapa regenerace sídliště Nerudova, příští rok se tu kopat nebude

7. listopadu 2025 10:59 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Skončila druhá etapa regenerace panelového sídliště Nerudova. Jejím výsledkem jsou opravené chodníky, dětské hřiště a zejména nová parkovací místa.

Novojičínské sídliště vylepšila druhá ze šesti etap revitalizace

6. listopadu 2025 9:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Skončila druhá etapa regenerace novojičínského sídliště Nerudova. Jejím výsledkem jsou opravené chodníky, dětské hřiště a zejména nová parkovací místa.

Dům na Trlicově ulici získá nový plášť a centrální kotelnu

6. října 2025 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město pokračuje v opravách bytových domů. Letos dostává nový kabát, střechu i centrální vytápění objekt s devíti byty na Trlicově ulici. Část nákladů zaplatí dotace Nová zelená úsporám.


21letý muž narazil do stromu v Březové na Opavsku. Na místě zemřel

Dnes 9:36 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mladý řidič zatím z neznámých důvodů sjel z cesty v Březové a narazil do stromu. Bohužel byl na místě nalezen bez známek života. Policisté prosí svědky události o bližší informace.

Poblíž hranice se Slovenskem už se staví ekodukt pro migraci šelem i další zvěře

Dnes 10:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poblíž státní hranice se Slovenskem v Mostech u Jablunkova se už pracuje na stavbě přemostění silnice I/11. Ekodukt bude sloužit zvěři k bezpečnému překonání frekventované silnice.

Frýdlantské letní koupaliště bude mít nové zázemí pro návštěvníky

Oblíbené letní koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází průběžnou modernizací. V současné době se připravuje výstavba nového zázemí, které by mělo být hotovo před další sezonou.

Třináctiletá dívka oznámila požár zahradního domku, hasiči uchránili majetek za pět milionů

Včera 10:46 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 11. července u požáru dřevěného zahradního domku v Domoradovicích, místní části Hradce nad Moravicí. Událost na tísňovou linku oznámila třináctiletá dívka. Požár způsobil škodu za 400 tisíc korun, hasiči ale rychlým zásahem uchránili přilehlý rodinný dům i další majetek v hodnotě zhruba pěti milionů korun.

Na tradičním Jablunkovském jarmarku byly oceněny osobnosti města

Včera 14:17 | Jablunkov | Libor Běčák

Městský les v Jablunkově byl dějištěm dalšího ročníku tradičního jarmarku. Vedle hudebních a tanečních vystoupení došlo také k ocenění osobností města.

O nejchutnější guláš v Rychvaldě letos soutěžilo 15 týmů

Včera 12:03 | Rychvald | Libor Běčák

Areál rychvaldského Sokola patřil po roce opět gulášovému klání. Do soutěže se zapojilo 15 týmů a každý věřil, že právě jeho guláš bude lidem chutnat nejvíce.

Káva, která pomáhá. Nemocniční kavárna v Opavě už čtyři roky podporuje pacienty

10. července 2026 9:35 | Opava | Yvona Fajtová

Šálek kávy, vlídné slovo a lidská podpora. Tak funguje kavárna Nadace Pavla Novotného v areálu Moravskoslezské nemocnice Opava. Už čtyři roky pomáhá onkologickým pacientům i jejich blízkým zvládat nejtěžší životní chvíle.

Motocyklista po střetu s autem vyjel do pole, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Včera 10:09 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v sobotu 11. července odpoledne na silnici II/477 mezi Řepištěm a Vratimovem. Při předjíždění se tam střetlo osobní auto Hyundai s motocyklem Kawasaki. Motorkář po kolizi vyjel mimo silnici do pole a se zraněními byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava.

Ostravští celníci na dálnici zajistili 16 tun nelegálního tabáku

10. července 2026 10:40 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci odhalili u Přerova kamion převážející přes 16 tun nelegálního tabáku. Zboží bylo určeno pro neexistující firmu. Předběžný únik na dani přesahuje 59 milionů korun.

Hasiči v Miloticích nad Opavou převzali do užívání novou hasičskou zbrojnici

11. července 2026 15:58 | Bruntál | Karel Soukop

Hasiči v Miloticích nad Opavou právě převzali do užívání novostavbu své hasičské zbrojnice. Ta byla postavena v posledních dvou letech nákladem přes 13 milionů korun a stane se novou dominantou obce.

Lyžařům ze Svince prospívá i travní sezona

Lyžaři na Svinci i v létě už nejsou nic neobvyklého. Letos si užívají čtvrtou sezonu travní varianty zimního sportu. Na svahu hostili i závod Českého poháru.

Město hledá kupce pozemku na ulici Bohuslava Martinů, má postavit byty

Nový Jičín hledá kupce, kterému prodá pozemky na ulici Bohuslava Martinů. Postavit tam musí bytové domy. Z aktuálního nabídkového řízení ale město žádnou společnost nevybralo.

Fokus vyplní každý týden léta, i několikrát

11. července 2026 11:12 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ani jeden prázdninový týden nezůstává bez tábora Střediska volného času Fokus. S kamerou jsme navštívili některé z příměstských turnusů, třeba ten zaměřený na filmovou školu.

BEZ KOMENTÁŘE: Studénecké mažoretky se předvedly jako soutěžící i hostitelky

11. července 2026 10:49 | Studénka | Jan Plášil

Plocha zimního stadionu ve Studénce nabídla mimořádnou podívanou na desítky vystoupení mažoretek z klubů z celé republiky. Konala se tu soutěž nesoucí název Memoriál Jiřího Necida.

Procházka městem odkryla jeho temnou minulost

10. července 2026 11:23 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Lidé se mohli vydat poznat temná zákoutí novojičínské historie. Komentovaná prohlídka nazvaná Černá kronika připomněla tragický požár, havárii letadla nebo vraždy.

Žerotínský zámek láká na letní Hračkohrátky

10. července 2026 10:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Muzeum Novojičínska zve v létě do Žerotínského zámku i ty nejmenší děti. Připravilo výstavu nazvanou Hračkohrátky. Návštěvníci si mohou pohrát s maňásky nebo s dřevěnou dráhou pro vlaky a auta.

Začala další fáze regenerace sídliště Nerudova, přibude parkování i dětské prvky
Vydáno 30. května 2025 12:06, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Zahájena byla v těchto dnech druhá etapa regenerace panelového sídliště Nerudova. Výsledkem bude mimo jiné navýšení parkovacích míst a modernizace dětského hřiště.

Revitalizace sídliště Nerudova je rozdělena do šesti etap, ta první začala v roce 2023. Tehdy tu byly realizovány například úpravy parkovacích míst před budovu bývalého zahradního centra a z důvodu bezpečnosti byla v této lokalitě přebudována křižovatka ulic Nerudova a Revoluční.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “V květnu byla zahájena druhá etapa regenerace panelového sídliště Nerudova. Předmětem této etapy je úprava komunikací a chodníků, vybudování nových parkovacích míst, vybudování nového dětského hřiště, dále úprava veřejného osvětlení, instalace mobiliáře, sadové úpravy a taktéž přeložka nezbytných inženýrských sítí, které se v této ploše nacházejí.”

Rozpočet stavebního projektu je zhruba 6,4 milionu korun včetně daně, přičemž 2,5 milionů korun uhradí dotace z evropských fondů Integrovaného regionálního operačního programu.

obyvatelé Nového Jičína:
“My tu žijeme pořád na permanentním staveništi. To je každý rok, takže se mi to vůbec nelíbí. Bylo tu hřiště, zlikvidovali ho, nevím co tu bude, na internetu není nic, co bývalo z města nějaké informace, nebo je nemůžu najít.”
“No, děje se pořád něco a splňuje to účel. Parkovací místa přibudou, protože ty auta, to je šílené, stojí tu na chodníku, je třeba parkoviště. A také je potřeba něco udělat pro děcka, hlavně, aby hřiště bylo oplocené, aby tam nechodili psi, protože ne všichni po svých psech uklízejí exkrementy.”

Na sídlišti podle projektu konkrétně přibudou dvě parkovací kapsy s 18 novými parkovacími místy. Smyslem celého záměru je také prostor esteticky kultivovat. Práce by měly trvat pět měsíců.

Studie revitalizace celé této lokality byla zpracována v roce 2021.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Ta koncepce byla schválena zastupitelstvem, na jejím základě navazujeme jednotlivé stupně projektování a dalších příprav. Aktuálně máme zprojektovánu třetí etapu, dokončuje se projekt a probíhají vyjádření dotčených orgánů státní správy u čtvrté etapy, a etapy číslo pět a šest zatím zahájeny nebyly.”

Před započetím přeměny sídliště se k záměru vyjadřovali i občané města. Nejprve

v anketě a následně na veřejných projednáních. Z názorů lidí vyplynulo, že jim na sídlišti nejvíce chybí právě parkovací místa, rekreačně sportovní vybavenost a prostor pro trávení volného času dětí.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000048987/zacala-dalsi-faze-regenerace-sidliste-nerudova-pribude-parkovani-i-detske-prvky