Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozhodnuto: přístavba Hotelu Praha je na prodej

Nový Jičín |

Přístavba Hotelu Praha je na prodeji. Záměr odsouhlasili na červnové schůzi zastupitelé města. Radnice pro budovu nemá využití. Nabídková cena se pohybuje okolo 17 milionů korun.

Vyhlášení nabídkového řízení na prodej přístavby Hotelu Praha odsouhlasilo zastupitelstvo na červnové schůzi. Pro prodej zvedlo ruku 15 z 24 přítomných zastupitelů.

    Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: ”Oznámení o podmínkách nabídkového řízení bude bez zbytečných odkladů zveřejněno na úřední desce, kde jsou všechny podmínky, včetně ceny, termínu a povinnosti složení kauce. Také tam budou podklady, které se týkají samotných podmínek výstavby, lhůty nebo vlastního účelu využití. Kromě územního a regulačního plánu, které stanoví základní parametry pro využití toho území, máme i některé účely, které omezujeme nebo zakazujeme z hlediska samosprávy.”

    To znamená, že v budově nesmí být například autoservis nebo autobazar. Vyhlašovací prodejní cena je něco přes 17 milionů korun. Záměr bude zveřejněn i na realitních serverech.

    Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Pro město je tento objekt zbytný, takže byly v tomto a loňském roce učiněny kroky k oddělení této stavby jako samostatné budovy tak, aby mohla být předmětem nabídkového řízení a mohla být samostatně prodána.”

    Z betonové přístavby, která byla k historicky cennému Hotelu Praha přilepena v 70. letech, měl být dle plánů bývalého vedení města vybudován kulturní dům. Nicméně současná rada města pro tyto účely získala objekt Nového Slunce a pro přístavbu nenašla jiné využití.

    Jaroslav Dvořák (SOCDEM), zastupitel Nového Jičína: “Hlavní variantou byla přestavba na kulturní dům, to je prostě pryč, ale i tak jsme dneska byli proti prodeji. Je tam několik problematických záležitostí, zejména jsem v městské památkové rezervaci a je tu takové pravidlo, že se nebudou prodávat objekty v MPR. V minulosti jsem například řešili přestavbu na byty, nakonec rozhodlo na kulturní dům, ale pořád si myslím, že se mělo dále pobírat další varianty, třeba ta přestavba na bytový dům by byla reálná samozřejmě při změnách regulativu.”
    Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče samotného využití, tak město šlo cestou nabídek, snažili jsme se přilákat samozřejmě zubaře nebo další zdravotníky, de facto jsme oslovili třeba rehabilitační středisko, které je v blízké budově, ale bohužel ten stav a velikost budovy vždy toho zájemce odradily.”

    Hotel Praha s přístavbou býval krajským zařízením. Poté, co jej přestala využívat hotelová škola, byl zavřený. Od 1. ledna 2013 získalo objekt do svého majetku město.

    Nahlásit chybu


    K tématu

    Nový Jičín prodává betonový přílepek secesního Hotelu Praha

    12. června 2025 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Přístavba novojičínského Hotelu Praha je na prodeji. Záměr odsouhlasili zastupitelé města. Radnice pro budovu nemá využití. Nabídková cena se pohybuje okolo 17 milionů korun.

    Zastupitelé řešili prodej přístavby a hasičskou stanici, naopak parkovací dům odložili

    11. září 2025 12:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Zářijová schůze zastupitelů byla jednou z nejkratších za posledních mnoho let. Pojednávala například o opakovaném prodeji přístavby Hotelu Praha nebo o bývalé hasičské stanici v centru města.

    Zastupitelstvo potvrdilo čtvrt století staré rozhodnutí

    17. března 2025 9:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    V březnu se konalo první jednání zastupitelstva v letošním roce. Bodem, který asi nejvíce rezonoval, bylo schválení převodu pozemků Stavebnímu bytovému družstvu Pod Skalkou. Cena byla domluvena před čtvrt stoletím na jednu korunu za metr čtvereční.


    Demolice Slezanky se komplikuje. Testy odhalily výrazně horší stav konstrukce

    Dnes 15:12 | Opava | Yvona Fajtová

    Havarijní stav Slezanky mění postup její demolice v centru Opavy. Testy totiž ukázaly, že konstrukce budovy je v mnohem horším technickém stavu, než se původně předpokládalo.

    Po nálezu stokilové letecké pumy evakuovali na Opavsku 320 lidí, včetně základní školy

    Dnes 14:04 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Rozsáhlá evakuace obyvatel, žáků i učitelů ze základní školy a bezpečnostní opatření. Ve Velkých Hošticích na Opavsku vykopali v úterý dopoledne nevybuchlou leteckou pumu o váze 100 kilogramů. O její zneškodnění se postaral policejní pyrotechnik.

    Modelfest opět dorazil do Ostravy. ZŠ Jugoslávskou zaplnily nejen modely železnic

    Dnes 13:33 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

    Skoro 2 tisíce návštěvníku si přišly prohlédnout modely železnic a vozů na přehlídku ModelFest v Ostravě-Zábřehu. Akci zde již šestým rokem pořádá Klub železničních modelářů ŽELMO.

    Nový konzulát Slovenska posílí spolupráci regionů, honorárním konzulem se stal Rastislav Maďar

    V Ostravě začal oficiálně fungovat Honorární konzulát Slovenské republiky. Nové zastoupení má posílit spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a Slovenskem a zároveň pomáhat slovenským občanům, kteří v regionu žijí, studují nebo pracují.

    Střelbou na rodinný dům v Rychvaldě řešil mladý muž spory

    Dnes 13:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    Vystřílel několik kulek na rodinný dům v Rychvaldě, sedl do auta a zmizel. Na místo se sjeli po zuby ozbrojení policisté a začali střelce hledat. Za pár hodin už seděl 25letý mladý muž na policejní služebně a čeká ho obvinění z výtržnictví.

    Ostravu čekají dopravní komplikace. Uzavřena bude Rudná a začne demolice mostu na Karolině

    Včera 14:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

    Ostravu čekají další dopravní komplikace. Stavebníci kteří opravují mosty na Rudné ulici potřebují tuto rušnou tepnu úplně uzavřít. Další celkovou uzávěru si vyžádá také stavba nového mostu u Nové Karoliny, ten současný se totiž bude kompletně bourat.

    Ptačí budky v Ostravě měly rekordní obsazenost

    Dnes 13:24 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

    Ptačí budky rozmístěné po Ostravě měly v loňském roce nejvyšší obsazenost od zahájení jejich instalace v roce 2021. Ptáci zahnízdili ve 211 z 251 budek a obsadili tak téměř 84 procent z nich. Na Jihu zůstalo z šedesáti budek prázdných pouze 6.

    Výzkumníci z Ostravské univerzity testovali manuální zručnost rychvaldských školáků

    Dnes 12:15 | Rychvald | Libor Běčák

    Žáci ZŠ v Rychvaldě se zúčastnili výzkumu Ostravské univerzity, jehož výsledky budou sloužit jako podklad pro rozvoj technické výchovy v Moravskoslezském kraji.

    Rok 2025 byl pro Moravskoslezský kraj opět rekordní z hlediska návštěvnosti

    Dnes 10:33 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

    Moravskoslezský kraj zaznamenal rekordní zájem turistů. V hromadných ubytovacích zařízeních se ubytovalo více než milion návštěvníků, přičemž celková návštěvnost vrostla přibližně o necelých 5 procent oproti předchozímu období.

    V karvinských nemocnicích se slavil Mezinárodní den žen, zaměstnankyně obdržely pozornost

    Dnes 11:41 | Karviná | Gabriela Stašová

    Mezinárodní den žen oslavili také v obou karvinských nemocnicích. Tam všem zaměstnankyním poděkovalo vedení za jejich neustálou snahu, práci a péči, bez které by se toto povolání neobešlo.

    Bude buď psí hřiště, nebo kuličková dráha

    Dnes 11:46 | Studénka | Petra Dorazilová

    Participativní rozpočet vstoupil ve Studénce do sedmého ročníku. Lidé do něj podali tři návrhy. O vítězi bude rozhodovat veřejnost mezi psím hřištěm a kuličkovou dráhou.

    Fulnecká mateřská škola pořádala den otevřených dveří a zve k zápisu

    7. března 2026 13:11 | Fulnek | Libor Běčák

    Nejen rodiče a příbuzní, ale také další zájemci mohli navštívit Mateřskou školu ve Fulneku, kde se konal tradiční den otevřených dveří. Prohlédnout si mohli hlavní budovu ve Fulneku i odloučená pracoviště ve Stachovicích, Děrném a Jerlochovicích.

    BEZ KOMENTÁŘE: Školní kolo recitační soutěže na ZŠ Sjednocení Studénka

    7. března 2026 10:37 | Studénka | Jan Plášil

    Proběhlo školní kolo recitační soutěže na Základní škole Sjednocení ve Studénce. Zúčastnily se děti ze všech tříd 1. stupně, které byly vybrány třídním učitelem a spolužáky. Žáci soutěžili v rámci ročníku, kdy 1. místo mohl vyhrát pouze jeden. Na prvních místech se umístili: Jan Kováč z 1.A, Eliška Demlová ze 2.A, Viola Medková ze 3.A, Sofie Pilíková ze 4.A a Samuel Müller z 5.A.

    Mořeplavce obklopili na besedě obdivovatelé i přátelé

    7. března 2026 10:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Knihovna nabídla setkání s “mořským vlkem” - besedu s mořeplavcem Richardem Konkolskim. V Novém Jičíně má nejen mnoho obdivovatelů, ale i přátel.

    Chovatelské výstavě se dařilo, klece byly brzy prázdné

    6. března 2026 11:50 | Studénka | Petra Dorazilová

    Chovatelé ze Studénky pořádali prodejní výstavu drobného zvířectva. Zájem, především o různá plemena králíků, byl tak velký, že už hodinu po otevření byla polovina klecí prázdných.

    Charita znovu svolala tříkrálové koledníky

    6. března 2026 11:22 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Charita ještě jednou svolala koledníky letošní Tříkrálové sbírky, aby jim poděkovala. Všechny je pozvala do kina. A protože se z velké části jednalo o děti, objednala pro ně animovaný film Král králů.

    Rozhodnuto: přístavba Hotelu Praha je na prodej
    Vydáno 13. června 2025 9:00, Nový Jičín, Petra Dorazilová
    Přístavba Hotelu Praha je na prodeji. Záměr odsouhlasili na červnové schůzi zastupitelé města. Radnice pro budovu nemá využití. Nabídková cena se pohybuje okolo 17 milionů korun.

    Vyhlášení nabídkového řízení na prodej přístavby Hotelu Praha odsouhlasilo zastupitelstvo na červnové schůzi. Pro prodej zvedlo ruku 15 z 24 přítomných zastupitelů.

      Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: ”Oznámení o podmínkách nabídkového řízení bude bez zbytečných odkladů zveřejněno na úřední desce, kde jsou všechny podmínky, včetně ceny, termínu a povinnosti složení kauce. Také tam budou podklady, které se týkají samotných podmínek výstavby, lhůty nebo vlastního účelu využití. Kromě územního a regulačního plánu, které stanoví základní parametry pro využití toho území, máme i některé účely, které omezujeme nebo zakazujeme z hlediska samosprávy.”

      To znamená, že v budově nesmí být například autoservis nebo autobazar. Vyhlašovací prodejní cena je něco přes 17 milionů korun. Záměr bude zveřejněn i na realitních serverech.

      Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Pro město je tento objekt zbytný, takže byly v tomto a loňském roce učiněny kroky k oddělení této stavby jako samostatné budovy tak, aby mohla být předmětem nabídkového řízení a mohla být samostatně prodána.”

      Z betonové přístavby, která byla k historicky cennému Hotelu Praha přilepena v 70. letech, měl být dle plánů bývalého vedení města vybudován kulturní dům. Nicméně současná rada města pro tyto účely získala objekt Nového Slunce a pro přístavbu nenašla jiné využití.

      Jaroslav Dvořák (SOCDEM), zastupitel Nového Jičína: “Hlavní variantou byla přestavba na kulturní dům, to je prostě pryč, ale i tak jsme dneska byli proti prodeji. Je tam několik problematických záležitostí, zejména jsem v městské památkové rezervaci a je tu takové pravidlo, že se nebudou prodávat objekty v MPR. V minulosti jsem například řešili přestavbu na byty, nakonec rozhodlo na kulturní dům, ale pořád si myslím, že se mělo dále pobírat další varianty, třeba ta přestavba na bytový dům by byla reálná samozřejmě při změnách regulativu.”
      Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče samotného využití, tak město šlo cestou nabídek, snažili jsme se přilákat samozřejmě zubaře nebo další zdravotníky, de facto jsme oslovili třeba rehabilitační středisko, které je v blízké budově, ale bohužel ten stav a velikost budovy vždy toho zájemce odradily.”

      Hotel Praha s přístavbou býval krajským zařízením. Poté, co jej přestala využívat hotelová škola, byl zavřený. Od 1. ledna 2013 získalo objekt do svého majetku město.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000049212/rozhodnuto-pristavba-hotelu-praha-je-na-prodej