Čarodějnický kros v amfiteátru na Skalkách vyzval v devíti dětských kategoriích téměř 120 kluků a holek a později i dalších 33 dospělých závodníků. Tento sportovní podnik je od počátku součástí Novojičínské běžecké ligy, kterou oddíl atletiky pořádá 5. rokem.
Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Máme kategorie od nejmladší děti, které běží 80 metrů tady přímo v amfiteátru. To samé starší děti, ty běží 150 metrů. No a pak už běží mladší přípravky a starší přípravky 800 metrů, to je od zvěrokruhové zahrady zpět tady. No a starší děti běží 1 500 metrů. A potom je to podle kategorií ženy 3 kilometry a muži 6 kilometrů. Takže čtyři okruhy.”
Klára Kocůrková, Atletika Nový Jičín: “Těším se, sice ta trať je dlouhá, ale doufám, že to zvládnu.”
Linda Pospěchová, Atletika Nový Jičín: “Čarodějnický kros mám ráda, sice je to dlouhá trať, ale jsem na to dobře vyspaná takže si myslím, že to dopadne dobře. Poběžíme 800 metrů.”
Julie Zdražilová, Atletika Nový Jičín: “Já jsem zvyklá spíš běhat na dráze, to mi více vyhovuje, ale je to i dobrá změna, běžet v terénu.”
Natálie Zdražilová, Atletika Nový Jičín: “Mně se to běží celkem dobře do kopce. Mám ráda běhy do kopce.”
Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Jsme rádi, že Nový Jičín běhá, po pravdě je tady spoustu dětí i z okolních měst, z Kopřivnice, Valašské Meziříčí, Frýdek-Místek, takže jsme rádi, že děti sportují a že tráví volný čas aktivně.”
Současný atletický oddíl byl v Novém Jičíně obnoven v roce 2021, po rekonstrukci letního stadionu. S ním začala i tato běžecká liga.
Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Tak jsme si řekli, že uděláme podle Kopřivnice, která má už 33 roků Lašskou běžeckou ligu, že uděláme Novojičínskou běžeckou ligu. A řekli jsme si, ať neběháme jenom na stadionu, že budeme běhat i kros v amfiteátru Skalky a potom i běh o Vánočního kapra, který se koná na náměstí. No a v parku, ve Smetanových sadech se koná běh Novojičínským parkem.”
Závodů Novojičínské běžecké ligy je během roku celkem deset, mimo klasický ovál startuje ještě třeba Svinecký Kitzbühel nebo Běh mezi Hücklovými vilami.