Jak se pozná dobré pivo? Jedna ze základních otázek, jejíž řešení by měl mít v malíčku každý příznivec tekutého zlata.
“Pivo musí být hořký, nesmí být slaďoučký,” tvrdí jeden z pivních znalců. “To je problém, protože někdo má sladký jazyk a někdo má hořký jazyk,” doplňuje ho kolega.
“Já už dneska piju jen speciály, od dvanáctky nahoru, to je ta kvalita,” tvrdí další návštěvník novojičínského Pivobraní.
“Nastal určitý posun, kdy lidé hledají tu kvalitu, hledají malou výrobu a odkloňují se od eurovýroby a těch europiv,” říká René Binar z pivovar Slezan v Leskovci.
Návštěvníci Pivobraní mohli změřit síly i v několika soutěžích. Většina z nich ale brzy přišla na to, že na pivu je stejně nejlepší jeho chuť.
“Samozřejmě je to zdroj tekutiny, to je důležitá věc pro nás všechny. Ta piva z minipivovarů jsou specifická tím, že se nefiltrují a nepasterizují, tím pádem jsou blahodárná pro lidský organismus,” pochvaluje si chmelový mok Petr Krpec, vrchní sládek Městského pivovaru Štramberk.
Návštěvníci mohli kromě domácích piv vyzkoušet také německé, polské nebo slovenské značky. Novojičínské Pivobraní je stále oblíbenější, pořadatelé už teď myslí na další ročník.