Značná úspora peněz a ekologický provoz. To nejsou jediné výhody tohoto nenápadného skútru.
“Je velmi tichý, takže se strážník dostane víceméně nepozorovaně na místo, kde potřebuje jet. Což může ale být i nebezpečné. Strážník si proto musí dávat pozor a myslet na to, že může někoho překvapit, například cyklistu,” říká ředitel novojičínských strážníků Jiří Klein.
Strážníci budou svůj nový dopravní prostředek využívat při kontrolách rajónů, ale i v klidových zónách města. Nabízí se i doručování některých zásilek městského úřadu. Závody s motorkáři ale od tohoto elektroskútru nečekejte.
“Jezdí maximální rychlostí 60 kilometrů za hodinu. Na jedno nabití jsme s ním schopni ujet až 60 kilometrů, takže tím účelem opravdu není, abychom tady proháněli motoristy. Je to spíše o efektivním pohybu strážníka v terénu, navíc ekologicky, protože Nový Jičín se připojil k projektu Zdravé město, takže toto je náš příspěvek strážníků k tomuto projektu,” vysvětluje Jiří Klein.
Elektroskútr není jediný ekologický dopravní prostředek, který strážníci mají k dispozici. K pohybu po městě používají také dvě kola.