Milan Šturm, veterinář: „Je třeba umožnit tomu zvířeti, aby si našlo ideální podmínky pro sebe, tedy stín. Nejhorší je ho nechat na místě třeba v autě nebo jinde, kde se nemůže schovat před sluncem a kde si nemá možnost termoregulaci nakopnout."
Majitel psa by měl omezit ve vedrech venčení a zminimalizovat dobu pobytu na přímém slunci. Raději venčit brzy ráno nebo v podvečer, kdy není tak horko. Velmi důležité je i to, aby pes měl stálý přísun vody, a to de facto po celý rok. A s respektem by měli majitelé čtyřnohých přátel přistupovat k pobytu na mrazu.
Milan Šturm, veterinář: "Není možné v zimě okoupat psa a vyhnat ho ven, aniž bychom jej pořádně osušili, protože vlhká srst nefunguje jako izolace. Pejsek je dokonale přizpůsoben v pobytu venku od přírody, ovšem není vybaven možností odsolovat si tlapky. Je dobré koupit pejskovi botičky, které mu chrání tlapku před solí. Můžeme mu také pomoci tím, že pokud jsme ve městě, kde se solí, když přijdeme domů, tlapky mu omyjeme a zbavíme soli. Pokud jsou tlapky poškozené solí, můžeme je namazat, třeba indulonou."
Pobyt psa venku za extrémních zimních nebo letních teplot, s botičkami nebo oblečky by měl chovatel regulovat podle rasy a potřeb svého psa.