Maximální soustředění doprovázené trochou nervozity a trémy, ale také očekávání z výsledku koncertu, na který se všichni zpěváci těší. Tak to vypadalo v šatně Ondráše jen pár minut před koncertem. Na nazkoušení a sezpívání s filharmonií měli Ondrášovci jen odpolední zkoušku. Sbor ale potvrdil, že je zkušený a hlavně výborně připravený, což také publikum v sále divadla ocenilo.
Petr Lichnovský, sbormistr Ondráše: "Je to trochu nervozita, protože přece jen s orchestrem zkoušíme dnes poprvé a je to vždycky něco nového pro sbor."
Anketa, sboristé: "Já se hlavně těším, že to s chrudimskou filharmonií a sborem bude příjemná spolupráce, že si všichni zamuzicírujeme a bude to fajn." "Doufám, že to dobře dopadne. Na toho Handla, na toho se těšíme už delší dobu, na Mesiáše." "Na celý koncert se těšíma na Mesiáše." "Že koncert dopadne dobře, je to sehráno krásně, takže těšíme se všichni." "Já se těším na Mesiáše a na ten závěr, na zpívání s orchestrem, to je to, co mě na tom nejvíce láká a potom, seznámení se s novými lidmi."
Slavoj s Ondrášem spolupracuje už dva roky a Mesiáš poprvé v jejich společném podání zazněl v Chrudimi v roce 2009.
Zdeněk Kudrnka, sbormistr Slavoje: "V rámci reciprocity jsme přijali pozvání do Nového Jičína a doufám, že tak přispějeme ke krásnému výročí, které Ondráš slaví."
Martin Profous, dirigent Chrudimské komorní filharmonie: "My užíváme zjednodušenou partituru, která je, zejména pro sbor, malinko jednodušší a hlavně je to krásné dílo, které je jednak slavné a jednak vrcholem barokní tvorby."
V zákulisí Ondráši držel palce ředitel divadla, jeho tatínek Ervín Bártek byl zakladatelem sboru a tak nás zajímalo, jaký je jeho vztah ke sboru.
Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla: "Ten vztah trvá skoro celý můj život, když jsem byl jako malé dítě byl vláčen po různých zkouškách o sobotách a nedělích. A skoro celou dobu, co pracuji v Beskydském divadle má Ondráš tady svůj domov, takže já jsem takový jejich patron, odchovanec, někdy i host, jako spoluzpěvák a fanda."
Ale vraťme se do sálu, kde publikum skoro ani nedýchá, na večeru plném hudby. V jeho první části se představily oba sbory samostatně a potom společně s Chrudimskou komorní filharmonií zazněl v jejich podání Mesiáš Georga Friedricha Handela. Je to skladatelovo nejznámější a nejpopulárnější dílo a za dobu, kterou zaznívá, se stalo se jakousi hudební ikonou.
Druhá část koncertu byla odlehčenější a Chrudimská komorní filharmonie publiku zahrála známé filmové a muzikálové melodie a přišli si na své i milovníci Michaela Jacksona. Tečku za jedinečným koncertem udělala skladba od zpěvačky Enya v podání obou sborů doprovázených filharmonií a pak už následoval dlouho trvající a nekončící potlesk.