Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna na sídlišti není jen půjčovnou literatury, zve na další akce

Studénka |  | Expres Studénky

Knihovna je ve Studénce nejen půjčovnou literatury, ale pravidelně pořádá i besedy a přednášky. Současně je také místem, kde se schází seniorský klub nebo studenti Univerzity III. věku. Všechny tyto aktivity rozvíjí i letos.

Kdo zavítal do knihovny na sídlišti hned počátkem roku, mohl si rovnou prohlédnout i novou výstavu prací dětí výtvarného oboru Základní umělecké školy Jana Amose Komenského. A postupně tu pokračují i další aktivity, které knihovna, mimo svou hlavní funkci, rozvíjí.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “Pravidelně se setkávají naší senioři v rámci seniorského klubu, a to jednou za měsíc, v letošním roce to bývá ve středu odpoledne. Příští týden pokračujeme ve Virtuální univerzitě III. věku, jedná se o další blok přednášek, tentokrát na téma České dějiny v souvislostech a bude to druhý díl.”

Díky své přednáškové činnosti knihovna oslovuje i skupinu lidí, kteří se zajímají třeba o cestování, zdravý životní styl nebo přírodovědná a další témata. Například v úterý 28. ledna tu bude studénecká spisovatelka výtvarnice Iva Hoňková vyprávět o Démonologii.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “V měsíci únoru nás navštíví Luděk Chovanec, který bude mluvit o svém závodě sólových jachtařů přes Atlantik. A další cestopisná přednáška koncem měsíce v podání Tomáše Štěpána se bude týkat Jihoafrické republiky, Svazijska a Botswany. Dále bych chtěla upozornit na besedu se spisovatelkou Karin Lednickou, která se výjimečně pro velký zájem koná v Dělnickém domě, je to ve čtvrtek 20. února od 18 hodin.”

Třetí měsíc roku je pak pro všechny knihovny tradičně velkým svátkem, k celostátnímu Březnu - měsíci čtenářů se připojí i ve Studénce.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “Rozjíždíme projekt Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka, co je soubor besed pro první třídy ukončený v červnu slavnostním předáváním publikací, které jsou vytištěny jen pro tuto příležitost. A kromě dalšího ještě plánujeme vyhlásit dvě soutěže, a to čtenářskou výzvu pro děti a čtenářskou výzvu pro dospělé.”

Podrobné informace o všech akcích jsou na webu knihovny, respektive organizace Sport a kultura ve Studénce.

Nahlásit chybu


K tématu

Fotoobrazy ukazují na autorův hudební vkus

14. září 2024 8:08 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V knihovně pokračuje výstava fotoobrazů Rudolfa Stančíka. Během prázdnin byla přerušena, protože zde probíhaly menší úpravy. Jejich výsledkem je přesunutí výstavních prostor do přízemí budovy.

V Týdnu knihoven zahájili ve Studénce i další semestr Univerzity III. věku

10. října 2024 11:10 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Knihovna ve Studénce zahájila druhý semestr Virtuální Univerzity třetího věku. Stalo se tak, shodou okolností, v Týdnu knihoven, který je celostátním svátkem podporujícím čtenářství.

Ilustrace oblíbeného myšáka vystavuje autorka ve Studénce

8. listopadu 2024 8:37 | Studénka | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

V rámci dlouhodobého cyklu “Studénečtí výtvarníci se představují” je v knihovně ve Studénce ke zhlédnutí další výstava. Tentokrát se jedná o ilustrace Ivy Hoňkové, kreslí je ke svým knížkám o myšáku Kryštofovi.


VIDEO: Auto s pěti mladými lidmi po smyku narazilo do sloupu, některé museli vyprostit

Včera 11:54 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v ostravské části Přívoz u vážné dopravní nehody osobního auta. Osobní vůz Peugeot se po smyku na křižovatce Muglinovská x Gebauerová čelně střetl se sloupem veřejného osvětlení. Ve vozidle cestovalo pět mladých lidí, z nichž někteří zůstali zaklínění.

Frýdlantská knihovna pozvala lidi na procházku s trénováním paměti

Zajímavou procházku s plněním úkolů připravila frýdlantská knihovna u příležitosti Národního týdne trénování paměti a týdne mozku.

Autobus plný dětí havaroval v Žermanicích, vozidlo skončilo na boku, několik zraněných

Včera 9:08 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V pátek večer došlo v Žermanicích k vážné dopravní nehodě autobusu, ve kterém cestovalo celkem 41 osob, z toho 39 dětí. Podle předběžných informací jel autobus ve směru z Pazderné do Havířova, když se v protisměru objevilo jiné vozidlo. Řidič autobusu, ročník 1950, sjel na krajnici a následně se vozidlo převrátilo na pravý bok.

Kraj posoudí dokumentaci EIA k plánovanému obchvatu Havířova

14. března 2025 9:59 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Krajský úřad dostal na stůl dokumentaci EIA k plánovanému obchvatu Havířova. S výsledky posuzování vlivu na životní prostředí chce nyní Ředitelství silnic a dálnic seznámit i zástupce dotčených obcí.

Osmnáctiletý mladík nezvládl řízení a sjel do říčky u Hukvald, zdravotníci museli vrtulníkem transportovat zraněnou spolujezdkyni

14. března 2025 20:25 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Krátce před 15. hodinou došlo v obci Hukvaldy k vážné dopravní nehodě. Mladý řidič nezvládl řízení a jeho vozidlo sjelo ze srázu do říčky Ondřejnice, kde se převrátilo na bok. Řidič se z auta dostal sám, jeho spolujezdkyni museli z vozu pomoci vyprostit projíždějící svědci. Dívka byla následně letecky transportována do nemocnice.

Reuse centrum je po povodni znovu otevřeno. Hala musela být vysušena a zrekonstruována

14. března 2025 11:18 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Reuse centrum Ostrava je po povodních znovu otevřeno. Voda, která se prohnala Přívozem, v něm napáchala velké škody a tak musela být hala vysušena a zrekonstruována. Většina věcí skončila na skládce, ale nyní už je centrum zase plné věcí připravených na druhý život.

Sportovec MSK: hlavní cena pro Ogrodníkovou, legendou Sakala

14. března 2025 8:47 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Regionální zprávy POLAR

Bronzová medailistka z olympiády v Paříži, oštěpařka Nikola Ogrodníková se stala nejlepší sportovkyní MS kraje za rok 2024. Novým členem Síně slávy byl vyhlášen skokan na lyžích Jaroslav Sakala.

MP Ostrava má 15 nových strážníků. Slavnostní slib složili před primátorem Janem Dohnalem

14. března 2025 11:29 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

V Ostravě začalo sloužit 15 nových strážníků. Rekvalifikační kurz už mají úspěšně za sebou a tak zbýval pouze slavností slib před primátorem města Janem Dohnalem. Nováčci už byli rozděleni napříč městskými obvody.

Moravská Ostrava a Přívoz spouští další participaci. Přijímá návrhy na proměny míst

Moravská Ostrava a Přívoz spustila další ročník participativního rozpočtu Náš obvod. Lidé mohou navrhovat úpravy veřejných prostranství a sami rozhodnout o tom, kam má obvod investovat.

Reakcí na vážné nehody v Opavě byla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na chodce

13. března 2025 10:15 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na chodce. Vůbec poprvé se do ní společně zapojili Policie ČR, strážníci a krajský koordinátor BESIPu.

Návštěvnické centrum vyzdobily fotografie oslavující desáté narozeniny

Návštěvnické centrum pravidelně jednou měsíčně obměňuje výstavu fotografií v prostorách své recepce. Teď v březnu ji věnovalo desátým narozeninám rodinného centra Mozaika.

BEZ KOMENTÁŘE: Smyslohraní v RC Studénka nebylo jen pro děti

Včera 8:36 | Studénka | Jan Plášil | Expres Studénky

V Rodinném centru Studénka vytváříme prostor pro hravé objevování světa všemi smysly! Smyslohraní je jedinečný zážitek pro děti i rodiče, který rozvíjí fantazii, motoriku a poznávání prostřednictvím barev, vůní, zvuků a hmatových podnětů. Přijďte si s námi užít tvořivé aktivity, společně se smát a objevovat radost z každého nového doteku a zvuku.

Nový Jičín začal s jarním úklidem, odtahy ještě letos nebudou

V Novém Jičíně bylo zahájeno rajónové čištění města. Práce budou postupovat od centra směrem k místním částem. Řidiči by měli pozorně sledovat, kdy bude úklid vyžadovat zákaz parkování v dané lokalitě.

Veřejné debaty informují o změnách třídění odpadu, ty nastanou od 1. května

14. března 2025 7:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Studénka se připravuje na změnu organizace třídění odpadu. V květnu tu začnou zavádět systém door to door. Přesvědčit obyvatele o přínosu takového způsobu separace mají i veřejné diskuze.

Na systém door to door se ve Studénce připravují i sídliště

14. března 2025 7:30 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Systém door to door, který má zvýšit podíl vytříděného odpadu, začne ve Studénce fungovat od května. V těchto dnech už probíhají přípravy v lokalitách bytových domů, třeba na ulici Budovatelské. Nutné je zejména zvětšit plochy pro kontejnerová stání.

Studéňáci se připravují na intenzivní třídění odpadu, k tématu se konají veřejné debaty

13. března 2025 10:20 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Studénka se připravuje na změnu organizace třídění odpadu. V květnu tu začnou zavádět systém door to door. Přesvědčit obyvatele o přínosu takového způsobu separace mají i veřejné diskuze.

Knihovna na sídlišti není jen půjčovnou literatury, zve na další akce
Vydáno 23. ledna 2025 13:00, Studénka, Petra Dorazilová
Knihovna je ve Studénce nejen půjčovnou literatury, ale pravidelně pořádá i besedy a přednášky. Současně je také místem, kde se schází seniorský klub nebo studenti Univerzity III. věku. Všechny tyto aktivity rozvíjí i letos.

Kdo zavítal do knihovny na sídlišti hned počátkem roku, mohl si rovnou prohlédnout i novou výstavu prací dětí výtvarného oboru Základní umělecké školy Jana Amose Komenského. A postupně tu pokračují i další aktivity, které knihovna, mimo svou hlavní funkci, rozvíjí.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “Pravidelně se setkávají naší senioři v rámci seniorského klubu, a to jednou za měsíc, v letošním roce to bývá ve středu odpoledne. Příští týden pokračujeme ve Virtuální univerzitě III. věku, jedná se o další blok přednášek, tentokrát na téma České dějiny v souvislostech a bude to druhý díl.”

Díky své přednáškové činnosti knihovna oslovuje i skupinu lidí, kteří se zajímají třeba o cestování, zdravý životní styl nebo přírodovědná a další témata. Například v úterý 28. ledna tu bude studénecká spisovatelka výtvarnice Iva Hoňková vyprávět o Démonologii.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “V měsíci únoru nás navštíví Luděk Chovanec, který bude mluvit o svém závodě sólových jachtařů přes Atlantik. A další cestopisná přednáška koncem měsíce v podání Tomáše Štěpána se bude týkat Jihoafrické republiky, Svazijska a Botswany. Dále bych chtěla upozornit na besedu se spisovatelkou Karin Lednickou, která se výjimečně pro velký zájem koná v Dělnickém domě, je to ve čtvrtek 20. února od 18 hodin.”

Třetí měsíc roku je pak pro všechny knihovny tradičně velkým svátkem, k celostátnímu Březnu - měsíci čtenářů se připojí i ve Studénce.

Dagmar Válková, vedoucí knihovny: “Rozjíždíme projekt Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka, co je soubor besed pro první třídy ukončený v červnu slavnostním předáváním publikací, které jsou vytištěny jen pro tuto příležitost. A kromě dalšího ještě plánujeme vyhlásit dvě soutěže, a to čtenářskou výzvu pro děti a čtenářskou výzvu pro dospělé.”

Podrobné informace o všech akcích jsou na webu knihovny, respektive organizace Sport a kultura ve Studénce.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/studenka/11000046937/knihovna-na-sidlisti-neni-jen-pujcovnou-literatury-zve-na-dalsi-akce