Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výměna povrchu tělocvičny je poslední dohrou po loňském požáru

Studénka |

Základní škola Butovická likviduje poslední škodu, která ještě souvisí s požárem z června roku 2024. Probíhá výměna povrchu tělocvičny, který zplodiny hoření také poškodily.

Požár v budově Základní školy Butovická vypukl v noci v neděli 16. června 2024. Hořet začala lednička v technické místnosti vedle družiny. Samotný oheň, který se naštěstí nerozšířil, velkou škodu nenapáchal, ovšem celá budova byla zamořena zplodinami a popílkem.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Takže požár zasáhl, dalo by se říct celou školu, ale vypukl v této části, což jsou prostory u školní družinky. Tady tato část, kde stojíme, byla nejvíce zasažena. Takže celá škola byla uzavřena. Bylo to posledních 14 dnů v červnu a přes dva měsíce prázdnin škola dala z velké části do pořádku, ale stále se ještě dodělávaly další a další věci.”

Sanační firma čistila stěny, světla, podlahy, pryč musely všechny koberce, textilní materiály, polstrovaný nábytek, knihy a papíry. Z vybavení horní tělocvičny, která s ohniskem požáru sousedí, zůstaly v podstatě jen kovové branky bez sítěk. Následně se ukázalo, že poškozený je i povrch sportovní místnosti.

Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Po projednání na pojišťovně nám byl uznán nárok na renovaci toho povrchu, protože v rámci toho zahoření došlo k reakci zplodin s povrchem tělocvičny. Byly vytvořené takové malé puchýřky, které praskaly. Takže tyto vady jsme uplatnili na pojišťovně a dneska by měla nastoupit firma na základní renovace tohoto povrchu.”

    Obnova sportovní podlahy, která začala na konci října, je tak poslední etapou likvidace škod po požáru.

    Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Tento termín se vybral i z toho důvodu, že jsou podzimní prázdniny, takže velmi málo zasáhne do výuky a chodu naší školy. Firma by měla celý povrch odstranit a měla by ho udělat celkově nově. To znamená, měl by být tam nanesený nový nátěr, nakreslené nové čáry na určité hry, takže tělocvičná by měla být úplně nová. Povrch této tělocvičny bude totožný, jako je nyní. Oslovila jsem naše tělocvikáře, ať si vyberou barvu, kterou by chtěli. Líbí se jim tato modrá, takže bude to stále stejné, jako je to teď.”
    Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Na této tělocvičně byla škoda vyčíslena na nějakých 720 tisíc. A věříme, že to už bude poslední věc, kterou budeme řešit v rámci té škodní události.”

    Výměna podlahy v tělocvičně měla trvat řádově několik dní, ovšem po zahájení prací zhotovitelská firma zjistila, že původní povrch je položen na podkladu, který si teď vyžádá další zásah a úpravy. Realizace se tak protáhne na týdny.

    Nahlásit chybu


    K tématu

    Studénecká škola finišuje s potrubím, na úklid možná povolá posily

    15. srpna 2025 12:10 | Studénka | Petra Dorazilová

    Největší stavební aktivita, co se týče školních budov ve Studénce, je letos během prázdnin na Butovické. Probíhá tu rekonstrukce rozvodů vody a kanalizace. Nové bude ve výsledku také sociální zázemí a ve třídách poteče teplá voda.

    Revolution train je v kraji, první zastávkou byla Studénka

    10. dubna 2025 8:40 | Studénka | Petra Dorazilová

    Revolution train opět protnul hranice Moravskoslezského kraje. Jeho první zastávkou tu byla Studénka. Odstrašující příběh varující před závislostí, a to nejen drogovou, prožili v jeho vagonech místní školáci.

    Na parkour mají studénecké děti zkušeného trenéra

    17. října 2025 14:13 | Studénka | Petra Dorazilová

    Parkour je oblíbeným sportem, jehož popularitu šíří různá videa na internetu. Ve Studénce ovšem mají děti možnost naučit se ovládat jeho prvky bezpečně pod vedením zkušeného trenéra.


    Etická komise zahájila disciplinární řízení ve fotbale, dotýká se i Opavy

    Včera 14:30 | Opava | Yvona Fajtová

    Českým fotbalem otřásá rozsáhlá kauza. Etická komise zahájila disciplinární řízení se 47 lidmi a kluby napříč soutěžemi. Mezi nimi figurují i jména spojená se Slezským fotbalovým klubem Opava.

    Hejtman ocenil výjimečné pedagogy, tři z nich jsou z Frýdku-Místku

    Včera 12:01 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

    Dvacet výjimečných pedagogů z celého Moravskoslezského kraje převzalo ocenění u příležitosti Dne učitelů. A to ve dvou kategoriích – Výrazná pedagogická osobnost roku a Ocenění za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost. Slavnostní akt hostil Frýdecký zámek a tři z oceněných byli přímo z Frýdku-Místku.

    Ostrava bude mít další divadlo. Vznikne rekonstrukcí výstavního pavilonu na Černé louce

    Včera 11:27 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

    Ostrava bude mít nové divadlo. Vznikne rekonstrukcí bývalého výstavního pavilonu G na Černé louce. Národní divadlo Moravskoslezské tím získá novou scénu pro přibližně 220 diváků a město bude obohaceno o flexibilní prostor pro pořádání kulturních i společenských akcí.

    Nové automaty usnadní cestování ve vlacích v Moravskoslezském kraji

    25. března 2026 22:18 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

    Na železničních stanicích v kraji postupně přibývá 35 nových samoobslužných automatů, které mají cestujícím usnadnit nákup jízdenek do vlaků i v rámci integrovaného systému ODIS.

    Parkovací dům v Porubě spojí příjemné s užitečným. Parkoviště bude mít na střeše hřiště

    Včera 11:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

    V Ostravě-Porubě bude vybudován unikátní parkovací dům. Zatímco auta zmizí pod zemí, na střeše budou sportovat školáci. Město se totiž domluvilo s Moravskoslezským krajem, který měl v úmyslu rekonstruovat hřiště u Gymnázia Pavla Tigrida.

    Rok a půl stará holčička vypila a polila se hydroxidem sodným. Do nemocnice ji transportoval vrtulník

    25. března 2026 14:27 | Celý MS kraj | Anna Břenková

    Batole na Karvinsku vypilo a polilo se nebezpečným čističem odpadů. Chemikálie jí vážně poleptala pusu, bříško i nohy. Záchranáři dali dítěti léky proti bolesti a vrtulník ho rychle transportoval do nemocnice v Ostravě.

    Konference Defence Tech na půdě VŠB - Technické univerzity Ostrava propojila průmysl, výzkum i armádu

    Včera 13:26 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

    V Ostravě se uskutečnila konference Defence Tech Innovation 2026. Na půdě VŠB–Technické univerzity spojila zástupce průmyslu, armády, výzkumu i veřejného sektoru.

    Sdílená kola jsou v Ostravě stále populárnější. Přibývá kol i stanic

    25. března 2026 8:59 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

    Sdílená kola se během pár let v Ostravě stala běžnou součástí života velké části obyvatel. Většina uživatelů stihne na místo určení dojet během 15 minut, které jsou zdarma, tedy je platí město. Každým rokem přibývá nejen výpůjček ale i kol a stanic.

    Žák donesl do školy léky a podal je ostatním, šest dětí skončilo v nemocnici

    25. března 2026 11:33 | Havířov | Bára Kelnerová

    Policie vyšetřuje incident v havířovské Základní škole Marušky Kudeříkové. Jeden žák měl přinést z domu do školy léky, které několik dětí vypilo v nápoji. Žáci skončili v nemocnici. Škola už přijal opatření.

    Zdraví mozku začíná pohybem. Knihovna Petra Bezruče v Opavě i letos uspořádala Pochod pro mozek

    25. března 2026 19:31 | Opava | Yvona Fajtová

    Knihovna Petra Bezruče v Opavě se i letos zapojila do celorepublikové akce Pochod pro mozek. Jeho cílem je připomínat, že zdraví mozku začíná pohybem.

    Trenér je přesvědčený, že studénecký hokej na finále měl

    Včera 18:52 | Studénka | Petra Dorazilová

    Hokejisté Studénky, kteří po základní části skončili v čele tabulky krajské ligy, nakonec uzavřeli sezonu před branami finále. Zastavil je Uničov, se kterým svedli pětizápasovou bitvu.

    Japonská technika kokedama ve Studénce zaujala

    Včera 16:43 | Studénka | Petra Dorazilová

    Workshop, už s jarním nádechem, připravila organizace Sport a kultura v Dělnickém domě. Zájemci se mohli setkat s japonskou technikou pěstování hyacintů ve stylu mechových koulí.

    Velikonoční jarmark začne na Škaredou středu, muzeum zve na program už tuto sobotu

    Včera 13:31 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Blíží se svátky jara a s nimi i Velikonoční jarmark. Ten na náměstí potrvá tři dny, od Škaredé středy do Velkého pátku. Na poslední březnovou sobotu připravilo svůj velikonoční program také muzeum.

    Nový Jičín musel “překopat” letošní rozpočet

    Včera 9:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Novojičínská radnice musela přistoupit k výraznější úpravě letošního rozpočtu v rozsahu zhruba sto milionů korun. Důvodů je více, například zvýšené náklady na mzdy zaměstnanců ve veřejných službách, o kterých rozhodl stát.

    Za lepší čísla může ve Studénce třídění bioodpadu

    25. března 2026 9:50 | Studénka | Petra Dorazilová

    Studénecká radnice vyhodnotila fungování systému door to door, který ve městě zavedla loni v květnu. Čísla ukazují, že lidé více třídí a produkce směsného komunálního odpadu klesá.

    Fulnek podporuje sport stavbou multifunkčních hřišť, celkem jich má město osm

    25. března 2026 9:00 | Fulnek | Michal Slonina

    Pěkné jarní počasí láká ven dospělé i děti k různorodým sportovním aktivitám. Fulnek sport ve městě podporuje stavbou multifunkčních hřišť. Za posledních deset let jich vybudoval sedm a celkem jich sportovci mají k dispozici ještě o jedno více.

    Výměna povrchu tělocvičny je poslední dohrou po loňském požáru
    Vydáno 14. listopadu 2025 8:48, Studénka, Petra Dorazilová
    Základní škola Butovická likviduje poslední škodu, která ještě souvisí s požárem z června roku 2024. Probíhá výměna povrchu tělocvičny, který zplodiny hoření také poškodily.

    Požár v budově Základní školy Butovická vypukl v noci v neděli 16. června 2024. Hořet začala lednička v technické místnosti vedle družiny. Samotný oheň, který se naštěstí nerozšířil, velkou škodu nenapáchal, ovšem celá budova byla zamořena zplodinami a popílkem.

    Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Takže požár zasáhl, dalo by se říct celou školu, ale vypukl v této části, což jsou prostory u školní družinky. Tady tato část, kde stojíme, byla nejvíce zasažena. Takže celá škola byla uzavřena. Bylo to posledních 14 dnů v červnu a přes dva měsíce prázdnin škola dala z velké části do pořádku, ale stále se ještě dodělávaly další a další věci.”

    Sanační firma čistila stěny, světla, podlahy, pryč musely všechny koberce, textilní materiály, polstrovaný nábytek, knihy a papíry. Z vybavení horní tělocvičny, která s ohniskem požáru sousedí, zůstaly v podstatě jen kovové branky bez sítěk. Následně se ukázalo, že poškozený je i povrch sportovní místnosti.

    Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Po projednání na pojišťovně nám byl uznán nárok na renovaci toho povrchu, protože v rámci toho zahoření došlo k reakci zplodin s povrchem tělocvičny. Byly vytvořené takové malé puchýřky, které praskaly. Takže tyto vady jsme uplatnili na pojišťovně a dneska by měla nastoupit firma na základní renovace tohoto povrchu.”

      Obnova sportovní podlahy, která začala na konci října, je tak poslední etapou likvidace škod po požáru.

      Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Tento termín se vybral i z toho důvodu, že jsou podzimní prázdniny, takže velmi málo zasáhne do výuky a chodu naší školy. Firma by měla celý povrch odstranit a měla by ho udělat celkově nově. To znamená, měl by být tam nanesený nový nátěr, nakreslené nové čáry na určité hry, takže tělocvičná by měla být úplně nová. Povrch této tělocvičny bude totožný, jako je nyní. Oslovila jsem naše tělocvikáře, ať si vyberou barvu, kterou by chtěli. Líbí se jim tato modrá, takže bude to stále stejné, jako je to teď.”
      Jiří Švagera (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), místostarosta Studénky: “Na této tělocvičně byla škoda vyčíslena na nějakých 720 tisíc. A věříme, že to už bude poslední věc, kterou budeme řešit v rámci té škodní události.”

      Výměna podlahy v tělocvičně měla trvat řádově několik dní, ovšem po zahájení prací zhotovitelská firma zjistila, že původní povrch je položen na podkladu, který si teď vyžádá další zásah a úpravy. Realizace se tak protáhne na týdny.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/novojicinsko/studenka/11000051628/vymena-povrchu-telocvicny-je-posledni-dohrou-po-lonskem-pozaru