Ulice Jaroslava Misky v Dubině, na místo vyrazila skupina pracovníků veřejně prospěšných prací. Cíl Technických služeb je jasný, postupně se postarat o ořezy stromů a keřů na celém Jihu. "My jsme se pustili do práce, která v minulosti nebyla absolutní. Místama se to nedělalo. Dali jsme se tedy do ořezů plošně a když už děláme v nějaké lokalitě, tak místo vezmeme plošněji a zase se přesuneme, kde je větší požadavek," vysvětluje Jaromír Teichert, vedoucí provozovny VPP3.
Veškerý zelený odpad pracovníci nakládají do kontejnerů a odváží na bioskládku do Hrušova. Radnice a technické služby ale chtějí pořídit drtič. Na Jihu by bioodpad našel využití, například jako posyp na záhony
"Myslím si, že s počtem lidí, který u nás postupně narůstá, se to bude dát postupně zvládnout. Musíme i postupně doplňovat techniku. Některé věci nejsme schopni, protože nemáme plošiny ani lidi proškolené na práci ve výškách. Jinak se snažíme v rámci našich možností a zaměstnanců, které nám poskytne úřad, vše zvládnout," dodává Jaromír Teichert.
"Máme 110 zaměstnanců a zhruba dvě třetiny jsou lidé, kteří vykonávají veřejně prospěšné práce, které nám dotuje Úřad práce. Zbytek kmenových pracovníků je asi 45 a samozřejmě přibíráme dál, pokud na ně jsou mzdové prostředky," počítá ředitel Technických služeb Ostrava-Jih Miroslav Janečka.
Práce jdou zatím podle plánu, jediné, co může pracovníky zdržet, je počasí. Za loňský rok ořezaly technické služby 29 tun biologického odpadu. Letos to pravděpodobně bude ještě více.