Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • MSK ROZDĚLÍ PROVOZOVATELŮM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB V REGIONU 87 MILIONŮ KORUN
  • BAVORSKO MÍSTO FIRMY PŘÍPADNĚ ZAPLATÍ ODVOZ NĚMECKÉHO ODPADU Z JIŘÍKOVA
  • V BOHUMÍNĚ SCHVÁLILI NOVOU VYHLÁŠKU PROTI ŽEBRÁNÍ
  • V JESENÍKÁCH BYL POTVRZEN VÝSKYT KRITICKY OHROŽENÉHO PUŠTÍKA BĚLAVÉHO
  • CHIRURGICKÁ KLINIKA FN OSTRAVA MÁ TŘI NOVÁ CENTRA VYSOCE SPECIALIZOVANÉ PÉČE
  • BYLY ZVEŘEJNĚNY 3 NÁVRHY NOVÉ OSTRAVSKÉ ČTVRTI ŽOFINKA, VYJÁDŘIT SE MOHOU LIDÉ
  • REKONSTRUKCE AREÁLU GYMNÁZIA CIHELNÍ VE F-M: HŘIŠTĚ BUDE ODPOLEDNE PŘÍSTUPNÉ
  • NA VELKOU CENU OSTRAVY V PLAVÁNÍ PŘIJEL FRANCOUZSKÝ OLYMPIONIK
  • OMLAZENÝ BASEBALLOVÝ TÝM FRÝDKU-MÍSTKU DVAKRÁT PORAZIL JABLONEC
  • STÁT ZA 1,5 MILIARDY POSTAVÍ NOVÝ JUSTIČNÍ PALÁC V OSTRAVĚ
  • OSTRAVA-JIH LÁKÁ OBYVATELE K PŘIHLÁŠENÍ POBYTU TISÍCOVKOU
  • ČELADENŠTÍ ŠKOLÁCI SE VZDĚLÁVAJÍ V NOVÉ UČEBNĚ ZA DESET MILIONŮ
  • PAMÁTNÍK DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY V HRABYNI ZAHAJUJE NÁVŠTĚVNICKOU SEZONU
  • NOVÝ OBJEV VĚDCŮ Z OU PŘINÁŠÍ NOVÉ POHLEDY NA FUNGOVÁNÍ MITOCHONDRIÍ
  • DOPRAVNÍ PODNIK OSTRAVA PRVNÍ V ČR ZAVÁDÍ ELEKTRONICKÉ DOHODY O POKUTÁCH

Prostor před poliklinikou v Hrabůvce prochází rekonstrukcí. Stavba je aktuálně pozastavena

Ostrava-Jih |  | Expres Ostrava-Jih

Také na rekonstrukci prostoru před poliklinikou v Ostravě-Hrabůvce dolehlo zimní počasí spojené se sněžením a mrazy. Stavba je proto aktuálně pozastavena a trvají s ní spojené dopravní omezení. Zahajovací práce se ale podařilo zvládnout.

Video Přehravač se načítá.
Aktuální čas 0:00
Doba trvání -:-
Načteno: 0%
Typ streamu ŽIVĚ
Zbývající čas -:-
 
1x
    • Kapitoly
    • Bez popisů, vybráno
    • Bez titulků, vybráno

      Rekonstrukce tzv. náměstí před poliklinikou v Hrabůvce. Úprava plochy o velikosti skoro 31 tisíc m² začala loni v srpnu a předpokládaný konec bude letos v létě. Radnice obvodu na tuto investici vynaloží přibližně 70 milionů korun.

      Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „První etapa zahrnovala vydláždění prostoru směrem od obchodů, které jsou součástí centra na náměstí Ostrava-Jih. Úprava se týkala rovněž prostranství kolem stávajících výškových domů až po hlavní vstup do polikliniky.“

      Prostor před poliklinikou se opravuje poprvé od 70. let minulého století. U vstupu do polikliniky je nyní udělaná provizorní dlažba, aby se mohli chodci do zařízení v klidu dostat.

      Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Obdržel jsem nějaké podněty, že je zde nekvalitně položená dlažba, ale musel jsem na to reagovat, že je tady v určitých místech položená jen dočasně, aby lidé se mohli i teď během stavby se nějakým způsobem do polikliniky dostat, tak prosíme občany o shovívavost než se nám stavba dokončí.“

      Kromě omezení pro chodce platí i částečné omezení v dopravě.

      Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „V rámci stavby došlo k zamezení průjezdu a odbočení z ulice Dr. Martínka na parkoviště, takže pro řidiče to má nějaké zhoršení, ale samozřejmě přístupné parkoviště je celou dobu jen z druhého sjezdu u finančního úřadu.“
      Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Změna se dotkne taky cyklistů, původní cyklostezku nahradí nová, která se posune směrem k obytným domům.“

      Reakce kolemjdoucích jsou smíšené.

      anketa:  „No pokračujou, ta druhá půlka je už moc pěkná. Trošku se to táhne, ale neomezuje mě to nějak, že bych tady chodil na polikliniku.“
      anketa:  „Není tady žádné parkování, vůbec. Tady se staví a je to úplně konec.“
      anketa: „Hlavně tady ten vjezd navrch se dostat bez cizí pomoci, to nemám šanci. A dobrá věc byla, že tady, když byl starý ten chodník, tak tam k těm dveřím byl takový hrb, tak to že to zarovnali, to je fajn věc.“
      anketa: „No já si myslím, že lidi můžou být rádi, že se to tu opravuje, že to bude pěkné.“

      Veškerá omezení budou trvat až do dokončení stavby, tedy minimálně do letošního léta. Na opravu totiž čeká ještě řada věcí.

      Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Proběhne ještě rekonstrukce kolem kašny, která byla rekonstruována v roce 2020 v rámci participativního rozpočtu, potom proběhne ještě rekonstrukce parkoviště přilehlého, které je přímo před poliklinikou, dosadíme stromy, lavičky a bude ještě vyměněné i veřejné osvětlení.“

      Stavba je aktuálně pozastavena kvůli chladnému počasí a mrazům. Její předpokládaný konec v létě tohoto roku, ale prozatím platí nadále.

      Nahlásit chybu


      K tématu

      Sídliště v Ostravě-Hrabůvce oživil vodní biotop

      26. června 2024 9:12 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

      Ostrava-Hrabůvka se může pochlubit novým parkem s jezírkem, který vznikl přímo mezi paneláky. Krásné místo k odpočinku má v horkých letních dnech zlepšovat i klima v okolí.

      Obecní pošta Partner v Ostravě-Hrabůvce slaví rok

      3. července 2024 19:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

      Pošta Partner v Ostravě-Hrabůvce slaví jeden rok. Její existenci si tehdy vydobylo vedení stotisícového obvodu Ostrava-Jih, jelikož měla být zrušena po boku dalších pěti poboček v obvodu. Celkově nyní na Jihu díky zásahu radnice fungují čtyři pošty.

      Dny památek zaměřené na historii městského obvodu Ostrava-Jih se konaly už po deváté

      22. dubna 2024 10:37 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

      Již 9. ročník festivalu Dny památek na Jihu se konal od čtvrtka do neděle. Zahrnoval foto-přednášky, prohlídky bytového muzea či komentované vycházky. Festivalem provázel kronikář obvodu Petr Lexa Přendík.


      Vyhrazené parkování s označením "ŽENY" před obchodním centrem baví řidiče i kolemjdoucí

      Chtěli nám dopřát větší komfort při nakupování, nebo asi neumíme parkovat. Tak to jsou jen některé reakce na vyhrazená místa s velkým nápisem “ŽENY.” Právě pět takových míst se nachází u obchodního centra v Havířově.

      Štramberská Trúba dostává novou střechu ze smrkového šindele

      Známá válcová věž Trúba ve Štramberku prochází kompletní opravou střechy. Hrad je nyní přístupný jen částečně, ale plný provoz bude obnoven už od května.

      Revizoři už budou hlavně fotit. K vyřízení pokuty jim postačí mobil

      Ostravský dopravní podnik získal další prvenství a znovu jde o krok vpřed v elektronizaci. Revizoři už nebudou s černými pasažéry nic sepisovat, ale stačí jim vyfotit občanský průkaz. Pokuta se zpracuje automaticky, což jim velmi urychlí práci.

      Bruntálské wellness centrum oslavilo 15 let své existence, získalo si oblibu v celém kraji

      Včera 23:47 | Bruntál | Karel Soukop

      Psal se duben 2010. Tehdy po náročně přestavbě město převzalo do provozu nové wellness centrum. To se stalo vyhledávaným místem relaxace v širokém okolí pro turisty i obyvatele okolních měst. Teď si toto kulaté výročí připomíná.

      Noční pátrání v Porubě, policisté pomohli najít seniora s Alzheimerem

      Včera 16:17 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

      Během nočního dohledu v ostravské části Poruba si policisté z hlídkové služby všimli starší dámy, která na ně mávala ulice Řecké. Žena je požádala o pomoc – před čtvrt hodinou jí odešel z domova manžel, který trpí Alzheimerovou chorobou, a ona se obávala, že by mohl zabloudit.

      455 pytlů i několik kontejnerů. Lidé bez domova dál uklízejí Frýdek-Místek za stravenky

      Frýdek-Místek pokračuje ve spolupráci se Slezskou diakonií na úspěšném projektu Stravenka F≈M. Osoby bez domova v jeho rámci uklízejí veřejná prostranství a za každou směnu dostanou potravinovou stravenku. Projekt běží už druhým rokem a zájem o něj roste.

      Velikonoční městečko ve Frýdku-Místku zve na jarmark, divadla i koncerty

      Od čtvrtka 17. dubna do soboty 19. dubna ožije náměstí Svobody ve Frýdku-Místku tradičním Velikonočním městečkem. Akce nabídne řemeslný jarmark, hudební i divadelní vystoupení, tematické dílny, zvířátka i bohatou gastrozónu. Třídenní program připravila Kultura F≈M.

      Nicola salon: Kromě pedikúry nyní také laminace obočí a prodlužování řas

      28. března 2025 8:03 | Komerční sdělení

      Nicola salon na místeckém náměstí se specializuje na profesionální pedikúru a nyní rozšiřuje nabídku o laminaci obočí a řas, prodlužování řas.

      Lékaři a sestry si předávali zkušenosti na Beskydských pediatrických dnech

      Na Ostravici proběhla opět velká konference dětských lékařů. Beskydské pediatrické dny letos přilákaly více než 130 účastníků. Odborníci z různých oblastí pediatrie, zástupci firem a zdravotnických institucí, si předávali zkušenosti a nejnovější poznatky z oblasti právě dětského lékařství.

      V Karviné se konal první workshop drátování, na kterém se tvořil stromeček štěstí

      Inspirací pro domácí tvoření může být například technika drátování. Z měděných drátků mohou vzniknout například stromečky, které jsou základem pro učení se této technice, ale pokročilí zvládají i nejrůznější druhy dekorací, například těch velikonočních.

      Heřmanická farní zahrada láká novými atraktivitami, zaujme hlavně unikátní Kout ctností

      Heřmanická farní zahrada se dočkala dalších inovací. Oblíbený odpočinkový prostor doplnilo nejen pétanquové hřiště, ale hlavně speciální interaktivní výstava, která zábavnou formou poučí o lidských pozitivních vlastnostech.

      Na Velkou cenu Ostravy v plavání přijel francouzský olympionik

      Porubský krytý bazén hostil Velkou cenu Ostravy v plavání. Závodu se zúčastnilo 368 plavců z Česka, Slovenska, Polska, Ázerbájdžánu a Francie. Největší hvězdou mítinku byl francouzský plavec Damien Joly.

      Obřadní síň Ostravy-Jihu zaplnil velikonoční jarmark sociálních podniků

      Již potřetí zaplnil obřadní síň radnice obvodu jarmark sociálních podniků - podruhé s velikonoční tématikou. Jeho cílem je upozornit na existenci a fungování sociálních podniků, které zaměstnávají osoby se sociálním znevýhodněním či zdravotním postižením.

      Noční požár na kolejích VŠB-TU Ostrava, požární čidlo zřejmě zachránilo životy studentů

      12. dubna 2025 8:18 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

      Během pátečního večera zasahovali hasiči u požáru v sedmém patře kolejí Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Díky požárnímu čidlu se podařilo včas spustit evakuaci a zabránit větším škodám i zraněním. Budovu opustilo celkem 300 osob, hasiči zachránili dalších 37.

      Moravská Ostrava a Přívoz ožije Velikonočním jarmarkem

      Masarykovo náměstí v centru Ostravy ožije velikonočním jarmarkem. Návštěvníci se mohou už od pondělí až do Velkého pátku těšit na tradiční řemesla, regionální speciality, tematickou výzdobu i kulturní program. Akci připravilo Centrum kultury a vzdělávání ve spolupráci s městským obvodem.

      Prostor před poliklinikou v Hrabůvce prochází rekonstrukcí. Stavba je aktuálně pozastavena
      Vydáno 7. února 2024 13:26, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
      Také na rekonstrukci prostoru před poliklinikou v Ostravě-Hrabůvce dolehlo zimní počasí spojené se sněžením a mrazy. Stavba je proto aktuálně pozastavena a trvají s ní spojené dopravní omezení. Zahajovací práce se ale podařilo zvládnout.

      Rekonstrukce tzv. náměstí před poliklinikou v Hrabůvce. Úprava plochy o velikosti skoro 31 tisíc m² začala loni v srpnu a předpokládaný konec bude letos v létě. Radnice obvodu na tuto investici vynaloží přibližně 70 milionů korun.

      Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „První etapa zahrnovala vydláždění prostoru směrem od obchodů, které jsou součástí centra na náměstí Ostrava-Jih. Úprava se týkala rovněž prostranství kolem stávajících výškových domů až po hlavní vstup do polikliniky.“

      Prostor před poliklinikou se opravuje poprvé od 70. let minulého století. U vstupu do polikliniky je nyní udělaná provizorní dlažba, aby se mohli chodci do zařízení v klidu dostat.

      Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Obdržel jsem nějaké podněty, že je zde nekvalitně položená dlažba, ale musel jsem na to reagovat, že je tady v určitých místech položená jen dočasně, aby lidé se mohli i teď během stavby se nějakým způsobem do polikliniky dostat, tak prosíme občany o shovívavost než se nám stavba dokončí.“

      Kromě omezení pro chodce platí i částečné omezení v dopravě.

      Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „V rámci stavby došlo k zamezení průjezdu a odbočení z ulice Dr. Martínka na parkoviště, takže pro řidiče to má nějaké zhoršení, ale samozřejmě přístupné parkoviště je celou dobu jen z druhého sjezdu u finančního úřadu.“
      Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Změna se dotkne taky cyklistů, původní cyklostezku nahradí nová, která se posune směrem k obytným domům.“

      Reakce kolemjdoucích jsou smíšené.

      anketa:  „No pokračujou, ta druhá půlka je už moc pěkná. Trošku se to táhne, ale neomezuje mě to nějak, že bych tady chodil na polikliniku.“
      anketa:  „Není tady žádné parkování, vůbec. Tady se staví a je to úplně konec.“
      anketa: „Hlavně tady ten vjezd navrch se dostat bez cizí pomoci, to nemám šanci. A dobrá věc byla, že tady, když byl starý ten chodník, tak tam k těm dveřím byl takový hrb, tak to že to zarovnali, to je fajn věc.“
      anketa: „No já si myslím, že lidi můžou být rádi, že se to tu opravuje, že to bude pěkné.“

      Veškerá omezení budou trvat až do dokončení stavby, tedy minimálně do letošního léta. Na opravu totiž čeká ještě řada věcí.

      Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Proběhne ještě rekonstrukce kolem kašny, která byla rekonstruována v roce 2020 v rámci participativního rozpočtu, potom proběhne ještě rekonstrukce parkoviště přilehlého, které je přímo před poliklinikou, dosadíme stromy, lavičky a bude ještě vyměněné i veřejné osvětlení.“

      Stavba je aktuálně pozastavena kvůli chladnému počasí a mrazům. Její předpokládaný konec v létě tohoto roku, ale prozatím platí nadále.

      Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000041418/prostor-pred-poliklinikou-v-hrabuvce-prochazi-rekonstrukci-stavba-je-aktualne-pozastavena