Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prostor před bazénem v Porubě prochází rekonstrukcí. Opět jej oživí vodní prvek

Ostrava-Poruba |

Krytý bazén v Porubě zkrášlí nový prostor kolem hlavního vstupu. Těšit se můžete opět i na unikátní vodní prvek "Voda a my", který bude součástí modrých teras.

Krytý bazén v Porubě byl vybudován v roce 1985 a stále patří mezi nejnavštěvovanější místa v celém městě. Zatímco vnitřní část už prošla několika renovacemi, předprostor přišel na řadu až nyní.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,Revitalizace veřejného prostranství nebo toho předprostoru krytého bazénu v Porubě začala v tomto roce. My jsme moc rádi, protože na tom předprostoru byl už opravdu vidět velký zub času. Nějakou dobu byly dokonce zavřené určité části, takže se tam nemohlo ani vstupovat. Čekalo se vlastně na dokončení projektu, na povolení a na realizaci. Ten projekt vypadá velmi hezky, nebo alespoň vizualizace.” 

Projekt prostoru před bazénem vytvořilo ostravské PROJEKTSTUDIO, které stojí za mnoha významnými stavbami ve městě. Rekonstrukce vyjde na asi 20 milionů korun.

Jaroslav Kovář, jednatel společnosti SAREZA: ,,Prostor bude pojat úplně nově, budou to takové betonové vlny, z probarveného betonu, které budou evokovat vodní hladinu v různých barvách. Bude to kombinace otevřeného prostoru, současně samozřejmě i s nějakým doplněním o stromy a zeleň a podobně."

Důležitou součástí návrhu je přesun stávajícího vodního prvku „VODA a MY“ od Evžena Schollera, který bude znovu ozdobou celého předprostoru. Důležité je i to, že vznikne 22 nových parkovacích míst, kterých je v této lokalitě nedostatek.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,Samozřejmě to zcela koresponduje s naším jakýmsi záměrem obnovovat vodní prvky v rámci veřejných prostranství v Porubě. Důležité je také říct, že krytý bazén je stále v provozu. Samozřejmě už si to dlouho zasloužil, protože přece jenom tam probíhá celá řada mezinárodních soutěží a určitě tam dojíždějí i zahraniční účastníci. Tím pádem věřím, že to místo, které projde kompletní proměnou, ten prostor opravdu povýší zase o úroveň výše.” 
obyvatelé Ostravy-Poruby: ,,Jsem ráda, že se znovu obnoví ta fontána, protože když jsem tady chodila jako dítě, tak se mi to hodně líbilo, hrála jsem si tam u té vody. Takže jsem ráda, že se to zachová.”

,,Budu rád, až to bude pěkné, udělané, protože to bude hezky vypadat. Budu rád, když ta fontána bude funkční, bude to i pro děti vynikající.”

Práce na úpravě prostranství před bazénem jsou v plném proudu, hotovo by mělo být na podzim.

Nahlásit chybu


K tématu

V Porubě na Budovatelské ulici začne stavba parkovacího domu. Hotovo by mělo být v létě 2027

2. dubna 2026 17:33 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba bude mít další parkovací dům. Unikátní podzemní parkoviště na Budovatelské ulici ale nenabídne jen parkovací stání, na střeše bude vybudováno také sportoviště pro studenty z přilehlého Jazykového gymnázia Pavla Tigrida.

Porubu rozzářily záhony. A květinová louka na Francouzské ulici nabídne novinku

15. dubna 2026 15:30 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Příroda se opět s jarním počasím probouzí k životu. Ostrava-Poruba také letos v tomto období pokračuje v obnově a výsadbě veřejné zeleně - vysazují se nové záhony, keře i stromy.

Poruba buduje svůj hřbitov. První etapa by měla být hotova na jaře

5. srpna 2025 15:46 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba se dočká svého hřbitova. Městský obvod s více než šedesáti tisíci obyvateli jej postrádá desítky let.


Při požáru zahradní chatky v Havířově zemřel senior

Včera 9:17 | Havířov | Anna Břenková

Při nočním požáru chaty v Havířově přišel o život 86letý muž. Oheň zasáhl celý objekt i přilehlý skleník. Příčina vzniku požáru není jasná.

Nová metoda opravuje výtluky na cestách v Ostravě-Jihu

12. května 2026 13:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

12. května 2026 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Ostravské pejskaře už počtvrté potěší akce Pes - Přítel na Jihu

12. května 2026 13:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

11. května 2026 17:25 | Karviná | Anna Břenková

Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

12. května 2026 11:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.

Na půlmaraton vyběhl rekordní počet vytrvalců, odnášeli si medaile se sv. Šebestiánem

12. května 2026 15:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo ví než 450 běžců.

Cesta vody v Bělském lese bude prodloužena o téměř 600 metrů

12. května 2026 12:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Bělský les v Ostravě se stal unikátním místem, kde se díky odborníkům daří skloubit ekologickou a rekreační funkci. Hlavní podíl na tom má zpřístupnění zajímavých míst a jejich vzájemné pospojování pomocí nejrůznějších chodníků a stezek. Tzv. Cestu vody nyní čeká další rozšíření.

Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

11. května 2026 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

Oderská mlýnice přivítala přes půl tisíce cyklistů nejen z Česka

12. května 2026 13:30 | Odry | Michal Slonina

Oblíbený závod Oderská mlýnice již po dvacáté přivítal cyklisty v Oderských vrších. Nezvyklý název získal po stoupání nad Spálovem, kde se závod konal od roku 2000. Start i cíl sice už dva roky hostí Odry, mlýnice se ale jezdí pořád.

Ostravští učitelé se vzdělávají i v zahraničí. Zlepšují si jazyk a sdílejí zkušenosti

Včera 12:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro vzdělávání našich dětí jsou samozřejmě klíčoví i kvalitní pedagogové a s tím souvisí jejich vzdělávání a rozvoj. Proto i v Ostravě funguje program Erasmus+, jehož důležitou součástí je také vzdělávání učitelů, kteří mohou jezdit po školách v Evropě a sdílejí s tamními učiteli zkušenosti.

Poruba má nové Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Otevřelo se na ul. B. Martinů

Včera 11:27 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

V Ostravě-Porubě se slavnostně otevřelo nové Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Nabízí jim bezpečný prostor, kam mohou přijít anonymně a bez obav řešit různé životní problémy.

Ostravští strážníci si posvítí na cyklisty. Vytipovali si osm cyklostezek ve městě

Včera 10:12 | Ostrava-město | Anna Břenková

Cyklisté v Ostravě projdou během května kontrolou. Strážníci se zaměří na jejich jízdu a povinnou výbavu. Bude se kontrolovat na osmi cyklostezkách ve městě. Cílem akce je zvýšení bezpečí cyklistů.

Lučina v Radvanicích bude lákat k rekreaci. Revitalizováno je skoro 800 metrů

Včera 8:25 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Okolí Lučiny v Radvanicích se mění k nepoznání. Ceněné okolí řeky se totiž zpřístupňuje a zvelebuje tak, aby se mohlo stát oblíbeným místem pro odpočinek a trávení volného času.

Farní zahradu obohatí chodníček do historie. Financován bude z programu Tvoříme prostor

12. května 2026 8:31 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Farní zahrada v Heřmanicích je velmi vyhledávaným místem pro rodiny s dětmi. Místní komunita ji navíc neustále vylepšuje a nyní se chystá další novinka - Chodníček do historie, který bude financován z programu Tvoříme prostor.

600 umělců vystoupí pro tisícovku diváků. V Trojhalí představí Mahlerovu "Symfonii tisíců"

11. května 2026 12:19 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Město se chystá na velký hudební svátek. V unikátních prostorách Trojhalí Karolina se totiž uskuteční ojedinělý koncert “Mahler 8,” kdy si budou moci milovníci hudby poslechnout tzv. Symfonii tisíců v podání 600 umělců.

Prostor před bazénem v Porubě prochází rekonstrukcí. Opět jej oživí vodní prvek
Vydáno 3. července 2025 17:10, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Krytý bazén v Porubě zkrášlí nový prostor kolem hlavního vstupu. Těšit se můžete opět i na unikátní vodní prvek "Voda a my", který bude součástí modrých teras.

Krytý bazén v Porubě byl vybudován v roce 1985 a stále patří mezi nejnavštěvovanější místa v celém městě. Zatímco vnitřní část už prošla několika renovacemi, předprostor přišel na řadu až nyní.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,Revitalizace veřejného prostranství nebo toho předprostoru krytého bazénu v Porubě začala v tomto roce. My jsme moc rádi, protože na tom předprostoru byl už opravdu vidět velký zub času. Nějakou dobu byly dokonce zavřené určité části, takže se tam nemohlo ani vstupovat. Čekalo se vlastně na dokončení projektu, na povolení a na realizaci. Ten projekt vypadá velmi hezky, nebo alespoň vizualizace.” 

Projekt prostoru před bazénem vytvořilo ostravské PROJEKTSTUDIO, které stojí za mnoha významnými stavbami ve městě. Rekonstrukce vyjde na asi 20 milionů korun.

Jaroslav Kovář, jednatel společnosti SAREZA: ,,Prostor bude pojat úplně nově, budou to takové betonové vlny, z probarveného betonu, které budou evokovat vodní hladinu v různých barvách. Bude to kombinace otevřeného prostoru, současně samozřejmě i s nějakým doplněním o stromy a zeleň a podobně."

Důležitou součástí návrhu je přesun stávajícího vodního prvku „VODA a MY“ od Evžena Schollera, který bude znovu ozdobou celého předprostoru. Důležité je i to, že vznikne 22 nových parkovacích míst, kterých je v této lokalitě nedostatek.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: ,,Samozřejmě to zcela koresponduje s naším jakýmsi záměrem obnovovat vodní prvky v rámci veřejných prostranství v Porubě. Důležité je také říct, že krytý bazén je stále v provozu. Samozřejmě už si to dlouho zasloužil, protože přece jenom tam probíhá celá řada mezinárodních soutěží a určitě tam dojíždějí i zahraniční účastníci. Tím pádem věřím, že to místo, které projde kompletní proměnou, ten prostor opravdu povýší zase o úroveň výše.” 
obyvatelé Ostravy-Poruby: ,,Jsem ráda, že se znovu obnoví ta fontána, protože když jsem tady chodila jako dítě, tak se mi to hodně líbilo, hrála jsem si tam u té vody. Takže jsem ráda, že se to zachová.”

,,Budu rád, až to bude pěkné, udělané, protože to bude hezky vypadat. Budu rád, když ta fontána bude funkční, bude to i pro děti vynikající.”

Práce na úpravě prostranství před bazénem jsou v plném proudu, hotovo by mělo být na podzim.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000049420/prostor-pred-bazenem-v-porube-prochazi-rekonstrukci-opet-jej-ozivi-vodni-prvek