Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do RT TORAX ARENY se sjely žákovské hokejové naděje. O pohár se utkalo 12 týmů

Ostrava-Poruba |

Porubskou RT TORAX ARENU ovládl dvoudenní mezinárodní hokejový turnaj ročníku 2014. Domácí hráči ukázali, že jsou na sezonu připraveni a mezi konkurencí se rozhodně neztratili.

O pohár HC RT TORAX PORUBA se v 5. ročníku turnaje utkalo celkem 12 týmů - z toho 6 A týmů a 6 B týmů.

Jan Dresler, manažer turnaje: ,,V každém týmu je 15 hráčů plus 2 gólmani. A jsme rádi, že má turnaj i mezinárodní účast. Trenéři se sami ozývají. Turnaj má už historii a ta dobrá pověst ho provází, takže musíme i odmítat. Máme na to jen dva dny a ta časová kapacita je omezená. Součástí organizace turnaje je kompletní servis pro týmy. Zařizujeme hotely, ubytovny, je tady lékařská služba, mají komplet servis odpovídající úrovni dospělého turnaje.” 
Martin Forro, vedoucí turnaje: ,,Loni byly Katowice a byli tady Lotyši. A letos tady jsou Slováci Dubnice a Hoba Bratislava. Poruba se určitě mezi týmy neztratí, jsou šikovní a budou to vyrovnané zápasy a doufáme, že si to děti užijí.” 

Po vzájemných zápasech na 2 x 20 minut týmy čekala ještě také soutěž v samostatných nájezdech. Skvělé výkony nepředváděli jen mladí hokejisté, ale za většinu mužstev hrála také děvčata.

Lukáš Horňáček, trenér HC RT TORAX PORUBA:  ,,Na turnaj se připravujeme průběžně. Teď probíhala letní příprava. Přijely týmy ze Slovenska, dokonce jeden výběrový tým. Kluci si vyzkouší, jestli příprava byla užitečná, teď momentálně jsme vyhráli první zápas. Takže vypadá to na dobré vlně."
Matěj Kotterba, hráč HC RT TORAX PORUBA: ,,Mě se hrálo dobře. A za mě jsme hráli týmově a dali jsme dost gólů, což je dobře. Nájezdy, jeden gól, dobré, ale mohlo tam padnout víc gólů.” 
Tomáš Liška, hráč HOBA BRATISLAVA: ,,Bylo to celkem dobré, ale nebylo to nejlepší, protože jsme prohráli. Aspoň jsme dali ten jeden gól. Poučíme se z chyb, budeme lépe střídat a chceme to vyhrát.” 
Ivan Schwarz, trenér HOBA BRATISLAVA: ,,První zápas na turnaji jsme hráli s domácím týmem. Ten vstup do turnaje nám nevyšel. Co mi trochu chybělo, bylo sebevědomí mužstva."
Matyáš Majchrovský, hráč HC RT TORAX PORUBA: ,,Teď budeme hrát s Brnem. Na zápas už se těšíme a snad vyhrajeme.” 
Teodor Forro, hráč HC RT TORAX PORUBA: ,,Turnaj bude asi náročný. Jsou tam ale velké pauzy mezi zápasy, tak uvidíme, jak se nám to podaří. Po trénincích jsme většinou unavení a bolí ruce i nohy. Doufám, že podáme nejlepší výkon, co můžeme a budeme bojovat za Porubu.” 

Slavnostního vyhlášení výsledků turnaje se zúčastnila také starostka Poruby, která hráčům předala poháry a medaile. Skupinu A ovládla domácí Poruba, skupinu B vyhrálo Brno. Samostatné nájezdy zvládli ve skupině A nejlépe hráči Třebíče a ve skupině B hokejisté Brna.

Martin Forro, vedoucí turnaje: ,,Máme medaili pro všechny, ať není někomu líto, že nedostal medaili. Já myslím, že pro ně je hlavní, že mají medaili na krku."
Lukáš Horňáček, trenér HC RT TORAX PORUBA:  ,,Je to krása, když vidíte děti jak se učí, jak rostou, jak do toho dávají emoce. Úspěchy i neúspěchy k tomu patří. Takže myslím, že práce je výborná."
Ivan Schwarz, trenér HOBA BRATISLAVA: ,,Máme ještě hodně práce před sebou, pokud se chceme na turnajích porovnávat s těmi nejlepšími. Máme potenciál, ale je před námi ještě dlouhá cesta."

Porubským mladším žákům v těchto dnech startuje ligová sezona, která vyvrcholí na konci března.

Nahlásit chybu


K tématu

Do RT TORAX ARENY se sjely žákovské hokejové naděje. O pohár se utkalo 12 týmů

4. září 2025 9:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

RT TORAX ARENU v Ostravě-Porubě ovládl dvoudenní mezinárodní hokejový turnaj ročníku 2014. Domácí hráči ukázali, že jsou na blížící se sezonu připraveni a mezi konkurencí se rozhodně neztratili.

Odchovankyně HC RT TORAX Poruba jsou mistryněmi ČR. Ocenila je také starostka

30. dubna 2026 15:17 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Trojice odchovankyň z HC RT TORAX Poruba má mistrovský extraligový hokejový titul. K historickému úspěchu pomohly týmu z Valašského Meziříčí. Za skvělou reprezentaci jim poděkovalo nejen vedení jejich bývalého klubu, ale také vedení radnice.

Porubský klub šermu uspořádal mezinárodní turnaj. Nově se přesunul do Trojhalí Karolina

13. listopadu 2025 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Oddíl Šermu Ostrava, který působí v Porubě na Základní škole Ukrajinská, uspořádal další ročník Čermákova memoriálu. Počet startujících každým rokem narůstá a také díky úsilí rodičů, se turnaj poprvé uskutečnil v nových, větších prostorách.


Historické opevnění na česko-slovenském pomezí opět žilo Šancefestem

Dnes 10:36 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Historické opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova žilo tradičním Šancefestem. Vedle dobových ukázek se soutěžilo ve vaření guláše a závěr patřil muzice.

Do Ostravy dorazily poctivé lokální chutě. Konal se další ročník Trhů, co se hledají

14. srpna 2026 14:57 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Ostravská Malá Kodaň se od ranních hodin plnila milovníky dobrého jídla. Konal se další ročník Trhů, co se hledají.

Rivka Park otevřen: nový volnočasový areál zaplnily stovky návštěvníků

14. srpna 2026 14:27 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má nové dominanty. Na bývalém dopravním hřišti na ulici 28. října na sídlišti Riviéra se tyčí 26 metrů dlouhá několikapodlažní dřevěná loď a 15 metrů vysoká horolezecká stěna. Tyto atraktivity jsou součástí právě dokončeného volnočasového areálu Rivka Park pro širokou veřejnost.

Při požáru zahradní chatky explodovala plynová láhev

Dnes 8:17 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tři zahradní chatky v Ostravě-Pustkovci byly poškozeny požárem, který vypukl v jedné z nich v sobotu odpoledne.

Nová tiskárna pomáhá chráněným dílnám Charity Opava. Výrazně urychluje práci

Včera 22:36 | Opava | Yvona Fajtová

Trička, mikiny, tašky nebo pracovní oděvy s fotografiemi, obrázky či firemními logy. Chráněné dílny Charity Opava rozšířily možnosti potisku textilu. Nová DTF tiskárna jim umožňuje vyrábět plnobarevné motivy, a hlavně výrazně urychluje práci lidí se zdravotním postižením.

Zastávkou zážitkové jízdy je i kloboučnická továrna

Včera 10:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Jedinečný zážitkový program, který propojuje tradici kloboučnického řemesla, technické památky i historii města. To je Den pro klobouk, který pořádá Návštěvnické centrum

Zámecká prohlídka vede do márnice s Josefínskou rakví

14. srpna 2026 15:07 | Studénka | Petra Dorazilová

Součástí prohlídkového okruhu Zámku Nová Horka se na léto stává i márnice. Uvnitř je výstava věnována smrti v době osvícenství, jejímž hlavním lákadlem je unikátní Josefínská rakev.

V palkovickém letním kině táhnou hlavně komedie

Včera 9:35 | Palkovice | Libor Běčák

Sportovně-společenský areál v centru Palkovic se opět proměnil v letní kino. Lidé se tentokrát pobavili u české komedie Někdo to rád v Plzni.

Na projíždějící vlak u Studénky spadlo trolejové vedení. Doprava na koridoru se zastavila

13. srpna 2026 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Další vážná mimořádná událost zastavila provoz na hlavním železničním koridoru mezi Ostravou a Studénkou. Na jedoucí vlak EuroCity spadla trolej. Z postiženého vlaku evakuovali zhruba 150 cestujících a dalších 30 z osobního vlaku, který zůstal stát nedaleko. Pravděpodobně delší dobu potrvá než dojde k plné obnově provozu. Do půlnoci byl provoz obnoven po jedné traťové koleji.

Nový Jičín nabídne v historickém domě nové byty, jeden má bonus terasy, druhý vypovídá o atmosféře starého domu

14. srpna 2026 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Uvnitř měšťanského domu U Bílého anděla na novojičínském náměstí vznikly rozsáhlou rekonstrukcí dva nové atypické byty. Město je nyní v nabídkovém řízení poskytne veřejnosti k bydlení.

Ulice J. Matuška v Ostravě-Dubině se opravuje. Jedná se o další etapu rozsáhlé rekonstrukce okolí

14. srpna 2026 14:02 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Léto tradičně znamená menší dopravní vytížení komunikací, což města využívají k opravám. Stejně je tomu tak i v Ostravě-Jihu. Na Dubině započala například další etapa rozsáhlé rekonstrukce v okolí ulice Jaromíra Matuška.

V Ostravě hořel návěs kamionu, nájezd na Rudnou ulici byl uzavřen

14. srpna 2026 10:26 | Ostrava-město | Anna Břenková

U mimoúrovňové křižovatky propojující dálnici D1 a Rudnou ulici v Ostravě zasahovali hasiči u požáru návěsu kamionu. Kvůli zásahu byl uzavřen nájezd na Rudnou ulici ve směru na Polsko.

Muž z Ostravy nejdříve kradl kontejnery z práce, pak rozjel vlastní nelegální podnikání

14. srpna 2026 9:31 | Ostrava-město | Anna Břenková

35letý muž z Ostravy rozjel promyšlený podvod s lodními kontejnery. Nejprve je kradl svému zaměstnavateli, a když dostal výpověď, v nelegálním podnikáním pokračoval – cizí kontejnery si pronajímal a dál je prodával.

Silnice, schodiště i chodníky. Mariánskohorská radnice pokračuje v opravách komunikací

13. srpna 2026 18:59 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Silnice, schodiště i chodníky. V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvákách pokračují opravy hned na několika místech. Nový povrch dostane například komunikace na Pflegrově ulici. Původně se s její rekonstrukcí čekalo kvůli plánované soukromé výstavbě.

Konec staré techniky. Ostravští dobrovolníci hasiči dostali deset nových cisteren

13. srpna 2026 18:38 | Ostrava-město | Anna Břenková

Ostrava má za sebou největší nákup cisteren v historii. Dobrovolným hasičům město předalo deset nových vozidel. Moderní technika nahradí zastaralá auta a zrychlí zásahy u požárů i živelních pohrom.

Do RT TORAX ARENY se sjely žákovské hokejové naděje. O pohár se utkalo 12 týmů
Vydáno 18. září 2025 17:06, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Porubskou RT TORAX ARENU ovládl dvoudenní mezinárodní hokejový turnaj ročníku 2014. Domácí hráči ukázali, že jsou na sezonu připraveni a mezi konkurencí se rozhodně neztratili.

O pohár HC RT TORAX PORUBA se v 5. ročníku turnaje utkalo celkem 12 týmů - z toho 6 A týmů a 6 B týmů.

Jan Dresler, manažer turnaje: ,,V každém týmu je 15 hráčů plus 2 gólmani. A jsme rádi, že má turnaj i mezinárodní účast. Trenéři se sami ozývají. Turnaj má už historii a ta dobrá pověst ho provází, takže musíme i odmítat. Máme na to jen dva dny a ta časová kapacita je omezená. Součástí organizace turnaje je kompletní servis pro týmy. Zařizujeme hotely, ubytovny, je tady lékařská služba, mají komplet servis odpovídající úrovni dospělého turnaje.” 
Martin Forro, vedoucí turnaje: ,,Loni byly Katowice a byli tady Lotyši. A letos tady jsou Slováci Dubnice a Hoba Bratislava. Poruba se určitě mezi týmy neztratí, jsou šikovní a budou to vyrovnané zápasy a doufáme, že si to děti užijí.” 

Po vzájemných zápasech na 2 x 20 minut týmy čekala ještě také soutěž v samostatných nájezdech. Skvělé výkony nepředváděli jen mladí hokejisté, ale za většinu mužstev hrála také děvčata.

Lukáš Horňáček, trenér HC RT TORAX PORUBA:  ,,Na turnaj se připravujeme průběžně. Teď probíhala letní příprava. Přijely týmy ze Slovenska, dokonce jeden výběrový tým. Kluci si vyzkouší, jestli příprava byla užitečná, teď momentálně jsme vyhráli první zápas. Takže vypadá to na dobré vlně."
Matěj Kotterba, hráč HC RT TORAX PORUBA: ,,Mě se hrálo dobře. A za mě jsme hráli týmově a dali jsme dost gólů, což je dobře. Nájezdy, jeden gól, dobré, ale mohlo tam padnout víc gólů.” 
Tomáš Liška, hráč HOBA BRATISLAVA: ,,Bylo to celkem dobré, ale nebylo to nejlepší, protože jsme prohráli. Aspoň jsme dali ten jeden gól. Poučíme se z chyb, budeme lépe střídat a chceme to vyhrát.” 
Ivan Schwarz, trenér HOBA BRATISLAVA: ,,První zápas na turnaji jsme hráli s domácím týmem. Ten vstup do turnaje nám nevyšel. Co mi trochu chybělo, bylo sebevědomí mužstva."
Matyáš Majchrovský, hráč HC RT TORAX PORUBA: ,,Teď budeme hrát s Brnem. Na zápas už se těšíme a snad vyhrajeme.” 
Teodor Forro, hráč HC RT TORAX PORUBA: ,,Turnaj bude asi náročný. Jsou tam ale velké pauzy mezi zápasy, tak uvidíme, jak se nám to podaří. Po trénincích jsme většinou unavení a bolí ruce i nohy. Doufám, že podáme nejlepší výkon, co můžeme a budeme bojovat za Porubu.” 

Slavnostního vyhlášení výsledků turnaje se zúčastnila také starostka Poruby, která hráčům předala poháry a medaile. Skupinu A ovládla domácí Poruba, skupinu B vyhrálo Brno. Samostatné nájezdy zvládli ve skupině A nejlépe hráči Třebíče a ve skupině B hokejisté Brna.

Martin Forro, vedoucí turnaje: ,,Máme medaili pro všechny, ať není někomu líto, že nedostal medaili. Já myslím, že pro ně je hlavní, že mají medaili na krku."
Lukáš Horňáček, trenér HC RT TORAX PORUBA:  ,,Je to krása, když vidíte děti jak se učí, jak rostou, jak do toho dávají emoce. Úspěchy i neúspěchy k tomu patří. Takže myslím, že práce je výborná."
Ivan Schwarz, trenér HOBA BRATISLAVA: ,,Máme ještě hodně práce před sebou, pokud se chceme na turnajích porovnávat s těmi nejlepšími. Máme potenciál, ale je před námi ještě dlouhá cesta."

Porubským mladším žákům v těchto dnech startuje ligová sezona, která vyvrcholí na konci března.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000050671/do-rt-torax-areny-se-sjely-zakovske-hokejove-nadeje-o-pohar-se-utkalo-12-tymu