Sportovní projekt pro mateřské školy je jednou z cest, jak děti motivovat k pravidelnému pohybu již od útlého věku. Na hřišti Sportovního areálu Poruba se jim věnovali zkušení fotbaloví trenéři, kteří si pro ně připravili řadu pohybových aktivit.
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: "Poruba se samozřejmě snaží všemožnými dotačními tituly podporovat sportovní aktivity, které se dějí v různých kroužcích v Porubě. Nicméně v letošním roce speciálně jsme zkusili znovu obnovit po několika letech takový program, dalo by se říct pro naše mateřské školky, kdy Poruba s 1. FC Poruba, tedy fotbalovým klubem, připravila a zorganizovala takovou přípravku na fotbal."
Milan Duhan, sportovní ředitel, 1. FC Poruba: "Od května do konce června pořádáme každé dopoledne pro jednu mateřskou školu, kde vlastně chceme pro ty děti vytvořit nějaké pohybové aktivity. Plus to, že se specializujeme na fotbal, takže si tady zahrají i fotbal. Nejdůležitější je to, že ty děti v těch nejmenších letech, kdy jsou ve školce, mají všichni kladný vztah k pohybu, jsou pohybově nadané. Teď je ta druhá otázka, jestli rodiče jsou schopni je k pohybovým aktivitám přivést."
Do programu se zapojily úplně všechny porubské mateřské školy, kterých je 10 na 19 pracovištích.
Leona Jirsová, učitelka, MŠ Makovského-Slavíkova: "Ne všechny děti mají v dnešní době dostatek pohybu, a tady je určitě velká příležitost, že si děti mohou zkusit různé činnosti, různé pohyby, a věřím, že když se budeme vracet do školky, že budou nabité spoustou zážitků."
děti z MŠ Makovského-Slavíkova: "Děláme fotbal, abychom se naučili fotbalovat. Já zatím žádný sport nedělám, ale možná začnu hrát fotbal."
"Cvičili jsme tady a nejvíc mě baví skákání."
"Mě bavilo balancovat na míči."
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka Ostravy-Poruby: "Zatím jsou na to ohlasy opravdu velmi pozitivní, takže věřím, že bychom v těch následujících letech mohli pokračovat. Já si myslím, že každý člověk, který se věnuje sportu, ať už jakémukoliv, tak má lepší sklony k nějaké disciplíně. Tříbí to podle mě charakter."
Milan Duhan, sportovní ředitel, 1. FC Poruba: "Ta naše přípravka, tzv. benjamínci, u nás působí už od 4 let, kdy tady mají dvakrát týdně takový trénink."
Projekt navazuje na bruslení, které městský obvod zprostředkovává dětem z mateřských škol zase v zimě ve spolupráci s hokejovým klubem HC RT TORAX Poruba.