Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhý ostravský Bull sraz bořil mýty o nebezpečných plemenech

Ostrava-Slezská Ostrava |

Kynologické cvičiště v Muglinově se stalo dějištěm druhého ročníku Bull srazu. Akce přilákala desítky majitelů bojových plemen z celé České republiky. Pejskaři si užili den plný sportovních disciplín a soutěží.

Psi typu bull mají mezi veřejností často nálepku nebezpečných zvířat. Ve skutečnosti jsou to ale citliví tvorové, kteří bezmezně milují svou rodinu a pro svého páníčka by udělali první poslední. Vše záleží na správné výchově a přístupu člověka. Že jsou tito psí svalovci skvělými parťáky, dokázal i sraz v Muglinově. Akci podpořilo i vedení zdejší radnice.


Kateřina Krenželoková (ANO), místostarostka Slezské Ostravy: “Celá akce má zároveň charitativní podtext, kdy v rámci bohaté tomboly bylo už v loňském roce vybráno 15 000 korun, které následně byly vloženy na transparentní účet Buldoků v nouzi. Chceme ukázat, že se nejedná jen o bojové plemeno, ale hodně záleží na socializaci toho pejska, celkovém přístupu a výchově majitele."

Organizátoři vsadili na pohodovou atmosféru. Čtyřnozí návštěvníci si mohli vyzkoušet překážkovou dráhu agility a pro páníčky byly připravené stánky s nejrůznějšími chovatelskými potřebami a pamlsky.

Kateřina Kašparová, organizátorka Bull Srazů:"Ta komunita těch bull lidí je úplně úžasná a prostě strašně se mi líbí, že se tady sejdou, že se sejdou kolikrát třeba jenom na té akci a prostě vítají se tady po roce a mají radost, že se vidí. A navíc bulíkáři mají opravdu zlaté srdce, takže když potřebujeme pomoct s nějakým bull pejskem v nouzi, tak se prostě seběhnou, složí se, pomůžou a prostě jsou to skvělí psi i lidé.”

Muglinovské cvičiště poskytlo pro takto velkou a náročnou akci ideální zázemí.


Petr Svačinka, vedoucí cvičáku ZKO Ostrava-Muglinov: “Mně se to strašně líbí a naplňuje mě to, protože tahle energie, kterou člověk dostává, tak je úplně top věc."

Na sraz dorazili pejskaři z celé země."

Anketa, návštěvník z Dětmarovic: “Nejvíc se mi asi na něm líbí povaha. Určitě jsou to tvrdohlaví psi, určitě to tak mají. Specifický čumák celkem, jak kůň trošku tuším. 
Anketa, návštěvnice z Veselí nad Moravou: “Byli jsme na treadmillu, protože jedna fenečka nám vlastně závodí v bull sportech. Jinak obě dvě nám běhají závodně coursing, takže máme závodní chrty a tady vlastně veškeré vyžití, takže každopádně uličku jsme prošli, na bull sportu jsme byli, takže určitě jak bude další soutěž, tak se zúčastníme. 
Anketa, návštěvníci z Ostravy: “Já jsem do něj zamilovaná už od děcka. Právě jsem viděla pohádku Prasátko nebo jak byl ten ovčácký prasátko a ona se tam objevila. To jsem se tam úplně zamilovala."

Na letošní ročník Bull srazu dorazilo přes 140 psů. Druhý ročník bull srazu v Muglinově jasně ukázal, že strach z těchto plemen je často úplně zbytečný.

Nahlásit chybu


K tématu

Druhý ročník Bull srazu v Ostravě bořil mýty o nebezpečných plemenech

17. června 2026 15:17 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Cvičiště v Ostravě-Muglinově zaplnily stovky psů. Konal se druhý ročník Bull srazu. Majitelé psů chtěli ukázat, že tato plemena nejsou nebezpečná.

Agility hřiště u Bělského lesa už slouží pejskařům

23. prosince 2025 12:36 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V Bělském lese vyrostlo díky participativnímu rozpočtu nové agility hřiště. Nachází se poblíž tramvajové smyčky u ulice Svornosti, nedaleko mateřské školy U Lesa. Areál je umístěn mezi vzrostlými stromy a nabízí bezpečné místo pro volné proběhnutí psů i jejich trénink. Překážky jsou různorodé a vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušenější týmy. Pejskaři tu najdou klasické slalomové tyče, houpačku, tunel, šikmou stěnu, kladinu, skokovou překážku i speciální schody. Hřiště je volně přístupné. Jeho vybudování si vyžádalo zhruba 600 tisíc korun.

Soutěž v Novém Jičíně otestovala psy i smysl pro humor páníčků

19. září 2025 11:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Pejskaři si užili třetí ročník Sranda závodu, který připravila novojičínská kynologická organizace. Vypořádat se museli s disciplínami, jako byl například plavecký výcvik nebo opičí dráha.


Neukáznění lidé krmili mandrily v Zoo Ostrava. Špatné krmivo může zvířata zabít

Včera 16:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nezabíjejte naše zvířata! To je důrazný apel Zoo Ostrava na neukázněné návštěvníky, kteří navzdory přísnému zákazu krmí zvířata vlastní potravou. Poslední případ eviduje zoo u mandrilů, kam skupina lidí házela krmení a ignorovala upozornění ostatních návštěvníků. Ještě jim za to vulgárně nadávala.

Ostravskem po čtyři dny projížděly nablýskané mercedesy, finále bylo pod pecemi

Včera 10:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Majitelé a příznivci vozů Mercedes-Benz se sjeli do Ostravy na čtyřdenní setkání spojené s vyjížďkami po okolí. Historické i současné vozy mohli lidé vidět například na Landeku, v Těrlicku nebo v Dolní oblasti Vítkovic.

Alkohol a drogy navedly řidiče do příkopu a následného kotrmelce. Naštěstí nikoho nezabil

Včera 13:27 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Řízení pod vlivem alkoholu a drog se vymstilo muži, který poblíž Těrlické přehrady nezvládl řízení a své auto převrátil na střechu.

Motorkář se srazil s osobním autem v centru Havířova, stroj vyletěl ze silnice na chodník

Včera 9:45, vydáno 8. srpna 2026 17:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podle svědků jel velkou rychlostí centrem Havířova. Do cesty mu ale vjelo odbočující auto a následovala srážka. Motorka vylétla ze silnice, prorazila zábradlí a stroj skončil na chodníku. Motorkář utrpěl velmi vážná zranění a byl letecky přepraven do nemocnice.

Před promítáním letního kina v Návsí zahrála kapela Blaf

Včera 12:00 | Návsí | Libor Běčák

Stalo se už tradicí, že promítání letního kina v Návsí předchází hudební program. Tentokrát zahrála skupina Blaf.

V Palkovicích válí s humornými videi, na dožínky jede Petr Kotvald na kombajnu

8. srpna 2026 9:16 | Palkovice | Libor Běčák

Hajný Horyna a malý Pavlík s jointem marihuany, dvojice kosmonautů Elon Kula a Neil Baca na cestě ke kolonizaci Marsu, král a šašek a mnoho dalších postav už při propagaci Palkovic ztvárnili starosta Radim Bača a místostarosta David Kula.

Senior akademie v Opavě zahájila další běh. Zájem seniorů byl obrovský

8. srpna 2026 10:28 | Opava | Yvona Fajtová

V Obecním domě v Opavě odstartoval další běh Senior akademie. Šedesát účastníků čeká až do konce října celkem třináct setkání plných odborných přednášek i poznávání města. Na závěr převezmou úspěšní absolventi certifikáty o absolvování studia a drobné dárky.

Havířov řeší parkování v ulicích Haškova a M. Majerové, místní sepsali petici

7. srpna 2026 11:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov stále bojuje s nedostatkem parkovacích míst. Radnice ale nemůže dovoli, aby lidé nechávali stát auta v jednosměrných ulicích, kde nezbývá místo pro průjezd IZS. Situace se teď řeší v jednom vnitrobloku, kde se někteří obyvatelé rozhodli sepsat petici.

Frýdek-Místek pokračuje v instalaci fotovoltaických elektráren

7. srpna 2026 15:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek se snaží využívat plochy na střechách svých objektů pro výstavbu fotovoltaických elektráren. Tentokrát přišla řada na 11. Základní školu ve Frýdku.

Horní Suchá uctila památku obětí Životické tragédie u muralu

7. srpna 2026 10:24 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Horní Suchá si připomněla 82. výročí Životické tragédie. Zástupci obce uctili památku šesti místních obětí a zároveň ocenili spolek Životice Sobě za zpřístupnění informací o tragédii prostřednictvím QR kódů u památníků.

Zelená pro Ostravu. V ulicích probíhají odborné ořezy stromů

7. srpna 2026 15:15 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz se zapojil do výzvy Zelená pro Ostravu. Cílem je zdravější zeleň a bezpečnější ulice.

Mariánskohorská radnice má nový externí defibrilátor. Může zachránit život během několika minut

6. srpna 2026 19:04 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice je nově vybavena automatizovaným externím defibrilátorem, který může pomoci zachránit lidský život při náhlé zástavě srdce. Přístroj je určený k použití mimo zdravotnická zařízení a díky hlasovým pokynům jej zvládne obsloužit i člověk bez zdravotnického vzdělání.

Porubu 20. srpna roztančí Folklor bez hranic. Festival nabídne domácí u zahraniční soubory

6. srpna 2026 16:05 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

17.-21. srpna se v Ostravě uskuteční Mezinárodní folklorní festival Folklor bez hranic. Během pěti dnů nabídne desítky vystoupení, slavnostní průvody, koncerty a doprovodné programy. Do Poruby, na zrekonstruované prostranství u kruhového objezdu na Hlavní třídě, dorazí 20. srpna. A kromě českých souborů se představí také mexické, indické, srbské, polské, maďarské a slovenské.

Poruba přivítá ME hasičů v požárním sportu. Kromě sportovních výkonů bude k vidění i technika

6. srpna 2026 15:43 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba přivítá od 19. do 22. srpna Mistrovství Evropy hasičů v požárním sportu v kategorii dorostu a dospělých. Kromě sportovních výkonů budou k vidění také ukázky historické i současné techniky.

Ostrava-Poruba investuje do oprav chodníků a cest. Letos vyjdou na 60 milionů Kč

6. srpna 2026 15:20 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se opět i v letošním roce pustila do oprav chodníků a cest. Některé už jsou u konce a některé komunikace oprava teprve čeká. Mezi posledními dokončenými je chodník na ulici Zdeňka Štěpánka.

Na ZŠ Ukrajinská se vrátil turnaj Poruba!!! Open. Přivítal 75 hráčů z Česka i Slovenska

6. srpna 2026 15:02 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se sjeli hráči i fanoušci nohejbalu. Na hřišti ZŠ Ukrajinská se po tříleté pauze uskutečnil 11. ročník turnaje Poruba!!! Open.

Druhý ostravský Bull sraz bořil mýty o nebezpečných plemenech
Vydáno 16. června 2026 14:42, Ostrava-Slezská Ostrava, Anna Břenková
Kynologické cvičiště v Muglinově se stalo dějištěm druhého ročníku Bull srazu. Akce přilákala desítky majitelů bojových plemen z celé České republiky. Pejskaři si užili den plný sportovních disciplín a soutěží.

Psi typu bull mají mezi veřejností často nálepku nebezpečných zvířat. Ve skutečnosti jsou to ale citliví tvorové, kteří bezmezně milují svou rodinu a pro svého páníčka by udělali první poslední. Vše záleží na správné výchově a přístupu člověka. Že jsou tito psí svalovci skvělými parťáky, dokázal i sraz v Muglinově. Akci podpořilo i vedení zdejší radnice.


Kateřina Krenželoková (ANO), místostarostka Slezské Ostravy: “Celá akce má zároveň charitativní podtext, kdy v rámci bohaté tomboly bylo už v loňském roce vybráno 15 000 korun, které následně byly vloženy na transparentní účet Buldoků v nouzi. Chceme ukázat, že se nejedná jen o bojové plemeno, ale hodně záleží na socializaci toho pejska, celkovém přístupu a výchově majitele."

Organizátoři vsadili na pohodovou atmosféru. Čtyřnozí návštěvníci si mohli vyzkoušet překážkovou dráhu agility a pro páníčky byly připravené stánky s nejrůznějšími chovatelskými potřebami a pamlsky.

Kateřina Kašparová, organizátorka Bull Srazů:"Ta komunita těch bull lidí je úplně úžasná a prostě strašně se mi líbí, že se tady sejdou, že se sejdou kolikrát třeba jenom na té akci a prostě vítají se tady po roce a mají radost, že se vidí. A navíc bulíkáři mají opravdu zlaté srdce, takže když potřebujeme pomoct s nějakým bull pejskem v nouzi, tak se prostě seběhnou, složí se, pomůžou a prostě jsou to skvělí psi i lidé.”

Muglinovské cvičiště poskytlo pro takto velkou a náročnou akci ideální zázemí.


Petr Svačinka, vedoucí cvičáku ZKO Ostrava-Muglinov: “Mně se to strašně líbí a naplňuje mě to, protože tahle energie, kterou člověk dostává, tak je úplně top věc."

Na sraz dorazili pejskaři z celé země."

Anketa, návštěvník z Dětmarovic: “Nejvíc se mi asi na něm líbí povaha. Určitě jsou to tvrdohlaví psi, určitě to tak mají. Specifický čumák celkem, jak kůň trošku tuším. 
Anketa, návštěvnice z Veselí nad Moravou: “Byli jsme na treadmillu, protože jedna fenečka nám vlastně závodí v bull sportech. Jinak obě dvě nám běhají závodně coursing, takže máme závodní chrty a tady vlastně veškeré vyžití, takže každopádně uličku jsme prošli, na bull sportu jsme byli, takže určitě jak bude další soutěž, tak se zúčastníme. 
Anketa, návštěvníci z Ostravy: “Já jsem do něj zamilovaná už od děcka. Právě jsem viděla pohádku Prasátko nebo jak byl ten ovčácký prasátko a ona se tam objevila. To jsem se tam úplně zamilovala."

Na letošní ročník Bull srazu dorazilo přes 140 psů. Druhý ročník bull srazu v Muglinově jasně ukázal, že strach z těchto plemen je často úplně zbytečný.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000055192/druhy-ostravsky-bull-sraz-boril-myty-o-nebezpecnych-plemenech