Moderní menstruační kalhotky jsou téměř neviditelné
Poslední 2 roky jsou menstruační kalhotky na vrcholu popularity. A není divu, jsou pohodlné, snadno se vyměňují a existují různé střihy pro různě silnou menstruaci. Před lety nebyl trh tak přívětivý, nabízel pouze pár modelů, a ani na ty se nedalo zcela spolehnout. Aktuálně je to naštěstí naopak. Široký výběr pro každou ženu a postavu.
Při výběru si přečtěte popis, protože se v něm uvádí, pro jak silnou menstruaci jsou kalhotky vhodné a až poté se zaměřte na střih (k dispozici jsou i tanga). Pamatujte na to, že je nutné mít několik kalhotek, jelikož se mění 1 až 2x denně. Jedny obvykle vydrží 8 až 12 hodin, ale řiďte se vlastní zkušeností.
Menstruační kalhotky jsou také perfektní pro nositelky tamponů a kalíšků, protože zachrání od případného protečení.
Kalhotky jsou obvykle dost diskrétní a nejsou vidět ani pod těsným oblečením a proto je unosíte do práce, posilovny i na schůzkách s kamarádkami.
Najděte si speciální cvičení
Bolí vás záda a bříško? Zkuste si najít cvičení speciálně vytvořené pro období menstruace. Zaměříte se při něm na místa, kde to bolí nejvíce a postupně je uvolníte. Cviky jsou obvykle na bázi jógy a protahování. Na Youtube najdete videa s konkrétními návody. Některé pohyby vás možná překvapí, proto se určitě nechte inspirovat.
Kromě protahování se nebojte ani vyšší sportovní intenzity jako je běh, tabata, rychlá chůze či kolo. I to vám může díky rozproudění krve a vyplavení endorfinů pomoci s bolestmi a nekomfortem.
Masáží uvolníte ztuhlé svaly a nafouknuté bříško
Cvičení doplňte i o masáže. Speciální techniky masáže zaměřené na oblast břicha, dolní části zad a pánve pomáhají uvolnit svaly, zlepšit krevní oběh a podporovat pocit uvolnění v celém těle. Masáž dolní části zad, zejména v oblasti bederní páteře, kde mnoho žen pociťuje bolest, zmírňuje napětí a navozuje pohodlí a pohodu. Přidání esenciálních olejů jako je levandule nebo máta, které mají přirozené protizánětlivé a zklidňující vlastnosti, je další způsob, jak zvýšit relaxační efekt. Dobrou službu poskytuje i magneziový olej (a magneziová sůl do koupele). Zařadit můžete také lymfatickou masáž, která je zaměřená především tedy na lymfatický systém.
Aromaterapie je obecně vynikající metoda pro dosažení hlubokého uklidnění a relaxace. Využívá sílu esenciálních olejů k pozitivnímu ovlivnění mysli i těla. Stačí si olej nakapat do aromalampy či difuzéru a inhalovat.
Někomu dělá dobře teplo
Mnohé ženy volí k uvolnění oblasti břicha teplé obklady v podobě ohřáté lahve, utěrky nebo pytlíčku se zrníčky. Je jedno, co zvolíte, důležité je, aby to nebylo příliš horké a nespálily jste se.
Láhve se obvykle plní horkou vodou a je snadné je používat. Podobně dobrou volbou jsou i pytlíky s různými typy zrn a peciček, které se ohřívají v mikrovlnné troubě. Narazit můžete na náplň z třešňových zrn, pohanky, špaldových slupek nebo kombinací. V nouzi lze nahřát i utěrku, ale ta moc dlouho teplá nezůstává.
Snažte se dávat větší pozor na stravování
Během menstruace se zaměřte na dostatek vody a kvalitní stravu plnou vlákniny. Je nutné tělu dodávat tekutiny, aby nemělo takovou potřebu se zavodňovat. Doporučujeme obyčejnou vodu nebo speciální čaje s uvolňujícími bylinkami jako heřmánek, meduňka, řebříček, máta peprná, levandule či kopřiva.
Některé ženy také trápí průjem nebo zácpa, což může vyřešit zvýšený příjem rozpustné a nerozpustné vlákniny. Lze ji přijímat ze stravy, např. ovesné vločky, celozrnné pečivo, zelenina (brambory ve slupce, kapusta, květák, brokolice), ovoce (jablka ve slupce, banány, maliny, hrušky, sušené švestky - klidně i sušené, jako sušené meruňky a další.), semínka (chia, lněná, tykvová, sezam), luštěniny, ořechy, nebo si zakoupit sušenou vlákninu.
U sušené vlákniny si dejte velký pozor na to, abyste nezkonzumovaly příliš velké množství, mohlo by vás začít trápit zažívání a nepříjemné bolesti. Vždy se řiďte pokyny.
ZDROJ: https://www.pilulka.cz/co-pomaha-na-menstruacni-bolesti