Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti

Frýdek-Místek |  | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Frýdek-Místek usiluje o zřízení zubní pohotovosti ve městě od roku 2021. V minulosti tady fungovala a město jednalo o jejím znovuobnovení.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Absolvovali jsme mnoho jednání, která vypadala velmi slibně. Zřizovatelem služby je Moravskoslezský kraj. My jsme samozřejmě jednali i se stomatologickou komorou, s frýdeckou nemocnicí. Nicméně vždy se ta jednání někde zadrhla. Ta situace je velmi složitá a já určitě nechci připisovat nikomu z těchto subjektů za vinu, že nedopadlo to jednání."
Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "První setkání, které bylo s vedením města i se stomatologickou komorou bylo velmi nadějné. Dokud nepřišlo na jednání o nějaké odměně. A opravdu dohromady odměna pro lékaře a sestru 5 500 korun za hodinu je nad možnosti Moravskoslezského kraje i kohokoliv."

Město se proto rozhodlo, že vypíše dotační program na zajištění zubní pohotovosti o víkendech a svátcích.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Takže kterákoliv instituce, zubař, skupina zubařů, která zajistí zubní pohotovost na území města po dobu dvanácti měsíců, může získat dotaci ve výši dvou milionů korun."
Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Za mě, nabízet dva miliony korun ročně na provozování pohotovostní ambulance ve Frýdku-Místku s tím, že ta odměna by byla někde kolem 3 500 korun pro lékaře za hodinu je na naše poměry nehoráznost."

Kraj se obává, že tento krok může ještě více rozčeřit vody v křehce fungujícím systému zajišťování zubních pohotovostí.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Pohotovosti fungují na několika místech v Moravskoslezském kraji, kdy ta hodinová sazba je někde do 1 200 korun na hodinu. A opravdu, aby lékař požadoval 3 500 korun, je trošičku moc. Nevím, v čem je to specifikum toho Frýdku-Místku, všude jinde to funguje. A funguje to velice dobře. My jsme alespoň udělali to, že rozšiřujeme počet křesel ve frýdecko-místecké nemocnici. Aby ti lidé měli možnost navštívit toho stomatologa přes den. A nezatěžovali eventuálně pohotovostní službu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jsme si jako město vědomi toho, že to řešení není systémové a že by tu zubní pohotovost měl zřizovat primárně kraj. Nicméně my to vnímáme jako poslední krok, který by mohl dále rozproudit tu debatu, jak se k tomu postavit, protože ten problém netíží jenom Frýdek-Místek, ale spousty měst. A věřím, že se nám společně podaří najít do budoucna, třeba po tom roce, systémové řešení, které tu zubní pohotovost zakotví ve Frýdku-Místku a bude stabilní a trvalá. A najdeme společnou řeč se všemi, kteří do toho problému mohou vstoupit. A kteří mu mohou napomoci, a kteří ho mohou společně vyřešit."

Situaci ve Frýdku-Místku bude řešit i Česká stomatologická komora na celorepublikovém směnu.

Nahlásit chybu


K tématu

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře a správně pečovat o zuby

Nemocnice ve Frýdku-Místku učí děti nebát se zubaře. Preventivní program pro rodiče s dětmi se nově rozšířil o základní a mateřské školy. Děti navštíví ordinaci, kde si doslova vyzkouší práci zubních lékařů a zároveň se dozví, jak správně pečovat o zuby. Nový vzdělávací program podpořil magistrát.

Nová primářka chce rozvíjet dětské oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Dětské oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku má novou primářku. Práci vzala jako profesní výzvu. Oddělení chce dále rozvíjet, aby zajistilo potřebnou péči pro děti z celého regionu.

Nová zubní ambulance v Novém Jičíně přijala za 4 dny na 5 600 žádostí o registraci

9. října 2023 10:17 | Nový Jičín | Jiří Cileček

Další nově otevřená zubní ambulance si připsala obrovský zájem pacientů. Za první 4 dny hlásili z novojičínské nemocnice 5 592 žádostí o registraci. Tento počet několikanásobně překročil kapacitu zařízení. Vstupní prohlídky komplikuje i fakt, že řada nově registrovaných pacientů navštívila zubaře ve stavu, kdy jejich chrup již vyžaduje zvýšenou péči, a tak není možné provádět registrační prohlídky rychleji. Do ambulance proto nyní nemocnice ke zkušenému lékaři hledá posilu.


V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.


V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

V Karviné se konala náborová akce Policie ČR, studenti prošli fyzickými testy

16. května 2024 17:56 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studenti pěti karvinských středních škol dostali příležitost vyzkoušet si fyzické testy, které jsou nutné pro přijetí k policii. Kdo je splnil, dostal rok platný certifikát. Pokud se tedy úspěšní studenti rozhodnou rozšířit řady policistů, nemusí fyzické testy dělat znovu.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Začala rekonstrukce prostoru před Kulturním domem Frýdek

Začala dlouho očekávaná rekonstrukce prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu. Místo získá novou dlažbu, stromové aleje i podzemní retenční nádrže. Práce potrvají zhruba do konce roku a vyjdou na necelých 23 milionů korun.

Hasiči v noci na Bruntálsku bojovali s požárem štěpky

16. května 2024 19:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Co bylo příčinou požáru štěpky uskladněné ve Staré Vsi na Bruntálsku, se snaží od čtvrtečního časného rána zjistit hasičský vyšetřovatel. Oheň hasilo pět jednotek.

Vrátní

Sviadnov Nástup: od 20. května 2024 od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

TIC Frýdek-Místek připravilo nové cesty k poznání historie textilního průmyslu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek otevírá další nové cesty k poznání historie textilního průmyslu. Opět probíhají oblíbené jízdy historickým autobusem s návštěvou bývalých textilních areálů. Připravena je také nová trasa, která propojí historické památky s moderními prvky.

Protidrogový vlak si ve Frýdku-Místku prohlédlo na 900 návštěvníků

Ve Frýdku-Místku se opět zastavil protidrogový vlak Revolution train. Ten interaktivní a unikátní formou představuje dětem i dospělým problematiku drogově závislých. Cílem projektu je ukázat, co se s člověkem stane, pokud propadne drogám.

Školní jarmark učil děti finanční gramotnosti, předvedly se i na “Kumštplace”

15. května 2024 11:10 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Pestrý sortiment výrobků nabídl jarmark, který se konal v Základní škole Čeladná, a to ve spolupráci s klubem rodičů této školy.

Muzeum trojmezí v Jablunkově připravilo program ke Dni matek

14. května 2024 9:52 | Jablunkov | Libor Běčák | Kulturní okénko

Návštěvníci Muzea trojmezí v Jablunkově se mohli zapojit do aktivit, které byly připraveny ke Dni matek. Zatímco maminky si mohly dát kávu a v klidu si projít expozice, děti jim vyrobily drobné dárky.

Sbírka Daruj F-M vybrala na dráhu pro horská kola přes 217 tisíc korun

Parta nadšenců se rozhodla vybudovat na Palkovických hůrkách speciální dráhu pro jízdu na horských kolech. Určena bude pro amatérské i profesionální sportovce všech kategorií. Přihlásili se do sbírkového programu Daruj F-M a lidé i město jim přispěli dohromady přes 217 tisíc korun.

Frýdek-Místek nabízí 2 miliony korun za provoz zubní pohotovosti
Vydáno 13. května 2024 14:41, Frýdek-Místek, Jiří Cileček
Frýdek-Místek zaplatí zubařům, kteří budou sloužit pohotovostní služby. Měsíce jednání s krajem a stomatology nepřineslo výsledek, proto se rozhodla radnice jednat na vlastní pěst. Stomatologům nabídne za víkendové a sváteční služby dva miliony korun na rok.

Frýdek-Místek usiluje o zřízení zubní pohotovosti ve městě od roku 2021. V minulosti tady fungovala a město jednalo o jejím znovuobnovení.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Absolvovali jsme mnoho jednání, která vypadala velmi slibně. Zřizovatelem služby je Moravskoslezský kraj. My jsme samozřejmě jednali i se stomatologickou komorou, s frýdeckou nemocnicí. Nicméně vždy se ta jednání někde zadrhla. Ta situace je velmi složitá a já určitě nechci připisovat nikomu z těchto subjektů za vinu, že nedopadlo to jednání."
Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "První setkání, které bylo s vedením města i se stomatologickou komorou bylo velmi nadějné. Dokud nepřišlo na jednání o nějaké odměně. A opravdu dohromady odměna pro lékaře a sestru 5 500 korun za hodinu je nad možnosti Moravskoslezského kraje i kohokoliv."

Město se proto rozhodlo, že vypíše dotační program na zajištění zubní pohotovosti o víkendech a svátcích.

Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "Takže kterákoliv instituce, zubař, skupina zubařů, která zajistí zubní pohotovost na území města po dobu dvanácti měsíců, může získat dotaci ve výši dvou milionů korun."
Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Za mě, nabízet dva miliony korun ročně na provozování pohotovostní ambulance ve Frýdku-Místku s tím, že ta odměna by byla někde kolem 3 500 korun pro lékaře za hodinu je na naše poměry nehoráznost."

Kraj se obává, že tento krok může ještě více rozčeřit vody v křehce fungujícím systému zajišťování zubních pohotovostí.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Pohotovosti fungují na několika místech v Moravskoslezském kraji, kdy ta hodinová sazba je někde do 1 200 korun na hodinu. A opravdu, aby lékař požadoval 3 500 korun, je trošičku moc. Nevím, v čem je to specifikum toho Frýdku-Místku, všude jinde to funguje. A funguje to velice dobře. My jsme alespoň udělali to, že rozšiřujeme počet křesel ve frýdecko-místecké nemocnici. Aby ti lidé měli možnost navštívit toho stomatologa přes den. A nezatěžovali eventuálně pohotovostní službu."
Petr Korč (NMFM), primátor Frýdku-Místku: "My jsme si jako město vědomi toho, že to řešení není systémové a že by tu zubní pohotovost měl zřizovat primárně kraj. Nicméně my to vnímáme jako poslední krok, který by mohl dále rozproudit tu debatu, jak se k tomu postavit, protože ten problém netíží jenom Frýdek-Místek, ale spousty měst. A věřím, že se nám společně podaří najít do budoucna, třeba po tom roce, systémové řešení, které tu zubní pohotovost zakotví ve Frýdku-Místku a bude stabilní a trvalá. A najdeme společnou řeč se všemi, kteří do toho problému mohou vstoupit. A kteří mu mohou napomoci, a kteří ho mohou společně vyřešit."

Situaci ve Frýdku-Místku bude řešit i Česká stomatologická komora na celorepublikovém směnu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000043022/frydek-mistek-nabizi-2-miliony-korun-za-provoz-zubni-pohotovosti