Občané Frýdku-Místku jen za minulý rok vytřídili více než dva tisíce tun odpadu. Největší podíl tvořil papír. Jen toho frýdeckomístečtí obyvatelé vhodili do modrého kontejneru přes tisíc tun. Následovalo sklo a plasty.
Díky tomuto přístupu získalo město osvědčení o úspoře emisí. Ten hlavní přínos ale spočívá v něčem jiném, zejména pak pro samotné obyvatele.
Jana Matějíková, mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku: "Tříděním odpadu občané F-M šetří přírodu, ale hlavně šetří své peněženky, protože čím více třídí, tím nižší jsou náklady pro město na svoz a likvidaci samotného odpadu."
Občané třídí ale i vysloužilé elektro, které vozí buď do sběrných dvorů, nebo vhazují do červených kontejnerů. Také za to si město vysloužilo certifikát od společnosti ASEKOL, která se zpětným odběrem elektra zabývá.
Hana Jarešová, oddělení komunikace: "Občané F-M odevzdali ke zpětnému odběru celkem 134 240 kg elektrozařízení. Toto množství elektra my přepočítáme na množství surovin, které byly ušetřeny."
Ve Frýdku-Místku činí od roku 2007 poplatek za odpad 492 koruny na osobu a na rok. Také udržení této částky slouží občanům jako motivace k třídění.