Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Města bojují s černými skládkami

Havířov |

Pokud policie nechytí zakladatele černé skládky přímo při činu, je téměř nemožné pachatelům něco dokázat. Orlovští strážníci mají ale nyní v ruce důkazy, které získali od naší televize.

Tato velká černá skládka vznikla během Vánoc u lesa kousek od Dolu Lazy v Orlové.

Materiál na skládku, zřejmě z nějakého autoservisu, vozí v bílé velké dodávce. Dopadnout pachatelé ale není jednoduché.

Naší televizi se však podařilo přímo vidět, jak několik mužů z dodávky nepořádek vykládá.

Druhý den zase pro změnu jiní mladíci na skládce hledali, co by se dalo zpeněžit. V obou případech byla městská policie na místě do několika minut. Dodávky však stačily zmizet. Policie má ale videozáznam i poznávací značku jednoho z vozů.

Roman Galia, velitel Městské policie Orlová: “Na základě videozáznamu jsme celou věc postoupili správnímu orgánu k dalšímu došetření. On se tímto bude zabývat, pozve si k podání vysvětlení ty osoby, které figurují na tomto záznamu a budou se jim snažit dokázat tento skutek”.

Pokud budou pachatelé usvědčeni hrozí jim tučná pokuta. V celé lokalitě mezi Orlovou a Havířově je více skládek. Jejich likvidace je pro města časově i finančně náročná.

Eva Wojnarová, odbor komunálních služeb: “My o tom problému v lokalitě Prostřední Suché víme. V loňském roce jsme tam nechali likvidovat dvě černé skládky. Pokud objevíme černou skládku, nebo nám je nahlášena jakákoliv černá skládka na celém území města Havířova a je to na pozemku soukromé společnosti, tak s tímto majitelem vyvoláváme jednání a snažíme se na likvidaci černé skládky dohodnout”.

Jedním společným řešením jsou závory. Bohužel ty ale bývají často nezamknuté.

Nahlásit chybu


K tématu

Noční kontroly v MHD v centru Ostravy a Jihu. Každý dvacátý jel bez platného lístku

8. února 2025 10:24 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

1 012 zkontrolovaných cestujících v celkem 46 spojích, a z toho 50 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 7. února na sobotu 8. února 2025. Noční akce probíhala na autobusových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

Z kontejneru na elektroodpad čouhaly jen nohy. Muž tam hledal nabíječku na mobil

2. dubna 2025 12:36 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Strážníci procházeli Ostravou a najednou si všimli, jak z kontejneru na elektroodpad čouhají jen nohy. Když se 22letý muž dostal ven, hlídce tvrdil, že uvnitř hledal nabíječku na mobil. Měl přitom štěstí, že se nezasekl a nepřišel o život. Takové případy se totiž v minulosti už několikrát staly.

Senioři se učí chránit sebe i okolí. Strážníci spustili další ročník SeniorOVA akademie

6. dubna 2025 18:39 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Strážníci Městské policie Ostrava odstartovali další ročník vzdělávacího programu SeniorOVA akademie. Navazuje na základní kurz z loňského roku a zaměřuje se na posílení prevence kriminality páchané na seniorech, kteří často patří mezi nejohroženější skupiny obyvatel.


Ostrava pokračuje v záchraně historické sýpky. Jde o jednu z nejstarších staveb ve městě

Ostrava velmi dbá na ochranu a péči o památkově chráněné a historicky cenné objekty už jen proto, že jich není mnoho. Jedním z nich je i Svinovská sýpka, kterou město odkoupilo, aby ji zachránilo před zkázou. Přípravy na její rekonstrukci jsou v plném proudu.

V Opavě začala stavba nových dílen pro Střední školu technickou. Přinesou zásadní zlepšení výuky

Dnes 11:12 | Opava | Yvona Fajtová

Střední škola technická v Opavě se dočká nových moderních dílen. Moravskoslezský kraj dnes slavnostně zahájil stavbu specializovaného zázemí pro výuku technických oborů. Projekt za více než 70 milionů korun podpoří i Evropská unie.

První letošní novojičínské děti jsou hned dvě. Pro rodiče jsou to už druhá dvojčata

Na prvního občánka Nového Jičína narozeného v místní porodnici si muselo město počkat do 8. ledna. A stálo to za to - děti přišly na svět hned dvě - dvojčata Emily a Linda. Zajímavostí je, že doma už na ně čekají dvě sestry - také dvojčata

Včerejší ledovka zranila 33 chodců. Nejvíce úrazů bylo v Ostravě

Dnes 11:27 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Včerejší ledovka potrápila všechny chodce v MS kraji. Celkem se zranilo 33 lidí. Nejvíce záchranáři vyjížděli ke zraněným v Ostravě. Nejčastěji docházelo k poranění kotníku a hlavy.

Dům umění otevřel po půlroční rekonstrukci, galerie zahájila oslavy stých narozenin

Rekonstrukce návštěvnického zázemí Domu umění v Ostravě je u konce. Galerie se tak znovu otevřela po půlroční pauze pro návštěvníky, a to hned třemi ojedinělými výstavami. Odstartovala tak sérii akcí věnovaným oslavám sta let od vzniku této významné kulturní instituce.

Víte, jak se chovat při dopravní nehodě? Policie upozorňuje na chyby

Včera 10:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mnoho řidičů zapomíná na své povinnosti při dopravní nehodě. Policii volejte jen když dojde na zranění, poškodí se majetek třetí strany, omezí se provoz nebo když vznikne škoda nad 200 tisíc korun. Pokud řidič z místa nehody odjede, hrozí mu trest.

Ostravské letiště loni odbavilo přes půl milionu cestujících. Nejčastěji cestovali do Egypta

Letiště Leoše Janáčka v Ostravě zažilo rekordní rok 2025. Celkem letištěm prošlo více než půl milionu cestujících. Ti nejčastěji směřovali do Egypta, Turecka a Řecka. Letiště letos přidá na letový řád další tři destinace a posílí lety do Egypta.

Rekonstrukce parkovacího domu přinese více míst pro řidiče

Včera 15:45 | Orlová | Monika Ociepková

Obyvatelé V. etapy v Orlové se mohou těšit na více parkovacích míst.

Stonava bilancuje a chystá další rozvoj

Včera 13:01 | Stonava | Jiří Brzóska

Jaký byl rok 2025 z pohledu rozvoje obce a jaké plány má Stonava pro letošní rok? Odpovědi nejen na tyto otázky jsme hledali u starosty obce Tomáše Wawrzyka.

Oblíbený park ve Vítkovicích bude atraktivním místem k odpočinku a relaxaci

Sad Jožky Jabůrkové vznikl v centru Vítkovic už v roce 1922 a dnes nese jméno novinářky, spisovatelky a odbojářky Jožky Jabůrkové. Radnice plánuje jeho rozsáhlou revitalizaci, která má zvýšit jeho bezpečnost i atraktivitu pro návštěvníky všech generací.

Technické služby Karviná jsou připraveny na letošní zimu, která překvapila svou intenzitou

Včera 15:29 | Karviná | Gabriela Stašová

Jakým způsobem v tomto čase pracují Technické služby Karviná a jak je město připraveno na zimu, se ptá každý občan města Karviná. I letos, přes překvapivé mrazy a nadměrné množství sněhu, oproti minulým letem, Technické služby nezaostávají a jsou vybaveny technikou i pracovníky.

Chór Stonawa koncertował w Orłowej

Včera 13:00 | Stonava | Otýlie Tobolová

Słuchaczy i chórzystów wspólnego koncertu pieśni sakralnych, zgromadzonych w kościele ewangelickim w Orłowej, powitali pastor Lukáš Borecký oraz prezes koła PZKO, organizatora koncertu, Artur Heinz. Pałeczkę dyrygencką przejęła następnie pani Helena Jarosz, która rok temu objęła funkcję dyrygentki orłowskiego chóru.

Novoroční koncert v Albrechticích vyprodal Dělnický dům

Včera 8:43 | Albrechtice | Michal Feber

Albrechtice mají za sebou tradiční Novoroční koncert. Letos vystoupilo houslové trio Xplosion, které nabídlo spojení klasické i moderní hudby. O koncert byl velký zájem, vstupenky zmizely během několika dní.

Žáci karvinské ZŠ Cihelní se učí bruslit na ledě, zahájili tříměsíční kurz

13. ledna 2026 14:53 | Karviná | Gabriela Stašová

Děti ze Základní školy Cihelní odstartovaly tříměsíční kurz ledního bruslení, na kterém se mají naučit jeho základy a pochopit především techniku. Zatím žáci na ledě vše spíše zkoušejí, a to ve dvou skupinách podle jejich schopností.

Technické služby Karviná jsou připraveny i na letošní mimořádně mrazivé zimní období

13. ledna 2026 14:29 | Karviná | Gabriela Stašová

Jakým způsobem v tomto čase pracují Technické služby Karviná a jak je město připraveno na zimu, se ptá každý občan města Karviná. I letos, přes překvapivé mrazy a nadměrné množství sněhu, oproti minulým letem, Technické služby nezaostávají a jsou vybaveny technikou i pracovníky.

Karvinské Draculino pořádá kurzy sebeobrany Jiu-Jitsu pro ženy, které si je pochvalují

13. ledna 2026 14:12 | Karviná | Gabriela Stašová

Sebeobrana je velice důležitá, a co teprve pro ženy. Sportovní klub Draculino Karviná od září spustil kurzy speciální sebeobrany Jiu-Jitsu pro ženy a tyto tréninky mají mezi nimi obrovský úspěch.

Města bojují s černými skládkami
Vydáno 3. ledna 2018 15:25, Havířov, Bára Kelnerová
Pokud policie nechytí zakladatele černé skládky přímo při činu, je téměř nemožné pachatelům něco dokázat. Orlovští strážníci mají ale nyní v ruce důkazy, které získali od naší televize.

Tato velká černá skládka vznikla během Vánoc u lesa kousek od Dolu Lazy v Orlové.

Materiál na skládku, zřejmě z nějakého autoservisu, vozí v bílé velké dodávce. Dopadnout pachatelé ale není jednoduché.

Naší televizi se však podařilo přímo vidět, jak několik mužů z dodávky nepořádek vykládá.

Druhý den zase pro změnu jiní mladíci na skládce hledali, co by se dalo zpeněžit. V obou případech byla městská policie na místě do několika minut. Dodávky však stačily zmizet. Policie má ale videozáznam i poznávací značku jednoho z vozů.

Roman Galia, velitel Městské policie Orlová: “Na základě videozáznamu jsme celou věc postoupili správnímu orgánu k dalšímu došetření. On se tímto bude zabývat, pozve si k podání vysvětlení ty osoby, které figurují na tomto záznamu a budou se jim snažit dokázat tento skutek”.

Pokud budou pachatelé usvědčeni hrozí jim tučná pokuta. V celé lokalitě mezi Orlovou a Havířově je více skládek. Jejich likvidace je pro města časově i finančně náročná.

Eva Wojnarová, odbor komunálních služeb: “My o tom problému v lokalitě Prostřední Suché víme. V loňském roce jsme tam nechali likvidovat dvě černé skládky. Pokud objevíme černou skládku, nebo nám je nahlášena jakákoliv černá skládka na celém území města Havířova a je to na pozemku soukromé společnosti, tak s tímto majitelem vyvoláváme jednání a snažíme se na likvidaci černé skládky dohodnout”.

Jedním společným řešením jsou závory. Bohužel ty ale bývají často nezamknuté.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/havirov/11000011182/mesta-bojuji-s-cernymi-skladkami