Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ K. Světlé v Havířově uspořádala pro žáky noc s Einsteinem

Havířov |

Plnění matematických úkolů na čas, po té zábava a noc ve spacáku. Právě toto dobrodružství prožili žáci osmých a devátých tříd v Základní škole Karolíny Světlé.

Učitelé na Základní škole K. Světlé chtějí, aby si děti ze školy odnesly co nejvíce zážitků. Proto pro ně vymysleli večerní soutěž i s následným přenocováním v tělocvičně.

Kristýna Owczarzyová, učitelka: "My jsme chtěli dětem zpříjemnit vyučování, protože v posledních letech byly školní akce hodně omezené, takže jsme se rozhodli, že vymyslíme nějakou akci a inspirovali jsme se, že spousta škol pořádá noc s Andersenem, ale chtěli jsme být originální, tak jsme vymysleli noc s Einsteinem a zapojili jsme do toho Pevnost Boyard, protože teď frčí únikovky, takže jsme to vymysleli takto.”

Hlavním smyslem bylo ukázat žákům, že matematika se dá učit i jinak a může být zábavná.

Kristýna Owczarzyová, učitelka: "Máme tam různé úkoly. Budou tam řešit rovnice, budou muset seřazovat jednotky objemů, budou muset hádat, která sklenice je nejtěžší, která je naopak nejlehčí, mají hádat počet geometrických tvarů a na odlehčení si zahrají šipky, budou házet míčem na koš a podobně."

Žáci neplnili jen úkoly, ale čekalo na ně i večerní promítání a společná večeře.

anketa: "Já jsem z toho docela šťastná, protože se tady nikdy nic takového nestalo a jsem velice šťastná.” Na co se těšíte nejvíce, protože to máte i s noclehem? “Já se těším hlavně na film a slíbila nám paní učitelka i pizzu, že dostaneme.”
anketa: “Těším se a jsem ráda, že učitelé něco takového vymysleli a jsem ráda, že můžeme něco takového zažít.” Budete tady dneska plnit úkoly z matematiky. Takže co ty a matematika, jak se ti líbí tato forma výuky? “Myslím, že to je dobré a matematika mi nevadí.”
anketa: “Já myslím, že bude dneska zábava, že si to užijeme s kluky. Já a matematika, to k sobě moc nejde. Matematiku neumím, to musí tady potahat kámoši.” Jak si myslíš, že to tady bude vypadat v noci? V kolik bude večerka? “Večerka asi nebude, si myslím. Budeme si povídat.”

Noc s Einsteinem byla určena pro osmáky a deváťáky. Jelikož mladším ročníkům bylo líto, že se nemohou do akce zapojit, škola zvažuje, že příště připraví soutěž s přenocováním i pro ně.

Nahlásit chybu


K tématu

Rodinné hry v havířovském domově seniorů spojily generace u ohně i her

27. června 2025 9:43 | Havířov | Bára Kelnerová

Léto v Domově seniorů Luna v Havířově patří setkáním, na která se nezapomíná. Místo obyčejné návštěvy přichází společné hry. Domov se snaží, co nejvíce o mezigenerační propojení.

České akademické hry po 22 letech hostí Ostrava

25. června 2025 8:50 | Havířov | Bára Kelnerová

Hostitelem 23. ročníku Českých akademických her se letos stala Ostravská univerzita a Vysoká škola Báňská - Technická univerzita Ostrava. Během týdne studenti z 36 škol soutěží ve 20 disciplínách. Jednou z nich bylo i karate.

Hendikepovaní klienti Santé v Havířově si užili zahradní slavnost

1. července 2025 11:06 | Havířov | Bára Kelnerová

Na jeden den se areál havířovské organizace Santé proměnil v místo plné radosti, kostýmů a nevšedních zážitků. Zahradní slavnost nabídla hendikepovaným klientům i jejich blízkým pestrý program a ukázala, jak důležité je propojování lidí napříč světy.


Muž v Ostravě-Zábřehu postřelil svou manželku. Zásahová jednotka ho našla mrtvého s prostřelenou hlavou

Včera 14:58, vydáno včera 9:47 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

V Ostravě-Zábřehu proběhl ve středu ráno zásah proti ozbrojenému muži. Policie varovala obyvatele, aby nevycházeli z domu. Muž postřelil svou manželku, ta je v kritickém stavu v nemocnici. Do bytu střelce vtrhla zásahová jednotka. Muže našla mrtvého, měl prostřelenou hlavu.

Starostka Doubravy neustála ostudu se zfetovaným ředitelem školy a školníkem

Včera 18:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Obec Doubrava na Karvinsku je bez starostky. Ve středu byla z funkce odvolána Jiřina Ferenčíková, která neustála dlouhodobé problémy se školou a především ostudu se zfetovaným ředitelem základní školy a školníkem.

Vítězové porubských Sportovních her seniorů navštíví Maďarsko. Soutěžili v pěti disciplínách

Včera 14:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Senioři se v Ostravě-Porubě opět zapojili do tradičních Sportovních her. Oblíbená akce nabízí soutěže v pěti disciplínách a vítězům otevírá cestu na Mezinárodní sportovní hry.

Složky IZS se poprvé představily lidem na koupališti ve Frýdlantu nad Ostravicí

V areálu letního koupaliště ve Frýdlantu nad Ostravicí se konal 1. ročník Dne s Integrovaným záchranným systémem. Město pozvalo jednotlivé složky, které se v průběhu dne prezentovaly.

Na orlovském hřbitově přibyly změny i nové zázemí

Včera 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Městský hřbitov v Orlové spravují od loňského roku služby města Orlové. Ty převzaly péči nejen o samotný areál hřbitova, ale také o provoz smuteční síně, kde postupně dochází k modernizaci.

Nová čistírna odpadních vod v Razové řeší kvalitu vody pro přehradu Slezská Harta

23. června 2026 16:26 | Bruntál | Karel Soukop

Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.

Havířov odvolal jednatele městské společnosti MRA a nařídí forenzní audit

23. června 2026 10:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Motorkář předjížděl na plné čáře ve Starých Hamrech a srazil se s SUV

23. června 2026 15:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nerespektoval plnou čáru a předjížděl auto, které odbočovalo vlevo. Následovala srážka SUV s motorkářem, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Policie nyní hledá svědky nehody ve Starých Hamrech

Důkazy nevedou ke konkrétnímu žháři, který zavinil požár domu v Havířově

23. června 2026 12:04 | Havířov | Libor Běčák

Policistům se nepodařilo získat dostatek důkazů, které by mohly usvědčit pachatele, který by mohl být zodpovědný za vznik tragického požáru loni v srpnu v centru Havířova. Vyšetřování bylo proto odloženo.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská uspořádala již 8. ročník

23. června 2026 15:17 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor JEDU!!!, tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

MS nemocnice Havířov zavedla novou aplikaci

Včera 17:30 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí. Ta umí bezkontaktně snímat životní funkce pacientů na lůžku. Novinka ulehčí práci zdravotníkům a může zachránit lidské životy.

Slavnostní rozloučení s žáky 9. třídy

Včera 10:42 | Stonava | Jiří Brzóska

Konec školního roku se pomalu blíží. Pro žáky 9. třídy byl zlomový. Po prázdninách už do lavic stonavské školy neusednou, čeká je nová životní etapa. Se svými učiteli i spolužáky se proto slavnostně rozloučili v tělocvičně základní školy na Dolanech.

Předškoláci se slavnostně rozloučili s mateřskou školou

Včera 10:34 | Stonava | Jiří Brzóska

Nová životní etapa čeká po prázdninách také stonavské předškoláky. V září zasednou do lavic první třídy. Se svou mateřskou školou se slavnostně rozloučili v sále Domu PZKO.

Premianti tříd byli oceněni na stonavské radnici

Včera 10:29 | Stonava | Jiří Brzóska

Závěr školního roku ve Stonavě již tradičně patří setkání nejúspěšnějších žáků české i polské základní školy s vedením obce.

Festyn polskiej szkoły i przedszkola

Včera 10:20 | Stonava | Otýlie Tobolová

Festyny dzieci polskiej szkoły i przedszkola w Stonawie cieszą się dużym zainteresowaniem i są tłumnie odwiedzane. Tak było również w ostatnią niedzielę przed nadejściem lata.

Rychvald byl po roce zase plný veteránů

Včera 8:59 | Rychvald | Libor Běčák

V sobotu 21. června se náměstí v Rychvaldě opět zaplnilo historickými vozy a motocykly. Konal se tam už 17. ročník akce Rychvald plný veteránů pořádaný místním Veterán klubem a městem.

ZŠ K. Světlé v Havířově uspořádala pro žáky noc s Einsteinem
Vydáno 14. března 2023 16:51, Havířov, Bára Kelnerová
Plnění matematických úkolů na čas, po té zábava a noc ve spacáku. Právě toto dobrodružství prožili žáci osmých a devátých tříd v Základní škole Karolíny Světlé.

Učitelé na Základní škole K. Světlé chtějí, aby si děti ze školy odnesly co nejvíce zážitků. Proto pro ně vymysleli večerní soutěž i s následným přenocováním v tělocvičně.

Kristýna Owczarzyová, učitelka: "My jsme chtěli dětem zpříjemnit vyučování, protože v posledních letech byly školní akce hodně omezené, takže jsme se rozhodli, že vymyslíme nějakou akci a inspirovali jsme se, že spousta škol pořádá noc s Andersenem, ale chtěli jsme být originální, tak jsme vymysleli noc s Einsteinem a zapojili jsme do toho Pevnost Boyard, protože teď frčí únikovky, takže jsme to vymysleli takto.”

Hlavním smyslem bylo ukázat žákům, že matematika se dá učit i jinak a může být zábavná.

Kristýna Owczarzyová, učitelka: "Máme tam různé úkoly. Budou tam řešit rovnice, budou muset seřazovat jednotky objemů, budou muset hádat, která sklenice je nejtěžší, která je naopak nejlehčí, mají hádat počet geometrických tvarů a na odlehčení si zahrají šipky, budou házet míčem na koš a podobně."

Žáci neplnili jen úkoly, ale čekalo na ně i večerní promítání a společná večeře.

anketa: "Já jsem z toho docela šťastná, protože se tady nikdy nic takového nestalo a jsem velice šťastná.” Na co se těšíte nejvíce, protože to máte i s noclehem? “Já se těším hlavně na film a slíbila nám paní učitelka i pizzu, že dostaneme.”
anketa: “Těším se a jsem ráda, že učitelé něco takového vymysleli a jsem ráda, že můžeme něco takového zažít.” Budete tady dneska plnit úkoly z matematiky. Takže co ty a matematika, jak se ti líbí tato forma výuky? “Myslím, že to je dobré a matematika mi nevadí.”
anketa: “Já myslím, že bude dneska zábava, že si to užijeme s kluky. Já a matematika, to k sobě moc nejde. Matematiku neumím, to musí tady potahat kámoši.” Jak si myslíš, že to tady bude vypadat v noci? V kolik bude večerka? “Večerka asi nebude, si myslím. Budeme si povídat.”

Noc s Einsteinem byla určena pro osmáky a deváťáky. Jelikož mladším ročníkům bylo líto, že se nemohou do akce zapojit, škola zvažuje, že příště připraví soutěž s přenocováním i pro ně.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/havirov/11000036193/zs-k-svetle-v-havirove-usporadala-pro-zaky-noc-s-einsteinem