Zhruba 70 lékařů ze 150 podalo výpovědi z přesčasů i v havířovské nemocnici. Přesto, že mělo dojít k dohodě mezi premiérem a odbory, k normálnímu chodu se nemocnice dostane postupně, a to za předpokladu, že příslib navýšení peněz pro všechny lékaře bude stvrzen podpisem. V pátek 1. prosince se k situaci vyjádřil ředitel nemocnice Norbert Schellong.
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "My sami čekáme, co se uděje v následujících dnech a hodinách. Co se týče provozu nemocnice, nemocnice je jako dlouhý a těžký nákladní vlak. Ona umí zpomalit, ona umí zrychlit, ale když ji jednou zastavíte, tak rozjet je strašně těžké. Takže určitě to není v žádné nemocnici tak, že hurá pan premiér se dohodl a jedeme jako včera. Ty kroky byly učiněny, pacienti byli obvolávání, aby nechodili do ambulancí, aby nechodili na plánované výkony, ale domnívám se, že během dvou tří dnů v momentě, kdy se do toho pustíme, tak bude ten provoz možno obnovit tak, aby pacient nic nepoznal a věřím, že i těm, kterým se termíny zrušily, tak že to doženeme ve velmi krátké době. My jsme neodvolávali celý prosinec. My jsme pořád věřili, měli víru v jakousi dohodu, takže jsme se zabezpečili, co se týče omezení, na jeden týden a takto jsme chtěli vždy postupovat až do konce roku. Takže pevně věřím, že to zvládneme a v náš prospěch hovoří to, že máme dneska poměrně dobře etablovanou rezervační kancelář."
Ředitel je přesvědčený o tom, že musí dojít k systémovým změnám ve zdravotnictví.
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Já si myslím, že žádný z lékařů nemůže být dlouhodobě spokojen s kvalitou života zejména v malých nemocnicích, kdy má pět, sedm i extrémně i deset služeb měsíčně. To žádný z lékařů s tímto spokojen být nemůže. Takže já bych to vnímal jako první etapu, že se lékaři ohodnotí vzhledem k jejich náročnosti profese, ale já osobně bych si strašně přál, aby ten dialog nebyl jen o platech, ale aby pokračoval v návaznosti na systémové změny a ty systémové změny, aby lékaři měli opravdu dostatek odpočinku, tak musí vycházet z globálních problému ČR. Distribuce lékařů v jednotlivých zdravotnických zařízeních, čili musíme se začít bavit o těchto věcech. Musíme se začít bavit o nadužívání pohotovostní a urgentní péče, o vzdělávání lékařů, o možnosti pracovat i v krajských nemocnicích na akreditovaných pracovištích v rámci jejich vzdělávání a tam je celá řada bodů. My jsme se připojili jako nemocnice k výzvě Asociace českých a moravských nemocnic, kteří to sepsali asi v deseti bodech a já doufám a budu dělat i já maximum proto, aby ten dialog pokračoval a během roku 2024 se třeba naplánovali nějaké změny, které budou platit do roku 2025. Tohle za mne jen dílčí část a jsem rád, že lékařům můžeme nějakým způsobem přidat, ale sám si ještě musím počkat na tu technickou konstrukci, jak to bude vypadat.”