Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se uskutečnil 6. ročník mezinárodní velké ceny vzpírání mládeže

Havířov |

Vzpěračský klub Baník Havířov uspořádal již šestý ročník mezinárodního závodu mládeže. Domácí klub reprezentovalo hned 13 nadějných vzpěračů.

Mezinárodní velké ceny Havířova mládeže se zúčastnili nadějní sportovci, kteří mají před sebou možná velkou kariéru. Do Havířova přijelo 44 závodníků z Česka, Slovenska a Polska. Mnozí vzpěrači se tomuto sportu věnují krátce. Nadšení z každého platného pokusu, bylo u nich proto velké.

Kristýna Ferstelová, vzpěračka SKV Bonatrans Bohumín: “Mě to začalo bavit. Já mám ve třídě spolužačku a mě to strašně zaujalo a teď jsem strašně ráda, že jsem tady. Ten sport je skvělý. Ono, když zvednete víc než na tréninku, tak máte tu radost, že jste to dokázala. Momentálně zvedám 28 a 33 kg."
David Svoboda, vzpěrač SKV Baník Havířov: “V trhu dělám 55 na závodech, 57 na tréninku. Na závodech jsem dal na nadhoz 67 a 70.” Kam by si to chtěl dotáhnout? “Třeba na ME.”
Matyáš Botek, vzpěrač TJ Holešov: "Nevzpírám dlouho, ale jde to. Chci se tady předvést s mými výkony a doufám, že dopadnu alespoň třetí. 56 kg chci dát, dal jsem teď svůj rekord 44 trh.”
Emil Plachetka, vzpěrač SKV Baník Havířov: "Mně se to povedlo tak, že jsem zabojoval, chtěl jsem, abych měl nějaký výkon a rekord, ať dokončím závody a neměl ani jeden pokus špatně.” Podařilo se to a jaký je to pocit? “Podařilo a hodně dobrý. Já už se tomu věnuji přes rok. Trenér je dobrý, naučil mě všechno, co jsem chtěl. Zaujalo mě to proto, protože strejda kdysi začal vzpírat, tak mě to napadlo a začal jsem také vzpírat.”

Domácí klub nasadil do soutěže hned třináct nadějných závodníků. A právě jedním z nich byl i Emil Plachetka.

Miloš Kopecký, trenér SKV Baník Havířov: "Emil Plachetka je za mě nadějný talent. Je to nováček. Začal teprve v letošním roce vzpírat, vzpírá necelý půlrok a díky široké rodině a té podpory rodiny, což je velmi důležité, tak se mu daří, poctivě chodí na tréninky. Za mě super kluk a do party výborný.” 

Jaký je trend. Přibývají děti? 

Miloš Kopecký, trenér SKV Baník Havířov: “Děti jsou takové přelétavé. Někdy jich přijde hodně, chvilku si to vyzkouší, záleží podle jejich nátury. Někdy je problém s rodiči, že mají obavy dělat vzpírání. Ale my s těmi dětmi neděláme vzpírání jenom s činkami, ale oni mají i atletiku. To znamená, že hází medicinbalem, dělají trojskoky, v podstatě takovou gymnastiku. A potom především dáváme důraz na provedení techniky, na provedení samotného pokusu.”

Pro mladé vzpěrače je důležité mít nějaký vzor. A tím je právě Kamil Kučera, který se v 39 letech dočkal účasti na letních olympijských hrách.

Nahlásit chybu


K tématu

Do Havířova přijela světová špička mladých stolních tenistů

17. března 2025 17:06 | Havířov | Bára Kelnerová

Před pěti lety bylo v Havířově postaveno Národní tréninkové centrum stolního tenisu. Od té doby se v hale pořádají prestižní soutěže. Nyní se zde konal týdenní světový pohár mládeže.

Baník Havířov má silnou mládežnickou vzpěračskou základnu

24. října 2025 12:35 | Havířov | Bára Kelnerová

Ota Zaremba je vzpěračská legenda, která přinesla Havířovu cenné kovy i z olympijských her. V Baníku věří, že i díky silné mládežnické základně se město znovu dočká podobných úspěchů.

V Havířově se opět konal světový pohár ve stolním tenise mládeže

17. března 2025 9:55 | Havířov | Bára Kelnerová

Před pěti lety bylo v Havířově postaveno Národní tréninkové centrum stolního tenisu. Od té doby se v hale pořádají prestižní soutěže. Nyní se zde konal týdenní světový pohár mládeže.


Noční požár neobydleného domu v Třinci, hasiči z hořícího objektu vynesli muže v kritickém stavu

Včera 15:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V sobotu večer zasahovali hasiči u požáru neobydleného objektu v městské části Staré Město v Třinci. Z hořícího domu zachránili muže, u kterého okamžitě zahájili resuscitaci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Tragická nehoda na D48 u Dobré: 27letý řidič zemřel po nárazu do svodidel

Včera 10:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V neděli 14. prosince ráno na silnici D48 u obce Dobrá ve směru na Český Těšín zasahovaly složky IZS u tragické dopravní nehody. Řidič osobního vozidla narazil do svodidel a svým zraněním na místě podlehl. Okolnosti nehody nyní vyšetřují policisté.

Policie stíhá pracovnici lázní v Karlově Studánce kvůli zakázce na opravu jednoho z domů

Včera 11:45 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Horské lázně Karlova Studánka řeší situaci v souvislosti se zahájením trestního stíhání jedné z vedoucích pracovnic. Ředitel státního podniku rozhodl o odebrání jejích kompetencí v oblasti veřejných zakázek a nákupů a o situaci informoval dozorčí radu. Trestní stíhání se podle dostupných informací týká zakázky na opravu jednoho z lázeňských domů.

Obnovené zabijačkové hody u Těrlické přehrady byly úspěšné

Včera 11:08 | Těrlicko | Libor Běčák

Ve sportovním areálu na břehu Těrlické přehrady se konaly zabijačkové hody. Ty se setkaly s velkým zájmem lidí, kteří si přišli vybrat nejrůznější čerstvé i uzené produkty.

Frýdlantský hudební spolek odehrál tradiční Vánoční koncert

Ve velkém sále Kulturního centra ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal tradiční Vánoční koncert Frýdlantského hudebního spolku.

Led na vozovce komplikoval dopravu na Opavsku, policie řešila několik nehod

13. prosince 2025 16:52 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Namrzlá vozovka komplikovala v uplynulých dnech dopravu na Opavsku. Policisté řešili hned několik nehod, z nichž některé skončily vážným zraněním. V jednom případě byl na přechodu pro chodce zraněn senior, další nehoda se stala u Kravař.

Karvinou obsadili judisté a excelovali místní sportovci, kteří za město získali sedm medailí

13. prosince 2025 13:45 | Karviná | Gabriela Stašová

Velká cena Karviné v judu se uskutečnila klasicky za účasti zahraničních sportovců ve věku dětí a dorostu. I letos byli karvinští judisté úspěšní na různých stupních vítězů.

Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Z hořící budovy na Opavsku museli hasiči vynést dvě tlakové lahve a ochladit je

12. prosince 2025 12:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hořela hospodářská budova na Opavsku. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Hasiči museli vynést a ochlazovat dvě tlakové lahve. Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Filmový klub v Karviné rozšiřuje náhled na svět, založili jej manželé se stejným zájmem

13. prosince 2025 13:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Filmový klub v Karviné za dobu své existence prošel změnami, které sae týkaly jeh umístění, ale také například celkové koncepce. Jedno ale stále trvá - snaží se vychovávat veřejnost k filmové kultuře a vzdělávat prostřednictvím kinematografie.

Aktuálně z Karviné: Vánoční program s kinem i otužilci

13. prosince 2025 13:30 | Karviná | Gabriela Stašová

Kino Centrum Karviná připravilo nejen pro dětské diváky cyklus filmových projekcí s názvem Vánoční prázdniny s kinem. Příznivci otužování by neměli zapomenout na to, že již po čtrnácté se na Karvinském moři uskuteční na Štědrý den vánoční otužování.

V parku Boženy Němcové vzniká nový sad, který aktivně pomůže v boji proti jmelí

13. prosince 2025 13:27 | Karviná | Gabriela Stašová

V parku Boženy Němcové v Karviné vznikl nový, veřejně přístupný ovocný sad o rozloze zhruba 6 300 metrů čtverečních. Vysazené stromy a keře mají obohatit městskou zeleň, nabídnout potravu i úkryt ptactvu a zároveň podpořit přirozenou biodiverzitu parku.

V Galerii KD Radost je k vidění vánoční výstav betlémů

12. prosince 2025 12:07 | Havířov | Bára Kelnerová

Městské kulturní středisko uspořádalo i v letošním roce výstavu betlémů v Galerii Kulturního domu Radost. Návštěvníci mohou obdivovat dřevěné, keramické či paličkované betlémy, ale také retro Vánoce 70. a 80. let.

Škola F. Hrubína otevřela zrekonstruovaný bazén, děti jsou nadšené

12. prosince 2025 8:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaný školní bazén na ZŠ Františka Hrubína v Havířově znovu slouží stovkám dětí. Rozsáhlá rekonstrukce stála radnici téměř 20 milionů korun. Bazén budou využívat i ostatní organizace.

Halové mistrovství ČR v tenise přivedlo do Havířova budoucí hvězdy

12. prosince 2025 8:26 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se potřetí odehrálo halové Mistrovství České republiky v tenise mužů a žen. Turnaj přilákal špičkové hráče z celé republiky. Organizátoři by chtěli v budoucnu uspořádat i mezinárodní soutěž juniorů.

Klienti Santé ukázali tvůrčí talent na prodejní výstavě v budově magistrátu

12. prosince 2025 8:19 | Havířov | Bára Kelnerová

Vánoční atmosféra zaplnila i prostory havířovského magistrátu. Postarali se o to opět klienti Santé, kteří několik měsíců tvořili výrobky pro prodejní výstavu.

V Havířově se uskutečnil 6. ročník mezinárodní velké ceny vzpírání mládeže
Vydáno 9. července 2024 16:18, Havířov, Bára Kelnerová
Vzpěračský klub Baník Havířov uspořádal již šestý ročník mezinárodního závodu mládeže. Domácí klub reprezentovalo hned 13 nadějných vzpěračů.

Mezinárodní velké ceny Havířova mládeže se zúčastnili nadějní sportovci, kteří mají před sebou možná velkou kariéru. Do Havířova přijelo 44 závodníků z Česka, Slovenska a Polska. Mnozí vzpěrači se tomuto sportu věnují krátce. Nadšení z každého platného pokusu, bylo u nich proto velké.

Kristýna Ferstelová, vzpěračka SKV Bonatrans Bohumín: “Mě to začalo bavit. Já mám ve třídě spolužačku a mě to strašně zaujalo a teď jsem strašně ráda, že jsem tady. Ten sport je skvělý. Ono, když zvednete víc než na tréninku, tak máte tu radost, že jste to dokázala. Momentálně zvedám 28 a 33 kg."
David Svoboda, vzpěrač SKV Baník Havířov: “V trhu dělám 55 na závodech, 57 na tréninku. Na závodech jsem dal na nadhoz 67 a 70.” Kam by si to chtěl dotáhnout? “Třeba na ME.”
Matyáš Botek, vzpěrač TJ Holešov: "Nevzpírám dlouho, ale jde to. Chci se tady předvést s mými výkony a doufám, že dopadnu alespoň třetí. 56 kg chci dát, dal jsem teď svůj rekord 44 trh.”
Emil Plachetka, vzpěrač SKV Baník Havířov: "Mně se to povedlo tak, že jsem zabojoval, chtěl jsem, abych měl nějaký výkon a rekord, ať dokončím závody a neměl ani jeden pokus špatně.” Podařilo se to a jaký je to pocit? “Podařilo a hodně dobrý. Já už se tomu věnuji přes rok. Trenér je dobrý, naučil mě všechno, co jsem chtěl. Zaujalo mě to proto, protože strejda kdysi začal vzpírat, tak mě to napadlo a začal jsem také vzpírat.”

Domácí klub nasadil do soutěže hned třináct nadějných závodníků. A právě jedním z nich byl i Emil Plachetka.

Miloš Kopecký, trenér SKV Baník Havířov: "Emil Plachetka je za mě nadějný talent. Je to nováček. Začal teprve v letošním roce vzpírat, vzpírá necelý půlrok a díky široké rodině a té podpory rodiny, což je velmi důležité, tak se mu daří, poctivě chodí na tréninky. Za mě super kluk a do party výborný.” 

Jaký je trend. Přibývají děti? 

Miloš Kopecký, trenér SKV Baník Havířov: “Děti jsou takové přelétavé. Někdy jich přijde hodně, chvilku si to vyzkouší, záleží podle jejich nátury. Někdy je problém s rodiči, že mají obavy dělat vzpírání. Ale my s těmi dětmi neděláme vzpírání jenom s činkami, ale oni mají i atletiku. To znamená, že hází medicinbalem, dělají trojskoky, v podstatě takovou gymnastiku. A potom především dáváme důraz na provedení techniky, na provedení samotného pokusu.”

Pro mladé vzpěrače je důležité mít nějaký vzor. A tím je právě Kamil Kučera, který se v 39 letech dočkal účasti na letních olympijských hrách.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/havirov/11000043929/v-havirove-se-uskutecnil-6-rocnik-mezinarodni-velke-ceny-vzpirani-mladeze