Senioři z pěti měst opět ukázali, že kreativita a šikovné ruce rozhodně nemají věkovou hranici. Tradiční Výstava ručních prací v havířovském Kulturním domě Radost nabídla desítky originálních výrobků.
Iveta Kočí Palkovská (ANO), primátorka Havířova: „Samozřejmě jsem hodnotila. Musím říct, že to bylo velmi těžké a složité, protože jsem byla velmi mile překvapena, jaké nápady člověk ještě může vymyslet. Myslela jsem si, že už to ani nejde, a přesto tam byly opravdu velmi originální věci. Já doufám, že jsme všichni vybrali to nejlepší z nejlepšího a moc se na předávání cen dnes těším.“
Cenu získala i nejstarší účastnice výstavy, paní Vanda Fusková, která se ve svých 100 letech podílela na výrobě dožínkové koruny.
Martina Janíčková, pracovnice Kulturního centra Petrovice u Karviné: „Tu v podstatě vytvářeli Kafíčkáři, takový malý klub seniorů, který v Petrovicích funguje, takoví tvořilkové a tvořilky. Ten klub navštěvuje naše paní Vanda Fusková každý týden. Každý týden se tam setkávají, něco tvoří, a loni se rozhodli, že na naše dožínky vytvoří obrovskou dožínkovou korunu.“
Radost ze společného setkání při vyhodnocení měli všichni senioři.
Irena Walicová, klub seniorů Český Těšín: „Tvořili jsme vlastně za klub z Českého Těšína. Je hezké se takto sejít. Loni jsme byli v Karviné a je to vždy příjemné. Já jsem tam měla pletený svetr.“
Helena Hýžová, Centrum volného času Havířov: „Líbila se nám výstava a já jsem vystavovala pletení z papírových ruliček. Košíčky, krabičky, truhličky, všechno možné. Šili jsme také zvířátka a dělali spoustu dalších věcí.“
Libuše Janíčková, klub seniorů Český Těšín: „Já jsem tam měla vánočního skřítka, něco z Velikonoc, slepičky ve stylu modrotisku, recyklovanou riflovou tašku a také podzimní kouli s ježkem a ovocem. Tato každoroční soutěž pěti měst je pro nás inspirací. Rádi vidíme hezké věci a obdivujeme šikovné ruce našich seniorů.“
Výstava má dlouholetou tradici. Po letošním ročníku v Havířově převezme pořadatelství v příštím roce město Bohumín.