Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pejskaři z Karviné a okolí socializují společně své psy

Karviná |

V Karviné začaly pro pejskaře z Karviné a okolí socializační procházky. Během nich se majitelé psů učí eliminovat nežádoucí chování svých čtyřnohých parťáků, zlepšují jejich poslušnost a také mezi sebou budují nová přátelství.

Tohle je Dominika Janočková Byrtusová. V Karviné začala organizovat socializační procházky se psy různých ras a velikostí. Na stáří psa nezáleží, procházky jsou vhodné pro psy s problémovým chováním i pro psy vyrovnané a klidné.

Dominika Janočková Byrtusová, trenér psů: "Se tady ti psi musí naučit tolerovat ty ostatní. Nereagovat přehnaně na nějaké reakce, které tady mezi nimi můžou vzniknout, nějaké šarvátky, je tady vytvořené bezpečné prostředí. Reaktivci a agresoři mají náhubek, ti, co se bojí, tak ty taky, protože i ti dokážou kousnout."

Trénink učí pejskaře důslednosti, trpělivosti a porozumění svému psovi.

Dominika Janočková Byrtusová, trenér psů: "Pejsci se strachem se tady například uvolní, reaktivci a agresivní se časem se časem uklidní. Neříkám, že to je hned, záleží také na majiteli, jak začne pracovat s pejskem."
anketa: účastníci socializační procházky: "Jmenuje se Tobi, bude mu letos 9 let, je z útulku. Máme ho od štěňátka. Zhruba před dvěma lety byl napaden cizím psem a do té doby měl strachovou agresi, tudíž jsme hledali možnost jak mu pomoct a jak to zlepšit., abychom se nebáli s ním chodit ven a aby se mohl začlenit mezi psy.” "Pejska máme Rufuse, asi tři nebo čtyři měsíce starého, je z útulku. Rádi bychom, aby si zvykl na ostatní psy, nereagoval na lidi a mohli jsme s ním chodit po výletech.”


Pokud má pejskař zájem o individuální přístup, i ten je možný, stačí si domluvit samostatnou socializační procházku.

Dominika Janočková Byrtusová, trenér psů: "Podíváme se na to, ukážu co a jak, jak na tom zapracovat a že to opravdu ve většině případů jde. Vždycky se na těch socializačních procházkách vyjadřuji k tomu, co majitel se svým psem provádí jak dobře tak i špatně."

Procházky jsou pravidelné, bez ohledu na počasí. Další se koná tuto sobotu od 10 hodin v parku B. Němcové, každý nový pejskař je tady vítán. Kontaktovat mohou zájemci Dominiku na jejím messengeru.

Nahlásit chybu


K tématu

Talentovaný boxer z Ostravy-Poruby se probojoval až na MS juniorů

23. ledna 2025 14:27 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Talentovaný juniorský boxer Šimon Šeděnka se jako první svěřenec klubu Boxing Sokol Poruba podíval na mistrovství světa. Tomuto sportu se věnuje pouhé dva roky, kdy mu dal přednost před atletikou a hokejem.

Velkou soutěž dračích lodí předznamenaly závody pro školy

27. června 2025 12:47 | Bruntál | Karel Soukop

Přehrada Slezská Harta je každoročně dějištěm velkých závodů dračích lodí. Propagaci a šíření tohoto vodního sportu již druhým rokem napomáhají také podobné závody, organizované pro základní a střední školy regionu.

Děti si v rámci prázdninové akce vyzkoušely fotbalový trénink v Chlebovicích

14. srpna 2025 14:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Středisko volného času Klíč Frýdek-Místek pokračuje v letních akcích pro děti. V rámci jednodenních aktivit zařadilo do programu i Sportovní den s fotbalem. V okrajové části Chlebovice se tak mohli kluci i holky, bez ohledu na věk, naučit základy fotbalu.


Ostrava pokračuje v záchraně historické sýpky. Jde o jednu z nejstarších staveb ve městě

Včera 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava velmi dbá na ochranu a péči o památkově chráněné a historicky cenné objekty už jen proto, že jich není mnoho. Jedním z nich je i Svinovská sýpka, kterou město odkoupilo, aby ji zachránilo před zkázou. Přípravy na její rekonstrukci jsou v plném proudu.

V Opavě začala stavba nových dílen pro Střední školu technickou. Přinesou zásadní zlepšení výuky

Včera 11:12 | Opava | Yvona Fajtová

Střední škola technická v Opavě se dočká nových moderních dílen. Moravskoslezský kraj dnes slavnostně zahájil stavbu specializovaného zázemí pro výuku technických oborů. Projekt za více než 70 milionů korun podpoří i Evropská unie.

První letošní novojičínské děti jsou hned dvě. Pro rodiče jsou to už druhá dvojčata

Včera 9:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na prvního občánka Nového Jičína narozeného v místní porodnici si muselo město počkat do 8. ledna. A stálo to za to - děti přišly na svět hned dvě - dvojčata Emily a Linda. Zajímavostí je, že doma už na ně čekají dvě sestry - také dvojčata

Včerejší ledovka zranila 33 chodců. Nejvíce úrazů bylo v Ostravě

Včera 11:27 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Včerejší ledovka potrápila všechny chodce v MS kraji. Celkem se zranilo 33 lidí. Nejvíce záchranáři vyjížděli ke zraněným v Ostravě. Nejčastěji docházelo k poranění kotníku a hlavy.

Dům umění otevřel po půlroční rekonstrukci, galerie zahájila oslavy stých narozenin

14. ledna 2026 10:08 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce návštěvnického zázemí Domu umění v Ostravě je u konce. Galerie se tak znovu otevřela po půlroční pauze pro návštěvníky, a to hned třemi ojedinělými výstavami. Odstartovala tak sérii akcí věnovaným oslavám sta let od vzniku této významné kulturní instituce.

Víte, jak se chovat při dopravní nehodě? Policie upozorňuje na chyby

14. ledna 2026 10:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mnoho řidičů zapomíná na své povinnosti při dopravní nehodě. Policii volejte jen když dojde na zranění, poškodí se majetek třetí strany, omezí se provoz nebo když vznikne škoda nad 200 tisíc korun. Pokud řidič z místa nehody odjede, hrozí mu trest.

Ostravské letiště loni odbavilo přes půl milionu cestujících. Nejčastěji cestovali do Egypta

Včera 9:06 | Ostrava-město | Anna Břenková

Letiště Leoše Janáčka v Ostravě zažilo rekordní rok 2025. Celkem letištěm prošlo více než půl milionu cestujících. Ti nejčastěji směřovali do Egypta, Turecka a Řecka. Letiště letos přidá na letový řád další tři destinace a posílí lety do Egypta.

Rekonstrukce parkovacího domu přinese více míst pro řidiče

14. ledna 2026 15:45 | Orlová | Monika Ociepková

Obyvatelé V. etapy v Orlové se mohou těšit na více parkovacích míst.

Stonava bilancuje a chystá další rozvoj

14. ledna 2026 13:01 | Stonava | Jiří Brzóska

Jaký byl rok 2025 z pohledu rozvoje obce a jaké plány má Stonava pro letošní rok? Odpovědi nejen na tyto otázky jsme hledali u starosty obce Tomáše Wawrzyka.

Oblíbený park ve Vítkovicích bude atraktivním místem k odpočinku a relaxaci

14. ledna 2026 12:58 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Sad Jožky Jabůrkové vznikl v centru Vítkovic už v roce 1922 a dnes nese jméno novinářky, spisovatelky a odbojářky Jožky Jabůrkové. Radnice plánuje jeho rozsáhlou revitalizaci, která má zvýšit jeho bezpečnost i atraktivitu pro návštěvníky všech generací.

Technické služby Karviná jsou připraveny na letošní zimu, která překvapila svou intenzitou

14. ledna 2026 15:29 | Karviná | Gabriela Stašová

Jakým způsobem v tomto čase pracují Technické služby Karviná a jak je město připraveno na zimu, se ptá každý občan města Karviná. I letos, přes překvapivé mrazy a nadměrné množství sněhu, oproti minulým letem, Technické služby nezaostávají a jsou vybaveny technikou i pracovníky.

Chór Stonawa koncertował w Orłowej

14. ledna 2026 13:00 | Stonava | Otýlie Tobolová

Słuchaczy i chórzystów wspólnego koncertu pieśni sakralnych, zgromadzonych w kościele ewangelickim w Orłowej, powitali pastor Lukáš Borecký oraz prezes koła PZKO, organizatora koncertu, Artur Heinz. Pałeczkę dyrygencką przejęła następnie pani Helena Jarosz, która rok temu objęła funkcję dyrygentki orłowskiego chóru.

Novoroční koncert v Albrechticích vyprodal Dělnický dům

14. ledna 2026 8:43 | Albrechtice | Michal Feber

Albrechtice mají za sebou tradiční Novoroční koncert. Letos vystoupilo houslové trio Xplosion, které nabídlo spojení klasické i moderní hudby. O koncert byl velký zájem, vstupenky zmizely během několika dní.

Žáci karvinské ZŠ Cihelní se učí bruslit na ledě, zahájili tříměsíční kurz

13. ledna 2026 14:53 | Karviná | Gabriela Stašová

Děti ze Základní školy Cihelní odstartovaly tříměsíční kurz ledního bruslení, na kterém se mají naučit jeho základy a pochopit především techniku. Zatím žáci na ledě vše spíše zkoušejí, a to ve dvou skupinách podle jejich schopností.

Technické služby Karviná jsou připraveny i na letošní mimořádně mrazivé zimní období

13. ledna 2026 14:29 | Karviná | Gabriela Stašová

Jakým způsobem v tomto čase pracují Technické služby Karviná a jak je město připraveno na zimu, se ptá každý občan města Karviná. I letos, přes překvapivé mrazy a nadměrné množství sněhu, oproti minulým letem, Technické služby nezaostávají a jsou vybaveny technikou i pracovníky.

Karvinské Draculino pořádá kurzy sebeobrany Jiu-Jitsu pro ženy, které si je pochvalují

13. ledna 2026 14:12 | Karviná | Gabriela Stašová

Sebeobrana je velice důležitá, a co teprve pro ženy. Sportovní klub Draculino Karviná od září spustil kurzy speciální sebeobrany Jiu-Jitsu pro ženy a tyto tréninky mají mezi nimi obrovský úspěch.

Pejskaři z Karviné a okolí socializují společně své psy
Vydáno 27. února 2024 12:27, Karviná, Monika Danková
V Karviné začaly pro pejskaře z Karviné a okolí socializační procházky. Během nich se majitelé psů učí eliminovat nežádoucí chování svých čtyřnohých parťáků, zlepšují jejich poslušnost a také mezi sebou budují nová přátelství.

Tohle je Dominika Janočková Byrtusová. V Karviné začala organizovat socializační procházky se psy různých ras a velikostí. Na stáří psa nezáleží, procházky jsou vhodné pro psy s problémovým chováním i pro psy vyrovnané a klidné.

Dominika Janočková Byrtusová, trenér psů: "Se tady ti psi musí naučit tolerovat ty ostatní. Nereagovat přehnaně na nějaké reakce, které tady mezi nimi můžou vzniknout, nějaké šarvátky, je tady vytvořené bezpečné prostředí. Reaktivci a agresoři mají náhubek, ti, co se bojí, tak ty taky, protože i ti dokážou kousnout."

Trénink učí pejskaře důslednosti, trpělivosti a porozumění svému psovi.

Dominika Janočková Byrtusová, trenér psů: "Pejsci se strachem se tady například uvolní, reaktivci a agresivní se časem se časem uklidní. Neříkám, že to je hned, záleží také na majiteli, jak začne pracovat s pejskem."
anketa: účastníci socializační procházky: "Jmenuje se Tobi, bude mu letos 9 let, je z útulku. Máme ho od štěňátka. Zhruba před dvěma lety byl napaden cizím psem a do té doby měl strachovou agresi, tudíž jsme hledali možnost jak mu pomoct a jak to zlepšit., abychom se nebáli s ním chodit ven a aby se mohl začlenit mezi psy.” "Pejska máme Rufuse, asi tři nebo čtyři měsíce starého, je z útulku. Rádi bychom, aby si zvykl na ostatní psy, nereagoval na lidi a mohli jsme s ním chodit po výletech.”


Pokud má pejskař zájem o individuální přístup, i ten je možný, stačí si domluvit samostatnou socializační procházku.

Dominika Janočková Byrtusová, trenér psů: "Podíváme se na to, ukážu co a jak, jak na tom zapracovat a že to opravdu ve většině případů jde. Vždycky se na těch socializačních procházkách vyjadřuji k tomu, co majitel se svým psem provádí jak dobře tak i špatně."

Procházky jsou pravidelné, bez ohledu na počasí. Další se koná tuto sobotu od 10 hodin v parku B. Němcové, každý nový pejskař je tady vítán. Kontaktovat mohou zájemci Dominiku na jejím messengeru.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/11000041722/pejskari-z-karvine-a-okoli-socializuji-spolecne-sve-psy