Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbal baví stále víc děvčat, v MFK Karviná o ně není nouze

Karviná |

I když je sportovní nabídka ve městě široká, o začínající fotbalisty v MFK Karviná nouzi nemají. Tentokrát se ale podíváme na to, jak trénují děvčata.

Zájem děvčat o tento sport je totiž čím dál větší.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek chlapců a dívek: "Jedním z našich cílů je to, aby se fotbal dívek stal stejným sportem jako je fotbal kluků tak, jak to bývá v zahraničí, kde je fotbal dívek normální sport, u nás je to pořád bráno jako něco okrajového. Více je ten ženský fotbal v televizi, můžou to rodiče i ty holky vidět, už to není něco exotického, co se objeví jednou za rok ve zprávách a my, když děláme nábory, tak vždycky je děláme i pro kluky i pro holky. Teprve poslední rok se to rozjíždí více, holky začínají chodit ve větších počtech, máme v současné chvíli dvě tréninkové skupiny, holky menší - přípravky a holky větší - žákyně, dohromady u nich figurují tři až čtyři trenéři.”

Trenérkou přípravky je Vanessa Hajduková z Nitry. V Karviné působí prvním rokem. S fotbalem je spojená od malička, celá její rodina tímto sportem žije. Role trenérky ji naplňuje.

Vanessa Hajduková, trenérka přípravky dívčího družstva MFK Karviná: "Učíme se vést míč, základy fotbalu, slalom, přihrávky na přesnost, hlavně trénujeme fyzičku, holky běhají a hrajeme hry s míčem i bez."

Trénink žákyň je už o něco náročnější. Tady už jde o techniku, pilování zpracování míče a neustálé udržování kondice, obratnost, rychlost a správné pohybové návyky..Trenéři si všímají jejich nasazení a zapálenost do hry.

Martin Matykiewicz, asistent trenéra družstva žákyň MFK Karviná: "Holky jsou překvapivě průbojnější, tvrdší, nebojí se jít do soubojů a více toho vydrží.”
Marie Matykiewiczová, fotbalistka MFK Karviná: "Já jsem začala před čtyřmi roky, předtím jsme tancovala latinsko-americké tance, jezdila jsem na tábory a vždycky jsem tam v odpoledním klidu hrála fotbal a jak mi mamka řekla, že se založí fotbalový tým v Karviné, tak jsem ji prosila, aby mě přihlásila. Nemůžu říct, jak mi to jde, to můžou říct jen protihráčky a spoluhráčky, ale řekla bych, že nepatřím k nejhorším.”
Mia Sochová, fotbalistka MFK Karviná: "Fotbal jsme začala hrát před půl rokem, kvůli moji nejlepší kamarádce, která mě přemluvila, jsem tady šťastná a baví mě to."
Alexandra Kuziecovová, fotbalistka MFK Karviná: "Hraju fotbal jeden rok, zaujalo mě, jak to fotbalisti hrají, jak jsou slavní."
Amálie Wodecká, fotbalistka MFK Karviná: "Taky se mi líbilo, jak to ti velcí kluci hrajou, jak to náš taťka hraje, tak jsme to taky chtěly vyzkoušet se sestrou."
Viktorie Žídková, fotbalistka MFK Karviná: "Už hraju fotbal asi šest let a baví mě to, jsem útočník a do toho kapitán."

Děvčata trénují třikrát týdně v areálu Bažantnice. Účastní se krajských soutěží, žákyně jsou na tom výsledkově lépe.




Nahlásit chybu


Zásah u požáru lesa ve Větřkovicích na Opavsku v sobotu skončil, během tří dnů se hasiči pětkrát střídali

Dnes 15:41, vydáno 30. července 2026 14:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči v sobotu okolo oběda ukončili zásah po třech dnech, kdy se příslušníci střídali celkem pětkrát. Uvedl to mluvčí Záchranného útvaru HZS ČR Miroslav Kučera. Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Práce probíhaly po dvě noci.

Passat v Ostravě-Dubině vyjel z kruhové křižovatky do pole, mezi zraněnými byly i děti

Dnes 10:53 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v pátek 31. července krátce po 13. hodině na místní komunikaci u prodejny Albert v Ostravě-Dubině. Řidič vozidla VW Passat měl podle informací záchranářů zřejmě zkolabovat a nezvládl průjezd kruhovou křižovatkou, poté vyjel mimo silnici a havaroval do pole. Zranilo se celkem pět lidí, mezi nimi i tři nezletilí.

Slavnost vyzdvihne nejen sportovní úspěchy a nabídne i adrenalinovou zábavu

Město ožije v září tradiční dvoudenní slavností. Letošní ročník má téma „Nový Jičín na stupních vítězů“ a bude oslavou sportu i jiných úspěchů v různých odvětvích.

Tragická nehoda na I/56 u Frýdlantu nad Ostravicí, zemřel mladý motorkář

Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Nehoda vlaku ve Svinově: rychlík z Olomouce nedobrzdil v konečné stanici

Včera 20:30 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Složky IZS spěchaly v pátek odpoledne na svinovské nádraží v Ostravě, kde havaroval rychlík R27 jedoucí z Olomouce do Ostravy. Strojvedoucí podle dostupných informací nedobrzdil soupravu, která narazila do zarážedla, a jeden z vozů následně vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně čtyřicet lidí, podle informací policie se jeden člověk lehce zranil.

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí vysoký počet přijatých zvířat, vedra mohou situaci ještě zkomplikovat

Včera 10:51 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí v posledních dnech vysoký počet přijatých zvířat. Ošetřovatelé se starají například o šest čápů bílých, mládě vydry říční nebo zraněného kvakoše nočního. Přibývají také mláďata rorýsů, poštolek a drobných pěvců, kterým mohou očekávaná tropická vedra situaci ještě zkomplikovat.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

30. července 2026 18:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody pomocí pěti dotykových obrazovek

Vodní dílo Šance prošlo v letech 2015 až 2018 rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 470 milionů korun, která zvýšila jeho bezpečnost při mimořádných povodních. Součástí bylo vybudování nové provozní budovy se zázemím pro pracovníky Povodí Odry a informačním centrem, otevřeným v roce 2019.

Jeho krádež sledoval majitel na kamerách. Vykrádač chat na Frýdecko-místecku řádil šestkrát

Včera 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V jeho chatě se pohyboval neznámý člověk. Majitel ho sledoval na kamerách a zavolal na policii. Hlídka chytila zloděje venku s plnými taškami. Vyšlo najevo, že vykradl celkem šest chat na Frýdecko-místecku se škodou více než sto tisíc korun. Zloděj přiznal, že se chce napravit kvůli své rodině.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

30. července 2026 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Horní Suchá se pustila do rekonstrukce bytových domů

Včera 9:34 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Obec v Horní Suché zahájila rozsáhlou rekonstrukci střech na obecních bytových domech se střešními nástavbami. Součástí investice za více než osm milionů korun je také výměna oken, zlepšení zateplení a instalace klimatizací, které zvýší komfort obyvatel podkrovních bytů.

Děti na táboře knihovny objevovaly svět živlů

Včera 8:42 | Havířov | Bára Kelnerová

Městská knihovna uspořádala i letos příměstský tábor, tentokrát na téma živly. Děti během něj poznávaly sílu přírody i práci záchranných složek. Podívaly se například do útrob přehrady a navštívily hasičskou stanici.

V Havířově se staví domov seniorů za 350 milionů

30. července 2026 15:47 | Havířov | Bára Kelnerová

Projekt výstavby domova seniorů v Havířově za přibližně 350 milionů korun přinese 70 nových lůžek. Po dokončení prací na něj naváže také rozsáhlá rekonstrukce stávajícího domova Luna.

Při promítání Kinematografu bratří Čadíků lidé v Těrlicku vybrali téměř 60 tisíc korun

30. července 2026 12:50 | Těrlicko | Libor Běčák

V krásném prostředí Sochařského parku a s panoramatickým výhledem na večerní Beskydy se v Těrlicku-Hradišti po roce opět zastavil kočovný Kinematograf bratří Čadíků. Na dobrovolném vstupném lidé vybrali rekordních bezmála 60 tisíc korun pro Konto Bariéry.

Havířov staví nový domov seniorů. Hotový bude v roce 2028

30. července 2026 10:53 | Havířov | Bára Kelnerová

Projekt výstavby domova seniorů v Havířově za přibližně 350 milionů korun přinese 70 nových lůžek. Po dokončení prací na něj naváže také rozsáhlá rekonstrukce stávajícího domova Luna.

Orlovský gulášfest přilákal více než tisíc návštěvníků

29. července 2026 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Orlovský Gulášfest přilákal do Letňáku 1 315 návštěvníků.

Fotbal baví stále víc děvčat, v MFK Karviná o ně není nouze
Vydáno 30. července 2024 15:21, Karviná, Monika Danková
I když je sportovní nabídka ve městě široká, o začínající fotbalisty v MFK Karviná nouzi nemají. Tentokrát se ale podíváme na to, jak trénují děvčata.

Zájem děvčat o tento sport je totiž čím dál větší.

Michael Klos, hlavní trenér přípravek chlapců a dívek: "Jedním z našich cílů je to, aby se fotbal dívek stal stejným sportem jako je fotbal kluků tak, jak to bývá v zahraničí, kde je fotbal dívek normální sport, u nás je to pořád bráno jako něco okrajového. Více je ten ženský fotbal v televizi, můžou to rodiče i ty holky vidět, už to není něco exotického, co se objeví jednou za rok ve zprávách a my, když děláme nábory, tak vždycky je děláme i pro kluky i pro holky. Teprve poslední rok se to rozjíždí více, holky začínají chodit ve větších počtech, máme v současné chvíli dvě tréninkové skupiny, holky menší - přípravky a holky větší - žákyně, dohromady u nich figurují tři až čtyři trenéři.”

Trenérkou přípravky je Vanessa Hajduková z Nitry. V Karviné působí prvním rokem. S fotbalem je spojená od malička, celá její rodina tímto sportem žije. Role trenérky ji naplňuje.

Vanessa Hajduková, trenérka přípravky dívčího družstva MFK Karviná: "Učíme se vést míč, základy fotbalu, slalom, přihrávky na přesnost, hlavně trénujeme fyzičku, holky běhají a hrajeme hry s míčem i bez."

Trénink žákyň je už o něco náročnější. Tady už jde o techniku, pilování zpracování míče a neustálé udržování kondice, obratnost, rychlost a správné pohybové návyky..Trenéři si všímají jejich nasazení a zapálenost do hry.

Martin Matykiewicz, asistent trenéra družstva žákyň MFK Karviná: "Holky jsou překvapivě průbojnější, tvrdší, nebojí se jít do soubojů a více toho vydrží.”
Marie Matykiewiczová, fotbalistka MFK Karviná: "Já jsem začala před čtyřmi roky, předtím jsme tancovala latinsko-americké tance, jezdila jsem na tábory a vždycky jsem tam v odpoledním klidu hrála fotbal a jak mi mamka řekla, že se založí fotbalový tým v Karviné, tak jsem ji prosila, aby mě přihlásila. Nemůžu říct, jak mi to jde, to můžou říct jen protihráčky a spoluhráčky, ale řekla bych, že nepatřím k nejhorším.”
Mia Sochová, fotbalistka MFK Karviná: "Fotbal jsme začala hrát před půl rokem, kvůli moji nejlepší kamarádce, která mě přemluvila, jsem tady šťastná a baví mě to."
Alexandra Kuziecovová, fotbalistka MFK Karviná: "Hraju fotbal jeden rok, zaujalo mě, jak to fotbalisti hrají, jak jsou slavní."
Amálie Wodecká, fotbalistka MFK Karviná: "Taky se mi líbilo, jak to ti velcí kluci hrajou, jak to náš taťka hraje, tak jsme to taky chtěly vyzkoušet se sestrou."
Viktorie Žídková, fotbalistka MFK Karviná: "Už hraju fotbal asi šest let a baví mě to, jsem útočník a do toho kapitán."

Děvčata trénují třikrát týdně v areálu Bažantnice. Účastní se krajských soutěží, žákyně jsou na tom výsledkově lépe.




Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/11000043768/fotbal-bavi-stale-vic-devcat-v-mfk-karvina-o-ne-neni-nouze