Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Slezské univerzity CEPIS v Karviné řeší poslední dokumentace ke stavebnímu povolení

Karviná |

Obchodně podnikatelská fakulta připravuje projekt, který opět rozšíří kvalitu této karvinské pobočky Slezské univerzity. CEPIS, čili Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií, se bude pyšnit zcela novou moderní budovou, která bude navíc vyhovovat energeticky úsporným normám.

Projekt je aktuálně v realizační fázi a rozhodně nespí, naopak se dojednávají poslední dokumentace před žádostí o stavební povolení.

Lukáš Raszyk (SOCDEM), náměstek primátora: “Již několik let připravujeme s univerzitou projekt CEPIS, což je nová budova pro univerzitu, respektive pro Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné. Já jsem rád, že díky tomu se Karviná stane městem inovací. Budeme mít krásnou novou budovu pro nový obor studia inovací na Slezské univerzitě.”
Libor Chlebiš, projektový manažer: “Kdy ta stavba bude zahájena, předpokládáme na jaře příštího roku. Ta stavba je naplánována tak, že by mělo dojít ke kolaudaci na konci roku 2027.”

Za třicetiletou historii Slezské univerzity bude CEPIS první novostavbou, protože univerzita dosud využívá budovy, které získala při svém vzniku. CEPIS bude vystavěn v nízkoenergetickém standardu a poslouží zejména studentům inovativního podnikání, digitálního byznysu a také zahraničním studentům. V minulém týdnu se projekt řešil i v rámci velké schůze, kde nechyběli zástupci všech účastnících se segmentů.

Libor Chlebiš, projektový manažer: “My jsme chtěli vlastně vyvolat schůzku s městem, protože město dlouhodobě ten projekt podporuje, a chtěli jsme vlastně představit nějaký jako aktuální stav řešení projektu, takže jsou tady zástupci univerzity, zástupci stavební a projekční firmy a vlastně chceme ten projekt představit a probrat vlastně s městem nějaké další pokračování té spolupráce.”

Výuková plocha v podobě multifukčního centra poskytne studentům kvalitní a moderní zázemí, které bude dbát i na celkové pohodlí a bezproblémové fungování v rámci těchto nových prostor.

Nahlásit chybu


K tématu

Centrum Business Gate 10 let propojuje mladé lidi, studenty a podnikatele na jednom místě

16. března 2026 12:30 | Karviná | Gabriela Stašová

Centrum Business Gate funguje již deset let a za tu dobu stihli studenti Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity propojit síly s regionálními podnikateli. Vzniklo několik projektů a mnoho nových nápadů.

Na karvinské OPF se uskutečnil International Week s rekordním počtem zahraničních hostů

20. května 2025 15:23 | Karviná | Gabriela Stašová

Internacionalizace v rámci univerzitního prostředí je čím dál více žádaná a ruku v ruce s dobou je svět čím dál více propojený. Dobře to vědí i zástupci karvinské Obchodně podnikatelské fakulty, kteří opět v rámci akce International Week pozvali hosty z celé Evropy. Ti letos dorazili v rekordním počtu a Karviná se jim moc líbila.

Rekordní počet zahraničních akademiků přijel na International Week karvinské OPF

19. května 2025 15:30 | Karviná | Gabriela Stašová

Internacionalizace v rámci univerzitního prostředí je čím dál více žádaná a ruku v ruce s dobou je svět čím dál více propojený. Dobře to vědí i zástupci karvinské Obchodně ponikatelské fakulty, kteří opět v rámci akce International Week pozvali hosty z celé Evropy. Ti letos dorazili v rekordním počtu a Karviná se jim moc líbila.


Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

Dnes 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

Včera 17:25 | Karviná | Anna Břenková

Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

Včera 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

Umělá inteligence umí zjistit prasklinu v potrubí. Ztráty vody v Ostravě stále klesají

Včera 8:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vodárenství patří mezi špičku nejen v naší zemi, ale i v celé Evropě. Nejenže Ostravské vodárny a kanalizace už řadu let využívají smart technologie na odběrných místech, ale nyní už také zapojily umělou inteligenci, která pomáhá hledat poruchy ve vodovodní síti.

Ostrava investuje do úprav hřbitovů. Trendem jsou i nová kolumbária

Včera 11:16 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava pokračuje v systematické podpoře úprav hřbitovů, které mají v majetku jednotlivé městské obvody. Díky tomu mohou opravovat chodníky či ploty, ale také rekonstruovat budovy a novým trendem je budování kolumbárií, o které je stále větší zájem.

600 umělců vystoupí pro tisícovku diváků. V Trojhalí představí Mahlerovu "Symfonii tisíců"

Včera 12:19 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Město se chystá na velký hudební svátek. V unikátních prostorách Trojhalí Karolina se totiž uskuteční ojedinělý koncert “Mahler 8,” kdy si budou moci milovníci hudby poslechnout tzv. Symfonii tisíců v podání 600 umělců.

Pietní akt u památníku v Hrabyni připomněl 81. výročí osvobození

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

O státním svátku Dne vítězství 8. května se v Památníku II. světové války v Hrabyni konal tradiční pietní akt připomínající nejen Ostravsko-opavskou operaci. Lidé se mohli zúčastnit nejen piety, ale prošli si také multimediální expozici a zaujal je i doprovodný program.

Lidé si užili dobrot a muziky na Pojez festu v Dolních Vítkovicích

Včera 12:59 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

V Dolní oblasti Vítkovic letos opět odstartoval gastronomický Pojez fest. Moravskoslezský kraj touto akcí podporuje podnikatele v gastrooborech a současně také propaguje zajímavá turistická místa na Technotrase.

Motorkářské Vítání jara 2026 zaplnilo centrum Bruntálu stovkami motorek

10. května 2026 19:15 | Bruntál | Karel Soukop

Již posedmnácté se do centra Bruntálu sjely stovky motorek a především motorkářů na akci Vítání jara. Ani chladnější počasí neovlivnilo jejich množství a účast návštěvníků z města i okolí.

V Karlově Studánce zahájili lázeňskou sezónu s biskupským požehnáním pramenů

Včera 16:11 | Bruntál | Karel Soukop

Horské lázně Karlova Studánka prožily velmi slavnostní den. Po několikaleté pauze opět proběhlo slavnostní zahájení lázeňské sezóny s bohatým kulturním programem v celých lázních. Zahájení korespondovalo i s každoročním žehnáním léčivých pramenů.

Florbalisté Torpeda Havířov na postup nedosáhli

Dnes 9:16 | Havířov | Bára Kelnerová

Florbalisté Torpeda Havířov sahali po historickém postupu do superligy. To se nakonec nepodařilo. Hráči i trenéři přesto děkují fanouškům za obrovskou podporu během celé sezony.

Karvinským házenkářům nevyšel rozhodující domácí zápas. Sezónu zakončili se stříbrnými medailemi

Včera 16:55 | Karviná | Anna Břenková

Házenkáři Karviné v dramatickém finále vybojovali stříbrné medaile. V rozhodujícím domácím zápase podlehli Plzni s těsným rozdílem. Přestože titul neobhájili, fanoušci jim za celou úspěšnou sezónu poděkovali velkým potleskem.

Karvinský útulek má pro dárce nové číslo účtu

7. května 2026 22:32 | Karviná | Anna Břenková

Karvinský útulek pro psy přijímá finanční dary na nové číslo bankovního účtu. Tato změna je již zveřejněna na webu města i na sociálních sítích. Od středy 6. května najdou lidé tuto důležitou informaci také na nástěnce v aplikaci Munipolis. Město děkuje všem dárcům, kteří pomáhají opuštěným zvířatům.

Hasiči v Karviné testovali ulice. Projeli by k vašemu domu včas?

7. května 2026 20:50 | Karviná | Anna Břenková

V Karviné proběhla velká kontrola průjezdnosti ulic pro hasičské vozy. Hasiči se společně se strážníky zaměřili na místa, kde bývá problém projet k případnému požáru. Řidiči v Karviné tentokrát parkovali ohleduplně a cesta pro hasiče zůstala volná.

Děti vyměnily lavice za hřiště. Na školu Prameny dorazila i Šárka Kašpárková

7. května 2026 19:07 | Karviná | Anna Břenková

Místo sezení v lavicích žáci sportovali na čerstvém vzduchu. Na základní škole Prameny se konal tradiční Olympijský víceboj. Na start se spolu s dětmi postavila i olympijská medailistka Šárka Kašpárková.

Havířovské Centrum volnočasových aktivit oslavilo významné jubileum

7. května 2026 16:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Už patnáct let spojuje havířovské centrum volnočasových aktivit seniory, ale i další obyvatele města kteří zde nacházejí prostor pro kreativitu, pohyb, zábavu i nová přátelství. Výroční nyní všichni společně oslavili.

Projekt Slezské univerzity CEPIS v Karviné řeší poslední dokumentace ke stavebnímu povolení
Vydáno 25. března 2025 14:04, Karviná, Gabriela Stašová
Obchodně podnikatelská fakulta připravuje projekt, který opět rozšíří kvalitu této karvinské pobočky Slezské univerzity. CEPIS, čili Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií, se bude pyšnit zcela novou moderní budovou, která bude navíc vyhovovat energeticky úsporným normám.

Projekt je aktuálně v realizační fázi a rozhodně nespí, naopak se dojednávají poslední dokumentace před žádostí o stavební povolení.

Lukáš Raszyk (SOCDEM), náměstek primátora: “Již několik let připravujeme s univerzitou projekt CEPIS, což je nová budova pro univerzitu, respektive pro Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné. Já jsem rád, že díky tomu se Karviná stane městem inovací. Budeme mít krásnou novou budovu pro nový obor studia inovací na Slezské univerzitě.”
Libor Chlebiš, projektový manažer: “Kdy ta stavba bude zahájena, předpokládáme na jaře příštího roku. Ta stavba je naplánována tak, že by mělo dojít ke kolaudaci na konci roku 2027.”

Za třicetiletou historii Slezské univerzity bude CEPIS první novostavbou, protože univerzita dosud využívá budovy, které získala při svém vzniku. CEPIS bude vystavěn v nízkoenergetickém standardu a poslouží zejména studentům inovativního podnikání, digitálního byznysu a také zahraničním studentům. V minulém týdnu se projekt řešil i v rámci velké schůze, kde nechyběli zástupci všech účastnících se segmentů.

Libor Chlebiš, projektový manažer: “My jsme chtěli vlastně vyvolat schůzku s městem, protože město dlouhodobě ten projekt podporuje, a chtěli jsme vlastně představit nějaký jako aktuální stav řešení projektu, takže jsou tady zástupci univerzity, zástupci stavební a projekční firmy a vlastně chceme ten projekt představit a probrat vlastně s městem nějaké další pokračování té spolupráce.”

Výuková plocha v podobě multifukčního centra poskytne studentům kvalitní a moderní zázemí, které bude dbát i na celkové pohodlí a bezproblémové fungování v rámci těchto nových prostor.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/11000047862/projekt-slezske-univerzity-cepis-v-karvine-resi-posledni-dokumentace-ke-stavebnimu-povoleni