Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přednášky ohledně nakupování jídla přes internet otevřely oči množství seniorů z Karviné

Karviná |

Senioři mohou nakupovat jídlo bezpečně i přes internet, jen o tom málo z nich ví. Na přednáškách, které se pořádaly v klubech seniorů v Karviné, se mohli jejich členové dozvědět více a ztratit tak zbytečné obavy.

V Městských klubech seniorů se uskutečnila série přednášek, na kterých se mohli jejich členové naučit nakupovat potraviny přes internet tak, aby se cítili bezpečně a věděli, co od nákupu čekat.

Pavel Pollak, přednášející: “Dnešní přednáška je vlastně o nakupování potravin přes internet. Je to vlastně, jako že rád bych tady místním seniorům ukázal možnost vlastně nákupů přes internet, kdy vlastně spousta z nich občas tohle ještě nezná.”

Přednáška měla seniorům ukázat, že nakupování přes internet není žádná věda, což se mohli dozvědět i prostřednictvím praktické ukázky. Nakupování jídla přes internet s sebou totiž nese značné výhody.

Pavel Pollak, přednášející: “Výhody jsou samozřejmě, že si to objednáte z pohodlí domova. Že vlastně díky internetu, díky tomu, že po covidu už je dneska strašně moc portálů, které vlastně nabízejí tyhle služby. Tak vlastně výhoda je v tom, že ta dostupnost je poměrně jednoduchá a zároveň prostě není nějak drahá.”

Dopravení nákupu domů totiž bývá cenově výhodné a benefitem je také to, že si senior může vybrat, kdy přesně mu nákup daná služba doveze.

Pavel Pollak, přednášející: “Mezi nevýhody je to, že si to vlastně nemůže osahat. Ty potraviny, které nakupují. A samozřejmě někteří to prostě berou jako společenskou akci, to nakupování. Takže to samozřejmě jim tímhle tím odebereme, ale nicméně pořád si myslím, že to má více výhod než nevýhod.”

Poselství, které přednáška měla předat, mělo sdělit především to, že se senioři nákupů jídla na internetu mohou přestat bát. Naopak tato služba může pomoci ve chvílích, kdy jsou nemocní nebo z jakéhokoliv jiného důvodu nemohou jít nakupovat.

Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK: “My jsme se rozhodli pro organizování pro představení těchto on-line nákupů nebo těchto možností využívání aplikací, aby naši senioři byli co nejvíce soběstační, samostatní. Je nám jasné, že tyto aplikace jsou pro ně mnohdy složité, ale věříme zase, že budou mít k tomu i přístroje patřičné, tak že jim budeme schopni i pomoci je provést, aby se uměli v aplikaci orientovat a tady tyhle možnosti využívat.”

Někteří ze seniorů již tyto aplikace využívají, někteří se zatím pouze zajímají. Na přednášku byla kladná odezva, plná nových dojmů a poznatků, přičemž senioři jsou do budoucna odhodlaní nákupy potravin přes internet vyzkoušet. Někteří se ale stále mírně zdráhají.

anketa: členky klubu seniorů: “Můžu to zkusit. Ale zatím ne, jezdím autem, takže všude si frknu a koupím.” “Už jsem slyšela starší lidi, že nakupují. Protože oni jsou málo mobilní, a tak si to už objednávají.”

Série takto laděných přednášek se bude do budoucna opakovat, a to zase s jinými členy klubu seniorů, kteří tak mohou zjistit, že nakupování potravin přes internet může být v některých chvílích velká pomoc.

Nahlásit chybu


K tématu

Digitální odysea pro seniory je oblíbeným kurzem, cílícím na digitální gramotnost starších lidí

13. září 2025 11:20 | Karviná | Gabriela Stašová

V karvinské Regionální knihovně stále probíhají oblíbené kurzy digitální gramotnosti, které se týkají starších ročníků. I v září tomu nebylo jinak a senioři se opět naučili něco nového.

Netradiční sportovní hry se letos konaly po šestnácté a opět se nesly v duchu vřelé atmosféry

30. srpna 2025 9:23 | Karviná | Gabriela Stašová

Netradiční sportovní hry se letos konaly již po šestnácté a opět se nesly v duchu vřelé atmosféry, netradičních disciplín a také podpory města.

V Karviné se opět uskutečnily Netradiční sportovní hry a spojily seniory ze všech Klubů seniorů

1. září 2025 13:23 | Karviná | Gabriela Stašová

Netradiční sportovní hry se v rámci karvinských klubů seniorů letos konaly již po šestnácté a opět se nesly v duchu vřelé atmosféry, netradičních disciplín a také podpory města.


Vážná nehoda v Třinci. Mladý řidič narazil do sloupu, čtyři lidé skončili v nemocnici

Dnes 9:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

21letý řidič nezvládl v Oldřichovicích zatáčku a s autem naboural do sloupu elektrického vedení. V autě zůstali zaklíněni tři lidé, které museli vystříhat hasiči. Záchranáři na místě ošetřili celkem čtyři mladé zraněné, řidiče transportoval vrtulník ve velmi vážném stavu do ostravské nemocnice.

Nová Ves bude na povodně lépe připravena. Ostrava obvodu přispěje na hráz a zábrany

Ostrava-Nová Ves, kterou protéká řeka Odra, chce být ještě lépe připravena na případné povodně a proto chystá nákup mobilních zábran a hrází. Ty by operativně v případě nebezpečí byli schopni nainstalovat místní dobrovolní hasiči.

Olympiáda mezi regály s knihami bavila děti v Novém Jičíně a připomněla Hurvínkovy 100. narozeniny

Trochu sportu mezi regály s literaturou a především letní zábavu pro děti nabídla novojičínská knihovna. V rámci pravidelných “prázdninových čtvrtků” připravila Olympiádu se Spejblem a Hurvínkem.

Spanilá jízda i pomník u místa tragédie. Případ sraženého motorkáře se dál prověřuje

Včera 22:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pro druhé by se rozdal. Leccos opravil a vyrobil. Vášnivý sběratel motorek a veteránů, hlavně strojů Jawa, Jiří M. (41) jel na Pionýru večer z práce domů a na obchvatu Krnova ho zezadu smetl 21letý řidič ve voze BMW. Policie nehodu stále prověřuje. Rodina a přátelé se s Jiřím už rozloučili. U místa tragédie mu postavili pomníček a desítky motorkářů se vydaly na spanilou jízdu.

V úspěšné dražbě se prodalo všech šest odstavených aut

Včera 21:30 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek má za sebou první dražbu nepojízdných vozidel. Velký zájem projevila desítka dražitelů. Zájemci si rozebrali všech 6 nabízených aut, která si v dopoledních hodinách mohli prohlédnout na odstavné ploše v Palkovické ulici.

Bavilo ho dívat se na plameny. Policie dopadla dvacetiletého žháře, který v Ostravě a Hlučíně zakládal požáry

Dnes 8:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během pár dní úmyslně založil hned několik požárů. Ostravští a opavští kriminalisté dopadli dvacetiletého mladíka, který zapálil rybářskou chatku, popelnice i velký stoh slámy. Svým řáděním způsobil škodu za zhruba 800 tisíc korun. Sám přitom policii přiznal, že se na plameny jen rád díval.

Slezská Ostrava nabídne pozemek pro hotel. Od zastupitelstva magistrátu má zelenou

28. července 2026 11:19 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Slezská Ostrava má zelenou pro svůj záměr prodat atraktivní pozemek v centru města na stavbu hotelu. Poté co tento záměr schválilo zastupitelstvo obvodu, posvětilo ho i zastupitelstvo města. Slezská chce aby kupec postavil na nábřeží Ostravice nejméně čtyřhvězdičkový hotel.

Stoletá občanka Frýdku-Místku chodí denně na procházky

Včera 21:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Paní Alžběta Popovičová z Frýdku-Místku se narodila v červenci roku 1926. Letos se tedy dožila sta let, a to v obdivuhodné kondici. Mezi gratulanty nechyběl ani štáb TV Polar.

Opava připravila nové pozemky pro rodinné domy v Malých Hošticích a budoucí čtvrti Stromovka

Včera 10:51 | Opava | Yvona Fajtová

Opava pokračuje v rozšiřování nabídky stavebních pozemků pro rodinné domy. V Malých Hošticích dokončilo přípravu devíti parcel a další desítky chystá v nové lokalitě Stromovka.

Ukradl pečivo a prodával ho na ulici, kšeft mu překazili ostravští strážníci

Včera 11:23 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

"Já jsem jich měl šest a ještě jsem něco prodal po cestě." Muž v Ostravě ukradl šest přepravek plných pečiva ze zásobovací rampy obchodu a rovnou s nimi vyrazil na obchůzku městem. Kolemjdoucím prodával čerstvé koblihy a chleba přímo z vozíku. Jeho podnikání ale rychle ukončili všímaví strážníci.

Orlovský gulášfest přilákal více než tisíc návštěvníků

Včera 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Orlovský Gulášfest přilákal do Letňáku 1 315 návštěvníků.

Areál skateparku v Havířově patřil sportovnímu odpoledni

Včera 15:02 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovský sportovní areál se skateparkem, lezeckou stěnou a workoutovým hřištěm se na jedno odpoledne proměnil v místo, kde si rodiny s dětmi mohly vyzkoušet řadu sportovních disciplín. O akci byl mezi veřejností velký zájem.

Dopad ukončení těžby uhlí na rozpočet obce Stonava

Včera 13:56 | Stonava | Redakce

Do studia jsme pozvali starostu obce Stonava Tomáše Wawrzyka a naším tématem je konec těžby a dopady na obecní rozpočet. 

XVI Memoriał Posła Karola Jungi

Včera 13:21 | Stonava | Otýlie Tobolová

Od jedenastu lat gościny piłkarzom uczestniczącym w Memoriale Posła Karola Jungi udziela gmina Stonawa. Kapitan drużyny organizatorów jest jednocześnie wiceprezydentem Karwiny.

Havířovský skatepark přilákal rodiny na odpoledne plné sportu

Včera 11:06 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovský sportovní areál se skateparkem, lezeckou stěnou a workoutovým hřištěm se na jedno odpoledne proměnil v místo, kde si rodiny s dětmi mohly vyzkoušet řadu sportovních disciplín. O akci byl mezi veřejností velký zájem.

Tři měsíce vykrádal v Karviné sklepy, auta i firmy. Škoda je přes 410 tisíc korun

28. července 2026 23:28 | Karviná | Jiří Cileček

Tři měsíce řádil v Karviné 32letý zloděj. Na svědomí má krádeže i vloupání. Vybíral sklepy, firmy i auta a bral vše na co přišel. Nejčastěji kola a elektroniku. Jednou ukradl i auto a vůbec neřešil, že má zákaz řízení. Policisté mu prokázali 14 skutků a škodu za 410 tisíc korun. Nyní mu hrozí až 5 let vězení.

Přednášky ohledně nakupování jídla přes internet otevřely oči množství seniorů z Karviné
Vydáno 22. dubna 2025 16:04, Karviná, Gabriela Stašová
Senioři mohou nakupovat jídlo bezpečně i přes internet, jen o tom málo z nich ví. Na přednáškách, které se pořádaly v klubech seniorů v Karviné, se mohli jejich členové dozvědět více a ztratit tak zbytečné obavy.

V Městských klubech seniorů se uskutečnila série přednášek, na kterých se mohli jejich členové naučit nakupovat potraviny přes internet tak, aby se cítili bezpečně a věděli, co od nákupu čekat.

Pavel Pollak, přednášející: “Dnešní přednáška je vlastně o nakupování potravin přes internet. Je to vlastně, jako že rád bych tady místním seniorům ukázal možnost vlastně nákupů přes internet, kdy vlastně spousta z nich občas tohle ještě nezná.”

Přednáška měla seniorům ukázat, že nakupování přes internet není žádná věda, což se mohli dozvědět i prostřednictvím praktické ukázky. Nakupování jídla přes internet s sebou totiž nese značné výhody.

Pavel Pollak, přednášející: “Výhody jsou samozřejmě, že si to objednáte z pohodlí domova. Že vlastně díky internetu, díky tomu, že po covidu už je dneska strašně moc portálů, které vlastně nabízejí tyhle služby. Tak vlastně výhoda je v tom, že ta dostupnost je poměrně jednoduchá a zároveň prostě není nějak drahá.”

Dopravení nákupu domů totiž bývá cenově výhodné a benefitem je také to, že si senior může vybrat, kdy přesně mu nákup daná služba doveze.

Pavel Pollak, přednášející: “Mezi nevýhody je to, že si to vlastně nemůže osahat. Ty potraviny, které nakupují. A samozřejmě někteří to prostě berou jako společenskou akci, to nakupování. Takže to samozřejmě jim tímhle tím odebereme, ale nicméně pořád si myslím, že to má více výhod než nevýhod.”

Poselství, které přednáška měla předat, mělo sdělit především to, že se senioři nákupů jídla na internetu mohou přestat bát. Naopak tato služba může pomoci ve chvílích, kdy jsou nemocní nebo z jakéhokoliv jiného důvodu nemohou jít nakupovat.

Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK: “My jsme se rozhodli pro organizování pro představení těchto on-line nákupů nebo těchto možností využívání aplikací, aby naši senioři byli co nejvíce soběstační, samostatní. Je nám jasné, že tyto aplikace jsou pro ně mnohdy složité, ale věříme zase, že budou mít k tomu i přístroje patřičné, tak že jim budeme schopni i pomoci je provést, aby se uměli v aplikaci orientovat a tady tyhle možnosti využívat.”

Někteří ze seniorů již tyto aplikace využívají, někteří se zatím pouze zajímají. Na přednášku byla kladná odezva, plná nových dojmů a poznatků, přičemž senioři jsou do budoucna odhodlaní nákupy potravin přes internet vyzkoušet. Někteří se ale stále mírně zdráhají.

anketa: členky klubu seniorů: “Můžu to zkusit. Ale zatím ne, jezdím autem, takže všude si frknu a koupím.” “Už jsem slyšela starší lidi, že nakupují. Protože oni jsou málo mobilní, a tak si to už objednávají.”

Série takto laděných přednášek se bude do budoucna opakovat, a to zase s jinými členy klubu seniorů, kteří tak mohou zjistit, že nakupování potravin přes internet může být v některých chvílích velká pomoc.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/11000048322/prednasky-ohledne-nakupovani-jidla-pres-internet-otevrely-oci-mnozstvi-senioru-z-karvine