Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plno novinek a zábavných herních prvků nabídne rozšíření dětského koutku v Karviné

Karviná |

Dětský koutek v parku Boženy Němcové je plný nových herních prvků, mimo to se také rozšiřuje. Děti tak budou mít ještě více prostoru pro venkovní aktivity a zábavné i sportovní vyžití.

Do dětského koutku v parku Boženy Němcové se koncem dubna nahrnuli dělníci, aby nainstalovali nové prvky a obnovili ty stávající.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: “My ho nejen obnovujeme, ale snažíme se ho i rozšířit. Pak Boženy Němcové je stále častěji hojně využíván nejen Karviňáky, ale i turisty, kteří zde přijíždějí, a využívá se zookoutek, využívají se Lodičky, a stejně tak dětský koutek. Proto jsme se rozhodli dětský koutek rozšířit kapacitně a možná novými atrakcemi nalákat zase děti tak, aby tady měly dobrou zábavu a ať si tady přicházejí s rodiči odpočinout.”
Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Vznikne tady nové lanové centrum Plamínek, to je určeno pro děti od tří let. Potom tady nově vybudovaná bude lanovka Duo a lanové centrum Rokytka, to bude určeno pro děti od šesti let. To znamená, že tyto herní prvky potěší nejen malé děti, ale i ty starší.”

Při výběru atrakcí bylo dbáno především na bezpečnost a kvalitu. Rovněž bylo dbáno na to, co je v rámci dětských her oblíbené a co má u dětí úspěch. Prvky jsou vyrobeny z akátového dřeva a nerezové oceli, dopadová plocha bude z tlumícího kačírku. Vše tedy povede i k nižší finanční spotřebě na údržbu nových herních prvků.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Dále se děti mohou těšit u těch stávajících herních prvků, které jsou, tak bude nově na tu věž, která je, napojen nový plastový tubus a stávající skluzavka bude vyměněná úplně za novou.”
Michal Guziurek, Odbor komunálních služeb MMK: “Herní prvky budou rozmístěné jakoby následujícím způsobem: Kde je teďka to bistro, tak vlevo od něho dozadu bude Plamínek pro malé děti. Jak byly kdysi ty betonové zdi lezecké, tak místo toho bude Rokytka, a lanovka bude za tou velkou atrakcí.”

Veškeré herní prvky jsou certifikovány a splňují veškeré normy. Zároveň dochází k jejich pravidelné kontrole, aby nebyly poškozeny a byly zároveň připraveny pro bezpečnou hru dětí. Kompletní obnova i rekonstrukce bude dokončena do poloviny června letošního roku, děti tak mohou strávit začátek prázdnin i v karvinském parku.

Nahlásit chybu


K tématu

Dětský koutek v parku Boženy Němcové byl rozšířen o nové herní prvky pro malé i starší děti

21. června 2025 16:00 | Karviná | Gabriela Stašová

V dětském koutku v parku Boženy Němcové jsou od začátku června nové herní prvky. Cílí na malé i starší děti.

Dětský koutek v Karviné bude mít nové herní prvky, včetně lanovky pro děti a lezeckých atrakcí

5. května 2025 16:05 | Karviná | Gabriela Stašová

Dětský koutek v parku Boženy Němcové v Karviné je plný nových herních prvků, mimo to se také rozšiřuje. Děti tak budou mít ještě více prostoru pro venkovní aktivity a zábavné i sportovní vyžití.

Karviná bojuje se jmelím především v parku Boženy Němcové

18. února 2025 16:11 | Karviná | Gabriela Stašová

Karviná pokračuje v boji se jmelím na vlastní náklady, přesně tak, jak se předpokládalo po skončení společného projektu s Českým Těšínem. Likvidace bude probíhat celoročně a více způsoby. Prioritou na mapě Karviné je park Boženy Němcové.


Žena, kterou srazilo auto v Ostravě na Mariánskohorské, zemřela

Včera 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šla v odstavném pruhu v protisměru a srazilo ji auto. Do nemocnice ji odvezli v kritickém stavu. Později ale přišla zpráva, že 61letá žena bohužel zemřela. Případ si převzali kriminalisté.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

Včera 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

OKD uctilo památku třinácti obětí neštěstí na dole ČSM z roku 2018

Včera 14:16 | Stonava | Jiří Cileček

Ve Stonavě se uskutečnil pietní akt na památku třinácti horníků, kteří zahynuli při výbuchu metanu na Dole ČSM v prosinci roku 2018. Zástupci společnosti OKD spolu s hosty uctili památku jedné z nejtragičtějších událostí v historii tuzemského hornictví.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

19. prosince 2025 14:15 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.


V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

19. prosince 2025 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

19. prosince 2025 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Radnice potěšila osamělé seniory vánočním obědem

19. prosince 2025 11:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Ve městě žije řada osamělých seniorů, kteří ale mají rádi společnost. Právě pro ně radnice každoročně pořádá společný vánoční oběd. Příjemné setkání potěšilo všechny zúčastněné.

Rodinné centrum shromáždilo přes stovku dárků, předalo je i dětskému domovu

19. prosince 2025 15:07 | Studénka | Petra Dorazilová

Akce Krabice od bot, kterou pořádalo rodinné centrum ve Studénce, přinese radost více než stovce dětí. Díky štědrosti dárců se podařilo předat vánoční balíčky i v dětském domově v Novém Jičíně.

Radary ve Starém Městě hlídají rychlost řidičů

18. prosince 2025 17:28 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Ve Starém Městě u Frýdku-Místku bylo zavedeno automatizované úsekové měření rychlosti na ulici Na Baštici. Zařízení měří obousměrně a je zaměřeno na zvýšení bezpečnosti v obci.

Uskutečnilo se další vánoční krasobruslení, děti představily svůj um na ledě

Včera 15:16 | Karviná | Gabriela Stašová

Na zimním stadionu v Karviné se uskutečnilo klasické předvánoční bruslení.

Střední školy se mezi sebou utkaly v předvánočním hokejovém klání na zimním stadioně

Včera 14:50 | Karviná | Gabriela Stašová

Studenti Obchodní akademie a Střední odborné školy ochrany osob a majetku v Karviné se rozhodli před Vánocemi uspořádat speciální hokejové utkání, na které pozvali nejen kolegy ze škol v Ostravě, ale také vedení školy. Jak se jim to podařilo, se můžete dozvědět v následující reportáži.

Obec Slováků klasicky oslavila Vánoce svým srazem a vystoupením folklorního souboru

Včera 14:34 | Karviná | Gabriela Stašová

Obec Slováků v Karviné má za sebou další klasické předvánoční setkání, při němž se zpívalo a tančilo, ale především se vroucně setkávali její členové. Letos za doprovodu vystoupení souboru Velká Magurka ze Slovenska.

Vánoční mezigenerační setkání na MŠ Divišova potěšilo všechny přítomné

Včera 13:52 | Karviná | Gabriela Stašová

Mateřská škola Divišova uspořádala krásnou akci, při níž se potkala nejmladší generace s tou nejstarší. Akce se uskutečnila za doprovodu vystoupení dětí a společného tvoření.

Sbírka Maniak Aerobiku přinesla vánoční radost dětem v Havířově

19. prosince 2025 17:45 | Havířov | Bára Kelnerová

Každé dítě si přeje rozbalit pod stromečkem vánoční dárek. Ne všechny rodiny si to ale mohou dovolit. Právě na ně myslí Maniak Aerobik ve spolupráci s havířovským odborem sociálních věcí.

Nemocnice má díky daru aplikaci pro hojení ran

19. prosince 2025 11:58 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovská nemocnice rozšířila péči o pacienty s obtížně se hojícími ranami. Díky daru získala moderní aplikaci, která umožňuje přesné sledování vývoje hojení pomocí fotodokumentace a usnadňuje práci zdravotnickému personálu.

Plno novinek a zábavných herních prvků nabídne rozšíření dětského koutku v Karviné
Vydáno 3. května 2025 16:05, Karviná, Gabriela Stašová
Dětský koutek v parku Boženy Němcové je plný nových herních prvků, mimo to se také rozšiřuje. Děti tak budou mít ještě více prostoru pro venkovní aktivity a zábavné i sportovní vyžití.

Do dětského koutku v parku Boženy Němcové se koncem dubna nahrnuli dělníci, aby nainstalovali nové prvky a obnovili ty stávající.

Jan Wolf (SOCDEM), primátor Karviné: “My ho nejen obnovujeme, ale snažíme se ho i rozšířit. Pak Boženy Němcové je stále častěji hojně využíván nejen Karviňáky, ale i turisty, kteří zde přijíždějí, a využívá se zookoutek, využívají se Lodičky, a stejně tak dětský koutek. Proto jsme se rozhodli dětský koutek rozšířit kapacitně a možná novými atrakcemi nalákat zase děti tak, aby tady měly dobrou zábavu a ať si tady přicházejí s rodiči odpočinout.”
Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Vznikne tady nové lanové centrum Plamínek, to je určeno pro děti od tří let. Potom tady nově vybudovaná bude lanovka Duo a lanové centrum Rokytka, to bude určeno pro děti od šesti let. To znamená, že tyto herní prvky potěší nejen malé děti, ale i ty starší.”

Při výběru atrakcí bylo dbáno především na bezpečnost a kvalitu. Rovněž bylo dbáno na to, co je v rámci dětských her oblíbené a co má u dětí úspěch. Prvky jsou vyrobeny z akátového dřeva a nerezové oceli, dopadová plocha bude z tlumícího kačírku. Vše tedy povede i k nižší finanční spotřebě na údržbu nových herních prvků.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: “Dále se děti mohou těšit u těch stávajících herních prvků, které jsou, tak bude nově na tu věž, která je, napojen nový plastový tubus a stávající skluzavka bude vyměněná úplně za novou.”
Michal Guziurek, Odbor komunálních služeb MMK: “Herní prvky budou rozmístěné jakoby následujícím způsobem: Kde je teďka to bistro, tak vlevo od něho dozadu bude Plamínek pro malé děti. Jak byly kdysi ty betonové zdi lezecké, tak místo toho bude Rokytka, a lanovka bude za tou velkou atrakcí.”

Veškeré herní prvky jsou certifikovány a splňují veškeré normy. Zároveň dochází k jejich pravidelné kontrole, aby nebyly poškozeny a byly zároveň připraveny pro bezpečnou hru dětí. Kompletní obnova i rekonstrukce bude dokončena do poloviny června letošního roku, děti tak mohou strávit začátek prázdnin i v karvinském parku.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/11000048512/plno-novinek-a-zabavnych-hernich-prvku-nabidne-rozsireni-detskeho-koutku-v-karvine