Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti

Karviná |

Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti. Provoz stacionáře začal v lednu, vše se tak stihlo v předpokládaném termínu. K dispozici je nové vybavení a vybudovaly se také prostory pro nové denní centrum.

Téměř rok měli klienti Denního stacionáře V Aleji zázemí v náhradních prostorách karvinské polikliniky. Nyní se vrátili do starého známého prostředí, avšak v novém kabátě.

Radim Slíva (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: "Rekonstrukce Domu V Aleji je investicí, která má přímý dopad na život lidí. Klienti se vrátili do důstojného a moderního zázemí. Zároveň zaměstnanci sociálních služeb mají nové prostředí pro svou práci. Osobně jsem spokojený s rekonstrukcí a doufám, že ostatní skupiny jsou na tom podobně jako já a jsou s rekonstrukcí spokojení. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci projektu."
Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK"Jsem moc ráda, že se nám podařilo společnými silami najít ten způsob, jak mohlo dojít k rekonstrukci. Naši klienti si to zaslouží. Rekonstrukce se podařila. Jsou tady krásné moderní prostory, světlé, a myslím si, že se tady budou klienti cítit dobře. Ať už to jsou klienti, kteří jsou již zde z těchto stávajících prostor, tzn. z denního stacionáře, ale i klienti, na které se tedy chystáme, pro denní centrum."

Rekonstrukce objektu byla opravdu rozsáhlá. Zahrnovala výměnu střechy, oken i dveří, zateplení fasády a kompletní obnovu elektroinstalace, kanalizace i vytápění. Součástí prací bylo také vybudování vzduchotechniky, instalace výtahu a zvedací plošiny pro osoby se sníženou pohyblivostí. Výsledkem je bezbariérové, bezpečné a moderní prostředí, které odpovídá potřebám klientů i zaměstnanců.

Andrea Látka Hoschnová, ředitelka Sociálních služeb Karviná"Klienti velice vítají tuto změnu, ač si na ni zatím musí zvyknout. Chviličku to bude trvat. Prostory jsou nové, nové rozvržení místností i využití, tudíž také změna, což pro tuto cílovou skupinu bývá komplikované. Ale pevně věříme, že všechno zvládneme. Máme srdce na pravém místě. Je to poslání, tedy ta práce. A ti naši zaměstnanci to dělají opravdu srdíčkem. A proto si myslím, že všechno se podaří."

Pro spoustu klientů s handicapem je zvykání si na nově zrekonstruované prostory mnohem delší, než by bylo pro zdravé lidi. I proto, že se během jednoho roku stěhovali několikrát.

Jarmila Jedličková, vedoucí střediska: "Myslím si, že si pomalinku zvykají. Líbí se jim prostory, jsou vzdušné, nové a moderní, ale chce to čas."

V prvním patře budovy vzniklo také nové denní centrum, které bude sloužit lidem se sníženou soběstačností z důvodu chronického onemocnění, zdravotního postižení nebo vyššího věku.

Andrea Látka Hoschnová, ředitelka Sociálních služeb Karviná: "Denní centrum budeme přesouvat pravděpodobně ve druhém kvartále, protože tomu musí předcházet nějaké schválení ze strany registru a krajského úřadu, takže po dodržení těchto formálních postupů dojde k přesunu klientů. V tuto chvíli máme plnou kapacitu osmi, ale máme další zájemce, takže jsme schopni pokrýt dvanáct klientů, které vlastně chceme navýšit, tedy kapacitu denní. Prostory jsou částečně vybaveny, tady samozřejmě dojde k dovybavení v průběhu tohoto měsíce a následujícího měsíce."

K dennímu centru vznikla také nová prostorná terasa. I na tu se vydají při prohlídkách v dohledné době klienti, kteří budou službu využívat, aby věděli, na co se mohou těšit.

Nahlásit chybu


K tématu

Stacionář Dům V Aleji byl úspěšně zrekonstruován, klienti se do něj vrátí v lednu

2. prosince 2025 14:00 | Karviná | Gabriela Stašová

Denní stacionář Dům V Aleji pro handicapované klienty se dočkal nového kabátu. Stavební práce proběhly podle plánu a v současnosti se dokončuje kolaudační řízení. V budově vznikne také nové Denní centrum.

Karvinský denní stacionář Dům V Aleji má po rekonstrukci a opět slouží klientům

11. února 2026 11:15 | Karviná | Gabriela Stašová

Doslova na míru pro klienty rekonstruovala Karviná denní stacionář Dům v Aleji. Práce zahrnovaly hlavně bezbariérové úpravy a vyšly na 24 milionů korun bez DPH. Domov tak opět slouží hlavně lidem s omezenou soběstačností.

Na poliklinice v Karviné-Mizerově probíhá charitativní bazárek na podporu klientů stacionáře

7. října 2025 16:02 | Karviná | Gabriela Stašová

Charitativní bazárek, který můžete navštívit na poliklinice, má u obyvatel Karviné veliký úspěch. Proto bylo jeho původně týdenní fungování prodlouženo.


Stavba posledního úseku dálnice u Nového Jičína začne na konci léta

Včera 11:18 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na sklonku léta by měla začít výstavba posledního úseku dálnice D48 u Nového Jičína. Ředitelství silnic a dálnic v tuto chvíli finišuje s přípravou staveniště.

Rozsáhlá rekonstrukce jezu Ráj na řece Olši v Karviné mu dala novou podobu i další smysl

Na první pohled nenápadná stavba, která ale dlouhodobě ovlivňuje podobu řeky i krajiny kolem ní. Jez Ráj na řece Olši v Karviné vznikl v roce 1932 a jeho úkolem bylo především odvádět vodu do náhonu Mlýnka, který dodnes zásobuje soustavu rybníků v Karviné. Zároveň pomáhal držet stabilní tok Olše a chránit okolní území.

Hrady a zámky Moravskoslezského kraje zahájily hlavní turistickou sezónu

Včera 9:33 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

S příchodem jara se Moravskoslezský kraj znovu probouzí do turistického ruchu a jedním z hlavních lákadel jsou bezesporu jeho hrady a zámky. Památky napříč regionem se vracejí k životu – nádvoří se plní prvními návštěvníky, zahrady se zelenají a interiéry znovu vyprávějí příběhy šlechtických rodů, válek i každodenního života minulých staletí.

Do kolárny se prokopal dírou v zemi. Pak chtěl ukrást koloběžku a kolo

Včera 9:26 | Orlová | Anna Břenková

Policisté v Orlové přistihli v kolárně 35letého muže. Do objektu se vloupal nezvyklým způsobem. Pod stěnou vyhloubil díru v zemi a rozebral dlažbu. Tvrdil, že si tam chtěl jen lehnout. Nakonec se ale přiznal, že se pokoušel ukrást elektrokoloběžku. Za krádež mu nyní hrozí až dva roky vězení.

Policie řeší krádež kabelů na trati mezi Havířovem a Šenovem, v úseku je omezen provoz vlaků

19. dubna 2026 13:11 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policie se zabývá případem krádeže kabelů, ke které mělo dojít v pátek 17. dubna na hlavní železniční trati mezi stanicí Havířov a železniční zastávkou Šenov.

Frýdlantský kynologický klub pořádal 30. ročník soutěže pejskařů

V areálu kynologického klubu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 30. ročník Memoriálu Kaštovského. V klubové soutěži se prvky poslušnosti hodnotily ve třech kategoriích.

Přízemí restaurace Terasa Střední školy hotelnictví a služeb v Opavě je po povodních kompletně zrekonstruováno

18. dubna 2026 13:22 | Opava | Yvona Fajtová

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola v Opavě má za sebou důležitý krok k návratu do běžného provozu po předloňských povodních. Kompletní rekonstrukcí prošlo přízemí školní restaurace Terasa, které dnes slouží studentům v modernizovaných prostorách.

Sponzoři se složili na nové auto pro Školu života Frýdek-Místek

Včera 8:20 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek poskytuje sociální služby už 35 let. Nyní se mu podařilo díky štědrým sponzorům získat nový vůz, kterým zajistí pro své klienty mnohem větší komfort při transportu.

Karvinský šikmý kostel prochází obnovou, bude mít červenou střechu

Včera 8:15 | Karviná | Anna Břenková

Od listopadu loňského roku probíhá rozsáhlá obnova exteriéru šikmého kostela v Karviné. Momentálně se nasazuje nová střešní krytina a práce se dotknou fasády kostela i sousedních hrobek. Pokud vše půjde podle plánu, práce budou dokončeny v září tohoto roku.

Bruntál se poprvé v historii stal dějištěm oblastního kola postupové prestižní soutěže Zlatá včela

19. dubna 2026 18:01 | Bruntál | Karel Soukop

Soutěž Zlatá včela je velmi prestižní velké setkání mladých včelařů. Koná se každoročně od krajských až po republikové kolo. Včelaření je náročná, ale velmi potřebná činnost pro úrodu, naše zemědělství a celou přírodu.

Věž bývalého dolu František se naposledy otevřela veřejnosti před rekonstrukcí

Včera 16:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Na 700 lidí využilo výjimečnou možnost prohlédnout si skipovou těžní věž bývalého dolu František ještě před plánovanou rekonstrukcí. Ta počítá i vyhlídkovou plošinou.

Na karvinskou oslavu Dne Země přiletěli i papoušci

Včera 12:23 | Karviná | Anna Břenková

S velkým zájmem návštěvníků nejen z řad karvinských škol se setkal oblíbený Den země na Masarykově náměstí. Letošní ročník nabídl několik aktivit a také novinek. A jako tradičně se spojil také s prvními letošními farmářskými trhy.

Horní Suchá otevřela skipovou věž dolu František veřejnosti před plánovanou rekonstrukcí, zájem byl obrovský

Včera 9:57 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Na 700 lidí využilo výjimečnou možnost prohlédnout si skipovou těžní věž bývalého dolu František ještě před plánovanou rekonstrukcí. Návštěvníky přilákal nejen výhled z vrcholu, ale i doprovodný program a výstava.

Lidé z Havířova si nenechali ujít prohlídku skipové věže dolu František, kterou čeká velká rekonstrukce

Včera 9:50 | Havířov | Bára Kelnerová

Na 700 lidí využilo výjimečnou možnost prohlédnout si skipovou těžní věž bývalého dolu František ještě před plánovanou rekonstrukcí. Návštěvníky přilákal nejen výhled z vrcholu, ale i doprovodný program a výstava.

Havířov bojuje o 1. ligu, radnice slibuje hokejovému klubu finanční podporu

17. dubna 2026 15:47 | Havířov | Bára Kelnerová

Hokejisté AZ Havířov si už třetí sezonu po sobě zahrají finále. Motivace vybojovat si místo v Maxa lize je tak ještě větší, navíc radnice oznámila, že našla způsob financování pro případný postup.

Žáci ze ZŠ M. Kudeříkové si staví svůj nekonečný vlak

17. dubna 2026 12:13 | Havířov | Bára Kelnerová

Do projektu Nekonečný vlak, který propojuje školy napříč republikou a podporuje technické dovednosti dětí, se zapojila také havířovská základní škola Marie Kudeříkové. Žáci zde nyní vyrábějí vlastní vagóny a chtějí navázat na rekordní počin ostravské školy.

Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti
Vydáno 10. února 2026 14:54, Karviná, Gabriela Stašová
Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti. Provoz stacionáře začal v lednu, vše se tak stihlo v předpokládaném termínu. K dispozici je nové vybavení a vybudovaly se také prostory pro nové denní centrum.

Téměř rok měli klienti Denního stacionáře V Aleji zázemí v náhradních prostorách karvinské polikliniky. Nyní se vrátili do starého známého prostředí, avšak v novém kabátě.

Radim Slíva (nestr. za SOCDEM), náměstek primátora: "Rekonstrukce Domu V Aleji je investicí, která má přímý dopad na život lidí. Klienti se vrátili do důstojného a moderního zázemí. Zároveň zaměstnanci sociálních služeb mají nové prostředí pro svou práci. Osobně jsem spokojený s rekonstrukcí a doufám, že ostatní skupiny jsou na tom podobně jako já a jsou s rekonstrukcí spokojení. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci projektu."
Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálního MMK"Jsem moc ráda, že se nám podařilo společnými silami najít ten způsob, jak mohlo dojít k rekonstrukci. Naši klienti si to zaslouží. Rekonstrukce se podařila. Jsou tady krásné moderní prostory, světlé, a myslím si, že se tady budou klienti cítit dobře. Ať už to jsou klienti, kteří jsou již zde z těchto stávajících prostor, tzn. z denního stacionáře, ale i klienti, na které se tedy chystáme, pro denní centrum."

Rekonstrukce objektu byla opravdu rozsáhlá. Zahrnovala výměnu střechy, oken i dveří, zateplení fasády a kompletní obnovu elektroinstalace, kanalizace i vytápění. Součástí prací bylo také vybudování vzduchotechniky, instalace výtahu a zvedací plošiny pro osoby se sníženou pohyblivostí. Výsledkem je bezbariérové, bezpečné a moderní prostředí, které odpovídá potřebám klientů i zaměstnanců.

Andrea Látka Hoschnová, ředitelka Sociálních služeb Karviná"Klienti velice vítají tuto změnu, ač si na ni zatím musí zvyknout. Chviličku to bude trvat. Prostory jsou nové, nové rozvržení místností i využití, tudíž také změna, což pro tuto cílovou skupinu bývá komplikované. Ale pevně věříme, že všechno zvládneme. Máme srdce na pravém místě. Je to poslání, tedy ta práce. A ti naši zaměstnanci to dělají opravdu srdíčkem. A proto si myslím, že všechno se podaří."

Pro spoustu klientů s handicapem je zvykání si na nově zrekonstruované prostory mnohem delší, než by bylo pro zdravé lidi. I proto, že se během jednoho roku stěhovali několikrát.

Jarmila Jedličková, vedoucí střediska: "Myslím si, že si pomalinku zvykají. Líbí se jim prostory, jsou vzdušné, nové a moderní, ale chce to čas."

V prvním patře budovy vzniklo také nové denní centrum, které bude sloužit lidem se sníženou soběstačností z důvodu chronického onemocnění, zdravotního postižení nebo vyššího věku.

Andrea Látka Hoschnová, ředitelka Sociálních služeb Karviná: "Denní centrum budeme přesouvat pravděpodobně ve druhém kvartále, protože tomu musí předcházet nějaké schválení ze strany registru a krajského úřadu, takže po dodržení těchto formálních postupů dojde k přesunu klientů. V tuto chvíli máme plnou kapacitu osmi, ale máme další zájemce, takže jsme schopni pokrýt dvanáct klientů, které vlastně chceme navýšit, tedy kapacitu denní. Prostory jsou částečně vybaveny, tady samozřejmě dojde k dovybavení v průběhu tohoto měsíce a následujícího měsíce."

K dennímu centru vznikla také nová prostorná terasa. I na tu se vydají při prohlídkách v dohledné době klienti, kteří budou službu využívat, aby věděli, na co se mohou těšit.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/karvina/11000053005/do-denniho-stacionare-v-aleji-se-po-jeho-zdarile-rekonstrukci-vratili-klienti