Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nedoučený automechanik z Karviné se pokoušel ukrást 41letou škodovku. Chtěl ji nastartovat pomocí kabelů

Karviná |

Všiml si pytle ve staré škodovce. Rozbil okno a chtěl ji nastartovat pomoci spojení startovacích kabelů. Plánoval tak využít poznatky ze svého nedokončeného studia oboru automechanik. Pokus o krádež v Karviné ukončila rychlá reakce sousedů a okamžitý zásah policistů. Muži hrozí vězení až na dva roky.

Svědek si všiml muže, který chtěl nastartovat auto pomocí kabelů. Než stihl podezřelý svůj čin dokončit, už u něj byla hlídka. Zloděj se dovnitř dostal přes rozbité okénko, a protože v autě nenašel nic cenného, chtěl vůz rovnou ukrást a prodat do šrotu. Startování auta pomocí spojení startovacích kabelů se měl naučit jako nedoučený mechanik. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Na základě oznámení byla v sobotu v noci vyslána hlídka policistů obvodního oddělení Karviná 7 na parkoviště před jedním karvinským domem. Oznamovatel si všiml muže sedícího ve starém automobilu ŠKODA a upoutalo ho, že muž ke startování nepoužíval klíče, jak by mělo být u automobilu z osmdesátých let minulého století běžné, ale měl pod volantem spojovat elektrické kabely. U této činnosti byl také policisty „přistižen“ a zadržen. Na služebně policistům uvedl, že si všiml starší škodovky a také pytle, který v ní byl uložen. Nejprve se údajně pokusil násilím otevřít dveře u řidiče, když však prasklo okenní sklo, vybil ho a vlezl dovnitř. V pytli prý nebylo nic cenného, tak se rozhodl odcizit auto. Uvedl, že je nedoučený automechanik, a věděl, jak nastartovat pomoci spojení startovacích kabelů. To však díky všímavosti okolí a rychlého zásahu policistů nedokončil."

Stará škodovka nakonec zůstala svému majiteli, i když z ní zloděj plánoval udělat náhradní díly nebo ji prodat do sběru. Za tento nezdařený kousek hrozí pachateli vězení až na dva roky.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Jedenačtyřicetiletá ŠKODA 105 L tak sice mírně poškozená, ale nerozebraná na náhradní díly, svého majitele „nezměnila“. O patnáct let mladšímu muži, který ji chtěl dle svého sdělení prodat do šrotu, policisté obvodního oddělení sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže ve stadiu pokusu. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky."
Nahlásit chybu


K tématu

Aby vykradač aut ztížil práci policii, chodil na lup pěšky. Nakonec byl stejně dopaden

28. února 2025 11:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes potěšíme majitele aut z Ostravy. Policisté totiž dopadli zloděje, před kterým neobstálo žádné vozidlo. Byl navíc bohužel velmi pracovitý a do svého zadržení stihl během několika týdnů vykrást téměř 50 aut.

Recidivista se vloupal do asi 30 vozidel. Kradl hlavně antiradary

18. února 2025 10:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes potěšíme řidiče, kteří používají ve svém autě antiradar nebo palubní kameru. Ostravským policistům se totiž podařilo zadržet zloděje, který se na tato zařízení specializoval. Do svého dopadení stihl vykrást přibližně 30 vozidel.

Policisté objasnili sérii krádeží v bohumínských obchodech

27. února 2025 17:50 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Osmnáct krádeží za čtyři měsíce a škoda přesahující 25 tisíc korun. Policisté z Bohumína objasnili sérii krádeží v místních obchodech. Podezřelý šestadvacetiletý muž měl zboží skrývat pod oblečení nebo do tašek a odcházet bez zaplacení.


Postup Diama na haldě v Heřmanicích je prý tragický. Starosta by přivítal vymístění toxické skládky

Starosta Slezské Ostravy, kde leží hořící heřmanická halda se přidal ke kritice Diama, které má na starosti její likvidaci. Postup státního podniku je prý tragický. I starosta se přiklání k tomu, aby byla přilehlá skládka toxického odpadu vymístěna. Pomoci by prý mohla i nová vláda.

Jan Wolf končí v SOCDEM, povede Karvinou jako nestraník

Dnes 11:36 | Karviná | Renáta E. Orlíková

Primátor Karviné Jan Wolf ukončil své členství v SOCDEM. Město chce řídit jako nestranický primátor. Své rozhodnutí oznámil v úterý dopoledne s tím, že do podzimních komunálních voleb půjde jako nestraník pod uskupením nezávislých kandidátů a sociálních demokratů.

Ostrava bojuje proti odchodům ze vzdělávání. Někdy stačí jen snídaně ve škole

Ostrava pokračuje v boji proti předčasným odchodům dětí ze vzdělávání. Navazuje na úspěšný projekt z minulých let, na jehož konci bylo je minimum žáků, kteří základní školu nedokončili. Pro nový projekt byly vybrány tři školy.

Havířov plánuje další investice do sportovních areálů

Dnes 10:43 | Havířov | Bára Kelnerová

Investice do letního koupaliště, modernizace hřišť, ale i fotbalového areálu Gascontrolu. To jsou jen některé investice, které plánuje Správa sportovních a rekreačních zařízení pro letošní rok.

Osmiletá hrdinka zachránila babičku při nehodě, ocenila ji starostka Fulneku i záchranná služba

Včera 12:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek má další hrdinku. Ke dvěma studentkám, které v prosinci poskytly první pomoc zraněnému chodci v Šenově u Nového Jičína se v lednu připojila teprve osmiletá žákyně fulnecké základní školy. Po vážné nehodě odvážným činem zachránila svou babičku. Ocenila ji starostka i záchranná služba.

Modernizace Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně

Dnes 10:18 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Výstavba nové haly pro zemědělskou techniku, přestavba kotelny na zázemí pro polygrafické a tiskařské obory, venkovní učebna. Tuto investici podpořil Moravskoslezský kraj v Albrechtově střední škole v Českém Těšíně.

Nový Jičín díky odborné práci studenta Kryštofa Žatečky šetří na dopravě

Včera 10:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Kryštof Žatečka je 18 letý kluk, jehož koníčkem je veřejná doprava. Dva roky tvořil středoškolskou odbornou práci zaměřenou na takzvaný “vlakobus” z Nového Jičína k vlakům do Hranic. Díky jeho studii Nový Jičín ušetřil peníze.

Tříkrálová sbírka pomůže hospici v Ostravě-Jihu

Dnes 9:00 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

Letošní koledování vyneslo v Ostravě přes tři miliony korun. Výraznou stopu zanechali i dárci z obvodu Ostrava-Jih. Právě zdejší štědrost pomůže Charitě Ostrava s nákupem speciálního automobilu.

Jak na sítě bezpečně? Ostravští strážníci učí děti, jak se nenechat nachytat v kyberprostoru

Dnes 10:06 | Ostrava-město | Anna Břenková

Kyberšikana, podvodné reklamy a únik citlivých informací. Internet je často stresující prostředí, které umí být nebezpečné. Ostravští strážníci proto učí děti už od základní školy zásady bezpečnosti na internetu. Prostřednictvím interaktivních her a příkladů z praxe jim radí, jak chránit své soukromí.

Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti

Dnes 14:54 | Karviná | Gabriela Stašová

Do Denního stacionáře V Aleji se po jeho zdařilé rekonstrukci vrátili klienti. Provoz stacionáře začal v lednu, vše se tak stihlo v předpokládaném termínu. K dispozici je nové vybavení a vybudovaly se také prostory pro nové denní centrum.

V karvinském hudebním klubu Hard Cafe odstartoval 25. ročník soutěže kapel Líheň

Dnes 14:20 | Karviná | Gabriela Stašová

Soutěž amatérských kapel Líheň dospěla do svého 25. ročníku. Letos se počet přihlášených kapel blíží dvěma stovkám a jednotlivé soutěžní večery probíhají v hudebních klubech v Karviné, Havířově, ale i Ostravě.

V rámci nepostupové soutěže MiKaDo Open zápolily mažoretky z celé republiky podeváté

Dnes 14:09 | Karviná | Gabriela Stašová

Uskutečnil se 9. ročník soutěže MiKaDo Open, na kterou se sjely mažoretky z celé České republiky. Během celého soutěžního dne vystoupilo přes pět stovek mažoretek a představily se v samostatných choreografiích, ale také dua nebo celé týmy.

Včelařský kroužek připravil pro školáky soutěž

Dnes 11:46 | Havířov | Bára Kelnerová

Včelařský kroužek Ambrožíci během celého roku pořádá různé interaktivní vzdělávací akce. Nyní opět s naučnými panely oslovil základní školy, aby se zapojily do soutěže.

Magistrát v Havířově modernizuje datové rozvody, úředníci se těší i na venkovní žaluzie

Dnes 11:08 | Havířov | Bára Kelnerová

V celé budově magistrátu začala technicky náročná výměna datových kabelů. Práce probíhají za plného provozu, což znamená postupné stěhování jednotlivých odborů tak, aby mohl chod úřadu zůstat zachován.

V organizaci Bethel je i v zimě o bezdomovce postaráno, patří pod Slezskou diakonii

7. února 2026 13:48 | Karviná | Gabriela Stašová

I v zimě je postaráno o lidi bez domova, tím spíš, že se kapacity azylových domů a podobných zařízení v tomto období plní více. Organizace Bethel Karviná, patřící pod Slezskou diakonii, zajišťuje pro tyto lidi také noclehárnu, denní centrum nebo terénní služby.

Nedoučený automechanik z Karviné se pokoušel ukrást 41letou škodovku. Chtěl ji nastartovat pomocí kabelů
Vydáno 10. února 2026 13:00, Karviná, Anna Břenková
Všiml si pytle ve staré škodovce. Rozbil okno a chtěl ji nastartovat pomoci spojení startovacích kabelů. Plánoval tak využít poznatky ze svého nedokončeného studia oboru automechanik. Pokus o krádež v Karviné ukončila rychlá reakce sousedů a okamžitý zásah policistů. Muži hrozí vězení až na dva roky.

foto: Policie ČR

Svědek si všiml muže, který chtěl nastartovat auto pomocí kabelů. Než stihl podezřelý svůj čin dokončit, už u něj byla hlídka. Zloděj se dovnitř dostal přes rozbité okénko, a protože v autě nenašel nic cenného, chtěl vůz rovnou ukrást a prodat do šrotu. Startování auta pomocí spojení startovacích kabelů se měl naučit jako nedoučený mechanik. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Na základě oznámení byla v sobotu v noci vyslána hlídka policistů obvodního oddělení Karviná 7 na parkoviště před jedním karvinským domem. Oznamovatel si všiml muže sedícího ve starém automobilu ŠKODA a upoutalo ho, že muž ke startování nepoužíval klíče, jak by mělo být u automobilu z osmdesátých let minulého století běžné, ale měl pod volantem spojovat elektrické kabely. U této činnosti byl také policisty „přistižen“ a zadržen. Na služebně policistům uvedl, že si všiml starší škodovky a také pytle, který v ní byl uložen. Nejprve se údajně pokusil násilím otevřít dveře u řidiče, když však prasklo okenní sklo, vybil ho a vlezl dovnitř. V pytli prý nebylo nic cenného, tak se rozhodl odcizit auto. Uvedl, že je nedoučený automechanik, a věděl, jak nastartovat pomoci spojení startovacích kabelů. To však díky všímavosti okolí a rychlého zásahu policistů nedokončil."

Stará škodovka nakonec zůstala svému majiteli, i když z ní zloděj plánoval udělat náhradní díly nebo ji prodat do sběru. Za tento nezdařený kousek hrozí pachateli vězení až na dva roky.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Karviná: "Jedenačtyřicetiletá ŠKODA 105 L tak sice mírně poškozená, ale nerozebraná na náhradní díly, svého majitele „nezměnila“. O patnáct let mladšímu muži, který ji chtěl dle svého sdělení prodat do šrotu, policisté obvodního oddělení sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže ve stadiu pokusu. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000053024/nedouceny-automechanik-z-karvine-se-pokousel-ukrast-41letou-skodovku