Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníkem se může stát člověk v každém věku. V Orlové pomáhá seniorům 84letá paní

Orlová |

Dobrovolníci ADRY působí v Orlové už od roku 2010. Seniorům pomáhá i paní, které je dokonce 84 let. ADRA v domově Vesna poděkovala všem lidem, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas druhým.

Krásný podvečer připravila ADRA pro své dobrovolníky, kteří věnují svůj volný čas lidem, kteří jsou osamělí. Dobrovolníci docházejí jednak za seniory, ale také do nemocnice. 

“Dnešní večer v Domově seniorů Vesna je už takovým tradičním poděkováním dobrovolníkům, kdy se sejdou všichni dobrovolníci a naši přátelé, spolupracovníci a chceme společně oslavit Mezinárodní den dobrovolníků, který se každý rok slaví pátého prosince. Takže dneska budeme dobrovolníkům děkovat, uslyšíme jejich krásné příběhy některé a moc se na to těšíme,” řekla ředitelka ADRY Havířov Hana Čadová.

Jednou z dobrovolnic je i 84letá paní Věra Bömhová, která říká, že dobrovolnictví může za to, že člověk není sám. Jako dobrovolnice vede pohybové cvičení pro seniory v domově Pohoda.

“Jednak vidím, že tady děvčata jsou rády, že se se rozpohybují. Mám tam případy, kdy paní neovládala ruku, nohu, nemluvila, ale tak chtěla, že dneska už takhle zdvihne ruku, nohu, mluví. To víte, je to radost. Ty holky se na to těší. Některé jsou starší i mladší. A to je moje cesta v ADŘE,” řekla dobrovolnice Věra Bömhová.

Naopak této slečně je teprve 18 let. Už dva roky dochází do domova v Petřvaldě.

“Chodím za jednou paní, která má 93 let a je strašně úžasná. Dává mi to hodně. Už jen to, jak tam přijdu a paní se na mě těší a pusuje mě. Je to strašně krásný pocit,” řekla dobrovolnice Ivana Kaloková.

V Orlové a Petřvaldě prozatím pomáhá 56 dobrovolníků. ADRA by přivítala, kdyby se do programu přihlásili další lidé, kteří chtějí věnovat část svého volného času druhým.

Nahlásit chybu


K tématu

ADRA otevřela ve Frýdku-Místku nový charitativní obchod

10. března 2025 11:09 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dobrovolnická organizace ADRA otevřela ve Frýdku-Místku nový charitativní obchod. Lidé zde mohou nakoupit oblečení z druhé ruky a zároveň podpořit dobročinné aktivity. Obchod navazuje na dlouholetou činnost organizace v oblasti pomoci potřebným a lidé ho najdou v Místku.

Dobrovolnice z Frýdku-Místku pomáhá už 15 let. S Adrou získala celostátní ocenění

24. března 2025 13:37 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dobrovolnice Anetta Erbanová z Frýdku-Místku byla oceněna ministerstvem vnitra jako jedna z nejlepších dobrovolnic v celé republice. Pomáhá seniorům a klientům domovů už patnáct let. Ocenění získala také místní pobočka ADRY, která dobrovolnictví ve městě koordinuje.

I znehodnocený textil patří do speciálního kontejneru

25. března 2025 9:09 | Havířov | Bára Kelnerová

Veškeré ošacení, které lidé vyhazují, by mělo skončit ve speciálních kontejnerech. Těch je díky ADŘE například v Havířově dostatek. Mnozí lidé si ale stále myslí, že tam patří jen zachovalé věci.


Frýdek-Místek vystavil návrhy na rekonstrukci Českého domu

Včera 17:11 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek představuje veřejnosti návrhy na rekonstrukci Českého domu. Lidé si mohou v kině Vlast prohlédnout nejen vítězný návrh architektonicko-urbanistické soutěže v podání architekta Filipa Vítka a kolektivu z Brna.

Vytápění, úspory energie, obnovitelné zdroje - to jsou hlavní témata veletrhu Infotherma

Vytápění, úspory energie, obnovitelné zdroje - to jsou hlavní témata veletrhu Infotherma, který se koná na Černé louce v Ostravě. Největší veletrh zaměřený na možnosti vytápění je znovu vystavovateli beznadějně vyprodán a je o něj obrovský zájem i mezi návštěvníky.

Vzácná podívaná na noční obloze. Polární záře nad MS krajem byla vidět i přes světla měst

Dnes 9:53 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Pondělní noc nabídla obyvatelům Moravskoslezského kraje výjimečnou podívanou na polární záři. Za tímto vzácným úkazem stála silná sluneční erupce. Díky jasné obloze byla polární záře viditelná i z osvětlených měst. Přestože se v nejbližších dnech úkaz nebude opakovat, odborníci nevylučují další šance v nadcházejících měsících.

Řidič s pozitivním testem na drogy nedal přednost a srazil protijedoucí auto. Řidič sraženého auta zemřel

Dnes 11:53 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mladý řidič pick-upu nedal přednost při odbočování a narazil do protijedoucího osobního vozidla. Nehoda se stala včera odpoledne v městské části Krásné Loučky v Krnově. Řidič osobního automobilu musel být vyproštěn hasiči. Bohužel podlehl svým vážným zraněním. Řidič pick-upu měl pozitivní test na drogy a je obviněn z usmrcení z nedbalosti.

MS kraj daroval dobrovolným hasičům z Frýdku-Místku vybavení

Včera 17:26 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Město Frýdek-Místek obdrželo darem od MS kraje vybavení pro své dobrovolné hasiče. Jde o vybavení jednotky při zásahu u lesních požárů.

Popeláři v Ostravě-Porubě vysypali kontejner s bezdomovcem, který v něm spal

Dnes 10:56 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

Během ranního svozu odpadu v Ostravě-Porubě došlo k nečekané příhodě. Popeláři místo odpadků vysypali z kontejneru muže. Zachránila ho rychlá reakce posádky, která popelářské auto zastavila. Muže z vozu bezpečně vyprostili hasiči a byl předán zdravotníkům.

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku opět obdržel certifikát na bazální stimulaci

Včera 17:16 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Kromě nedávno získaného ocenění v podobě certifikátu kvality za biografickou péči se Domovu pro seniory Frýdek-Místek v ulici 28. října podařilo v loňském roce obhájit ještě jedno významné ocenění – certifikát pro Bazální stimulaci.

SDH Heřmanice už slouží v opravené zbrojnici. Rekonstrukce vyšla na 50 milionů korun

Včera 11:29 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Je hotovo. V Heřmanicích byla dokončena velká rekonstrukce a přístavba hasičské zbrojnice. Znamená to nejen větší komfort pro místní dobrovolný sbor, ale i dostatek místa pro vozidla a techniku.

Ostrava podporuje opravy památek a významných staveb. Vlastníci se na financování musejí podílet

Včera 10:57 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava už více než patnáct let systematicky pečuje o své architektonické dědictví. Díky městskému dotačnímu programu pomáhá vlastníkům památek i významných staveb s jejich obnovou a zachováním pro další generace.

Tvořivé dílny novojičínské školy zaujaly i budoucí pomocné kuchaře

Včera 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Co může nabídnout dětem s lehčím a středním mentálním postižením Odborné učiliště a praktická škola v Novém Jičíně ukázaly Tvořivé dílny. Zájemci mohli vyzkoušet práce v kuchyni, se strojírenským nářadím nebo v zahradnictví.

Za školáky i předškoláky z Horní Suché přijel Odisbus, dětem se přednášky moc líbily.

Dnes 14:24 | Horní Suchá | Redakce

Do Horní Suché zavítal vzdělávací autobus s názvem Odisbus, ten je projektem krajského koordinátora veřejné dopravy Kodis.

Aktuálně z Karviné: Pozvánky na pokračování saunování na Karvinském moři a na besedu

Dnes 13:33 | Karviná | Gabriela Stašová

Zveme vás na další saunování, které se uskuteční na Karvinském moři, a na novinářskou besedu s Josefem Klímou.

V zimě buďme ohleduplní k přírodě i fauně v ní, ve svém městě i na výletě v horách

Dnes 13:23 | Karviná | Gabriela Stašová

Zima udeřila a spousta lidí přemýšlí, jakým způsobem se v zimě chovat v přírodě ohleduplně. Odborníci radí, abychom v přírodě respektovali především ticho a klid a nehleděli pouze na sebe a své pohodlí.

SZŠ Karviná navštívili vojáci s projektem POKOS, ukazovali studentům, jak jednat v krizi

Dnes 13:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Střední zdravotnická škola Karviná pravidelně svým studentům umožňuje nahlédnout i do povolání, o kterých toho příliš mnoho nevědí. Jedním z nich jsou vojáci, kteří přišli na karvinskou zdravotnickou školu představit své prostředky při jakékoli obraně.

Mládežnická rada Karviná diskutovala se zástupcem Úřadu vlády z ostravského Eurocentra

Dnes 13:00 | Karviná | Gabriela Stašová

Mládežnická rada Karviná se pravidelně zapojuje do aktuálního dění ve městě a spolupracuje na spoustě projektů, nejen těch studentských. Po jednom ze svých setkání lidé z rady diskutovali se zástupcem Úřadu vlády.

SZŠ Karviná navštívili vojáci z kraje s projektem POKOS, studenty poučili o krizových situacích

Dnes 12:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Střední zdravotnická škola Karviná pravidelně svým studentům umožňuje nahlédnout i do povolání, o kterých toho příliš mnoho nevědí. Jedním z nich jsou vojáci, kteří přišli na karvinskou zdravotnickou školu představit své prostředky při jakékoli obraně.

Dobrovolníkem se může stát člověk v každém věku. V Orlové pomáhá seniorům 84letá paní
Vydáno 18. prosince 2019 12:04, Orlová, Bára Kelnerová
Dobrovolníci ADRY působí v Orlové už od roku 2010. Seniorům pomáhá i paní, které je dokonce 84 let. ADRA v domově Vesna poděkovala všem lidem, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas druhým.

Krásný podvečer připravila ADRA pro své dobrovolníky, kteří věnují svůj volný čas lidem, kteří jsou osamělí. Dobrovolníci docházejí jednak za seniory, ale také do nemocnice. 

“Dnešní večer v Domově seniorů Vesna je už takovým tradičním poděkováním dobrovolníkům, kdy se sejdou všichni dobrovolníci a naši přátelé, spolupracovníci a chceme společně oslavit Mezinárodní den dobrovolníků, který se každý rok slaví pátého prosince. Takže dneska budeme dobrovolníkům děkovat, uslyšíme jejich krásné příběhy některé a moc se na to těšíme,” řekla ředitelka ADRY Havířov Hana Čadová.

Jednou z dobrovolnic je i 84letá paní Věra Bömhová, která říká, že dobrovolnictví může za to, že člověk není sám. Jako dobrovolnice vede pohybové cvičení pro seniory v domově Pohoda.

“Jednak vidím, že tady děvčata jsou rády, že se se rozpohybují. Mám tam případy, kdy paní neovládala ruku, nohu, nemluvila, ale tak chtěla, že dneska už takhle zdvihne ruku, nohu, mluví. To víte, je to radost. Ty holky se na to těší. Některé jsou starší i mladší. A to je moje cesta v ADŘE,” řekla dobrovolnice Věra Bömhová.

Naopak této slečně je teprve 18 let. Už dva roky dochází do domova v Petřvaldě.

“Chodím za jednou paní, která má 93 let a je strašně úžasná. Dává mi to hodně. Už jen to, jak tam přijdu a paní se na mě těší a pusuje mě. Je to strašně krásný pocit,” řekla dobrovolnice Ivana Kaloková.

V Orlové a Petřvaldě prozatím pomáhá 56 dobrovolníků. ADRA by přivítala, kdyby se do programu přihlásili další lidé, kteří chtějí věnovat část svého volného času druhým.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/karvinsko/orlova/11000018567/dobrovolnikem-se-muze-stat-clovek-v-kazdem-veku-v-orlove-pomaha-seniorum-84leta-pani