Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za týrání mladší sestry a matky 5 a půl roku vězení

Celý MS kraj |

Pět a půl roku by měl ve vězení strávit 27letý muž z Třince za terorizování vlastní rodiny. Matku i mladší sestru natolik psychicky i fyzicky týral, že musely vyhledat pomoc lékaře. Chtěl po nich hlavně peníze na drogy a cigarety. Krajský soud neuvěřil jeho obhajobě, že matka lže.

Každý, kdo si u soudu v Ostravě vyslechl jakým způsobem se obžalovaný muž z Třince choval ke své matce a sestře, jen nevěřícně kroutil hlavou. Kvůli častým změnám zaměstnání neměl peníze a protože užíval drogy, požadoval je od matky, u které bydlel a dokonce po 13leté sestře. “Musela jsem mu dávat peníze, cigarety, užíval doma drogy, nadával mi, rozbíjel věci,” řekla nám s očima v slzách matka obžalovaného.

Matku i sestru doslova terorizoval. V bytě se před ním schovávaly a sestra se bála chodit ze školy domů. V noci je budil hlasitou hudbou ale bály se ozvat.

“Slovně a následně i fyzicky útočil na svou matku a prostřednictvím toho i na svou mladší sestru,” řekl státní zástupce David Bartoš.

Muž se snažil před soudem udělat z matky lhářku, závislou na lécích, ale nepovedlo se mu to a byl uznán vinným. “Dopustil se zvlášť závažného zločinu týrání osoby žijící ve společné domácnosti a za to to se odsuzuje k trestu odnětí svobody v délce 5 let a 6 měsíců,” vyhlásil soudce.

Za způsobené útrapy musí navíc matce zaplatit 100 tisíc korun a sestře ještě o 50 tisíc více.

Nahlásit chybu


K tématu

Soud rozhodl ve prospěch Opavy. Město získalo celý objekt Slezanky

14. května 2026 8:46 | Opava | Yvona Fajtová

Opava uspěla ve sporu s pražskou společností Avia Park V (je to Vé, ne 5 :-)) o část bývalého obchodního domu Slezanka. Krajský soud v Ostravě potvrdil rozhodnutí okresního soudu a město se tak stalo vlastníkem zbývající části objektu. Může tak pokračovat v přípravě další etapy demolice.

Ostravský rapper Hard Rico má jít za loupež a vydírání na 4 roky do vězení

1. dubna 2026 11:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Krajský soud v Ostravě poslal rappera Hard Rica na čtyři roky do vězení za loupež a vydírání. Podle rozsudku byl organizátorem napadení muže, kterého skupina donutila vydat peníze. Další obžalovaní dostali tresty od tří do pěti let. Rozsudek zatím není pravomocný.

Novojičínská galerie vystavuje dílo i osobní věci Alfonse Muchy

18. května 2026 9:15 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Galerie Stará pošta vzdává hold světově proslulému secesnímu malíři. Zve na výstavu, která prezentuje Alfonse Muchu. Na vernisáži byla přítomna i vnučka autora slavné Slovanské epopeje.


Opilý řidič v osobním autě usmrtil cyklistu, pak z místa ujel a znovu boural

Dnes 13:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Kriminalisté z Frýdku-Místku prověřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v pondělí 6. července ráno v Dolní Lomné. Mladý řidič osobního auta měl podle dosavadních informací vjet do protisměru a následně na chodník, kde se střetl s cyklistou. Ten i přes poskytnutou pomoc na místě zemřel.

Největší zájem o vyšetření melanomu byl ve Frýdku-Místku

Dnes 12:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Celorepubliková preventivní akce Spolu proti melanomu letos odhalila celkem 315 kožních nádorů různého typu. Největší zájem o bezplatné vyšetření kůže byl ve Frýdku-Místku.

Město na dotacích rozdělí přes 35 milionů korun, nejvíce půjde do sociální oblasti

Dnes 10:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město v příštím roce rozdělí v dotačních programech více než 35 milionů korun. Tyto peníze podpoří sport, kulturu, obnovu kulturních památek, volnočasovou a sociální oblast.

Ostrava podpoří kulturu dvanácti miliony korun. Šanci mají zavedené akce i nováčci

Včera 14:03 | Ostrava-město | Anna Břenková

Kulturní život v Ostravě dostane další finanční podporu. Město uvolňuje celkem 12 milionů korun, které podpoří nejrůznější kulturní projekty. Zájemci o dotace mohou své žádosti letos poprvé podávat online.

Dobráci z Janovic slavili 120 let od založení sboru

Dnes 10:26 | Janovice | Libor Běčák

Dobrovolní hasiči z Janovic oslavili 120 let od založení svého sboru. Po mši a slavnostní schůzi následoval průvod od zbrojnice do areálu školy, kde se odvíjel program pro veřejnost.

Mladá řidička se vyhýbala opilému cyklistovi, skončila v příkopu a těžce se zranil její spolujezdec

Včera 13:58 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté prověřují dopravní nehodu, ke které došlo v sobotu večer na silnici I/46 v Dolních Životicích - Herticích na Opavsku. Mladá řidička se podle předběžných informací měla vyhýbat neosvětlenému cyklistovi, po zařazení zpět do pruhu ale sjela mimo silnici a skončila v příkopu. Její spolujezdec zůstal ve vozidle zaklíněn a ve vážném stavu byl předán záchranářům.

Cizinecká policie odhalila tři řidiče s padělanými řidičskými průkazy

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Cizinecká policie v Moravskoslezském kraji v krátké době odhalila tři případy řidičů, kteří při silniční kontrole předložili padělané řidičské průkazy. Policisté si u dokladů všimli nesrovnalostí a všem třem mužům sdělili podezření z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny.

Konec prázdného místa v centru Ostravy. V lokalitě Malé Lauby vyroste moderní bytový dům

4. července 2026 14:09 | Ostrava-město | Anna Břenková

Dlouho nevyužívaný prostor u Masarykova náměstí čeká proměna. Místo původně zamýšlené kliniky vyroste v lokalitě Malé Lauby moderní bytový dům. Projekt počítá také s komerčními prostory pro obchody nebo služby.

Letní dílna budoucích architektů připomíná tradici zaniklých lázní v Karlovicích

Včera 11:28 | Bruntál | Karel Soukop

Skupiny studentů brněnské fakulty architektury se sjely do Karlovic na Vrbensku v Jeseníkách. Jejich letní dílna s názvem „Znovu se nadechnout“ si klade za cíl připomenout tradici před sto lety zaniklých klimatických lázní. Ty byly kdysi v Karlovicích oblíbené a velmi vyhledávané. Dnes ji připomíná pouze několik dochovaných fotografií.

Fotbal slavil kulatiny i finále Ligy mistrů mládeže

Včera 7:17 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka zažila velký sportovní svátek. Rušno bylo na fotbalovém stadionu, kde si lidé připomněli 80 let existence místní kopané. Současně zdejší klub hostil i Finále Ligy mistrů mládeže okresu Nový Jičín.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Opilý řidič v osobním autě usmrtil cyklistu, pak z místa ujel a znovu boural

Dnes 13:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Kriminalisté z Frýdku-Místku prověřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v pondělí 6. července ráno v Dolní Lomné. Mladý řidič osobního auta měl podle dosavadních informací vjet do protisměru a následně na chodník, kde se střetl s cyklistou. Ten i přes poskytnutou pomoc na místě zemřel.

Mladý řidič přehlédl povoz, vozka se spolujezdkyní skončili těžce zranění v nemocnici

3. července 2026 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážnými zraněními dvou lidí skončila nehoda, která se stala v pátek odpoledne na silnici mezi Bílovcem a Fulnekem. Osobní auto tam zezadu narazilo do povozu taženého koněm. Vozka a spolujezdkyně byli převezeni do ostravské fakultní nemocnice.

Tragická nehoda ve Stachovicích. 19letý motorkář zemřel i přes rychlou pomoc

3. července 2026 8:29 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ve čtvrtek došlo ve Stachovicích u Fulneku k vážnému střetu motorky s osobním autem. S největší pravděpodobností motorkář nezvládl řízení a v zatáčce vjel do protisměru, kde právě jelo auto. I přes bleskový příjezd záchranářů a okamžitou pomoc svědků, 19letý motorkář na místě podlehl svým zraněním. Řidičce automobilu poskytla potřebnou psychologickou podporu povolaná interventka.

Majitel našel ležícího koně, který se nemohl zvednout. Na pomoc přijeli hasiči z Nového Jičína

2. července 2026 15:17 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Hasiči z Nového Jičína zasahovali ve čtvrtek dopoledne u netradičního případu v Loučce. Ve stáji tam uvízl kůň, který se nedokázal vlastními silami postavit. Díky nasazení vyprošťovací techniky se hasičům podařilo zvíře bezpečně zvednout a zajistit, aby vyvázlo bez jakéhokoliv zranění.

Baška: vodohospodáři zjišťují, co souvisí s vyvěráním vody ze staré studny

2. července 2026 14:35 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Voda je jedním z nejcennějších přírodních zdrojů. Aby jí bylo dostatek i v obdobích sucha a zároveň dokázala chránit kraj při povodních, pečuje Povodí Odry o soustavu sedmi přehrad v Moravskoslezském kraji. Každá z nich má svou nezastupitelnou roli.

Na podzim budou i volby do Senátu. V Moravskoslezském kraji budou kandidovat osobnosti

2. července 2026 10:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letos se bude měnit třetina z 81 senátorů v Senátu Parlamentu České republiky. Své zástupce budeme volit i v některých částech Moravskoslezského kraje. První kolo proběhne dohromady s komunálními volbami 9. a 10. října.

Za týrání mladší sestry a matky 5 a půl roku vězení
Vydáno 12. června 2018 14:20, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka
Pět a půl roku by měl ve vězení strávit 27letý muž z Třince za terorizování vlastní rodiny. Matku i mladší sestru natolik psychicky i fyzicky týral, že musely vyhledat pomoc lékaře. Chtěl po nich hlavně peníze na drogy a cigarety. Krajský soud neuvěřil jeho obhajobě, že matka lže.

Každý, kdo si u soudu v Ostravě vyslechl jakým způsobem se obžalovaný muž z Třince choval ke své matce a sestře, jen nevěřícně kroutil hlavou. Kvůli častým změnám zaměstnání neměl peníze a protože užíval drogy, požadoval je od matky, u které bydlel a dokonce po 13leté sestře. “Musela jsem mu dávat peníze, cigarety, užíval doma drogy, nadával mi, rozbíjel věci,” řekla nám s očima v slzách matka obžalovaného.

Matku i sestru doslova terorizoval. V bytě se před ním schovávaly a sestra se bála chodit ze školy domů. V noci je budil hlasitou hudbou ale bály se ozvat.

“Slovně a následně i fyzicky útočil na svou matku a prostřednictvím toho i na svou mladší sestru,” řekl státní zástupce David Bartoš.

Muž se snažil před soudem udělat z matky lhářku, závislou na lécích, ale nepovedlo se mu to a byl uznán vinným. “Dopustil se zvlášť závažného zločinu týrání osoby žijící ve společné domácnosti a za to to se odsuzuje k trestu odnětí svobody v délce 5 let a 6 měsíců,” vyhlásil soudce.

Za způsobené útrapy musí navíc matce zaplatit 100 tisíc korun a sestře ještě o 50 tisíc více.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000013292/za-tyrani-mladsi-sestry-a-matky-5-a-pul-roku-vezeni