Přechod z analogového vysílání na digitální proběhl především z důvodu zkvalitnění samotného vysílání, ale také úspoře, protože se mnohem lépe využije frekvenční spektrum.
V praxi to znamenalo, že na jednom kanále nevysílá jedna stanice, ale multiplex, jež může obsahovat hned několik stanic.
Nyní ale přichází další standard, díky němuž se kvalita má ještě zlepšit. Jedná se o nástupce DVB-T, tedy DVB-T2, jež má v roce 2021 zcela nahradit ten současný.
Pro běžného smrtelníka to znamená jediné, starší přijímače, které podporují DVB-T si s nástupcem neporadí, a bude tedy nutné koupit nový televizor nebo set-top-box.
Pokud jste si jistí, že vaše televize podporuje DVB-T2, stále ještě není vyhráno. Je možné, že vaše televize si nedokáže poradit s kodekem HEVC. Pokud televize nepodporuje DVB-T2 + HEVC, budete muset stejně jako ostatní bez podpory DVB-T2 ve své televizi pořídit set-top-box.
Souběžné vysílání DVB-T a DVB-T2 poběží zhruba 2 roky, ovšem ani s podporou DVB-T2 + HEVC ve vaší televizi nebo se-top-boxu nebudete mít navždy vystaráno. V budoucnu se očekává kódování speciálních programů (HD rozlišení), jež odemknete pomocí karty ve svém zařízení, což nynější přístroje, až na výjimky, nepodporují.