Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická dopravní nehoda mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi, zemřel 32letý muž

Celý MS kraj |

Zdravotnická záchranná služba MSK zasahovala ve středu 13. března v pozdních večerních hodinách u vážné dopravní nehody na Opavsku. Informaci o havárii osobního vozidla, které narazilo do stromu u silnice mezi obcemi Kravaře a Štěpánkovice, přijali operátoři ZZS několik minut po třiadvacáté hodině. Na místo spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému vyjely opavské posádky rendez-vous a RZP, k noční misi byl rovněž vyslán vrtulník LZS z Ostravy.

"V pozdních nočních hodinách 13. března 2019 s největší pravděpodobností 32letý muž z Opavska řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia ve směru jízdní od Kravař na obec Štěpánkovice, přičemž z dosud přesně nezjištěného důvodu na přímém úseku silnice vyjel vlevo, vjel do silničního příkopu a následně čelně narazil do vzrostlého stromu. Po oznámení této kolizní situace v dopravě náhodnými svědky se na místo ihned dostavila osádka sanitního vozidla Rychlé záchranné služby a nejbližší službu konající policejní hlídka, jenž započala s oživovacími pokusy, přilétla zde i záchranářská helikoptéra, avšak výše uvedený 32letý muž utrpěl při dopravní nehodě zranění neslučitelná se životem a zasahující lékaři konstatovali jeho úmrtí," komentuje událost mluvčí PČR René Černohorský.

"Celá záležitost je nyní prověřována ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a ze strany opavských kriminalistů, kteří žádají případné bezprostřední svědky dopravní nehody o sdělení jakýchkoli informací, jak k tragické události došlo. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 200 tisíc korun, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl ovlivněn alkoholem či jinými návykovými látkami. Dosavadním šetřením nebylo zjištěno, že by došlo ke zranění případně další zúčastněné osoby," dodává mluvčí PČR.

"Ve vozidle zůstal po kolizi dvaatřicetiletý muž, kterému začali před příjezdem posádek záchranné služby poskytovat základní první pomoc policisté. Pacient nejevil žádné známky života – byl v bezvědomí, bezdeší a došlo k selhání jeho srdeční činnosti. Záchranáři u něj zahájili rozšířenou resuscitaci, za pomocí léků a přístrojové techniky se pokoušeli o jeho záchranu. Muži zajistili dýchací cesty, umělou plicní ventilaci, pokračovali v nepřímé srdeční masáži, zajistili vstup do kostní dřeně. Zasahující lékaři zjistili přítomnost mnohočetných poranění, a to v oblast hlavy, hrudníku, břicha i končetin. Přes veškerou snahu a tři čtvrtě
hodiny probíhající resuscitaci, se nepodařilo obnovit krevní oběh pacienta a lékař ZZS musel nakonec konstatovat jeho smrt," uvádí v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Foto: ZZS MSK

Nahlásit chybu


K tématu

Zranění po nehodě v Opavě. Policejní vůz nedostal přednost

8. srpna 2025 13:18 | Opava | Jiří Cileček

Jeli k případu, nedostali přednost a bourali. Policejní vůz následně vylétl ze silnice, kde srazil dalšího člověka. Po vážné nehodě v Opavě skončilo v péči záchranářů několik lidí.

Traktor se převrátil na louce. Tři lidé vyskočili, čtvrtý se těžce zranil

15. června 2025 9:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Čtyři lidé jeli na traktoru po louce na Novojičínsku. V kopci se najednou stal stroj neovladatelným a převrátil se. Tři lidé z něj těsně předtím vyskočili, čtvrtého stroj zavalil a těžce zranil. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Dva zranění po havárii čtyřkolky na Frýdecko-Místecku. Řidič nadýchal 2 promile

24. července 2025 13:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Dva muži popili alkohol a pak si šli zřejmě zajezdit do pole na čtyřkolce. Řidič ale stroj v kopci převrátil a oba muže museli záchranáři kvůli zranění převézt do nemocnic.


Zdravotničtí záchranáři pořádali na svých základnách Den otevřených dveří

Včera 13:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Svá výjezdová stanoviště v pátek zpřístupnili veřejnosti zdravotníci ZZS MSK. Den otevřených dveří pro školáky a také pro všechny ostatní zájemce pořádají každým rokem.

Policisté jeli na majáky a nedostali v Ostravě přednost. Tři lidé skončili v nemocnici

15. května 2026 17:28 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté jeli frekventovanou ulicí v Ostravě k případu a do cesty jim vjelo osobní auto. Následovala podle svědků velká rána. Do nemocnice byli poté převezeni dva policisté a řidič osobního auta. Policisté měli spěchat k možnému incidentu se zbraní.

Den zdraví v Havířově nabídl desítky vyšetření, lidé měli velký zájem o prevenci

15. května 2026 17:05 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovská nemocnice již po 13. uspořádala Den zdraví zaměřený na prevenci a osvětu. Zájem ze strany veřejnosti byl opět obrovský.

Frýdlantské mosty jsou částečně průjezdné. Stavebníci otevřeli směr na Porubu

15. května 2026 14:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes jistě potěšíme řidiče aut, kteří jezdí z centra Ostravy. Od pátku je částečně zprůjezdněn směr do Poruby na Frýdlantských mostech, což velmi uleví objízdným trasám a ubude kolon. Rekonstrukce náměstí Republiky má ale velké zpoždění.

V Ostravě vzniká centrum umělé inteligence pro firmy i veřejnou správu

15. května 2026 9:13 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ostrava se stává jedním z evropských center umělé inteligence. Slavnostně tam odstartoval projekt Czech AI Factory, který propojí superpočítačové technologie, expertní podporu i výzkum. Cílem je pomoci firmám, startupům i veřejné správě s využitím umělé inteligence v praxi.

Lidé v MSK loni vytřídili téměř 86 kg odpadu na osobu. Nejlepší města převzala ocenění

15. května 2026 9:12 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Třídění odpadů v Moravskoslezském kraji se rok od roku zlepšuje. Potvrzují to výsledky společnosti EKO-KOM. Výborných hodnot dosahují obce a města kraje také ve sběru elektroodpadu. Ty nejlepší si za skvělé výsledky převzaly ocenění.

Senior Expres v Ostravě-Jihu má nového provozovatele

15. května 2026 10:53 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Oblíbená služba Senior Expres Jih, která už osm let pomáhá seniorům z Ostravy-Jihu s dopravou po městě, pokračuje s novým provozovatelem. Pro klienty se ale nic nemění.

Porodní sál vítkovické nemocnice prošel kompletní rekonstrukcí. Novinkou je rodinný apartmán

15. května 2026 15:25 | Ostrava-Vítkovice | Jana Lipowská

Porodnice Nemocnice v Ostravě-Vítkovicích má nové moderní zázemí. Rekonstrukcí prošel porodní sál, který rodičkám nabídne více komfortu i soukromí. Novinkou je rodinný apartmán.

Cvičení v novojičínském amfiteátru simulovalo útok na hudebním festivalu

14. května 2026 12:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V amfiteátru Skalky v Novém Jičíně se uskutečnilo celokrajské taktické cvičení policie, hasičů a zdravotníků. Podle scénáře simulovaného zásahu se v areálu konal hudební festival, během kterého lidi napadlo několik ozbrojených útočníků.

Pitnou vodu musí kvůli suchu na Lysou horu dovážet cisterny

14. května 2026 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dlouhodobé sucho se nedostatkem vody projevilo také na vrcholu Lysé hory. Pitnou vodu tam musely začít dovážet cisterny. Nedostačující vrt by měl v dohledné době doplnit nový zdroj vody v jiné lokalitě.

Hosté ve studiu: Jakub Mazůch, tanečník

Love2dance propojuje tanec s příběhem a vizuální podívanou

Hosté ve studiu: Libor Slavík (Studeňáci pro Studénku), starosta

15. května 2026 17:05 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Stavba podjezdu pod železničním přejezdem ve Studénce

Hosté ve studiu: Filip Ječmínek, lékař, Oddělení pracovního a preventivního lékařství FNO

15. května 2026 13:49 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

FNO připravuje preventivní program zaměřený na zdravý životní styl

FNO představila nové preventivní programy

15. května 2026 12:09 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Fakultní nemocnice Ostrava představila na Dni zdraví nové preventivní programy zaměřené na zdravý životní styl a včasné odhalení nemocí.

Hosté ve studiu: Kateřina Maruchničová, spisovatelka

15. května 2026 11:16 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Interaktivní program „Ploutvičkování" má u dětí úspěch

Tragická dopravní nehoda mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi, zemřel 32letý muž
Vydáno 14. března 2019 8:58, Celý MS kraj, Redakce
Zdravotnická záchranná služba MSK zasahovala ve středu 13. března v pozdních večerních hodinách u vážné dopravní nehody na Opavsku. Informaci o havárii osobního vozidla, které narazilo do stromu u silnice mezi obcemi Kravaře a Štěpánkovice, přijali operátoři ZZS několik minut po třiadvacáté hodině. Na místo spolu s dalšími složkami integrovaného záchranného systému vyjely opavské posádky rendez-vous a RZP, k noční misi byl rovněž vyslán vrtulník LZS z Ostravy.

"V pozdních nočních hodinách 13. března 2019 s největší pravděpodobností 32letý muž z Opavska řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia ve směru jízdní od Kravař na obec Štěpánkovice, přičemž z dosud přesně nezjištěného důvodu na přímém úseku silnice vyjel vlevo, vjel do silničního příkopu a následně čelně narazil do vzrostlého stromu. Po oznámení této kolizní situace v dopravě náhodnými svědky se na místo ihned dostavila osádka sanitního vozidla Rychlé záchranné služby a nejbližší službu konající policejní hlídka, jenž započala s oživovacími pokusy, přilétla zde i záchranářská helikoptéra, avšak výše uvedený 32letý muž utrpěl při dopravní nehodě zranění neslučitelná se životem a zasahující lékaři konstatovali jeho úmrtí," komentuje událost mluvčí PČR René Černohorský.

"Celá záležitost je nyní prověřována ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a ze strany opavských kriminalistů, kteří žádají případné bezprostřední svědky dopravní nehody o sdělení jakýchkoli informací, jak k tragické události došlo. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 200 tisíc korun, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl ovlivněn alkoholem či jinými návykovými látkami. Dosavadním šetřením nebylo zjištěno, že by došlo ke zranění případně další zúčastněné osoby," dodává mluvčí PČR.

"Ve vozidle zůstal po kolizi dvaatřicetiletý muž, kterému začali před příjezdem posádek záchranné služby poskytovat základní první pomoc policisté. Pacient nejevil žádné známky života – byl v bezvědomí, bezdeší a došlo k selhání jeho srdeční činnosti. Záchranáři u něj zahájili rozšířenou resuscitaci, za pomocí léků a přístrojové techniky se pokoušeli o jeho záchranu. Muži zajistili dýchací cesty, umělou plicní ventilaci, pokračovali v nepřímé srdeční masáži, zajistili vstup do kostní dřeně. Zasahující lékaři zjistili přítomnost mnohočetných poranění, a to v oblast hlavy, hrudníku, břicha i končetin. Přes veškerou snahu a tři čtvrtě
hodiny probíhající resuscitaci, se nepodařilo obnovit krevní oběh pacienta a lékař ZZS musel nakonec konstatovat jeho smrt," uvádí v tiskové zprávě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Foto: ZZS MSK

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000015567/tragicka-dopravni-nehoda-mezi-kravaremi-a-stepankovicemi-zemrel-32lety-muz