Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Dole Darkov začali v pondělí ráno plošně testovat horníky

Celý MS kraj |

Zaměstnance Dolu Darkov překvapili v pondělí ráno hygienici. Na dole i na úpravně totiž začalo plošné testování na koronavirus. Do desáté hodiny dopoledne zdravotníci otestovali na 500 lidí. Důl už eviduje 21 nakažených a opět přes šest desítek zaměstnanců v karanténě.

Hygienici ve spolupráci s OKD od pondělního rána testují zaměstnance Dolu Darkov a úpravny uhlí Darkov. Odběrovým týmům pomáhají i armádní zdravotníci.

"Od rána bylo testováno téměř 500 zaměstnanců a další budou pokračovat během celého dne," informovala mluvčí společnosti OKD Naďa Chattová.
"Jsme velmi rádi, že žádný ze zaměstnanců nemá závažný průběh nemoci, který by vyžadoval hospitalizaci. Provoz Dolu Darkov funguje beze změn a stále platí, že dodržujeme nastavená opatření tak, abychom zamezili šíření nákazy,“ řekl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Mezi zaměstnanci se navíc zvýšil počet nakažených i horníků v karanténě.

"V souvislosti s nákazou evidujeme aktuálně na Dole Darkov 21 pozitivně testovaných horníků, jeden z nich už se uzdravil a v karanténě je momentálně 61 zaměstnanců," dodala mluvčí.

Pro Důl Darkov platí nejpřísnější opatření. Hned při vstupu si musí každý pracovník vydezinfikovat ruce a projít před termokamerou. Společnost zajistila pro všechny zaměstnance dezinfekční prostředky a roušky. Pro důlní pracovníky pak platí povinnost nosit respirátory, rukavice a ochranné brýle. Také mají možnost si vyzvednout vlhčené dezinfekční ubrousky. Třikrát denně probíhá dezinfekce společných prostor, šaten, výdejen a dalších míst. Na všech dolech probíhá také každodenní dezinfekce dopravních nádob a také vozů po dopravu zaměstnanců. Vedení společnosti pravidelně konzultuje vývoj situace se zástupci Sdružení hornických odborů, jejichž zástupce se každodenně účastní krizového štábu.

"Generálem je v této situaci Krajská hygienická stanice v Ostravě a odbory jsou v této situaci jen pěšáci, kteří pouze dávají podněty od zaměstnanců a samozřejmě bdíme nad bezpečnosti našich lidí,“ dodal předseda Sdružení hornických odborů Rostislav Palička.
Nahlásit chybu


K tématu

OKD razí chodby pro poslední dva poruby v historii. Do konce roku propustí 400 zaměstnanců

19. května 2025 19:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD dokončuje ražby posledních dvou porubů ve své historii. S ukončením příprav souvisí i rozsáhlé propouštění. Jen v červenci odejde z organizačních důvodů 250 zaměstnanců, do konce roku to bude celkem 400 lidí. Firma rozdá štědré odstupné ve výši až 11 měsíčních platů a nabízí pomoc v hledání nového zaměstnání v rámci programu Nová šichta.

Po dlouhém zvažování prodala společnost OKD golfový areál v Lipinách společnosti Asental Land

27. května 2025 15:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Společnost OKD uzavřela smlouvu se společností Asental Land, které prodá golfový areál v karvinských Lipinách. Tento krok tak učinila po delším zvažování kvůli ztrátě zisku. Ten golfový areál dlouhodobě nepřinášel.

Společnost OKD prodala golfový areál v Lipinách kvůli dlouhodobé ztrátě zisku

28. května 2025 13:31 | Karviná | Gabriela Stašová

Společnost OKD uzavřela smlouvu se společností Asental Land, které prodá golfový areál v karvinských Lipinách. Tento krok tak učinila po delším zvažování kvůli ztrátě zisku. Ten golfový areál dlouhodobě nepřinášel.


U Sýkorova mostu byl měl vyrůst hotel. Slezská Ostrava pozemek nabídne k prodeji

V centru Ostravy u Sýkorova mostu by měl vyrůst luxusní, až pěti hvězdičkový hotel. Podobných ubytovacích kapacit je ve městě nedostatek a proto se vedení radnice Slezské Ostravy rozhodlo, že nabídne lukrativní pozemky u řeky Ostravice k prodeji.

Hokejisté Havířova slaví postup do první ligy. Extraligový Třinec prohrál a titul mají Pardubice

Včera 22:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Obrovská radost v Havířově a velký smutek v Třinci. Hokejisté AZ Havířov porazili v sedmém utkání doma Prostějov 3:2 v prodloužení a vyhráli druhou ligu. Slaví tak postup do první ligy. Extraligový Třinec naopak doma nezvládl šesté finále a prohrál 4:5 v prodloužení. Pardubice tak získaly po 14 letech mistrovský titul.

V Bruntále vyroste v příštích třech letech nové Alzheimer centrum

27. dubna 2026 18:26 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntál čeká v nejbližších letech několik zásadních investičních akcí, měnících celé centrum města. Jednou z nich, stojících na startovní čáře, je domov se zvláštním režimem Alzheimer Centrum, který vyroste v areálu bruntálské nemocnice. Bude mít kapacitu 120 lůžek a bude součástí domovů Senevida zdravotnického holdingu Penta Hospitals.

Akce Ukliďme Beskydy vyčistila cesty na Ondřejník

Mezi dobrovolníky, kteří se v celém regionu zapojili do akce Ukliďme Beskydy, byli i lidé, kteří zamířili na Ondřejník.

V Městské nemocnici Ostrava operuje robot. Je přesnější i šetrnější pro pacienta

24. dubna 2026 11:56 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Městské nemocnice Ostrava se zařadila mezi špičková zdravotnická zařízení, kde s operativou pomáhá chirurgům robot. Je přesnější a pro pacienta je zákrok šetrnější a díky tomu se zkrátí i doba rekonvalescence.

Přednáška o kosmonautice v Ostravě-Jihu odstartovala vědecko-popularizační projekt Pluto

Včera 11:30 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Drony, virtuální a rozšířená realita, 3D tisk nebo robotické stavebnice, to vše nabídne nové vzdělávací centrum Pluto připravované v Ostravě-Jihu. První vlaštovkou před jeho otevřením je série populárně-vědeckých přednášek.

Fulnek přivítal 37 nových občánků, ceremoniál je oblíbený, dětí ale ubývá

27. dubna 2026 15:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek na jaře přivítal ve městě nové občánky, kteří se narodili v loňském roce. Své děti rodiče představili vedení města v knihovně paláci ve středu 8. dubna.

V novém centru Dogmanie psi podstupují rehabilitační procedury

27. dubna 2026 13:09 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Péči o zdraví, ale i výcvik a přípravu na výstavy a soutěže mohou psům všech plemen zajistit jejich majitelé v centru Dogmanie ve Frýdku-Místku.

Vražda v ostravské ubytovně. Muž umlátil svou partnerku pěstmi k smrti

27. dubna 2026 14:04 | Ostrava-město | Anna Břenková

Po společném popíjení a následné hádce muž opakovaně a brutálně napadl svou přítelkyni. Žena dostala několik ran zejména do hlavy, krku a trupu. Na místě zemřela. Útočníkovi hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi.

Dominantou volnočasového areálu ve Frýdku-Místku je lezecká stěna

27. dubna 2026 9:16 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Bývalé dopravní hřiště v ulici 28. října u Ostravice ve Frýdku-Místku se proměňuje v prostor plný různorodých atrakcí a bude sloužit k relaxaci a sportovnímu vyžití všech věkových skupin návštěvníků. Dominantou je lezecká stěna, která je nejvyšší ve městě.

Střelmistři

Hlučín Nástup: od 1. května 2026 od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Na Ondřejníku se ztratili cyklisté i jejich maminka. Šlo o náročné cvičení policie

Včera 13:59 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na Ondřejníku proběhlo velké cvičení záchranných složek. Policisté a členové Horské služby hledali ztracené cyklisty a jejich maminku. Akce prověřila rychlost zásahu i vzájemnou spolupráci v náročném terénu.

Házenkářům Karviné chybí k obhajobě titulu poslední krok

27. dubna 2026 11:11 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Házenkáři Baníku Karviná vedou ve finále play off nad Talentem Plzeň 2:0 na zápasy. Finálová série se hraje na tři vítězná utkání, takže Karvinští už v sobotu mohou obhájit titul.

Na Opavsku hořel kravín. Majitel zachraňoval zvířata a přitom se zranil

26. dubna 2026 13:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Obrovský požár kravína ve Štáblovicích na Opavsku zaměstnal v noci osm jednotek hasičů. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. Většinu zvířat se podařilo zachránit, některá ale uhynula a zraněn byl majitel, který ještě před příjezdem hasičů zvířata také zachraňoval.

Skauti u mohyly na Ivančeně uctili památku druhů popravených nacisty

26. dubna 2026 10:43 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Známá kamenná mohyla na beskydské Ivančeně se po roce opět stala cílem několika stovek skautů. Ti tam tam přišli v sobotu 25. dubna uctít památku svých předchůdců popravených nacisty na konci druhé světové války.

Dobrovolníci v Beskydech opět vysadili stovky stromů

24. dubna 2026 19:14 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Desítky žáků a studentů se na beskydském Javorníku zapojily do zalesňování. Místo původního smrkového lesa tam vznikne odolnější porost s více druhy stromů.

Hasiči z Moravskoslezského dostali ocenění v anketě Hasič roku za hrdinské zásahy v zahraničí

24. dubna 2026 11:21 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Čtyři hasiči z Moravskoslezského kraje uspěli v celostátní anketě Hasič roku. Na Pražském hradě získali ocenění za svou náročnou práci v zahraničí. Pomáhali hasit ničivé požáry v Řecku a koordinovali leteckou pomoc v dalších evropských zemích.

Na Dole Darkov začali v pondělí ráno plošně testovat horníky
Vydáno 18. května 2020 10:02, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Zaměstnance Dolu Darkov překvapili v pondělí ráno hygienici. Na dole i na úpravně totiž začalo plošné testování na koronavirus. Do desáté hodiny dopoledne zdravotníci otestovali na 500 lidí. Důl už eviduje 21 nakažených a opět přes šest desítek zaměstnanců v karanténě.

Hygienici ve spolupráci s OKD od pondělního rána testují zaměstnance Dolu Darkov a úpravny uhlí Darkov. Odběrovým týmům pomáhají i armádní zdravotníci.

"Od rána bylo testováno téměř 500 zaměstnanců a další budou pokračovat během celého dne," informovala mluvčí společnosti OKD Naďa Chattová.
"Jsme velmi rádi, že žádný ze zaměstnanců nemá závažný průběh nemoci, který by vyžadoval hospitalizaci. Provoz Dolu Darkov funguje beze změn a stále platí, že dodržujeme nastavená opatření tak, abychom zamezili šíření nákazy,“ řekl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Mezi zaměstnanci se navíc zvýšil počet nakažených i horníků v karanténě.

"V souvislosti s nákazou evidujeme aktuálně na Dole Darkov 21 pozitivně testovaných horníků, jeden z nich už se uzdravil a v karanténě je momentálně 61 zaměstnanců," dodala mluvčí.

Pro Důl Darkov platí nejpřísnější opatření. Hned při vstupu si musí každý pracovník vydezinfikovat ruce a projít před termokamerou. Společnost zajistila pro všechny zaměstnance dezinfekční prostředky a roušky. Pro důlní pracovníky pak platí povinnost nosit respirátory, rukavice a ochranné brýle. Také mají možnost si vyzvednout vlhčené dezinfekční ubrousky. Třikrát denně probíhá dezinfekce společných prostor, šaten, výdejen a dalších míst. Na všech dolech probíhá také každodenní dezinfekce dopravních nádob a také vozů po dopravu zaměstnanců. Vedení společnosti pravidelně konzultuje vývoj situace se zástupci Sdružení hornických odborů, jejichž zástupce se každodenně účastní krizového štábu.

"Generálem je v této situaci Krajská hygienická stanice v Ostravě a odbory jsou v této situaci jen pěšáci, kteří pouze dávají podněty od zaměstnanců a samozřejmě bdíme nad bezpečnosti našich lidí,“ dodal předseda Sdružení hornických odborů Rostislav Palička.
Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000020355/na-dole-darkov-zacali-v-pondeli-rano-plosne-testovat-horniky