Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté mají za sebou další kontroly na moravskoslezských přehradách

Celý MS kraj |

Policisté pravidelně každé léto kontrolují dodržování pravidel bezpečného chování na přehradách v Moravskoslezském kraji. Letošní preventivní akce „Bezpečně u vody“ byla propojena s kampaní „Řídím, piju nealko pivo“. Díky tomu se hosté přehrad mohli osvěžit nealko pivem, které si mohli odnést v termo tašce s logem kampaně. Přítomným dětem pro změnu udělal radost nafukovací míč do vody, přívěsek ve tvaru plováku s dětskou plážovou hrou s logem pojišťovny ministerstva vnitra.

Poslední akce proběhla o víkendu na Žermanické přehradě v okrese Frýdek-Místek. Na dodržování zásad bezpečného chování, pravidel na vodní ploše i kolem ní dohlížela Státní plavební správa a Speciální pořádková jednotka spolu s preventistkou Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a hlídka obvodního oddělení Nošovice.

Lucie Galiová, preventistka PČR MSK: "Návštěvníci si kromě výše uvedených dárků odnesli cenné rady a upozornění na možná rizika při pohybu na vodních plochách. Důraz byl kladen zejména na to, aby si vůdci plavidel uvědomovali rizika, která mohou nastat při požití alkoholu. V přidružených kempech jsme promlouvali k občanům, aby si střežili své cennosti a dostatečně věnovali pozornost dětem, kteří jsou neplavci."

Týden předtím prováděli policisté společně se zástupci Státní plavební správy a Rybářské stráže preventivní kontrolu na vodní nádrži Slezská Harta.

Lucie Galiová, preventistka PČR MSK: "Celkem bylo zkontrolováno 20 lodí z toho jedno velké plavidlo. Byla provedena 1 dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Státní plavební správa pak udělila jednu blokovou pokutu, kdy vůdce plavidla neměl lodní osvědčení a rovněž Policie ČR vyřešila na místě dvě blokové pokuty za porušení zákazu vjezdu k vodníku dílu."

Rekreanti a další návštěvníci vodní nádrže se mohli potkat s policisty, kteří je zejména upozorňovali na zabezpečení jejích majetku a poukazovali na jejich zodpovědnost při požívání alkoholických nápojů při pobytu u vody. Oslovení jednotlivci byli obdarováni informačními letáky, nealkoholickými nápoji a dalšími preventivními předměty. V sobotu 17. července pak proběhla podobná akce na vodní ploše Těrlické přehrady na Karvinsku a v jejím okolí.

Nahlásit chybu


K tématu

Nosil zbraň na veřejnosti. Byl vypátrán za čtyři minuty

21. října 2025 10:30 | Opava | Anna Břenková

Muž se procházel se zbraněmi kolem vlakového nádraží v Opavě-Komárově. Díky oznámení svědků a bleskové reakci hlídky byl muž vypátrán během čtyř minut. Policie připomíná všem držitelům zbraní, aby je viditelně neukazovali na veřejnosti.

Téměř každý druhý řidič porušuje pravidla silničního provozu

14. října 2025 13:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Minulý týden proběhla v celém Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Celkově bylo prověřeno přes tisíc vozidel, přestupky byly zjištěny v cca 500 případech. Nejčastější chybou řidičů byla manipulace s telefonem během jízdy.

Nová taktika kyberšmejdů. Využívají skutečná jména pro větší důvěryhodnost

31. října 2025 10:00 | Ostrava-město | Anna Břenková

Porubští kriminalisté vyšetřují několik případů podvodných telefonátů. Kyberšmejdi nově využívají skutečná jména úředníků a policajtů. Posílají falešné průkazy a zastrašují oběti. Mladá žena poslala přes milion korun na účet falešného policisty. Seniorku přesvědčili natolik, že jela z Ostravy do Prahy. Tam si vybrala peníze a předala částku milion a půl korun muži v parku. Podvodníkům hrozí až pět let za mřížemi. Policie upozorňuje, že případy nikdy neřeší po telefonu, ale na služebně. Také prosí o opatrnost a zjišťování informací přímo od banky.


Rychlost opravy Rudné limituje jen kapacita obaloven při výrobě nového asfaltu

Včera 6:47 | Ostrava-město | Libor Běčák

S rekordním nasazením se pustili silničáři do opravy asfaltového povrchu Rudné ulice v Ostravě. Úsek dlouhý šest kilometrů chtějí opravit během 20 dnů.

Elektrokoloběžka způsobila noční požár v Hlučíně, hasiči museli obyvatele domu zachraňovat oknem

Včera 12:04 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Požár elektrokoloběžky v bytovém domě vyděsil v noci obyvatele Hlučína. Hustý dým uvěznil v bytě rodinu s dítětem, kterou hasiči museli evakuovat po žebříku. Celkem hasiči vyvedli z domu 31 lidí.

Multifunkční dům v Muglinově už má jasnou podobu. Nejvyšší věž bude mít přes 20 metrů

Stavba Multifunkčního domu v Muglinově běží na plné obrátky a už je jasně vidět, že jde o povedenou budovu, která se stane ozdobou Slezské Ostravy. Stavebníci už dokončují věže a brzy nebude potřeba jeřáb, kolem kterého dům vzniká.

Pašeráci vzácných papoušků dopadeni. Celníci zasahovali i v Moravskoslezském kraji

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Brutální zacházení v PET lahvích, padělané doklady a obchody za miliony. Celníci rozbili gang nelegálně obchodující s chráněnými ptáky a zasahovali také v MS kraji. Desítky vzácných papoušků našly bezpečné útočiště i v Zoo Ostrava.

Lesopark Stromovka se rozšíří o hřiště, amfiteátr a piknikoviště

Včera 10:15 | Havířov | Bára Kelnerová

Ještě letos na podzim zahájí město druhou etapu revitalizace lesoparku Stromovka. Zaměří se především na vybudování nových herních a sportovních prvků. V další fázi projekt nadále počítá s výstavbou spojovací lávky.

Na Opavsku hořelo další pole, požár zničil 35 balíků slámy

Včera 17:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šest jednotek hasičů zasahovalo u požáru strniště ve Větřkovicích na Opavsku. Oheň zasáhl plochu o rozloze přibližně dvou hektarů a zničil 35 balíků slámy. Příčina požáru se zjišťuje.

Projekt startovacího bydlení v Ostravě-Jihu pokročil do další fáze

Včera 12:40 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ostrava-Jih v letošním roce upravila podmínky pro získání zvýhodněného startovacího bydlení pro mladé. Díky dotazníkového šetření radnice obvodu zjistila, že zájem je obrovský a plánuje možné rozšíření nabídky.

Během letoška prozatím spadlo nejméně srážek za 60 let. Sucho bude ještě horší

Včera 10:05 | Celý MS kraj | Andrea Holeszová

Letošek bude podle odborníků pravděpodobně jedním z nejsušších let od šedesátých let minulého století. Po krátkém zlepšení situace v MS kraji díky červencovým srážkám, se vlivem veder očekává další extrémní sucho. Pojďme se podívat, jak dopadá například na zemědělce.

Letadlu měl téct olej z motoru. Lidé v Brně a Ostravě čekali na odlet do Tuniska 6 hodin

3. srpna 2026 20:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Náročné čekání na odlet na dovolenou do Tuniska i návrat zpět. Cestující se odletu dočkali za 6 hodin. Důvodem měla být technická závada na motoru. Přepravce musel nakonec přeorganizovat několik letů a vyslat pro cestující do Brna a Ostravy náhradní letadlo. Stejně tak si na odlet domů počkají i turisté v Tunisku.

Město v létě opravuje veřejná prostranství a sportoviště

Období léta a letních prázdnin je ve Frýdlantu nad Ostravicí časem oprav mobiliáře i dalších úprav veřejných prostranství a sportovišť.

Hosté ve studiu: Pavel Staněk (SPD), krajský radní za SPD

Podpora zelených projektů pro krajské organizace 

Vysoká rychlost a špatný technický stav vozidel. Policisté si posvítili na řidiče v MS kraji

Včera 10:04 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Téměř tři stovky zkontrolovaných řidičů a padesát osm hříšníků. Tak dopadla dopravně bezpečnostní akce, při které policisté v kraji kontrolovali rychlost, technický stav aut i chování motorkářů. Nejčastěji řidiči porušovali povolenou maximální rychlost.

Hosté ve studiu: Josef Bělica (ANO), hejtman MS kraj

3. srpna 2026 13:59 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

MS kraj deklaruje podporu malých modulárních reaktorů

Hasiči po dnech boje uhasili les a pole na Opavsku. Zasahovaly i vrtulníky a 74 jednotek

3. srpna 2026 12:24 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár lesa a strniště u Větřkovic na Opavsku zaměstnal desítky jednotek hasičů. Oheň, který se šířil kvůli silnému větru a vedru, zasáhl plochu 17 hektarů a způsobil škodu za 8 milionů korun. S náročným zásahem pomáhaly dva vrtulníky s bambivaky, speciální těžká technika i místní zemědělec s kombajnem.

21letý mladík spadl ve Vítkově na koloběžce. Ve vážném stavu byl vrtulníkem přepraven do nemocnice

3. srpna 2026 10:00 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Spadl z koloběžky a byl v bezvědomí. Pomoc mu přivolali svědci. 21letý muž utrpěl vážné poranění hlavy a byl ve velmi vážném stavu transportován vrtulníkem do nemocnice.

Na stavbu CirkAreny byl využit materiál z bývalé hokejové haly, dokončena bude v roce 2027

3. srpna 2026 8:29 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Stará třinecká Werk Arena z roku 1967, ještě před několika lety se tam hrával hokej, ale po vybudování nové haly přestala sloužit svému původnímu účelu. Po její demolici se uvolnil prostor pro projekt vývojového centra CirkAreny. Stavba má být dokončena v roce 2027.

Policisté mají za sebou další kontroly na moravskoslezských přehradách
Vydáno 9. srpna 2021 17:25, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Policisté pravidelně každé léto kontrolují dodržování pravidel bezpečného chování na přehradách v Moravskoslezském kraji. Letošní preventivní akce „Bezpečně u vody“ byla propojena s kampaní „Řídím, piju nealko pivo“. Díky tomu se hosté přehrad mohli osvěžit nealko pivem, které si mohli odnést v termo tašce s logem kampaně. Přítomným dětem pro změnu udělal radost nafukovací míč do vody, přívěsek ve tvaru plováku s dětskou plážovou hrou s logem pojišťovny ministerstva vnitra.

zdroj foto: Policie České republiky

Poslední akce proběhla o víkendu na Žermanické přehradě v okrese Frýdek-Místek. Na dodržování zásad bezpečného chování, pravidel na vodní ploše i kolem ní dohlížela Státní plavební správa a Speciální pořádková jednotka spolu s preventistkou Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a hlídka obvodního oddělení Nošovice.

Lucie Galiová, preventistka PČR MSK: "Návštěvníci si kromě výše uvedených dárků odnesli cenné rady a upozornění na možná rizika při pohybu na vodních plochách. Důraz byl kladen zejména na to, aby si vůdci plavidel uvědomovali rizika, která mohou nastat při požití alkoholu. V přidružených kempech jsme promlouvali k občanům, aby si střežili své cennosti a dostatečně věnovali pozornost dětem, kteří jsou neplavci."

Týden předtím prováděli policisté společně se zástupci Státní plavební správy a Rybářské stráže preventivní kontrolu na vodní nádrži Slezská Harta.

Lucie Galiová, preventistka PČR MSK: "Celkem bylo zkontrolováno 20 lodí z toho jedno velké plavidlo. Byla provedena 1 dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Státní plavební správa pak udělila jednu blokovou pokutu, kdy vůdce plavidla neměl lodní osvědčení a rovněž Policie ČR vyřešila na místě dvě blokové pokuty za porušení zákazu vjezdu k vodníku dílu."

Rekreanti a další návštěvníci vodní nádrže se mohli potkat s policisty, kteří je zejména upozorňovali na zabezpečení jejích majetku a poukazovali na jejich zodpovědnost při požívání alkoholických nápojů při pobytu u vody. Oslovení jednotlivci byli obdarováni informačními letáky, nealkoholickými nápoji a dalšími preventivními předměty. V sobotu 17. července pak proběhla podobná akce na vodní ploše Těrlické přehrady na Karvinsku a v jejím okolí.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000026924/policiste-maji-za-sebou-dalsi-kontroly-na-moravskoslezskych-prehradach