Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První vražda v MS kraji v roce. Vrah hodil tělo do jímky

Celý MS kraj |

Kriminalisté už mají za mřížemi prvního vraha roku 2023, který ve Sviadnově probodl svého známého. Jeho tělo pak s kumpánem hodili do odpadní jímky. Vrahovi hrozí výjimečný trest.

Hned první vražda letošního roku v MS kraji překvapila i zkušené kriminalisty propracovanou likvidací těla oběti. To totiž skončilo v jímce v areálu stavební firmy ve Sviadnově na Frýdeckomístecku a nebýt zkušených očí kriminalistů, vražda by se bez těla jen těžce objasňovala. Kovového víka si ale naštěstí všimli. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Hasiči na základě součinnostního požadavku kolegů z PČR provedli odčerpání vody z jímky. Bylo použito kalové čerpadlo." 

Na dně jímky kriminalisté skutečně našli i tělo 54letého muže. Pak už to šlo rychle. Byl zadržen podezřelý muž, který dlouho nezapíral a k vraždě se přiznal. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "K činu mělo dojít po předchozí konzumaci alkoholických nápojů a následném vzájemném slovním i fyzickém konfliktu. K usmrcení měl obviněný použít bodnořezný nástroj, kterým poškozenému měl způsobit smrtelné zranění."

Obviněn byl i komplic zadrženého, který mu tělo pomáhal do jímky hodit. Vražda se stala zhruba před měsícem přímo v areálu stavební firmy, pro kterou zřejmě oba pracovali.  

pracovníci stavební firmy: "Policie nám zakázala o tom mluvit."

Obviněnému muži hrozí 15 - 20 let nebo výjimečný trest a vzhlede k tomu, že už byl za vraždu jednou ve vězení, soudce ho zřejmě příliš šetřit nebude. 

Nahlásit chybu


K tématu

Z lesního žháře se vyklubal sériový vrah. Dopadení pomohla svíčka, kterou sfouknul vítr

11. června 2025 11:18 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policistům se podařilo objasnit případ, který týdny zaměstnával desítky policistů i hasičů ze všech možných jednotek a nakonec i mordpartu. Začalo to sérií žhářských útoků na Bruntálsku. Vyšetřování policisty dovedlo k muži, ze kterého so nakonec vyklubal sériový vrah. Pokusil se postupně zavraždit 10 lidí a v jednom případě se mu to povedlo.

V MS kraji se loni stalo 14 vražd. Všechny byly objasněny

28. ledna 2025 12:22 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Moravskoslezském kraji se v loňském roce stalo 14 vražd a ve všech případech se policistům podařilo dopadnout pachatele. Zatímco počet vražd je asi o třetinu nižší, než o rok dříve, násilných trestných činů, jako jsou loupeže a ublížení na zdraví, naopak přibylo.

Cizinec uškrtil krajanku a její tělo hodil do potoku, našli ji za 12 dnů

9. prosince 2025 13:01 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Moravskoslezská mordparta vyřešila další brutální vraždu. 33letý cizinec připravil o život o 10 let mladší krajanku. Kriminalisté ji nejprve pohřešovali. Později našli její tělo v říčce Olešná u Staříče.


Frýdlantské mosty v Ostravě se otevřou pro tramvaje. Auta si ještě počkají

Včera 15:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Několik letadel kvůli mlze opět místo v Krakově přistálo na letišti v Ostravě

Včera 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nedostatečné technické vybavení pro přistávání za zhoršené viditelnosti stálo v pondělí večer za odkloněním několika letadel z krakovského letiště na ostravské v Mošnově.

Falešné investice ji stály 1,9 milionu. Seniorka z Karvinska se zadlužila kvůli internetové reklamě

Včera 13:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seniorka naletěla na podvodnou internetovou reklamu. Ta využila tvář známého politika a slibovala výhodné investice. Falešnému finančnímu poradci zaslala téměř 1,9 milionu korun. Zhruba polovinu částky si půjčila. Karvinští kriminalisté varují veřejnost před falešnými investičními nabídkami na internetu.

V Osoblaze slavnostně zahájila provoz Úzkorozchodná dráha s novým provozovatelem

Včera 9:54 | Bruntál | Karel Soukop

Slavnostní chvíle se dočkala známá úzkokolejná trať na Osoblažsku. 4 místní obce se sjednotily a založily novou společnost, která bude novým provozovatelem vlaku. Jedná se dokonce o evropský unikát, kdy se k provozování drážní dopravy spojily samostatné obce.

Brněnští skauti přivezli letošní Betlémské světlo do Jeseníků, letos dokonce o týden dříve

Dnes 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.


České florbalistky braly na MS v Ostravě stříbro, padl i divácký rekord

Včera 14:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

České florbalistky dosáhly na domácím mistrovství světa obrovského úspěchu. Ve finále v Ostravě sice podlehly Švýcarsku, ale zisk stříbrných medailí je nejlepším výsledkem v historii. Padl i návštěvnický rekord, kdy do Brna a Ostravy dorazilo téměř 68 tisíc fanoušků.

Varhany žilinského kostela se znovu rozezněly, provází je i osobní příběh

Včera 14:45 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V žilinském kostele sv. Mikuláše se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.

V parku Boženy Němcové vznikl nový sad, který aktivně pomůže v boji proti jmelí vědeckou cestou

Včera 14:27 | Karviná | Gabriela Stašová

V parku Boženy Němcové v Karviné vznikl nový, veřejně přístupný ovocný sad o rozloze zhruba 6 300 metrů čtverečních. Vysazené stromy a keře mají obohatit městskou zeleň, nabídnout potravu i úkryt ptactvu a zároveň podpořit přirozenou biodiverzitu parku.

Děti z Palkovic připomněly tradici svaté Lucie a vymetly od zla nejen školu, ale i radnici

Včera 13:20 | Palkovice | Libor Běčák

Na dřívější tradici vymetání zla ze stavení, která souvisela se svátkem svaté Lucie, navázaly děti ze ZŠ v Palkovicích.

Dvě stě let staré varhany u sv. Mikuláše znovu zní

Včera 7:23 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V kostele sv. Mikuláše v novojičínské části Žilina se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.

Vůně dřeva a duch Vánoc zaplnily Centrum tradičních technologií v Příboře

Včera 18:55 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Centrum tradičních technologií v Příboře zaplnila vůně dřeva, zvuk dlát a atmosféra blížících se Vánoc. Už podvanácté se zde konal sraz betlémářů ze severovýchodní a východní Moravy. Akce navazuje na silnou místní tradici, která sahá až do 18. století. Právě Příbor byl tehdy významným centrem betlémářské tvorby a setkání má tento odkaz připomínat a udržovat.

Vánoční atmosféra ovládla frýdecký zámek, jarmark přilákal tisíce lidí

Včera 18:20 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Frýdecký zámek se na jeden den proměnil v centrum vánoční atmosféry. Konal se tady tradiční Vánoční jarmark, který nabídl nejen desítky stánků, ale také bohatý kulturní program.

Téměř 2 000 infekčních případů, nárust svrabu a šíření žloutenky v MS kraji v listopadu

Včera 10:51 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Krajská hygienická stanice zaznamenala v listopadu téměř dva tisíce infekčních onemocnění. Pokračuje epidemie žloutenky typu A. Prudce narostl i počet případů svrabu. Mezi další zaznamenané nákazy patří legionelóza, borelióza a ojedinělé případy malárie a horečky Dengue. Hygienici nadále doporučují důslednou prevenci, zejména mytí rukou.

Dřevo, tradice a Vánoce: betlémáři se sjeli do Příbora

Včera 10:38 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Centrum tradičních technologií v Příboře zaplnila vůně dřeva, zvuk dlát a atmosféra blížících se Vánoc. Už podvanácté se zde konal sraz betlémářů ze severovýchodní a východní Moravy.

Centrum individuálních sportů Ostrava slavilo 20 let existence

Včera 8:35 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Centrum individuálních sportů Ostrava už dvacet let podporuje talentované sportovce z našeho kraje. Odměnou mu jsou vynikající výsledky sportovců, kteří vozí medaile z těch největších soutěží na světě. Třeba i z olympiády, jako například oštěpařka Nikola Ogrodníková.

Noční požár neobydleného domu v Třinci, hasiči z hořícího objektu vynesli muže v kritickém stavu

14. prosince 2025 15:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V sobotu večer zasahovali hasiči u požáru neobydleného objektu v městské části Staré Město v Třinci. Z hořícího domu zachránili muže, u kterého okamžitě zahájili resuscitaci. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

První vražda v MS kraji v roce. Vrah hodil tělo do jímky
Vydáno 9. ledna 2023 12:30, Celý MS kraj, Tomáš Kořistka
Kriminalisté už mají za mřížemi prvního vraha roku 2023, který ve Sviadnově probodl svého známého. Jeho tělo pak s kumpánem hodili do odpadní jímky. Vrahovi hrozí výjimečný trest.

Hned první vražda letošního roku v MS kraji překvapila i zkušené kriminalisty propracovanou likvidací těla oběti. To totiž skončilo v jímce v areálu stavební firmy ve Sviadnově na Frýdeckomístecku a nebýt zkušených očí kriminalistů, vražda by se bez těla jen těžce objasňovala. Kovového víka si ale naštěstí všimli. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MS kraje: "Hasiči na základě součinnostního požadavku kolegů z PČR provedli odčerpání vody z jímky. Bylo použito kalové čerpadlo." 

Na dně jímky kriminalisté skutečně našli i tělo 54letého muže. Pak už to šlo rychle. Byl zadržen podezřelý muž, který dlouho nezapíral a k vraždě se přiznal. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "K činu mělo dojít po předchozí konzumaci alkoholických nápojů a následném vzájemném slovním i fyzickém konfliktu. K usmrcení měl obviněný použít bodnořezný nástroj, kterým poškozenému měl způsobit smrtelné zranění."

Obviněn byl i komplic zadrženého, který mu tělo pomáhal do jímky hodit. Vražda se stala zhruba před měsícem přímo v areálu stavební firmy, pro kterou zřejmě oba pracovali.  

pracovníci stavební firmy: "Policie nám zakázala o tom mluvit."

Obviněnému muži hrozí 15 - 20 let nebo výjimečný trest a vzhlede k tomu, že už byl za vraždu jednou ve vězení, soudce ho zřejmě příliš šetřit nebude. 

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000035156/prvni-vrazda-v-ms-kraji-v-roce-vrah-hodil-telo-do-jimky