Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Provoz na železniční trati u Dolní Lutyně byl po nehodě částečně obnoven

Celý MS kraj |

Provoz na železniční trati u Dolní Lutyně, kde se srazil vlak s nákladním autem, byl v sobotu odpoledne částečně obnoven. Vlaky místem nehody zatím musí jezdit omezenou rychlostí a po jedné koleji. Středeční havárii nepřežil strojvedoucí vlaku. Dvě desítky cestujících utrpěly zranění.

záběry ze sobotních prací; zdroj: Rudolf Kožený

Při nehodě bylo poškozeno trakční vedení i kolejiště. Hasiči Správy železnic nejprve odstranili trosky havarovaných souprav. Pak začala oprava železniční trati. Práce směřovaly prvotně na kolej číslo jedna, která byla poškozena nejméně.

Martin Kavka, mluvčí HZS Správy železnic: "Provoz byl dnes odpoledne obnoven na první koleji včetně trakčního vedení. V místě budou vlaky projíždět sníženou rychlostí 30 kilometrů v hodině. Práce se přesunuly na druhou kolej. Ještě dnes se otevře i železniční přejezd. Ráno 1. února ho budeme ale muset znovu uzavřít kvůli opravě koleje přímo v tomto místě, pravděpodobně do 7. února."

Nehoda se stala v Dolní Lutyni ve středu ráno, okolo 5:40, v úseku mezi Bohumínem a Dětmarovicemi. Ve vlaku do Prahy bylo sedm desítek lidí. Strojvedoucí zemřel na místě. Zranění utrpělo 20 cestujících. 

Zuzana, svědkyně: "Jel kamioňák a vezl vrtací soupravu na návěsu, ale byl nízko a sekl se v tom zlomu. Když to chtěl hydraulikou zvednout, tak se spustily závory. Jel vlak, on uskočil a vlak nabral tu vrtací soupravu a rozšrotoval celou mašinu."
Martin Skácel, ředitel přepravní společnosti Spro: "Zaměstnanec naší společnosti jako řidič nákladní soupravy převážel na podvalníku stavební stroj pro zákazníka, jehož stavba se nachází nedaleko místa nehody. Náš řidič vjel na přejezd v době, kdy výstražné signalizační zařízení přejezdu, zvukové, světelné ani mechanické, nebylo v činnosti. Při jízdě přes železniční přejezd však na něm s návěsem uvízl, a to v důsledku stavu profilu náspu a celého kolejiště vůči vozovce samotné. po zablokování návěsu z vozidla vystoupil a snažil se okamžitě soupravu vyprostit zvednutím hydraulického pérování. V tom okamžiku se rozezněla signalizace železničního přejezdu a krátce na to přijel vlak. Souprava splňovala technické normy pro převoz přepravovaného stavebního stroje."

Dva zraněné ošetřili záchranáři na místě zásahu, jejich stav nevyžadoval přepravu do nemocnice. Zbývajících 18 skončilo v nemocnicích v Karviné, Havířově, Bohumíně, sanitky se zraněnými směřovaly i do Městské a Fakultní nemocnice Ostrava. V pátek v nemocnici zůstávala jediná pacientka. Škoda byla předběžně vyčíslena na 37 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Záchranáři bojovali marně o život mladého motorkáře po nehodě v Českém Těšíně

14. srpna 2025 9:03 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Předjížděl, dostal smyk a havaroval. 23letý motorkář utrpěl po nehodě v Českém Těšíně těžká zranění. Okamžitě mu poskytli první pomoc svědci a o jeho život usilovně bojovali i přivolaní záchranáři. Bohužel marně a mladík na místě zemřel.

Mladý motorkář havaroval u Starých Hamrů, letěl pro něj vrtulník

17. srpna 2025 20:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Mladý motorkář při průjezdu zatáčkou u Starých Hamrů havaroval a těžce se zranil. Do nemocnice ho pak musel přepravit vrtulník. Nehoda dočasně zastavila provoz na frekventované silnici I/56.

Mladý řidič havaroval na Bruntálsku, auto skončilo na střeše

6. října 2025 14:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V zatáčce dostal smyk a havaroval. Auto skončilo nejprve v příkopu a poté zpět na silnici, ale na střeše. 21letého řidiče musel do nemocnice po nehodě u Dětřichova nad Bystřicí přepravit do nemocnice vrtulník.


Zásah u rozsáhlého požáru lesa a pole ve Větřkovicích-Novém Vrbně je ukončen

Dnes 16:08, vydáno včera 15:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Práce probíhaly po dvě noci.

Záchranářský vrtulník v sobotu vzlétl sedmkrát, pomáhal u pokousaného muže, infarktu i pádu z koně

Dnes 11:20 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Letečtí záchranáři v Moravskoslezském kraji měli v sobotu 1. srpna mimořádně rušnou službu. Vrtulník byl vyslán celkem k sedmi zásahům napříč regionem. Pomáhal například u vážně zraněného muže pokousaného psem, ženy v kolapsovém stavu v horském terénu, muže s akutním infarktem i mladé ženy po pádu z koně.

Den zdraví přilákal do městského parku všechny generace

31. července 2026 17:14 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.

Passat v Ostravě-Dubině vyjel z kruhové křižovatky do pole, mezi zraněnými byly i děti

Včera 10:53 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v pátek 31. července krátce po 13. hodině na místní komunikaci u prodejny Albert v Ostravě-Dubině. Řidič vozidla VW Passat měl podle informací záchranářů zřejmě zkolabovat a nezvládl průjezd kruhovou křižovatkou, poté vyjel mimo silnici a havaroval do pole. Zranilo se celkem pět lidí, mezi nimi i tři nezletilí.

Slavnost vyzdvihne nejen sportovní úspěchy a nabídne i adrenalinovou zábavu

Včera 9:02 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město ožije v září tradiční dvoudenní slavností. Letošní ročník má téma „Nový Jičín na stupních vítězů“ a bude oslavou sportu i jiných úspěchů v různých odvětvích.

Tragická nehoda na I/56 u Frýdlantu nad Ostravicí, zemřel mladý motorkář

31. července 2026 21:11 | Frýdlant nad Ostravicí | Lukáš Zavadil

Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Nehoda vlaku ve Svinově: rychlík z Olomouce nedobrzdil v konečné stanici

31. července 2026 20:30 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Složky IZS spěchaly v pátek odpoledne na svinovské nádraží v Ostravě, kde havaroval rychlík R27 jedoucí z Olomouce do Ostravy. Strojvedoucí podle dostupných informací nedobrzdil soupravu, která narazila do zarážedla, a jeden z vozů následně vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně čtyřicet lidí, podle informací policie se jeden člověk lehce zranil.

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí vysoký počet přijatých zvířat, vedra mohou situaci ještě zkomplikovat

31. července 2026 10:51 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Záchranná stanice v Bartošovicích hlásí v posledních dnech vysoký počet přijatých zvířat. Ošetřovatelé se starají například o šest čápů bílých, mládě vydry říční nebo zraněného kvakoše nočního. Přibývají také mláďata rorýsů, poštolek a drobných pěvců, kterým mohou očekávaná tropická vedra situaci ještě zkomplikovat.

V Havířově zachránili muže, který se zraněný nemohl dostat z rybníka

30. července 2026 18:01 | Havířov | Bára Kelnerová

Sušanské rybníky v Havířově se staly dějištěm záchranné akce. Ve čtvrtek odpoledne se tam sjeli hasiči a policisté, aby tam na poměrně rozsáhlém území s bujnou vegetací hledali staršího a nemocného muže, který se tam zřejmě mohl dostat do nesnází při rybaření.

IC na přehradě Šance přibližuje svět vody pomocí pěti dotykových obrazovek

31. července 2026 11:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Vodní dílo Šance prošlo v letech 2015 až 2018 rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 470 milionů korun, která zvýšila jeho bezpečnost při mimořádných povodních. Součástí bylo vybudování nové provozní budovy se zázemím pro pracovníky Povodí Odry a informačním centrem, otevřeným v roce 2019.

Konference Česko bez nehod proběhla i v Ostravě

31. července 2026 14:09 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Bezpečnost na silnicích není jen o tom, jak jezdí řidiči. Důležitou roli hraje také to, kde k nehodám nejčastěji dochází, proč se opakují a co se dá udělat pro to, aby se riziková místa změnila. Právě tím se zabývají regionální nehodové konference Česko bez nehod, které postupně míří do všech krajů. Jedna z nich zavítala také do Ostravy.

Hosté ve studiu: Martin Dutko, jednatel krajské společnosti KODIS

31. července 2026 13:35 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Novinky ve veřejné dopravě pro turistickou sezonu

Jeho krádež sledoval majitel na kamerách. Vykrádač chat na Frýdecko-místecku řádil šestkrát

31. července 2026 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V jeho chatě se pohyboval neznámý člověk. Majitel ho sledoval na kamerách a zavolal na policii. Hlídka chytila zloděje venku s plnými taškami. Vyšlo najevo, že vykradl celkem šest chat na Frýdecko-místecku se škodou více než sto tisíc korun. Zloděj přiznal, že se chce napravit kvůli své rodině.

Vážná nehoda v Třinci. Mladý řidič narazil do sloupu, čtyři lidé skončili v nemocnici

30. července 2026 9:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

21letý řidič nezvládl v Oldřichovicích zatáčku a s autem naboural do sloupu elektrického vedení. V autě zůstali zaklíněni tři lidé, které museli vystříhat hasiči. Záchranáři na místě ošetřili celkem čtyři mladé zraněné, řidiče transportoval vrtulník ve velmi vážném stavu do ostravské nemocnice.

Bavilo ho dívat se na plameny. Policie dopadla dvacetiletého žháře, který v Ostravě a Hlučíně zakládal požáry

30. července 2026 8:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během pár dní úmyslně založil hned několik požárů. Ostravští a opavští kriminalisté dopadli dvacetiletého mladíka, který zapálil rybářskou chatku, popelnice i velký stoh slámy. Svým řáděním způsobil škodu za zhruba 800 tisíc korun. Sám přitom policii přiznal, že se na plameny jen rád díval.

Provoz na železniční trati u Dolní Lutyně byl po nehodě částečně obnoven
Vydáno 27. ledna 2024 17:38, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Provoz na železniční trati u Dolní Lutyně, kde se srazil vlak s nákladním autem, byl v sobotu odpoledne částečně obnoven. Vlaky místem nehody zatím musí jezdit omezenou rychlostí a po jedné koleji. Středeční havárii nepřežil strojvedoucí vlaku. Dvě desítky cestujících utrpěly zranění.

záběry ze sobotních prací; zdroj: Rudolf Kožený

Při nehodě bylo poškozeno trakční vedení i kolejiště. Hasiči Správy železnic nejprve odstranili trosky havarovaných souprav. Pak začala oprava železniční trati. Práce směřovaly prvotně na kolej číslo jedna, která byla poškozena nejméně.

Martin Kavka, mluvčí HZS Správy železnic: "Provoz byl dnes odpoledne obnoven na první koleji včetně trakčního vedení. V místě budou vlaky projíždět sníženou rychlostí 30 kilometrů v hodině. Práce se přesunuly na druhou kolej. Ještě dnes se otevře i železniční přejezd. Ráno 1. února ho budeme ale muset znovu uzavřít kvůli opravě koleje přímo v tomto místě, pravděpodobně do 7. února."

Nehoda se stala v Dolní Lutyni ve středu ráno, okolo 5:40, v úseku mezi Bohumínem a Dětmarovicemi. Ve vlaku do Prahy bylo sedm desítek lidí. Strojvedoucí zemřel na místě. Zranění utrpělo 20 cestujících. 

Zuzana, svědkyně: "Jel kamioňák a vezl vrtací soupravu na návěsu, ale byl nízko a sekl se v tom zlomu. Když to chtěl hydraulikou zvednout, tak se spustily závory. Jel vlak, on uskočil a vlak nabral tu vrtací soupravu a rozšrotoval celou mašinu."
Martin Skácel, ředitel přepravní společnosti Spro: "Zaměstnanec naší společnosti jako řidič nákladní soupravy převážel na podvalníku stavební stroj pro zákazníka, jehož stavba se nachází nedaleko místa nehody. Náš řidič vjel na přejezd v době, kdy výstražné signalizační zařízení přejezdu, zvukové, světelné ani mechanické, nebylo v činnosti. Při jízdě přes železniční přejezd však na něm s návěsem uvízl, a to v důsledku stavu profilu náspu a celého kolejiště vůči vozovce samotné. po zablokování návěsu z vozidla vystoupil a snažil se okamžitě soupravu vyprostit zvednutím hydraulického pérování. V tom okamžiku se rozezněla signalizace železničního přejezdu a krátce na to přijel vlak. Souprava splňovala technické normy pro převoz přepravovaného stavebního stroje."

Dva zraněné ošetřili záchranáři na místě zásahu, jejich stav nevyžadoval přepravu do nemocnice. Zbývajících 18 skončilo v nemocnicích v Karviné, Havířově, Bohumíně, sanitky se zraněnými směřovaly i do Městské a Fakultní nemocnice Ostrava. V pátek v nemocnici zůstávala jediná pacientka. Škoda byla předběžně vyčíslena na 37 milionů korun.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000041246/provoz-na-zeleznicni-trati-u-dolni-lutyne-byl-po-nehode-castecne-obnoven