Většinu adeptů tvořili studenti. V průběhu testů zdolávali člunkový běh, běh na 1000 metrů, celomotorický test a kliky. Ze 44 účastníků testy úspěšně prošlo 32 s tím, že ti neúspěšní mohou trénovat na příští pokus.
Daniel Ožana, uchazeč o práci u Policie ČR: “K policii chci jít, to byla první moje volba po škole. Můj osobní pohled na fyzické testy je, že jsou dobré. Takže si myslím, že jsem je zvládl.”
Kristýna Bizoňová, uchazečka o práci u Policie ČR: “Já jsem dneska přišla, protože mě policie láká jakožto práce. Chtěla jsem si to zkusit, abych věděla na čem jsem a vydařilo se mi to až na kliky, to byla makačka pro mě nejvíc. A celomotorický test byl taky náročný, ale zvládla jsem to, takže jsem ráda.”
Soňa Štětínská, mluvčí Policie ČR MSK: “Vzhledem ke zcela pochopitelné obměně personálního stavu u Policie ČR rovněž tedy v MSK nabíráme nové policisty. My jsme otevřeni novým uchazečům, a to jak z řad široké veřejnosti, ale cílíme také například na studenty středních škol. To je takový ten náš mladý potenciál a dnes například děláme akci Fyzičky na zkoušku zde ve Frýdku-Místku, protože jsme oslovili všechny zájemce, kteří by měli zájem sloužit právě v tomto frýdecko-místeckém regionu. Pokud absolvují dnešní Fyzičky na zkoušku, což jsou jakoby opravdové fyzické testy, které se absolvují u standardního přijímacího řízení, tak všichni uchazeči právě obdrží osvědčení, které platí rok. A pokud to je třeba student 4. ročníku, tak posléze s tou roční platností už nemusí fyzické testy absolvovat, pokud se rozhodne k práci u policie."
Vedle fyzických testů musejí uchazeči o práci policistů uspět také u zdravotního a psychologického posouzení.
Eva Tobolová, vedoucí odboru personálního KŘP MSK: “Uchazeči si mohou vybrat, kde by mohli sloužit. Momentálně máme nepříznivý vývoj těch početních stavů na územním odboru Nový Jičín, Karviná a Frýdek-Místek, takže se snažíme jít samozřejmě tímto směrem.”
Po vstupních přijímacích procedurách musí budoucí policisté absolvovat 8měsíční základní odbornou přípravu.