Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Povodňovým zachráncům se dostalo poděkování za obětavost a nasazení

Celý MS kraj |

Poděkování za obětavé nasazení se dostalo všem záchranářům, kteří pomáhali v průběhu letošních povodní. Ocenění se jim dostalo v areálu LIBROS v Ostravě-Přívoze, který byl povodňovou vodou také zcela zaplaven.

Hasiči, zdravotníci, policisté, strážníci, vojáci a všichni další profesionální nebo dobrovolní zachránci slyšeli slova chvály a poděkování za své nasazení při pomoci v zaplavených oblastech.

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: “Myslím si, že je to důležité a také se ukázalo v průběhu celé té přírodní katastrofy, že systém Integrovaného záchranného systému funguje dobře a já bych chtěl znovu všem poděkovat.”
Martin David, biskup ostravsko-opavské diecéze: “Myslím si, že tím velkým bohatstvím našeho národa jsou ti, kteří pomáhají. A to se znovu ukázalo právě během povodní. Ta velká solidarita, vzájemná pomoc, velké nasazení všech členů i IZS, ale i mnoho dobrovolníků, samozřejmě také členů místních samospráv, to všechno byli lidé, kteří pomáhali všem, kteří byli povodní postižení a patří jim velké poděkování.”

Na některých místech šlo při povodních skutečně o život.

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: “Dramatické situace byly opravdu na Bruntálsku a na Krnovsku, kde docházelo k záchraně pomocí vrtulníků a to opravdu byly situace, které byly život ohrožující. Ale i v Ostravě probíhaly záchranný lidí na loďkách a na člunech. Takže bylo to napříč tím krajem a nedá se úplně říct, že někde ta situace byla nebezpečnější než jinde.”

V areálu bezpečné jízdy, kde se zdokonalují i příslušníci IZS, byl pro ně spolu s poděkováním připraven i program.

Nahlásit chybu


K tématu

80letý řidič naboural v Orlové do stromu a na místě zemřel

16. srpna 2025 11:48 | Orlová | Jiří Cileček

Záchranné složky zasahovaly v sobotu ráno u tragické dopravní nehody v Orlové. 80letý řidič tam vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Bohužel utrpěl zranění, který na místě podlehl.

ZŠ Komenského si užila Zlatohrá(d)tky s IZS, děti čekala technika i dynamické ukázky

5. srpna 2025 19:30 | Frýdlant nad Ostravicí | Michal Slonina

Školáci z Frýdlantu nad Ostravicí letos v rámci tradiční akce přivítali léto netradičním způsobem. Jedenáct tříd prvního stupně jedné ze základních škol zamířilo na místní letiště, aby si užilo den s IZS.

Policisté, vojáci a hasiči se utkali na charitativním florbalovém turnaji pro nemocnici

14. října 2025 10:04 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se uskutečnil charitativní florbalový turnaj složený z týmu hasičů, policistů a vojáků. Tyto složky se rozhodly pomoci nemocnici. Součástí byl i doprovodný program pro studenty.


Nová čistírna odpadních vod v Razové řeší kvalitu vody pro přehradu Slezská Harta

Dnes 16:26 | Bruntál | Karel Soukop

Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.

Havířov odvolal jednatele městské společnosti MRA a nařídí forenzní audit

Dnes 10:12 | Havířov | Bára Kelnerová

Rada města Havířova odvolala obviněného jednatele MRA Róberta Masaroviče. Ten je podle policie zapleten hned ve dvou větvích případu, které souvisejí s přidělováním městských bytů i zakázek. Město chce provést audit a chránit zaměstnance i pověst společnosti.

Motorkář předjížděl na plné čáře ve Starých Hamrech a srazil se s SUV

Dnes 15:26 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nerespektoval plnou čáru a předjížděl auto, které odbočovalo vlevo. Následovala srážka SUV s motorkářem, kterého do nemocnice přepravil vrtulník. Policie nyní hledá svědky nehody ve Starých Hamrech

Důkazy nevedou ke konkrétnímu žháři, který zavinil požár domu v Havířově

Dnes 12:04 | Havířov | Libor Běčák

Policistům se nepodařilo získat dostatek důkazů, které by mohly usvědčit pachatele, který by mohl být zodpovědný za vznik tragického požáru loni v srpnu v centru Havířova. Vyšetřování bylo proto odloženo.

Akce Pozor, JEDU!!! učí bezpečné chování v dopravě. MŠ Ukrajinská uspořádala již 8. ročník

Dnes 15:17 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Pozor JEDU!!!, tak se jmenuje oblíbená dopravně-bezpečnostní akce, kterou pro děti, rodiče i veřejnost opět po roce uspořádala mateřská škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Zábavnou formou nabídla důležité informace o bezpečnosti v dopravě i první pomoci.

Drama s dobrým koncem – tak vypadal závěr Dnů města v Bruntále

Dnes 13:08 | Bruntál | Karel Soukop

Historicky dosud nevídaný zážitek měli pořadatelé i návštěvníci Dnů města v Bruntále. To, že nelze poručit větru ani dešti, zažili na místě při vrcholu oslav.

Dětská skupina při MŠ Volgogradská v Ostravě-Zábřehu funguje už rok

Dnes 9:24 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dětská skupina, která vznikla při základní a mateřské škole Volgogradská v Ostravě-Zábřehu uzavírá první rok svého fungování. Kapacita se naplnila a nyní přijímají nové zájemce. Mezistupeň vzdělávání mezi mateřskou a základní školou zde poté doplňuje přípravná třída.

Zasáhli v krizové situaci. Středoškoláci převzali ocenění za poskytnutí první pomoci

Včera 11:39 | Ostrava-Vítkovice | Anna Břenková

Skupina středoškoláků dokázala v krizové situaci zachovat chladnou hlavu. Během výletu na Lysé hoře pomohli staršímu cyklistovi, který přímo před nimi zkolaboval. Za tento hrdinský čin byli oceněni přímo na půdě školy.

Kameny zmizelých v centru Fulneku připomínají členy židovských rodin, kteří se nevrátili z války

Dnes 13:05 | Fulnek | Libor Běčák

Také ve Fulneku si lidé připomněli památku obyvatel města, kteří nepřežili II. světovou válku. Setkání pozůstalých se školáky a tradiční židovský obřad na náměstí byl plný emocí.

Tropický víkend zaměstnal záchranáře. Vyjížděli ke stovce kolapsům kvůli horku

Včera 14:38 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Uplynulý víkend přinesl do Moravskoslezského kraje úmorná vedra, která se okamžitě projevila na vytíženosti záchranné služby. Během tří dnů musely posádky ošetřit více než stovku lidí, kteří zkolabovali v důsledku přehřátí a dehydratace. Nejčastěji šlo o seniory a osoby, které podcenily pobyt na přímém slunci nebo kombinaci horka s alkoholem.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Hosté ve studiu: Kamil Rudolf, ředitel a zakladatel Beats for Love

K. Rudolf: Největším tahákem Beats for Love je Calvin Harris

Hromadná nehoda čtyř aut u Opavy. Řidič vlivem únavy přejel do protisměru, další nadýchal

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžko uvěřitelná hromadná dopravní nehoda čtyř aut u Opavy zaměstnala v pondělí ráno všechny záchranné složky. Jeden z řidičů v osobním autě přejel zřejmě vlivem únavy do protisměru. Bočně se srazil s dodávkou, což vyústilo ve střet s dalšími dvěma vozy. Řidič protijedoucí dodávky přitom policistům nadýchal.

8 jednotek hasičů zasahovalo u požáru chalupy na Bruntálsku, škoda je 3 miliony

21. června 2026 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velký požár zachvátil v neděli nad ránem chalupu v Liptani, místní části obce Bučávka na Bruntálsku. K místu se postupně sjelo 8 jednotek hasičů, kteří s ohněm bojovali několik hodin. Až do večera pak požářiště hlídali. Nikdo nebyl zraněn a škoda je 3 miliony korun.

Po srážce nákladního a osobního auta na obchvatu Jablunkova vypukl obrovský požár

20. června 2026 17:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Řidička osobního auta přejela do protisměru a srazila se s nákladním autem. To začalo okamžitě hořet. Žena v autě i její spolujezdkyně utrpěly vážná zranění. Nehoda se stala v sobotu odpoledne na obchvatu Jablunkova. Silnice se musela dlouhodobě uzavřít. Řidička později v nemocnici bohužel zemřela.

Upravili počítačovou hru a vydělali přes 10 milionů, teď jim hrozí vězení

20. června 2026 16:30 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Upravili zdrojový kód jedné z nejznámějších on-line her a umístili ji zdarma na internet. Vzápětí ale začali inkasovat za vylepšené charakteristiky postav. Dva muži z Moravskoslezského kraje si tak přišli na více než 10 milionů korun. Nakonec si pro ně přišli policisté, zabavili jim peníze i nemovitosti za zhruba 12 milionů. Teď jim hrozí až 8 let vězení.

Na Bílé spadl muž ze žebříku, na Novojičínsku dva paraglidisté

20. června 2026 8:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v pátek v Beskydech u několika úrazů při pádech z výšek. Na Bílé spadl muž ze žebříku při prořezávání větví. Na Novojičínsku později pomáhali dvěma paraglidistům, kteří havarovali. V obou případech musel do akce vrtulník.

Povodňovým zachráncům se dostalo poděkování za obětavost a nasazení
Vydáno 11. října 2024 8:19, Celý MS kraj, Libor Běčák
Poděkování za obětavé nasazení se dostalo všem záchranářům, kteří pomáhali v průběhu letošních povodní. Ocenění se jim dostalo v areálu LIBROS v Ostravě-Přívoze, který byl povodňovou vodou také zcela zaplaven.

Hasiči, zdravotníci, policisté, strážníci, vojáci a všichni další profesionální nebo dobrovolní zachránci slyšeli slova chvály a poděkování za své nasazení při pomoci v zaplavených oblastech.

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: “Myslím si, že je to důležité a také se ukázalo v průběhu celé té přírodní katastrofy, že systém Integrovaného záchranného systému funguje dobře a já bych chtěl znovu všem poděkovat.”
Martin David, biskup ostravsko-opavské diecéze: “Myslím si, že tím velkým bohatstvím našeho národa jsou ti, kteří pomáhají. A to se znovu ukázalo právě během povodní. Ta velká solidarita, vzájemná pomoc, velké nasazení všech členů i IZS, ale i mnoho dobrovolníků, samozřejmě také členů místních samospráv, to všechno byli lidé, kteří pomáhali všem, kteří byli povodní postižení a patří jim velké poděkování.”

Na některých místech šlo při povodních skutečně o život.

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: “Dramatické situace byly opravdu na Bruntálsku a na Krnovsku, kde docházelo k záchraně pomocí vrtulníků a to opravdu byly situace, které byly život ohrožující. Ale i v Ostravě probíhaly záchranný lidí na loďkách a na člunech. Takže bylo to napříč tím krajem a nedá se úplně říct, že někde ta situace byla nebezpečnější než jinde.”

V areálu bezpečné jízdy, kde se zdokonalují i příslušníci IZS, byl pro ně spolu s poděkováním připraven i program.

Zdroj: https://polar.cz/index.php/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000045417/povodnovym-zachrancum-se-dostalo-podekovani-za-obetavost-a-nasazeni