Lidé z domu číslo 39 se do něho už pravděpodobně nevrátí. Některé firmy dokonce nabídly, že pro ně postaví nový společný dům. Většina z obětí však peníze z veřejné sbírky použije na samostatné bydlení v rodinných domech.
Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy), starostka Frenštátu pod Radhoštěm: "Teď ty další peníze budeme rozdělovat podle toho, jak se ukáže potřeba. Zatím tedy ten návrh na rozdělení není. Předpokládám, že bude na zastupitelstvu města, které bude v červnu."
Na nejbližším dubnovém zasedání se bude projednávat finanční pomoc lidem ze sousedních domů, pro které nelze použít peníze z veřejné sbírky.
Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy), starostka Frenštátu pod Radhoštěm: "Jim vzniknou další náklady, protože ty byty musí projít kompletní sanací, především v tom domě č. 40. To znamená, že lidé, kteří byli v přechodném ubytování, teď budou ještě další dobu mimo."
Město pro ně schválilo pronájem obecních bytů, kam se přestěhují s veškerým vybavením.
Ve Frenštátu také uvažují, jakou zvolí formu upomínky na únorovou tragédii.
Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy), starostka Frenštátu pod Radhoštěm: "Jestli to bude pomník, nebo pamětní deska, jestli to bude nějaká forma spíše přírodní. Byli i návrhy formou výsadby zeleně, stromů za oběti."
Jaká forma zvítězí a kde vlastně pomník bude stát, ukáže až jednání se sdružením nájemníků domu, kterým patří i pozemek.